. Jinak já nic proti extérním GPU nemám, naopak, všechny mé notebooky to mají, ale protože to využiju a naopak nějaká tichost, váha a 10h výdrže na sedačce jsou pro mě nicotné parametry.
Na "běžné užití" to dnes nepotřebuješ, ale budeš kvůli tomu mít kompromisy jinde. Z druhé strany nevím, třeba je to PC přesně pro tebe, ale když nenapíšeš co s tím hodláš dělat, tak to nikdo neví...
Použitelný notebook začíná na 15-20k a pak by sis měl připlácet spíš za věci, co využiješ (např přesnější display na fotky vs rychlejší display na hry...).


