Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum FILMY

příspěvky 30441 - 30460 Napsat příspěvek

Wimbledon (2004)

Nečekaná pecka a to jsem myslel, že mám romcomy všechny za sebou. Super kamera, skvělý obsazení, parádní hudba i nečekaně silná sportovní stránka. Sakra já mu fandil do poslední chvíle jak při "opravdovém" Wimbledonu. Bettanymu jsem to neskutečně věřil. 9/10
627078
Nečekaná pecka a to jsem myslel, že mám romcomy všechny za sebou. Super kamera, skvělý obsazení, parádní hudba i nečekaně silná sportovní stránka. Sakra já mu fandil do poslední chvíle jak při "opravdovém" Wimbledonu. Bettanymu jsem to neskutečně věřil. 9/10
Wimbledon (2004)
0 0
reagovat

Predestination

Neshodneme se jako minule, o pár stránek v minulosti, že celé téma časového paradoxu tohodle filmu je spíše na hospodskou debatu u piva a velké psací tabule na rozporování nebo podporování celé teorie?
A jelikož jste mě donutili si k tomu taky něco přečíst, tak jsem si na jedné stránce našel přehled pár dalších velmi bizardních paradoxů spojených s cestováním časem.
627075
Neshodneme se jako minule, o pár stránek v minulosti, že celé téma časového paradoxu tohodle filmu je spíše na hospodskou debatu u piva a velké psací tabule na rozporování nebo podporování celé teorie? A jelikož jste mě donutili si k tomu taky něco přečíst, tak jsem si na jedné stránce našel přehled pár dalších velmi [link="http://www.astronomytrek.com/5-bizarre-paradoxes-of-time-travel-explained/"]bizardních paradoxů spojených s cestováním časem[/link].
Predestination
0 0
reagovat

Predestination

Diky za mistni "hype" .....:+:+:+:+
627072
Diky za mistni "hype" .....*:+**:+**:+**:+*
Predestination
0 0
reagovat

Rumble Fish

Formálne brilantné, herecky výborné ( aj keď namiesto (síce skvelého)Dillona by som tam radšej videl Travoltu)ale miestami aj neuveriteľne nudné.Veľmi nudné. Vlastne som na tom 2 x zaspal Ak film o teenageroch od Coppolu tak radšej Outsiders 7/10 hlavne za tú fantastickú formálnu stránku
627071
Formálne brilantné, herecky výborné ( aj keď namiesto (síce skvelého)Dillona by som tam radšej videl Travoltu)ale miestami aj neuveriteľne nudné.Veľmi nudné. Vlastne som na tom 2 x zaspal Ak film o teenageroch od Coppolu tak radšej Outsiders 7/10 hlavne za tú fantastickú formálnu stránku
Rumble Fish
0 0
reagovat

Chef

Prosím nech sa Favreau k blockbusteru už nepriblíži ani na krok. Chef má viac energie než jeho veškerá režijná filmografia a prekvapilo ma, že ma to bavilo až tak. Neni to nijak komplikované či filmársky vyspelé, ale strašne z toho cítit srdiečko a normálne sa cítim šťastnejšie po dopozeraní.
8/10
627070
Prosím nech sa Favreau k blockbusteru už nepriblíži ani na krok. Chef má viac energie než jeho veškerá režijná filmografia a prekvapilo ma, že ma to bavilo až tak. Neni to nijak komplikované či filmársky vyspelé, ale strašne z toho cítit srdiečko a normálne sa cítim šťastnejšie po dopozeraní. 8/10
Chef
0 0
reagovat

