Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum DOMÁCÍ KINO

příspěvky 5201 - 5220 Napsat příspěvek

Karlos

X5 je fakt monstrum, taky vždycky ráno přemýšlím, zda ho vzít nebo na to kašlat(ale když to s customy hraje tak pěkně :) ). Naštěstí ta X1 je rozměrově i váhou(cca poloviční) rozumnější, je to přibližně jak nosit iPod classic.
629007
X5 je fakt monstrum, taky vždycky ráno přemýšlím, zda ho vzít nebo na to kašlat(ale když to s customy hraje tak pěkně :) ). Naštěstí ta X1 je rozměrově i váhou(cca poloviční) rozumnější, je to přibližně jak nosit iPod classic.
Karlos
0 0
reagovat
Bína: Že se Fiio snaží nepopírám. Ostatně když sem vybalil tu X5ku, tak převládalo spíš zděšení a rozladěnost – tak nepřátelské ovládání, navíc těžkopádné, bez gaplessu, rozjeté tagy... První kroky mířily k updatu FW a musí se fakt nechat, že tam jde poznat a hlavně cítit ohromný krok k lepšímu uživatelskému konfortu. Ale jestli sem čekal na možnost přehrávaní přes složku a použitelnou navigaci ve složkách (tj že se při vypnutí přístroje nevynuluje cesta) půl roku od koupě přístroje a to sem stroj kupoval víc jak rok od samotného vydání, ono to člověka celkově rozladí... U té X1čky sem předpokládal, že by nějaké změny k lepšímu být mohly, ale měl sem za to, že je to vlastně odlehčená X5ka (i desing tomu napovídal)...
Jestli připlatit nebo ne... fakt nevim. Teď sem vybíral mp3 pro sestru, s dost utaženým rozpočtem a problémy sem měl veliké a skončilo to těžkým kompromisem. U segmentu kapesních přehrávačů ale v dnešní době bohužel najít nějaký přijatelný střed bohužel asi nejde. Tuhle úlohu převzaly telefony. Kdo chce čistokrevný přehrávač, musí bohužel cálovat.
A ano, víc jak toho Soňáka bych bral to Fiio. Je ale dobré upozornit, že i ono má své pro a proti a že může být člověk silně překvapen (třeba i pro mě byl docela velký šok, kolik fiio váží a že to jde v kapse fest poznat).
629001
Bína: Že se Fiio snaží nepopírám. Ostatně když sem vybalil tu X5ku, tak převládalo spíš zděšení a rozladěnost – tak nepřátelské ovládání, navíc těžkopádné, bez gaplessu, rozjeté tagy... První kroky mířily k updatu FW a musí se fakt nechat, že tam jde poznat a hlavně cítit ohromný krok k lepšímu uživatelskému konfortu. Ale jestli sem čekal na možnost přehrávaní přes složku a použitelnou navigaci ve složkách (tj že se při vypnutí přístroje nevynuluje cesta) půl roku od koupě přístroje a to sem stroj kupoval víc jak rok od samotného vydání, ono to člověka celkově rozladí... U té X1čky sem předpokládal, že by nějaké změny k lepšímu být mohly, ale měl sem za to, že je to vlastně odlehčená X5ka (i desing tomu napovídal)... Jestli připlatit nebo ne... fakt nevim. Teď sem vybíral mp3 pro sestru, s dost utaženým rozpočtem a problémy sem měl veliké a skončilo to těžkým kompromisem. U segmentu kapesních přehrávačů ale v dnešní době bohužel najít nějaký přijatelný střed bohužel asi nejde. Tuhle úlohu převzaly telefony. Kdo chce čistokrevný přehrávač, musí bohužel cálovat. A ano, víc jak toho Soňáka bych bral to Fiio. Je ale dobré upozornit, že i ono má své pro a proti a že může být člověk silně překvapen (třeba i pro mě byl docela velký šok, kolik fiio váží a že to jde v kapse fest poznat).
0 0
reagovat

Karlos

X1 má už jiné prostředí než X5, o dost lepší. Fiio se v tomhle fakt snaží a každý nový model je výrazný krok kupředu.

A máš pravdu, X1 má menší výdrž a horší rozměry než A15, ale fakt to stojí za 2,5 tisíce navíc? Za skoro dvojnásobek? Ale tady jde spíš o obecný problém, kdy z trhu zmizely rozumné mp3 přehrávače a najít tak něco rozumného je najednou velký problém.
628998
X1 má už jiné prostředí než X5, o dost lepší. Fiio se v tomhle fakt snaží a každý nový model je výrazný krok kupředu. A máš pravdu, X1 má menší výdrž a horší rozměry než A15, ale fakt to stojí za 2,5 tisíce navíc? Za skoro dvojnásobek? Ale tady jde spíš o obecný problém, kdy z trhu zmizely rozumné mp3 přehrávače a najít tak něco rozumného je najednou velký problém.
Karlos
0 0
reagovat

Vardant

Jeste k te kalibraci, tak tu kalibraci sis delal sam jen za pomoci te sondy, nebo jsi mel k tomu i softik (predpokldama ze CalMANa) a nejakeho "radce". Co jsem tak studoval na netu, tak i "domaci kutilove", kteri si zapujcili sondy, tak to vetsinou jen porovnavali a provadeli si jen "kontrolni sondovani", pac kdyz tomu sami presne nerozumeli a presto se to pokusili zkalibrovat, tak jim sice vysledek treba sedel (oko si zvykne, ze ano), ale pri pozdejsi profi kalibraci zirali, jak moc strelili vedle. Proto i me obcas pri ruznem zdroji signalu (jak pise TrDLo, tak je to zvlaste z TV radny humus) neco porad nesedi a nuti me to do opakovaneho prekopani nastaveni.

