Ale jo. Čekal jsem, že mě vzhledem ke kvalitám herní předlohy pošle druhá série do kolen, ale bohužel se nestalo. Má to ohromné technické kvality, spoustu skvěle napsaných i zahraných scén a dokáže to občas vyvolat i silné emoce. Problémem však je, že si celou dobu u sledování říkám, o kolik je samotná hra lepší. Nová řada trpí na dost nevyvážené tempo, které je místy ultra pomalé a často naopak zbytečně strašně zrychlené a postavy skáčou prakticky z místa na místo. Jednoznačně by tomu prospěla delší stopáž. Chybí mi prozkoumávání lokací, objevování města atd. Další menší výtkou je fakt, že tvůrci se snaží dělat různé změny oproti předloze, ale doslova žádná z nich není lepší než původní provedení. Nechci tu hanit Bellu Ramsay, je to dobrá herečka, ale roli Ellie jí prostě nevěřím a často to nedokáže utáhnout. Na druhou stranu však dostala vynikající parťačku v podobě Isabely Merced, kterou si nejde nezamilovat. Taktéž se trochu obávám, jak bude fungovat třetí řada, když na ní budeme dva roky čekat.
Seriál je za mě přeceňovaný. Má nesporné kvality, ale není to rozhodně 10/10 quality television a geniální záležitost, která se na obrazovkách objeví jednou za pár let. Spíš je to taková Last of Us light verze pro lidi, co nemají Playstation. Kulisy jsou totiž prakticky totožné, ale to co se v nich odehrává je o level slabší. I tak si to ale odpadová hodnocení nezaslouží a dal bych 7/10
TLOU 2
|
reagovat
|