Predestinační paradox

Něco jsem si o tom v rychlosti načetl a z filozofického hlediska je zajímavé toto:
"A temporal causality loop is a hypothetical event whereby a specific moment in time repeats itself continually inside an independent fragment of time. A temporal causality loop is a disruption of the space-time continuum in which a localized fragment of time is repeated, ad infinitum. In other words, a temporal causality loop is a theoretical phenomenon which occurs when a chain of cause-effect events is circular. For instance, if event A causes event B, and event B causes event C, and event C causes event A, then these events are said to be in a causality loop. Since the temporal causality loop is separated from ordinary space-time, time continues in a normal manner for those isolated from the anomalous event while those inside the anomalous event replay the same fragment of time on repeat. A temporal causality loop not only implies that the same events can be repeated identically and eternally, but also suggests that minor alterations can happen - and even multiply as the cycle progresses. In science fiction, strong and frequent sensations of déjà vu - the feeling that oneself is reliving events that have occurred several times before - have been recognized as the warning signs of a temporal causality loop."
Tedy pokud bychom brali celý Johnův život; on by byl ve smyčče (otázka je, kde končí/začíná, resp. které všechny události objímá a které už nikoli), která by se mohla lišit v jednotlivých opakováních (pokusy o zamezení bombových útoků - ať už úspěšných nebo nikoliv) a tak násobit, přesto zcela nezávislá na okolních událostech. Otázkou zůstává, zda-li jde o jednu smyčku, která "končí" smrtí atentátníka vlastní rukou, nebo (!) pokračuje dále a John se stává panem Robertsonem, či jde dokonce o smyčku ve smyčče, jak jsem uvažoval už níže.
Každopádně je ten film mnohem chytřejší než se na první shlédnutí zdá a jako jeden z mála mě nutí o něm pořád přemýšlet. :+
627069
Něco jsem si o tom v rychlosti načetl a z filozofického hlediska je zajímavé toto: [spoiler]"A temporal causality loop is a hypothetical event whereby a specific moment in time repeats itself continually inside an independent fragment of time. A temporal causality loop is a disruption of the space-time continuum in which a localized fragment of time is repeated, ad infinitum. In other words, a temporal causality loop is a theoretical phenomenon which occurs when a chain of cause-effect events is circular. For instance, if event A causes event B, and event B causes event C, and event C causes event A, then these events are said to be in a causality loop. Since the temporal causality loop is separated from ordinary space-time, [b]time continues in a normal manner for those isolated from the anomalous event while those inside the anomalous event replay the same fragment of time on repeat[/b]. A temporal causality loop not only implies that the same events can be repeated identically and eternally,[b] but also suggests that minor alterations can happen - and even multiply as the cycle progresses[/b]. In science fiction, strong and frequent sensations of déjà vu - the feeling that oneself is reliving events that have occurred several times before - have been recognized as the warning signs of a temporal causality loop." Tedy pokud bychom brali celý Johnův život; on by byl ve smyčče (otázka je, kde končí/začíná, resp. které všechny události objímá a které už nikoli), která by se mohla lišit v jednotlivých opakováních (pokusy o zamezení bombových útoků - ať už úspěšných nebo nikoliv) a tak násobit, přesto zcela nezávislá na okolních událostech. Otázkou zůstává, zda-li jde o jednu smyčku, která "končí" smrtí atentátníka vlastní rukou, nebo (!) pokračuje dále a John se stává panem Robertsonem, či jde dokonce o smyčku ve smyčče, jak jsem uvažoval už níže.[/spoiler] Každopádně je ten film mnohem chytřejší než se na první shlédnutí zdá a jako jeden z mála mě nutí o něm pořád přemýšlet. *:+*
Predestinační paradox
0 0
reagovat

Rodann

Film v distribúcii je na DVD
627063
Film v distribúcii je na DVD
Rodann
0 0
reagovat
Na férovku to prohlašuju za největší recenzentskej rest minulýho roku. Dost často jsem v módu "už to konečně napíšu" (ostatní se do toho bohužel nehrnou), ale vždycky má přednost nějakej jinej článek, no. ?)

Navíc mám teda doma blůčko a to oddalování házím i na to, že chci nejdřív nakoukat těch 80 minut bonusů. Třeba tam bude něco zajímavýho, takže slavnostně slibuju, že se k tomu nějak dokopu a snad bude i trocha přidaný informační hodnoty z bonusovejch materiálů. :)
627060
Na férovku to prohlašuju za největší recenzentskej rest minulýho roku. Dost často jsem v módu "už to konečně napíšu" (ostatní se do toho bohužel nehrnou), ale vždycky má přednost nějakej jinej článek, no. *?)* Navíc mám teda doma blůčko a to oddalování házím i na to, že chci nejdřív nakoukat těch 80 minut bonusů. Třeba tam bude něco zajímavýho, takže slavnostně slibuju, že se k tomu nějak dokopu a snad bude i trocha přidaný informační hodnoty z bonusovejch materiálů. *:)*
0 0
reagovat