Proto uz delsi cas zvazuji, zda ma profi kalibrace opravdu prinos za ty prachy, pac nejlevnejsi to neni. Z ruznych referenci jsem nasel prazskou firmu Smak, ktera provede zakladni 2D/3D kalibraci dle REC.709 behem 3h za 150€. Nema nekdo s touto firmou zkusenosti, popr. nejake jine srovnani s konkurenci?

Kdyz jsme jeste u tech obrazovek, tak velke UHD 32" PC monitory jsou uz relativne cenove dostupne (pokud nehledam mezi Dellem apod.), takze letem svetem. Nema nekdo osobni zkusenost s timhle Benq BL3201PT nebo LG 31MU97-B monitorem? Krome obecnych informaci, kde diky 10-bitovym a Adobe RGB barvam vychazi panel od LG trochu lepe a naopak Benq ma sice take vyborne barevne podani, tak nekteri si stezuji na prilis vysoko vybureny jas, ktery nelze snizit (coz je pej "Benq ficura"), ale je to mozna o zvyku a dale na obcasne mrtve pixely primo na stredu panelu (coz je opet asi jen otazka vadneho kusu). Takze by me spise zajimalo, zda ten prinos za tech 5K mezi LG a Benqem ma smysl, nebo ani ne. Navic mensi rozmer panelu LG diky 4096x2160 asi take nesedne kazdemu + podpora tohoto rozliseni napr. ve hrach nebude asi take standardem. Zatim nikde zadne poradne detailni review neni, tkaze pripadny nakup je takovy vystrel do tmy...

Klasicky diky za kazdou radu, jak ke kalibraci, tak k LCD. Mozna zde vice lidi premysli nad timto a bude se to hodi (:

Davies182 - pak kdej vedet, jak jsi s TV pochodil a co jsi sehnal (:


628995
Jeste k te kalibraci, tak tu kalibraci sis delal sam jen za pomoci te sondy, nebo jsi mel k tomu i softik (predpokldama ze CalMANa) a nejakeho "radce". Co jsem tak studoval na netu, tak i "domaci kutilove", kteri si zapujcili sondy, tak to vetsinou jen porovnavali a provadeli si jen "kontrolni sondovani", pac kdyz tomu sami presne nerozumeli a presto se to pokusili zkalibrovat, tak jim sice vysledek treba sedel (oko si zvykne, ze ano), ale pri pozdejsi profi kalibraci zirali, jak moc strelili vedle. Proto i me obcas pri ruznem zdroji signalu (jak pise TrDLo, tak je to zvlaste z TV radny humus) neco porad nesedi a nuti me to do opakovaneho prekopani nastaveni. Proto uz delsi cas zvazuji, zda ma profi kalibrace opravdu prinos za ty prachy, pac nejlevnejsi to neni. Z ruznych referenci jsem nasel prazskou firmu [link="http://www.smakvideotech.com/"]Smak[/link], ktera provede zakladni 2D/3D kalibraci dle REC.709 behem 3h za 150€. Nema nekdo s touto firmou zkusenosti, popr. nejake jine srovnani s konkurenci? Kdyz jsme jeste u tech obrazovek, tak velke UHD 32" PC monitory jsou uz relativne cenove dostupne (pokud nehledam mezi Dellem apod.), takze letem svetem. Nema nekdo osobni zkusenost s timhle [link="http://www.czc.cz/benq-bl3201pt-led-monitor-32/164552/produkt"]Benq BL3201PT[/link] nebo [link="http://www.czc.cz/lg-31mu97-b-4k-led-monitor-31/164514/produkt"]LG 31MU97-B[/link] monitorem? Krome obecnych informaci, kde diky 10-bitovym a Adobe RGB barvam vychazi panel od LG trochu lepe a naopak Benq ma sice take vyborne barevne podani, tak nekteri si stezuji na prilis vysoko vybureny jas, ktery nelze snizit (coz je pej "Benq ficura"), ale je to mozna o zvyku a dale na obcasne mrtve pixely primo na stredu panelu (coz je opet asi jen otazka vadneho kusu). Takze by me spise zajimalo, zda ten prinos za tech 5K mezi LG a Benqem ma smysl, nebo ani ne. Navic mensi rozmer panelu LG diky 4096x2160 asi take nesedne kazdemu + podpora tohoto rozliseni napr. ve hrach nebude asi take standardem. Zatim nikde zadne poradne detailni review neni, tkaze pripadny nakup je takovy vystrel do tmy... Klasicky diky za kazdou radu, jak ke kalibraci, tak k LCD. Mozna zde vice lidi premysli nad timto a bude se to hodi (: [b]Davies182[/b] - pak kdej vedet, jak jsi s TV pochodil a co jsi sehnal (:
Vardant
0 0
reagovat
Jednoduše řečeno - sluchadla připojuješ přes 3.5 jack a pak potřebuješ druhý konektorr na nabíjení a natáhnutí dat. Univerzální znamená MicroUSB, Walkman konektor je pak v podstatě ono USBčko, ale v jiném provedení... Když ztratíš káblík, sem v kelu a kupuješ kabel za pět kilo (místo unioverzálu za třicet korun - nebo vemeš jednoduše jiný, kterých máš doma další tunu ;)...
628986
Jednoduše řečeno - sluchadla připojuješ přes 3.5 jack a pak potřebuješ druhý konektorr na nabíjení a natáhnutí dat. Univerzální znamená MicroUSB, Walkman konektor je pak v podstatě ono USBčko, ale v jiném provedení... Když ztratíš káblík, sem v kelu a kupuješ kabel za pět kilo (místo unioverzálu za třicet korun - nebo vemeš jednoduše jiný, kterých máš doma další tunu ;)...
0 0
reagovat

