Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum FILMY

příspěvky 341 - 360 Napsat příspěvek
reaguje na: kristian.nguyen
Je to dobrý seriál. Viděl jsem dvě řady a spokojenost. Ale těch 18 řad mě odstrašuje. 
976273
Je to dobrý seriál. Viděl jsem dvě řady a spokojenost. Ale těch 18 řad mě odstrašuje. 
976262
1 0
reagovat
reaguje na: Tyller
Apple TV je proste sračka( myslim mezi streamy jede až ty poslední housle ) , ale tohle už děla i Amazon Prime , pecky či nové kinofilmy za poplatek 
976266
Apple TV je proste sračka( myslim mezi streamy jede až ty poslední housle ) , ale tohle už děla i Amazon Prime , pecky či nové kinofilmy za poplatek 
976264
1 0
reagují: SeldomSeen
reagovat
Otázka. Manželka na skúšku predplatila Apple tv tak to zbežne pozerám a... je to len môj dojem, alebo na Apple vod je väčšina filmov ktoré nie sú original produkciou možné pozrieť iba skrz poplatok za "výpožičku" prípadne "kúpu"?   
Casino Roayale: poplatok
Spectre: poplatok
Terminator: poplatok 
Príde mi docela bizár pýtať prachy za predplatné a potom ešte nútiť doplácať za konkrétny film. 
976264
Otázka. Manželka na skúšku predplatila Apple tv tak to zbežne pozerám a... je to len môj dojem, alebo na Apple vod je väčšina filmov ktoré nie sú original produkciou možné pozrieť iba skrz poplatok za "výpožičku" prípadne "kúpu"?    Casino Roayale: poplatok Spectre: poplatok Terminator: poplatok  Príde mi docela bizár pýtať prachy za predplatné a potom ešte nútiť doplácať za konkrétny film. 
2 0
reagovat
reaguje na: (=LIFTY=)
Na Disney Plus ( Hulu sekce ) je hlavně Its Always Sunny in Philadelphia ❤️🔥😜nejlepší role Danny De Vita , Charlie Day a dvojče Ryan Reynoldse- Rob a týpek z Blackberry ( not Apple ) 
976262
Na Disney Plus ( Hulu sekce ) je hlavně Its Always Sunny in Philadelphia ❤️🔥😜nejlepší role Danny De Vita , Charlie Day a dvojče Ryan Reynoldse- Rob a týpek z Blackberry ( not Apple ) 
976260
1 0
reagují: hroubek
reagovat
Proběhlo to v tichosti, ale na Disney Plus je Rental Family:+
976260
Proběhlo to v tichosti, ale na Disney Plus je Rental Family*:+*
4 0
reagují: kristian.nguyen
reagovat

Víkend s queer filmy

Strachy v nás (2021)
O uplynulém víkendu proběhl v Husově sboru ve Vršovicích (pod hlavičkou Církve československé husitské) první ročník nového multižánrového queer festivalu V barvách duhy, jehož součástí kromě diskusí, rozhovorů a nádherné nedělní ekumenické bohoslužby (kázání pronesl emeritní arcibiskup Róbert Bezák) byla i projekce polského filmu Strachy v nás (v originále Všechny naše strachy).

Viděl jsem ho už na LFŠ a na ČT art, ale tentokrát byla projekce obohacena o diskusi s farářem a rozhlasovým moderátorem Petrem Vaďurou. Žít na polském venkově není pro Daniela a jeho babičku vůbec snadné, zvláště když Daniel je nejen hluboce věřící katolík, ale také otevřený homosexuál. Přesto je poměrně oblíbený a v kostele také nemá větší problémy. Dokud se jedna z jeho kamarádek neoběsí. Tahle tragédie rozehraje události, po kterých už nic nebude jako dřív. Strachy v nás je hodně silný snímek, který stojí za to vidět několikrát a pokaždé tu najdete něco nového. Vizuálně nádherný a obsahově neskutečně podnětný. Vřele doporučuju.