Predestination

Proč tu na webu vlastně ještě není recenze, ať se nespamuje tu? Kvůli ještě neproběhlé distribuci v ČR? Ten film je už venku cca. 2 měsíce, nebo se pletu? Takový zastrčený klenot by to chtělo řádně vyleštit. :D
627058
Proč tu na webu vlastně ještě není recenze, ať se nespamuje tu? Kvůli ještě neproběhlé distribuci v ČR? Ten film je už venku cca. 2 měsíce, nebo se pletu? Takový zastrčený klenot by to chtělo řádně vyleštit. *:D*
Predestination
0 0
reagovat
Za tuhle diskuzi díky, jsem rád, že ten film nehypuju jenom já. :) On je "jednoduchý" opravdu jen na první pohled a když se o tom nechce přemýšlet.
627057
Za tuhle diskuzi díky, jsem rád, že ten film nehypuju jenom já. *:)* On je "jednoduchý" opravdu jen na první pohled a když se o tom nechce přemýšlet.
0 0
reagovat

MarvinP

Taky jsem si dal záležet. :D
Ale teď vážně. K čemu by existovala ta agentura na potírání zločinů v minulosti, když by se jim ani jednou nepodařilo zločinu předejít (čti změnit minulost)? Ale tak, aby to neovlivnilo přítomnost/budoucnout. A jak jinak než přes časovou smyčku(y)? Nebo tu byla ta Robertsonova agentura právě pro ten jeden účel - zastavit (?) fizzle bombera, tedy sebe sama?
627056
Taky jsem si dal záležet. *:D* Ale teď vážně. [spoiler]K čemu by existovala ta agentura na potírání zločinů v minulosti, když by se jim ani jednou nepodařilo zločinu předejít (čti změnit minulost)? Ale tak, aby to neovlivnilo přítomnost/budoucnout. A jak jinak než přes časovou smyčku(y)? Nebo tu byla ta Robertsonova agentura právě pro ten jeden účel - zastavit (?) fizzle bombera, tedy sebe sama?[/spoiler]
MarvinP
0 0
reagovat

Rodann

"podle mě je to asi nejpropracovanější film o cestování časem" Podle mě taky. Z daleka. Koncept determinace je jediný, který u cestování časem beru, navíc film naprosto epicky divákovi vmetá do tváře rozbití kauzality (která logicky, pokud připustíme timetravel, padá). Jinak časem, někdy si to pustím znovu - a díky tobě spíše dřív, než-li později, protože jestli to je opravdu "jen" Predestination, tak tím ten film u mě trochu klesne. Osobně bych si naopak rád potvrdil, že tam je vše až "osudově" dané, bez jakýchkoli náznaků paralelních vesmírů či čehokoli podobného.
Nemám to tak skvěle v paměti, ale spíš bych čekal, že třeba ty noviny tam budou pořád v duchu toho, že někdo ví něco, co někdo jiný ne - viz začátek filmu a přikopnutí time travel stroje. Nějaké dvě minireality, kdy v jedné vybuchne letadlo, zatímco v druhé barák by mi ten film zkazily kolem a kolem celkem silně (pokud bych to neodbyl nějakým "to jim ujelo" pohledem).

Navíc ta hlavní linka je silně osudová se vším všudy, akorát se člověk postupně dozvídá co kdy a jak přesně se stalo z různých úhlů pohledu - naprosto nic tam ale nikdy neproběhne jinak.


Každopádně zajímavá teorie :+
627055
"podle mě je to asi nejpropracovanější film o cestování časem" Podle mě taky. Z daleka. Koncept determinace je jediný, který u cestování časem beru, navíc film naprosto epicky divákovi vmetá do tváře rozbití kauzality (která logicky, pokud připustíme timetravel, padá). Jinak časem, někdy si to pustím znovu - a díky tobě spíše dřív, než-li později, protože jestli to je opravdu "jen" Predestination, tak tím ten film u mě trochu klesne. Osobně bych si naopak rád potvrdil, že tam je vše až "osudově" dané, bez jakýchkoli náznaků paralelních vesmírů či čehokoli podobného. [spoiler]Nemám to tak skvěle v paměti, ale spíš bych čekal, že třeba ty noviny tam budou pořád v duchu toho, že někdo ví něco, co někdo jiný ne - viz začátek filmu a přikopnutí time travel stroje. Nějaké dvě minireality, kdy v jedné vybuchne letadlo, zatímco v druhé barák by mi ten film zkazily kolem a kolem celkem silně (pokud bych to neodbyl nějakým "to jim ujelo" pohledem). Navíc ta hlavní linka je silně osudová se vším všudy, akorát se člověk postupně dozvídá co kdy a jak přesně se stalo z různých úhlů pohledu - naprosto nic tam ale nikdy neproběhne jinak.[/spoiler] Každopádně zajímavá teorie *:+*
Rodann
0 0
reagovat