Bína; KARLOS

Trošku tápu: ten walkman konektor znamená co přesně - sem hrozná lama...

A KARLOSův universalni kabel nechapu uz vubec. Jsou s tim mym vyhlednutym MP3 nejake slamastyky, chlapci, rikate :)?

Jestli k tomu jenom pripojim ty sennheisery a jedu, tak mam jasno...
628985
Trošku tápu: ten walkman konektor znamená co přesně - sem hrozná lama... A KARLOSův universalni kabel nechapu uz vubec. Jsou s tim mym vyhlednutym MP3 nejake slamastyky, chlapci, rikate *:)*? Jestli k tomu jenom pripojim ty sennheisery a jedu, tak mam jasno...
Bína; KARLOS
0 0
reagovat
Ta výdrž, alespoň papírově vypadá podstatně příznivější a Fiio... je macek, který je nejen větší, ale taky omnoho těžší. A jestli to má stejné rozhraní jako X5ka (ze které ostatně vycházím), pak to taky žádná výhra není (jediný podstatný nedostatek, prostě ovládání je na facku)...
Na druhou stranu - neuniverzální kabel "absolutně" nebrat. Tohle sem si prošel u Cowonu a mít kabel, na který si musím dávat pozor stejně, jako na samotný přehrávač fakt velká výhra není...
628983
Ta výdrž, alespoň papírově vypadá podstatně příznivější a Fiio... je macek, který je nejen větší, ale taky omnoho těžší. A jestli to má stejné rozhraní jako X5ka (ze které ostatně vycházím), pak to taky žádná výhra není (jediný podstatný nedostatek, prostě ovládání je na facku)... Na druhou stranu - neuniverzální kabel "absolutně" nebrat. Tohle sem si prošel u Cowonu a mít kabel, na který si musím dávat pozor stejně, jako na samotný přehrávač fakt velká výhra není...
0 0
reagovat

Davies

Sony A15 má obyčejný 3,5 mm jack a HD449 tak k němu půjdou samozřejmě bez problému.

A15 mám doma na test, je to docela příjemný přehrávač, lehký, malý a výdrž fakt dobrá.Navíc je to první Walkman, co má v sobě slot na MicroSD.
Nevýhodou je pitomý Walkman konektor(všude sebou tak musím tahat kabel navíc, náhradní stojí kotel) a ani po měsíci jsem rozumně nerozchodil cover art, plus pár dalších pitomých drobností, které by už měly být po letech vyřešené.

Osobně mám ale trochu problém s cenou. Takové Fiio X1 je v základních věcech a zvuku srovnatelné, u Sony si tak připlácíš nějaké 3 tisíce opravdu jen za menší rozměry a větší výdrž.
628977
Sony A15 má obyčejný 3,5 mm jack a HD449 tak k němu půjdou samozřejmě bez problému. A15 mám doma na test, je to docela příjemný přehrávač, lehký, malý a výdrž fakt dobrá.Navíc je to první Walkman, co má v sobě slot na MicroSD. Nevýhodou je pitomý Walkman konektor(všude sebou tak musím tahat kabel navíc, náhradní stojí kotel) a ani po měsíci jsem rozumně nerozchodil cover art, plus pár dalších pitomých drobností, které by už měly být po letech vyřešené. Osobně mám ale trochu problém s cenou. Takové Fiio X1 je v základních věcech a zvuku srovnatelné, u Sony si tak připlácíš nějaké 3 tisíce opravdu jen za menší rozměry a větší výdrž.
Davies
0 0
reagovat

MP3 Sony

Zdravim vsechny :)

A prosim...