Vymazaný kluk (2018)
Ten festival byl tak dobrý, že mi to nedalo a po delší době jsem se znovu podíval na Vymazaného kluka od Joela Edgertona, který si zde zahrál i hlavního antagonistu. Film s tématem nechutných praktik konverzních terapií, které snad konečně budou zakázány v celé EU, mi znovu připomněl, jak se víra snadno může změnit v karikaturu za pomoci vymývání mozku a manipulace, kdy vám rádoby vzdělaní lidé tvrdí, že homosexualita je nemoc pocházející od ďábla. O tom, kolika nevinným lidem to zničilo životy a zranilo jejich duše, nemá smysl debatovat. Samotný film je naprosto fantastický a taky vás nutí k přemýšlení. Herecky a řemeslně jde o velký skvost (ta kamera!) a soundtrack v čele se skladbou Revelation od Troyeho Sivana (má tu i menší roli) a kapely Jonsi přesně vyvolá onu potřebnou náladu. 

Jen dodám, že oba filmy vycházejí ze skutečných událostí a pro mě a mou víru hodně znamenají. Jo a mimochodem debata s českými queer faráři a poté s Annou Polckovou, Róbertem Bezákem a Martinem Kováčem (který mě poznal z FB 8)) byly jednoduše výborné.
976196
[b]Strachy v nás (2021)[/b] O uplynulém víkendu proběhl v Husově sboru ve Vršovicích (pod hlavičkou Církve československé husitské) první ročník nového multižánrového queer festivalu V barvách duhy, jehož součástí kromě diskusí, rozhovorů a nádherné nedělní ekumenické bohoslužby (kázání pronesl emeritní arcibiskup Róbert Bezák) byla i projekce polského filmu Strachy v nás (v originále Všechny naše strachy). Viděl jsem ho už na LFŠ a na ČT art, ale tentokrát byla projekce obohacena o diskusi s farářem a rozhlasovým moderátorem Petrem Vaďurou. Žít na polském venkově není pro Daniela a jeho babičku vůbec snadné, zvláště když Daniel je nejen hluboce věřící katolík, ale také otevřený homosexuál. Přesto je poměrně oblíbený a v kostele také nemá větší problémy. Dokud se jedna z jeho kamarádek neoběsí. Tahle tragédie rozehraje události, po kterých už nic nebude jako dřív. Strachy v nás je hodně silný snímek, který stojí za to vidět několikrát a pokaždé tu najdete něco nového. Vizuálně nádherný a obsahově neskutečně podnětný. Vřele doporučuju. [b]Vymazaný kluk (2018)[/b] Ten festival byl tak dobrý, že mi to nedalo a po delší době jsem se znovu podíval na Vymazaného kluka od Joela Edgertona, který si zde zahrál i hlavního antagonistu. Film s tématem nechutných praktik konverzních terapií, které snad konečně budou zakázány v celé EU, mi znovu připomněl, jak se víra snadno může změnit v karikaturu za pomoci vymývání mozku a manipulace, kdy vám rádoby vzdělaní lidé tvrdí, že homosexualita je nemoc pocházející od ďábla. O tom, kolika nevinným lidem to zničilo životy a zranilo jejich duše, nemá smysl debatovat. Samotný film je naprosto fantastický a taky vás nutí k přemýšlení. Herecky a řemeslně jde o velký skvost (ta kamera!) a soundtrack v čele se skladbou Revelation od Troyeho Sivana (má tu i menší roli) a kapely Jonsi přesně vyvolá onu potřebnou náladu.  Jen dodám, že oba filmy vycházejí ze skutečných událostí a pro mě a mou víru hodně znamenají. Jo a mimochodem debata s českými queer faráři a poté s Annou Polckovou, Róbertem Bezákem a Martinem Kováčem (který mě poznal z FB *8)*) byly jednoduše výborné.
Víkend s queer filmy
3 0
reagovat

Undertone (2025)

