, tak do toho! 
(jen předem podotýkám, že ti rozhodně nechci nijak upírat právo na vlastní názor - film jsi viděl, příliš tě neoslovil, napsal jsi, proč - to je samozřejmě všechno naprosto v pořádku!
) - technická (ne)kvalita: bavíme se o českém TV filmu z roku 1983 - za ohromujícími produkčními hodnotami musíš holt trochu jinam...

- chybějící dramaturgie/sled náhodných scén: tady nevím úplně, co by sis představoval, já tam vidím poměrně jasný a přímočarý, až prostý dějový oblouk: meet-cute -> předsvatební cesta se sérií pečlivě naplánovaných testů kompatibility, ve kterých postupně ve všech spektakulárně selhávají -> happy end tomu všemu navzdory, protože skutečný vztah s reálnou osobou nefunguje podle nějakých tabulek (jak dobře ví každý, kdo někdy v nějakém byl)
- k tomu vnitřnímu monologu bych jen doplnil, že film adaptuje knížku psanou v první osobě; mohu rozhodně doporučit, mimochodem, pokud na ni někde v knihovně či antikvariátu narazíte (vyšla tuším celkem nedávno také jako audio), protože je psána poměrně zábavně technickým až vědeckým (dnes bychom možná řekli nerdovským) jazykem a stylem
; že zní ten monolog monotónně, je zcela v duchu postavy, tedy suchopárného statistika, konfrontovaného s impulzivní a intuitivní ženskou postavou, na čemž je i postavena ta ústřední chemie v duchu protiklady se přitahují...