Nemuzu nikde na netu dohledat, zdali mi k Sony NWZ-A15 pujdou jackem pripojit Sennheiser HD 449.

Netusite nekdo? Z myho pohledu to totiz chapu, jako ze ne - ohrozi prodluzovacka (ci nastavec) USB kvalitu zvuku? Sluchatka mam moznost objednat zadaco z prace a vybiram k nim min. 16GB prehravac, se Sony jsem uz pres pet let velmi spokojenej, cena OK.

Moc se omlouvam, ze nehazu linky a musite si to googleovat, ke kompu bych se dostal az zitra vecir... Kdyztak diky za radu!
628974
Zdravim vsechny *:)* A prosim... Nemuzu nikde na netu dohledat, zdali mi k Sony NWZ-A15 pujdou jackem pripojit Sennheiser HD 449. Netusite nekdo? Z myho pohledu to totiz chapu, jako ze ne - ohrozi prodluzovacka (ci nastavec) USB kvalitu zvuku? Sluchatka mam moznost objednat zadaco z prace a vybiram k nim min. 16GB prehravac, se Sony jsem uz pres pet let velmi spokojenej, cena OK. Moc se omlouvam, ze nehazu linky a musite si to googleovat, ke kompu bych se dostal az zitra vecir... Kdyztak diky za radu!
MP3 Sony
0 0
reagovat

t_gon

Wow, díky za podnětnej wall of text! Ať už se pak rozhodnu jakkoliv dam vedet. Treba dneska se na alze objevil posledni kus ty 60' LG, ale je to "rozbaleny novy kus" a zjistoval sem si, ze pred timhle zakaznici casto varuji. Zpravidla se pry nevyplaci, brat z kterehokoliv shopu posledni kus takovehoto typu zbozi, a uz vubec ne rozbalene.

Na ofiko strankach LG sem koukal, ze nejaky kusy mozna jeste maji.

No a jinak teda pouzivam uz 5 let mod "cinema" na svy 40' LEDce Samsung, a prijde mi to cajk, vubec sem se v tom nesteloval... Asi netreba psat, ze zejmena originalni blu-raye maji nektere vylozene referencni obraz (ted v rychlosti me napada treb BoB, Ja, robot nebo Na hrane zitrka).
628848
Wow, díky za podnětnej wall of text! Ať už se pak rozhodnu jakkoliv dam vedet. Treba dneska se na alze objevil posledni kus ty 60' LG, ale je to "rozbaleny novy kus" a zjistoval sem si, ze pred timhle zakaznici casto varuji. Zpravidla se pry nevyplaci, brat z kterehokoliv shopu posledni kus takovehoto typu zbozi, a uz vubec ne rozbalene. Na ofiko strankach LG sem koukal, ze nejaky kusy mozna jeste maji. No a jinak teda pouzivam uz 5 let mod "cinema" na svy 40' LEDce Samsung, a prijde mi to cajk, vubec sem se v tom nesteloval... Asi netreba psat, ze zejmena originalni blu-raye maji nektere vylozene referencni obraz (ted v rychlosti me napada treb BoB, Ja, robot nebo Na hrane zitrka).
t_gon
0 0
reagovat
Memphis: To nema, ale na druhou stranu takovej iPhone.. :D
628744
Memphis: To nema, ale na druhou stranu takovej iPhone.. *:D*
0 0
reagovat

Loki

Já měl to štěstí, že znám někoho se sondou, takže jsem si to dělal sám :)
628739
Já měl to štěstí, že znám někoho se sondou, takže jsem si to dělal sám *:)*
Loki
0 0
reagovat
t_gon: Proto je právě třeba se vykašlat na štelování od oka během filmu/seriálu, ale použít testovací obrazce. Ten barevný formát, ke kterému se snažíš přiblížit, je jasně daný a drtivá většina zdrojového materiálu ho dodržuje. Když je potom třeba nějaký film záměrně přibarvený určitým směrem, tak to není něco co bys měl na své TV kompenzovat. A co se týče některých hnusů co k nám tečou po televizním vysílání, tak tomu bych se nepodřizoval už vůbec.

Loki: Odpíchnout se můžeš třeba od tohoto, ale opravdu jen orientačně, jak píše Vardant:
link
628730
t_gon: Proto je právě třeba se vykašlat na štelování od oka během filmu/seriálu, ale použít testovací obrazce. Ten barevný formát, ke kterému se snažíš přiblížit, je jasně daný a drtivá většina zdrojového materiálu ho dodržuje. Když je potom třeba nějaký film záměrně přibarvený určitým směrem, tak to není něco co bys měl na své TV kompenzovat. A co se týče některých hnusů co k nám tečou po televizním vysílání, tak tomu bych se nepodřizoval už vůbec. Loki: Odpíchnout se můžeš třeba od tohoto, ale opravdu jen orientačně, jak píše Vardant: https://www.avforums.com/threads/panasonic-as640-tx-48as640-reviewers-recommended-best-settings.1888454/
0 0
reagovat

Vardant

Na kolko ta vysla?
628728
Na kolko ta vysla?
Vardant
0 0
reagovat
Sdílet s někým nastavení většinou není moc dobrý nápad. Každý panel je jiný a v případě profilu, kde byla provedená kalibrace si rozházíte barvy.