Rodann

super schema :+
627054
super schema *:+*
Rodann
0 0
reagovat

Rodann

627051
http://www.youtube.com/watch?v=e4NdGJY1jI0
Rodann
0 0
reagovat

MarvinP

Aha, tak to beru. Já měl za hlavní spoiler (krom cestování v čase, které se provalí v půlce filmu) identitu fizzle bombera. Že John byl Jane, to ví, ale že bude John i bomber se ukáže až na konci, což celou dobu netušil. Podle mého výkladu je za vším Robertson, který jediný ví, že je Johnem, Jane i bomberem, a všechny "vodí" tak, aby kontinuita času nebyla porušena, přitom v ní ale existují "různé" verze událostí (multiversa), které nemají význam na stěžejní děj a nemění tak prostoročas a o kterých vědí jen cestovatelé (a ty které kontaktují - o tom se také Robertson zmiňuje). Neboli, že se nejedná o determinaci (tzn. že by existovala pouze jedna jediná budoucnost vycházející z předchozích stavů a rozhodnutí, byla by neměnná a dala by se tedy teoreticky předpovědět - v podstatě ortodoxnější kauzalita) ale o predestinaci - nečekaně vzhledem k názvu filmu :D - tedy že konečný osud je daný bez ohledu (!) na cesty. Otázkou zůstává (ne všechno musí být přece ve filmu vysvětleno a je to tak i dobře, že zůstává prostor k přemýšlení a různým interpretacím), kolik časových smyček vlastně ve filmu bylo, jak se ovlivňovaly navzájem a jak moc se "historie" díky nim a pro koho měnila. Já bych tipoval, že Robertson, jakožto nejstarší "verze" jako jediný s vědomím všech událostí zakládá agenturu s úmyslem měnit minulost k ochraně lidí tak, aby se neporušil proud času. Tedy zamezit sám sobě v bombových útocích, ale tak aby nezměnil výslednou podobu reality. Nakonec (po zabití bombera) tedy John jen zestárne a mění si jméno na Robertsona (podobné rysy, stejný knírek). Přitom ale všechny ty změny už jsou (!) obsažené v "jeho" proudu času - smyčka uvnitř smyčky - něco takového. Přičemž je ale třeba brát v potaz relativita, protože pro Johna se historie nemění, pro ostatní ovšem ano. Stejně ale jednodušeji se to děje např. ve Vězni z Azkabanu, kde byla časová smyčka elegantně "vysvětlena", když Harry zachránil Siriuse a spol. (a sebe sama) patronem svého já z budoucnosti, vrátil se na ošetřovnu, kde jeho já z přítomnosti cestuje časem do minulosti, kde se stává budoucím a tak pořád dokola. Přitom ale on pokračuje vývojem dál (přitom už nic nevíme o jeho opožděných já).
627050
Aha, tak to beru. Já měl za hlavní spoiler [spoiler](krom cestování v čase, které se provalí v půlce filmu) identitu fizzle bombera. Že John byl Jane, to ví, ale že bude John i bomber se ukáže až na konci, což celou dobu netušil. Podle mého výkladu je za vším Robertson, který jediný ví, že je Johnem, Jane i bomberem, a všechny "vodí" tak, aby kontinuita času nebyla porušena, přitom v ní ale existují "různé" verze událostí (multiversa), které nemají význam na stěžejní děj a nemění tak prostoročas a o kterých vědí jen cestovatelé (a ty které kontaktují - o tom se také Robertson zmiňuje). Neboli, že se nejedná o [b]determinaci[/b] (tzn. že by existovala pouze jedna jediná budoucnost vycházející z předchozích stavů a rozhodnutí, byla by neměnná a dala by se tedy teoreticky předpovědět - v podstatě ortodoxnější [b]kauzalita[/b]) ale o [b]predestinaci[/b] - nečekaně vzhledem k názvu filmu *:D* - tedy že konečný osud je daný bez ohledu (!) na cesty. Otázkou zůstává (ne všechno musí být přece ve filmu vysvětleno a je to tak i dobře, že zůstává prostor k přemýšlení a různým interpretacím), kolik časových smyček vlastně ve filmu bylo, jak se ovlivňovaly navzájem a jak moc se "historie" díky nim a pro koho měnila. Já bych tipoval, že Robertson, jakožto nejstarší "verze" jako jediný s vědomím všech událostí zakládá agenturu s úmyslem měnit minulost k ochraně lidí tak, aby se neporušil proud času. Tedy zamezit sám sobě v bombových útocích, ale tak aby nezměnil výslednou podobu reality. Nakonec (po zabití bombera) tedy John jen zestárne a mění si jméno na Robertsona (podobné rysy, stejný knírek). Přitom ale všechny ty změny už jsou (!) obsažené v "jeho" proudu času - smyčka uvnitř smyčky - něco [link="http://www.2imgs.com/c445e3c91a"]takového[/link]. Přičemž je ale třeba brát v potaz relativita, protože pro Johna se historie nemění, pro ostatní ovšem ano. Stejně ale jednodušeji se to děje např. ve Vězni z Azkabanu, kde byla časová smyčka elegantně "vysvětlena", když Harry zachránil Siriuse a spol. (a sebe sama) patronem svého já z budoucnosti, vrátil se na ošetřovnu, kde jeho já z přítomnosti cestuje časem do minulosti, kde se stává budoucím a tak pořád dokola. Přitom ale on pokračuje vývojem dál (přitom už nic nevíme o jeho opožděných já).[/spoiler]
MarvinP
0 0
reagovat