Přiznám se. Po dvacet minutách jsem se šel podívat, jestli tam fakt hraje Dev Patel, načež jsem si uvědomil, že jsem vůbec nevěděl o existenci dalšího filmu založeného na zvuku.
K filmu... Je to velmi zručně natočené a ta práce se zvukem je naprosto mistrovská.  Velmi chválím zvolené prostředí, protože ten dům je nepříjemně děsivý, ještě s vědomím toho, kdo se nachází nahoře v pokoji. Uteklo mi to celé  rychle a nenudil jsem se, ale protože jsem tak nějak v očekávání pořád doufal, že se tam něco stane a ono... Jako stalo, ale rozhodně to nenaplnilo mé očekávání.
Ono i to pomalé oblétání domu kamerou po čase omrzí a člověk už je trochu otupělý ke konci, takže těch intenzivních závěrečných 10 minut na mě nefungovalo tak, jak by mělo. Kdyby to bylo Paranormal Activity, tak řeknu, že je to nejlepší díl. Proto mě nepřekvapuje, že další projekt režiséra je právě nový zářez do této hororové ságy.
Tvůrci ale jinak moc fandím, protože jako prvotina je to horor na úrovni.
976147
Přiznám se. Po dvacet minutách jsem se šel podívat, jestli tam fakt hraje Dev Patel, načež jsem si uvědomil, že jsem vůbec nevěděl o existenci dalšího filmu založeného na zvuku. K filmu... Je to velmi zručně natočené a ta práce se zvukem je naprosto mistrovská.  Velmi chválím zvolené prostředí, protože ten dům je nepříjemně děsivý, ještě s vědomím toho, kdo se nachází nahoře v pokoji. Uteklo mi to celé  rychle a nenudil jsem se, ale protože jsem tak nějak v očekávání pořád doufal, že se tam něco stane a ono... Jako stalo, ale rozhodně to nenaplnilo mé očekávání. Ono i to pomalé oblétání domu kamerou po čase omrzí a člověk už je trochu otupělý ke konci, takže těch intenzivních závěrečných 10 minut na mě nefungovalo tak, jak by mělo. Kdyby to bylo Paranormal Activity, tak řeknu, že je to nejlepší díl. Proto mě nepřekvapuje, že další projekt režiséra je právě nový zářez do této hororové ságy. Tvůrci ale jinak moc fandím, protože jako prvotina je to horor na úrovni.
Undertone (2025)
3 0
reagovat
Další film Sama Raimiho bude remake tohoto filmu.
Jako, dovedu si představit, že z toho udělá šílenost ve stylu Evil Dead.:+
976119
Další film Sama Raimiho bude remake [url=https://www.csfd.cz/film/353-kouzlo/prehled/]tohoto filmu.[/url] Jako, dovedu si představit, že z toho udělá šílenost ve stylu Evil Dead.*:+*
8 0
reagovat
reaguje na: House5
Ten pocit z toho osamoteného a vyčerpávajúceho boja ten film predáva značne.
Celkom ma zaujímalo ako presne to je totožné s predlohou, tak dík za info.
976109
Ten pocit z toho osamoteného a vyčerpávajúceho boja ten film predáva značne. Celkom ma zaujímalo ako presne to je totožné s predlohou, tak dík za info.
976108
3 0
reagovat
reaguje na: slord
Já jsem to viděl možná 10 let zpátky, ale pamatuji si to jako skvělý cop film, kde je Pacino fakt tou korupcí obklopený a osamocený a dost to na mě zapůsobilo. Náhodou jsem začátkem letošního roku četl předlohu a ten film šel trochu jiným směrem a udělal dobře. Nebylo to zajímavé ani poutavé čtení. 
976108
Já jsem to viděl možná 10 let zpátky, ale pamatuji si to jako skvělý cop film, kde je Pacino fakt tou korupcí obklopený a osamocený a dost to na mě zapůsobilo. Náhodou jsem začátkem letošního roku četl předlohu a ten film šel trochu jiným směrem a udělal dobře. Nebylo to zajímavé ani poutavé čtení. 
976100
2 0
reagují: slord
reagovat
reaguje na: verbst
Není první. :D

Alita je fajn. Lepší než bych čekal. Dvojku bych si dal.
976101
Není první. *:D* Alita je fajn. Lepší než bych čekal. Dvojku bych si dal.
976099
10 0
reagovat