Existují stránky, kde si to lidi vyměňují a tam jsem si to po profi kalibraci ověřil.
628727
Sdílet s někým nastavení většinou není moc dobrý nápad. Každý panel je jiný a v případě profilu, kde byla provedená kalibrace si rozházíte barvy. Existují stránky, kde si to lidi vyměňují a tam jsem si to po profi kalibraci ověřil.
0 0
reagovat

Trdlo

Asi nemas po ruke nejake nastavenia na tu AS640ku, ze? :))

Momentalne riesim nieco podobne, obraz je ok, celkovo je telka super, ale nad tym doladenim rozmyslam.:)
628726
Asi nemas po ruke nejake nastavenia na tu AS640ku, ze? *:))* Momentalne riesim nieco podobne, obraz je ok, celkovo je telka super, ale nad tym doladenim rozmyslam.*:)*
Trdlo
0 0
reagovat

TrDLo

O te kalibraci uz taky nejaky cas uvazuji. Jak rikas, obcas dle casu a hlavne chuti si sednu k Tv, pustim nejaky film \ serial (respektive me k tomu dokope sam tim, jak se mi promitany obraz "nezda") a steluji co se da. U te plasmy je sposta dalsich nastaveni, krome jasu, kontrastu a sytosti a i kdyz si poradne prokopu nastaveni (podani cerne, teplota barev, prekryvani jednotlivych RGB slozek, mistnost...), tak si po chvili reknes to tve "Wow", parada. Problem vsak je, ze jakmile tam hodis jiny zdroj (at uz mene kvalitni rip, nebo i Tv signal, tak razem je tve nastaveni k nicemu a vysledny obraz je zase jiny (prilis tmave, prebureny kontrast, spatne barvy apod.).

Proto si rikam, ze profi kalibrace s technikou k tomu urcenou asi neni zase tak uplny ulet. Na druhou stranu pokud ma nekde ze zdejsich nejake zkusenosti primo s profi kalibraci, at u zspatnou ci dobrou, rad si poslechnu vase nazory.

A propo, jsme zvedav, zda se da nejak rozumne zkalibrovat \ nastavit LED Tv, aby ten obraz byl alspon "snesitelny". Me se to zatim nijak nepovedlo.

Gonzi - to "mazani" jsem mel na mysli. Plasma obecne "uchovava" posledni obraz na obrazovce (to dela i ta ma klidne i pri vypnuti Tv behem promitani, ale to je dano technologii), ale jakmile tam pustit cokoli jineho, tak se to hned prepise. Samozrejme nechat tam x-hodin plochu s ikonkama bez pohybu je neco jineho (:
628724
O te kalibraci uz taky nejaky cas uvazuji. Jak rikas, obcas dle casu a hlavne chuti si sednu k Tv, pustim nejaky film \ serial (respektive me k tomu dokope sam tim, jak se mi promitany obraz "nezda") a steluji co se da. U te plasmy je sposta dalsich nastaveni, krome jasu, kontrastu a sytosti a i kdyz si poradne prokopu nastaveni (podani cerne, teplota barev, prekryvani jednotlivych RGB slozek, mistnost...), tak si po chvili reknes to tve "Wow", parada. Problem vsak je, ze jakmile tam hodis jiny zdroj (at uz mene kvalitni rip, nebo i Tv signal, tak razem je tve nastaveni k nicemu a vysledny obraz je zase jiny (prilis tmave, prebureny kontrast, spatne barvy apod.). Proto si rikam, ze profi kalibrace s technikou k tomu urcenou asi neni zase tak uplny ulet. Na druhou stranu pokud ma nekde ze zdejsich nejake zkusenosti primo s profi kalibraci, at u zspatnou ci dobrou, rad si poslechnu vase nazory. A propo, jsme zvedav, zda se da nejak rozumne zkalibrovat \ nastavit LED Tv, aby ten obraz byl alspon "snesitelny". Me se to zatim nijak nepovedlo. Gonzi - to "mazani" jsem mel na mysli. Plasma obecne "uchovava" posledni obraz na obrazovce (to dela i ta ma klidne i pri vypnuti Tv behem promitani, ale to je dano technologii), ale jakmile tam pustit cokoli jineho, tak se to hned prepise. Samozrejme nechat tam x-hodin plochu s ikonkama bez pohybu je neco jineho (:
TrDLo
0 0
reagovat
"Pokud se bavime o modelech z obdobi pred 10 lety, tak tam to bylo mozne, ale uz muj byvaly model timhle nejak netrpel (i kdyz staticky obraz byl po vypnuti chvili videt, coz se opravilo ihned jakoukoli dalsi scenou)"
t_gonův bývalý model slouží a vypalování je takové, že mám tendenci si přehrávač minimalizovat, aby se obraz zbytečně nevypálil a nerušil další scény(a na ploše mám proto skryté ikonky (fences 2), výsuvný start panel a co 10s jiné pozadí), ale pořád to jde naprosto krásně mazat na rovnoměrně černou plochu bez náznaků vypálení.
628723
"Pokud se bavime o modelech z obdobi pred 10 lety, tak tam to bylo mozne, ale uz muj byvaly model timhle nejak netrpel (i kdyz staticky obraz byl po vypnuti chvili videt, coz se opravilo ihned jakoukoli dalsi scenou)" t_gonův bývalý model slouží a vypalování je takové, že mám tendenci si přehrávač minimalizovat, aby se obraz zbytečně nevypálil a nerušil další scény(a na ploše mám proto skryté ikonky (fences 2), výsuvný start panel a co 10s jiné pozadí), ale pořád to jde naprosto krásně mazat na rovnoměrně černou plochu bez náznaků vypálení.
0 0
reagovat
Já bych rád ještě trochu rozvedl ten hnusný obraz u LCD.