Rodann

hlavním spoilerem míním:

že jsou tam v podstatě všichni tatéž osoba

pak je to opravdu malinko rozvleklé, celé je to dost postavené na tom, že si to buduje tenhle závěrečný "mindfuck".

a co se Robertsona týče,

Čekal jsem celou dobu, že se z něj vylíhne další verze Johna, ale opravdu jsem nechytl jak a kdy by měla vzniknout? John přerce na konci filmu zastřelí své teroristické já, pak to bylo jeho nejstarší já, které má stále jeho (druhý) obličej. I když připustím, že John se podruhé může rozhodnout jinak a nestat se fizzle bomberem (a opravdu pak mám problém s tím, jaký princip cestování časem tedy film představuje), jak se tedy stane Robertsonem s odlišným xichtem? Ovlivní nějak tu klíčovou scénu s výbuchem, aby mu to prsklo do xichtu jinak a dopadla jinak i plastická operace? Je ve filmu nějaký náznak který jsem přehlédl?
627048
hlavním spoilerem míním: [spoiler]že jsou tam v podstatě všichni tatéž osoba[/spoiler] pak je to opravdu malinko rozvleklé, celé je to dost postavené na tom, že si to buduje tenhle závěrečný "mindfuck". a co se Robertsona týče, [spoiler]Čekal jsem celou dobu, že se z něj vylíhne další verze Johna, ale opravdu jsem nechytl jak a kdy by měla vzniknout? John přerce na konci filmu zastřelí své teroristické já, pak to bylo jeho nejstarší já, které má stále jeho (druhý) obličej. I když připustím, že John se podruhé může rozhodnout jinak a nestat se fizzle bomberem (a opravdu pak mám problém s tím, jaký princip cestování časem tedy film představuje), jak se tedy stane Robertsonem s odlišným xichtem? Ovlivní nějak tu klíčovou scénu s výbuchem, aby mu to prsklo do xichtu jinak a dopadla jinak i plastická operace? Je ve filmu nějaký náznak který jsem přehlédl? [/spoiler]
Rodann
0 0
reagovat

Rodann

:+
627047
*:+*
Rodann
0 0
reagovat

Gonzi

To ne, jen jsem mu chtěl vyvrátit tvrzení, že film je nuda (?!), pokud zná hlavní spoiler. Což nevím, co má být... asi cestování časem, ne? :D Hawke je skvělý a Snook ještě lepší, stylizovaný vizuál, výborná podkresová hudba, tak nevím, proč nuda. Já jsem nesouhlasil s tím, že by byl tak jednoduchý. Není - podle mě je to asi nejpropracovanější film o cestování časem. A kouzlo je v tom, že úplně všechno není vysvětleno a co ano, tak ne polopaticky, jak by se mohlo na první pohled zdát.
627046
To ne, jen jsem mu chtěl vyvrátit tvrzení, že film je nuda (?!), pokud zná hlavní spoiler. Což nevím, co má být... asi cestování časem, ne? *:D* Hawke je skvělý a Snook ještě lepší, stylizovaný vizuál, výborná podkresová hudba, tak nevím, proč nuda. Já jsem nesouhlasil s tím, že by byl tak jednoduchý. Není - podle mě je to asi nejpropracovanější film o cestování časem. A kouzlo je v tom, že úplně všechno není vysvětleno a co ano, tak ne polopaticky, jak by se mohlo na první pohled zdát.
Gonzi
0 0
reagovat