Moviezone Movie Challenge - Serpico

Skazený systém, kde sa z postavenia za správnu vec stáva neľahký boj. A do toho prichádza ústredný Serpico, Al Pacino dobre stvárňuje všetky polohy tej postavy, jeho vývoj ma bavilo sledovať, už v jednej z jeho prvých scén dá najavo čo je zač. Postupné prenikanie dovnútra toho všetkého funguje skvelo, skrz optiku hlavného hrdinu, ktorý sa chtiac nechtiac musí pustiť do boja s týmto kolosom, funguje aj psychický boj v ňom, strach a neistota sú citeľné. Je škoda, že mimo Pacina, tu nie je moc výrazných postáv (čo bude zámer), k zlepšeniu tempa by som to ešte skrátil tak o 20 minút. Inak nemám veľa výhrad, skvelý film so zručným režijným uchopením, suverénnym hereckým nosným pilierom a hlavne opretým o silný scenár, veľká spokojnosť.
976100
Skazený systém, kde sa z postavenia za správnu vec stáva neľahký boj. A do toho prichádza ústredný Serpico, Al Pacino dobre stvárňuje všetky polohy tej postavy, jeho vývoj ma bavilo sledovať, už v jednej z jeho prvých scén dá najavo čo je zač. Postupné prenikanie dovnútra toho všetkého funguje skvelo, skrz optiku hlavného hrdinu, ktorý sa chtiac nechtiac musí pustiť do boja s týmto kolosom, funguje aj psychický boj v ňom, strach a neistota sú citeľné. Je škoda, že mimo Pacina, tu nie je moc výrazných postáv (čo bude zámer), k zlepšeniu tempa by som to ešte skrátil tak o 20 minút. Inak nemám veľa výhrad, skvelý film so zručným režijným uchopením, suverénnym hereckým nosným pilierom a hlavne opretým o silný scenár, veľká spokojnosť.
Moviezone Movie Challenge - Serpico
10 0
reagují: House5
reagovat
reaguje na: verbst
:o OMG, PRVNÍ MÍNUSKO EVER OD MEMPHISE :o:D
976099
*:o* OMG, PRVNÍ MÍNUSKO EVER OD MEMPHISE *:o**:D*
976085
2 -1
reagují: Memphis
reagovat
reaguje na: kristian.nguyen
Ani jedno :D
Waltz tam byl tragickej, snad i na úrovni klasicky špatnýho Skreina :D
Nic tam nedávalo smysl. 
976098
Ani jedno *:D* Waltz tam byl tragickej, snad i na úrovni klasicky špatnýho Skreina *:D* Nic tam nedávalo smysl. 
976096
0 -1
reagovat
reaguje na: kristian.nguyen
Je, libil se ti ale konec mangy? Ja byl tehdy dost zklamany.
BTW bych dal kousek ledviny za druhý díl filmu.
976097
Je, libil se ti ale konec mangy? Ja byl tehdy dost zklamany. BTW bych dal kousek ledviny za druhý díl filmu.
976096
0 0
reagovat
reaguje na: verbst
Dobry to bylo ne , celkově ale asi jsi si to Neužil, bo ti nesedla ta stylizace ? Ale komiks manga je parádní a tady mi přišlo, že to celkem vystihli 
976096
Dobry to bylo ne , celkově ale asi jsi si to Neužil, bo ti nesedla ta stylizace ? Ale komiks manga je parádní a tady mi přišlo, že to celkem vystihli 
976085
1 0
reagují: verbst, (=LIFTY=)
reagovat