Už delší dobu si utvářím názor, že LCD je proti plazmě mnohonásobně víc citlivé na nastavení. Ta technologie má potenciál udělat i docela slušný obraz, ale pokud to výrobce prodává s nastavením na efekt, tak to nezkoumavý uživatel nikdy nemusí objevit. A tím nemyslím jenom nutnost přepnout z profilu "Dynamic" na něco jako "Cinema" nebo "True Cinema".

Třeba Panasonic bývá v recenzích opakovaně chválen, že má proti jiným výrobcům přednastavené profily velice slušné. I přesto když jsem si před půl rokem TV přivezl domů, tak dojem byl spíš v duchu "ok, jde to - lepší podsvícení než předchozí model, lepší černá, obraz podobný".

S různými přestávkami jsem zkoušel obraz nějak poladit "od oka" - tady přidám kontrast, tady jas, nezdá se mi sytost téhle barvy, atd. Všechno k ničemu.

Až nedávno jsem konečně vzal nějaké testovací patterny a slepě postupovat podle pokynů, aniž bych se do toho snažil vnést nějakou vlastní invenci. Ve výsledku jsem různá šoupátka posunul opravdu jenom o trochu, ale ono to pak nějak do sebe všechno zaklaplo a teď můžu svědomitě říct, že obraz je opravdu o dost lepší. Když jsem třeba včera večer koukal na seriál, tak jsem si u pár scén opravdu mohl říct "wow, to vypadá fakt dobře".

Takže už dokážu pochopit nadšené hodnocení lidí, kteří si TV nechají zkalibrovat profesionálně. U LCD totiž i malé změny v nastavení udělají s obrazem strašně moc, avšak zjistit jaké změny to mají být lze jenom s profesionální technikou.
628725
Já bych rád ještě trochu rozvedl ten hnusný obraz u LCD. Už delší dobu si utvářím názor, že LCD je proti plazmě mnohonásobně víc citlivé na nastavení. Ta technologie má potenciál udělat i docela slušný obraz, ale pokud to výrobce prodává s nastavením na efekt, tak to nezkoumavý uživatel nikdy nemusí objevit. A tím nemyslím jenom nutnost přepnout z profilu "Dynamic" na něco jako "Cinema" nebo "True Cinema". Třeba Panasonic bývá v recenzích opakovaně chválen, že má proti jiným výrobcům přednastavené profily velice slušné. I přesto když jsem si před půl rokem TV přivezl domů, tak dojem byl spíš v duchu "ok, jde to - lepší podsvícení než předchozí model, lepší černá, obraz podobný". S různými přestávkami jsem zkoušel obraz nějak poladit "od oka" - tady přidám kontrast, tady jas, nezdá se mi sytost téhle barvy, atd. Všechno k ničemu. Až nedávno jsem konečně vzal nějaké testovací patterny a slepě postupovat podle pokynů, aniž bych se do toho snažil vnést nějakou vlastní invenci. Ve výsledku jsem různá šoupátka posunul opravdu jenom o trochu, ale ono to pak nějak do sebe všechno zaklaplo a teď můžu svědomitě říct, že obraz je opravdu o dost lepší. Když jsem třeba včera večer koukal na seriál, tak jsem si u pár scén opravdu mohl říct "wow, to vypadá fakt dobře". Takže už dokážu pochopit nadšené hodnocení lidí, kteří si TV nechají zkalibrovat profesionálně. U LCD totiž i malé změny v nastavení udělají s obrazem strašně moc, avšak zjistit jaké změny to mají být lze jenom s profesionální technikou.
0 0
reagovat

Davies182

Jeste jen dodatecne "potvrdim" informace TrDLa k tem plazmam, nebot jsem to s nim presne pred rokem intenzivne resil. Coz byl ovlastne "deadline" obdobi, kdy velka trojice vyrobcu plazem zavirala kramy (trvalo to vsak ofiko nekdy od rijna 2013) a byl tak tedy dobry cas na kup poslednich modelu dobrych plazem.