Rodann

Ty tady vysvětluješ, jak boží to má zápletku (má!), ale mám pocit že MarvinP mluví o jejím samotném zpracování, o zábavnosti jednotlivých dialogů atd. při druhém+ shlédnutí.
627045
Ty tady vysvětluješ, jak boží to má zápletku (má!), ale mám pocit že MarvinP mluví o jejím samotném zpracování, o zábavnosti jednotlivých dialogů atd. při druhém+ shlédnutí.
Rodann
0 0
reagovat

MarvinP

To se právě velmi pleteš. ?)
Ten film je ještě mnohem chytřejší než se na první pohled zdá. V prvé řadě je nutné si uvědomit rozdíl (filozofický) mezi predestinací a determinismem, který se souvislosti s filmem zmiňuje - to jsou totiž 2 odlišné pohledy, které je třeba si ujasnit, před zamyšlením se nad (ne)měnností časové smyčky. Uvědomil sis, že novinové výstřižky, které Johnovi ukazuje jeho budoucí (a přesto v minulosti) hippie-já zaznamenávají události, které se NEstaly/NEstanou?
A za druhé je to relativizace času vůči konkrétní době. Hl. hrdina stárne v průběhu různých historických etap stejně, ale přitom v čase skáče dozadu i dopředu a stále ovlivňuje sám sebe (ať už přímo nebo nepřímo přes audio-nahrávky)!
Konec filmu je úmyslně zavádějící. Podle mě John věděl, kdo pan Robertson je - jeho nejstarší (ve smyslu absolutního věku, ne časové souslednosti!) já. A určitě už to věděl v momentu, kdy se chystá unést sám sebe z ústavu, kde ho navštíví. Po celý film je zdůrazňováno, jak se postupně učí z "minulosti" a využívá to ve svůj prospěch (nejen "vlastní" zkušenosti, ale i poslední stopy, které dostane od p. Robertsona pro svou "poslední" misi spolu s "nefčním" strojem času). Navíc přímo ve filmu je explicitně vyjevena identita, když John říká Jane, že jí to vysvětlí sám Robertson, který je ve sklepě - John. A ještě více, když naplno řekne "my jsme Robertson".
627044
To se právě velmi pleteš. *?)* Ten film je ještě mnohem chytřejší než se na první pohled zdá. V prvé řadě je nutné si uvědomit rozdíl (filozofický) mezi predestinací a determinismem, který se souvislosti s filmem zmiňuje - to jsou totiž 2 odlišné pohledy, které je třeba si ujasnit, před zamyšlením se nad (ne)měnností časové smyčky. [spoiler]Uvědomil sis, že novinové výstřižky, které Johnovi ukazuje jeho budoucí (a přesto v minulosti) hippie-já zaznamenávají události, které se NEstaly/NEstanou?[/spoiler] A za druhé je to relativizace času vůči konkrétní době. [spoiler]Hl. hrdina stárne v průběhu různých historických etap stejně, ale přitom v čase skáče dozadu i dopředu a stále ovlivňuje sám sebe (ať už přímo nebo nepřímo přes audio-nahrávky)![/spoiler] Konec filmu je úmyslně zavádějící. Podle mě John věděl, kdo pan Robertson je [spoiler]- jeho nejstarší (ve smyslu absolutního věku, ne časové souslednosti!) já. A určitě už to věděl v momentu, kdy se chystá unést sám sebe z ústavu, kde ho navštíví. Po celý film je zdůrazňováno, jak se postupně učí z "minulosti" a využívá to ve svůj prospěch (nejen "vlastní" zkušenosti, ale i poslední stopy, které dostane od p. Robertsona pro svou "poslední" misi spolu s "nefčním" strojem času).[/spoiler] Navíc přímo ve filmu je explicitně vyjevena identita, když [spoiler]John říká Jane, že jí to vysvětlí sám Robertson, který je ve sklepě - John. A ještě více, když naplno řekne "my jsme Robertson".[/spoiler]
MarvinP
0 0
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se