Faces of Death 2026

V první řadě to není to remake. Spíš meta film, kde se s původním filmem pracuje jako inspirací pro jednoho psychopata, který si odskočil ze Stranger Things dělat bordel sem.
Natočené je to zručně a ta premisa není k zahození. Snaží se to i o nějaký sociální přesah, ale tak nuceně a přehnaně, že to do autenticity má fakt daleko. Hlavní problém mám ale s postavami. Já už se vyvrátil, když jsem zjistil, že tam hraje ultranesympatická Barbie Ferreria, ale říkal jsem si, že to bylo třeba tím, jakou postavu v Euforii hrála. Nebylo... Je to strašná herečka a jsem rád, že neunesla svoji roli a ve třetí řadě není. 
Montgomery se snaží a není špatný, ale je to takový Dandy z AHS z Temu.
Zbytek castu je nesympatický a úplně k ho.nu (k čemu ta kolegyně?) 
Scénář se navíc začne v určitou dobu těžce rozpadat a příjdou nelogičnosti moc velké i na tento typ filmu. Postavy se chovají jak dementi a policie jak kdyby si odskočila z placu Policejní akademie.
Gore fajn, ale to nejhorší je stejně v původním filmu, který tam občas proběhne.
Poselství nedává smysl a pointa je... Jak to ti mladí dnes říkaji? MEH!
Navíc ta s.ačka ze sedmdesátých let by měla zůstat zapomenuta a ne se připomínat další generaci.
Klidně tomu šanci dejte kvůli řemeslu, ale snižte si očekávání.
Za týden si vzpomenu asi jen na WTF souložící scénu na schodech. Proč to tam proboha bylo? Aby se hlavní hrdinka šla najíst na střechu a potkala tam postavu, která je pro děj úplně zbytečna?:D
976095
V první řadě to není to remake. Spíš meta film, kde se s původním filmem pracuje jako inspirací pro jednoho psychopata, který si odskočil ze Stranger Things dělat bordel sem. Natočené je to zručně a ta premisa není k zahození. Snaží se to i o nějaký sociální přesah, ale tak nuceně a přehnaně, že to do autenticity má fakt daleko. Hlavní problém mám ale s postavami. Já už se vyvrátil, když jsem zjistil, že tam hraje ultranesympatická Barbie Ferreria, ale říkal jsem si, že to bylo třeba tím, jakou postavu v Euforii hrála. Nebylo... Je to strašná herečka a jsem rád, že neunesla svoji roli a ve třetí řadě není.  Montgomery se snaží a není špatný, ale je to takový Dandy z AHS z Temu. Zbytek castu je nesympatický a úplně k ho.nu (k čemu ta kolegyně?)  Scénář se navíc začne v určitou dobu těžce rozpadat a příjdou nelogičnosti moc velké i na tento typ filmu. Postavy se chovají jak dementi a policie jak kdyby si odskočila z placu Policejní akademie. Gore fajn, ale to nejhorší je stejně v původním filmu, který tam občas proběhne. Poselství nedává smysl a pointa je... Jak to ti mladí dnes říkaji? MEH! Navíc ta s.ačka ze sedmdesátých let by měla zůstat zapomenuta a ne se připomínat další generaci. Klidně tomu šanci dejte kvůli řemeslu, ale snižte si očekávání. Za týden si vzpomenu asi jen na WTF souložící scénu na schodech. Proč to tam proboha bylo? Aby se hlavní hrdinka šla najíst na střechu a potkala tam postavu, která je pro děj úplně zbytečna?*:D*
Faces of Death 2026
4 0
reagovat
reaguje na: verbst
Buuuu
976093
Buuuu
976085
6 0
reagovat
Čirou náhodou jsem zhlédnul tenhle kousek.  Po dlouhý době, jakože fakt dlouhý, jsem měl takovej ten pocit (u)spokojenosti z filmu.
976090
Čirou náhodou jsem zhlédnul [url=https://www.csfd.cz/film/8562-king-of-the-hill/recenze/]tenhle[/url] kousek.  Po dlouhý době, jakože fakt dlouhý, jsem měl takovej ten pocit (u)spokojenosti z filmu.
1 0
reagovat

Alita: Battle Angel

aka Uncanny Valley the Movie. 

Jako chvílema otřes. Občasnejma chvilkama to šlo. Hudba paráda, závěrečnej song top. 
4/10
976085
aka Uncanny Valley the Movie.  Jako chvílema otřes. Občasnejma chvilkama to šlo. Hudba paráda, závěrečnej song top.  4/10
Alita: Battle Angel
2 -13
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2026.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se