To co TrDLovi vylozene vadilo (tusim, ze predtim nemel plazmu?) bylo neco, na co jsem byl zase z plasmy zvykly a s cim jsme pocital (jak Line-bleeding, tak DFC). Prekvapilo me vsak, ze ten posledni model od Samsungu nema problemy s line-bleeding a DFC jsem zachytil pouze jednou a to v pripade hrani hry, kdy se velmi rychle meni prostredi (testovano vcera, ale jedna se o ojedinely pripad). Tento pripad mi nevyresil ani "gaming mod", ktery by tohle mel na Tv celkem regulovat (testovano na stejne scene). Horsi je to uz ovsem s hlucnosti zdroje. U starsiho modelu jsem to neresil (pokud zdroj hucel, tak jsem to neregistroval), ale zde uz nekdy kvici jak svine na haku, nedej boze v dynamickem rezimu pri prechodu na komplet bilou obrazovku - to je pak zradlo). Co jsme si vsak overoval, je to opet (jak pise TrDLo) chyba kusu, nikoli cele rady a je to spise na reklamaci a vymenu zdroje (budu resit velmi brzy). KAzdopadne v panelaku, kde je spousta dalsich rusicich elementu se i toto kolikrat neprojevi a pani domaci dokonce ten bzukot neregistruje vubec. Uvedene problemy jsou vsak ciste subjektivni, pac jsou mraky lidi, kteri podobne neduhy nevnimaji a jiny z toho zase roste a vraci pak Tv...

Kazdopadne vyse uvedene nedostatky teto technologie plasma kompenzuje vynikajicim obrazem, ktery si se vsemi "uber-LED kami" tezce vytira prdel. Bez nadsazky. Pri prechodu z jedne cimry do druhe, kdy se divam na "obyc rip" serialu (myslim ty HDTV x264 kolem 200MB) na plasme a pak prejdu i na BD disk vedle na 47"LEd Philips, tak se ti chce prohodit tu Tv oknem. Pri sledovani serialu v 720p se mi stava, ze tim "papundeklovym" obrazem to ve me evokuje zabery z Ordinace v ruzovce a serialy pomalu prestavam sledovat. Takze je to vse pak o osobnich preferencich, co je clovek ochotny "skousnout" u dane Tv pro to, aby mel zazitek dle jeho gusta.

Pred vanocemi (takze cca 2 mesice nazpet) se mi podarilo brachovi rozmluvit nakup nejake 65"LED LG (za 37K) a misto ni sehnal snad posledni kus v Datartu LG 64" plasmu za cca 25K (nevim uz presne). Takze vysledek je ten, ze usetril nejakych 10K a ma mnohem lepsi obraz (take byl zvykly na plasmu a zil v domeni, ze uz fakt nejdou sehnat). Z porovnani s mou Tv je i na teto LG skvely obraz, podani cerne je taky skvele, jeho zdroj nehuci a zadny line-bleeding jsem take nezpozoroval (ne ze bych na ni koukal denne). Jedona nevyhoda je minimalni pocet vstupu a hlavne (to je asi take o osobnich preferencich) pekne debilni dalkove ovladani, ktere LG ma jiz dlouho. Ten minimalni "magic" ovladac se scrollem jako u mysi a kurzorem je na facku. Gor kdyz ma nekdo problemy se zrakem a na PC si s mysi take moc netyka. To je libovka...

No a na zaver jeste me zkusenosti k zazitym mytum o "kurevske" spotrebe, topeni a vypalovani obrazu (coz byl i loni pri nakupu me Tv hlavni argument prodavace v elektru, proc si ji nemam brat a tlacil me do LEDky. Inu Euronics..). Pokud se bavime o modelech z obdobi pred 10 lety, tak tam to bylo mozne, ale uz muj byvaly model timhle nejak netrpel (i kdyz staticky obraz byl po vypnuti chvili videt, coz se opravilo ihned jakoukoli dalsi scenou), tak ma soucasna Tv si na 64" pri "filmovem" rezimu papne neco kolem 200W (v eco se dostavam nekde k rozmezi 90 - 130W). Pravda, u dynamiky se to dere ve svetlych scenach i nad 400W, ale na te plose a vyslednem obraze to neni nijak zavratna spotreba vzhledem k minulosti. Topeni se nekona zadne (pokud si nechci vyzehlit oblicej, tak nic necitim) a na vypalovani ma spoustu zabudovanych ochrannych prvku (pixelizace, kdy se po nastavene dobe staticke prvky o neco posunuji apod.).

Takze pokud jsi cekal na tu plasmu, tak bych se podival byt tebou jeste nekde k sousedum (PL, Sk, DE), kde by to teoreticky mohlo jeste byt skladem za srovnatelne ceny (hadam) a pokud ne, tak jedine hura do LEDky a pevne nervy k tomu (:
628722
Jeste jen dodatecne "potvrdim" informace TrDLa k tem plazmam, nebot jsem to s nim presne pred rokem intenzivne resil. Coz byl ovlastne "deadline" obdobi, kdy velka trojice vyrobcu plazem zavirala kramy (trvalo to vsak ofiko nekdy od rijna 2013) a byl tak tedy dobry cas na kup poslednich modelu dobrych plazem. To co TrDLovi vylozene vadilo (tusim, ze predtim nemel plazmu?) bylo neco, na co jsem byl zase z plasmy zvykly a s cim jsme pocital (jak Line-bleeding, tak DFC). Prekvapilo me vsak, ze ten posledni model od Samsungu nema problemy s line-bleeding a DFC jsem zachytil pouze jednou a to v pripade hrani hry, kdy se velmi rychle meni prostredi (testovano vcera, ale jedna se o ojedinely pripad). Tento pripad mi nevyresil ani "gaming mod", ktery by tohle mel na Tv celkem regulovat (testovano na stejne scene). Horsi je to uz ovsem s hlucnosti zdroje. U starsiho modelu jsem to neresil (pokud zdroj hucel, tak jsem to neregistroval), ale zde uz nekdy kvici jak svine na haku, nedej boze v dynamickem rezimu pri prechodu na komplet bilou obrazovku - to je pak zradlo). Co jsme si vsak overoval, je to opet (jak pise TrDLo) chyba kusu, nikoli cele rady a je to spise na reklamaci a vymenu zdroje (budu resit velmi brzy). KAzdopadne v panelaku, kde je spousta dalsich rusicich elementu se i toto kolikrat neprojevi a pani domaci dokonce ten bzukot neregistruje vubec. Uvedene problemy jsou vsak ciste subjektivni, pac jsou mraky lidi, kteri podobne neduhy nevnimaji a jiny z toho zase roste a vraci pak Tv... Kazdopadne vyse uvedene nedostatky teto technologie plasma kompenzuje vynikajicim obrazem, ktery si se vsemi "uber-LED kami" tezce vytira prdel. Bez nadsazky. Pri prechodu z jedne cimry do druhe, kdy se divam na "obyc rip" serialu (myslim ty HDTV x264 kolem 200MB) na plasme a pak prejdu i na BD disk vedle na 47"LEd Philips, tak se ti chce prohodit tu Tv oknem. Pri sledovani serialu v 720p se mi stava, ze tim "papundeklovym" obrazem to ve me evokuje zabery z Ordinace v ruzovce a serialy pomalu prestavam sledovat. Takze je to vse pak o osobnich preferencich, co je clovek ochotny "skousnout" u dane Tv pro to, aby mel zazitek dle jeho gusta. Pred vanocemi (takze cca 2 mesice nazpet) se mi podarilo brachovi rozmluvit nakup nejake 65"LED LG (za 37K) a misto ni sehnal snad posledni kus v Datartu LG 64" plasmu za cca 25K (nevim uz presne). Takze vysledek je ten, ze usetril nejakych 10K a ma mnohem lepsi obraz (take byl zvykly na plasmu a zil v domeni, ze uz fakt nejdou sehnat). Z porovnani s mou Tv je i na teto LG skvely obraz, podani cerne je taky skvele, jeho zdroj nehuci a zadny line-bleeding jsem take nezpozoroval (ne ze bych na ni koukal denne). Jedona nevyhoda je minimalni pocet vstupu a hlavne (to je asi take o osobnich preferencich) pekne debilni dalkove ovladani, ktere LG ma jiz dlouho. Ten minimalni "magic" ovladac se scrollem jako u mysi a kurzorem je na facku. Gor kdyz ma nekdo problemy se zrakem a na PC si s mysi take moc netyka. To je libovka... No a na zaver jeste me zkusenosti k zazitym mytum o "kurevske" spotrebe, topeni a vypalovani obrazu (coz byl i loni pri nakupu me Tv hlavni argument prodavace v elektru, proc si ji nemam brat a tlacil me do LEDky. Inu Euronics..). Pokud se bavime o modelech z obdobi pred 10 lety, tak tam to bylo mozne, ale uz muj byvaly model timhle nejak netrpel (i kdyz staticky obraz byl po vypnuti chvili videt, coz se opravilo ihned jakoukoli dalsi scenou), tak ma soucasna Tv si na 64" pri "filmovem" rezimu papne neco kolem 200W (v eco se dostavam nekde k rozmezi 90 - 130W). Pravda, u dynamiky se to dere ve svetlych scenach i nad 400W, ale na te plose a vyslednem obraze to neni nijak zavratna spotreba vzhledem k minulosti. Topeni se nekona zadne (pokud si nechci vyzehlit oblicej, tak nic necitim) a na vypalovani ma spoustu zabudovanych ochrannych prvku (pixelizace, kdy se po nastavene dobe staticke prvky o neco posunuji apod.). Takze pokud jsi cekal na tu plasmu, tak bych se podival byt tebou jeste nekde k sousedum (PL, Sk, DE), kde by to teoreticky mohlo jeste byt skladem za srovnatelne ceny (hadam) a pokud ne, tak jedine hura do LEDky a pevne nervy k tomu (:
Davies182
0 0
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2026.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se