Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum FILMY

příspěvky 29081 - 29100 Napsat příspěvek

SW old vs new

Vzhledem k aktuálnosti - proč se vlastně obecně preferuje stará trilogie? Ve své době, jasně - ale třeba já osobně mám v hlavě 1000x více vypálenou tu novou. Jar Jar je na facku, senát taky (obojí ale lze snadno vytěsnit), Love story je tragická (a tak snadno už ji vytěsnit nejde), ale když už nic jiného, tak minimálně akce je tam fakt luxusní - racing vypadá nadupaně, darth maul trioduel (ehm) vypadá nadupaně (+pár dalších scén které jsou "jen luxusní", v čele s ponorkou) a pak jdeme na další díly a dostáváme nástup armády klonů, prstenec jediů, duel s bounty hunterem (na zemi a ve vesmíru), duel s yodou a Dookuem, a pak jdeme na trojku... Celá opening scéna je kulervoucí, Grevious je naprosto ultimátní, jízda na ještěrce je luxusní a Obi Van vs Anakin je k sežrání - A to u všech filmů vypouštím x dalších momentů, které jsem si teď nevybavil.

Z druhé strany, stará trilogie už se z dnešního pohledu strašně táhne (což si ale nemyslím o podobně se "táhnoucím" Godfatherovi), pouští lidé či obsazenstvo baru v Mos Eysley jsou pro mě asi tak úsměvní jako Gungani, nemluvě o rase žvejkala a laserové kuši (seriously? with straight face?), gigantickém měsíčním červovi či těch carebears. Útok na hvězdu smrti má dobrých 15 minut a je neuvěřitelně repetetivní a nudný, zbytek vesmírných scén na tom není o moc líp. Veškeré souboje s meči se stěží dají souboji vůbec nazývat. Více mě v tomto směru zaujala sněžná planeta. Jinak IV jsem viděl nedávno, V a VI jsem si ještě nepustil - ty si jen matně vzpomínám, takže je možné, že bych si tam něčeho lepšího ještě všiml.

Co chci říct je asi to, že pro mě, osobně jsou hvězdné války hlavně ten svět, plný vesmírných lodí, různých ras, různých planet/měst, síly a světelných mečů a že mi tohle mnohem líp prodává nová trilogie (a samozřejmě hry, či jejich trailery). Stará trilogie je v tomhle směru už prostě moc stará, akce mě nebaví, svět mě zas tak nepohlcuje a není to dramaticky tak dobré, aby si to ospravedlnilo své tempo.

V tomto směru si pak nedovedu představit, že bych našel někoho, komu je 15+ let, žádné SW neviděl a z těch starších by byl odvařený (opis toho, že by neměl nostalgii), naopak nové by si mohl užít i po všech dnešních filmech celkem solidně.
632183
Vzhledem k aktuálnosti - proč se vlastně obecně preferuje stará trilogie? Ve své době, jasně - ale třeba já osobně mám v hlavě 1000x více vypálenou tu novou. Jar Jar je na facku, senát taky (obojí ale lze snadno vytěsnit), Love story je tragická (a tak snadno už ji vytěsnit nejde), ale když už nic jiného, tak minimálně akce je tam fakt luxusní - racing vypadá nadupaně, darth maul trioduel (ehm) vypadá nadupaně (+pár dalších scén které jsou "jen luxusní", v čele s ponorkou) a pak jdeme na další díly a dostáváme nástup armády klonů, prstenec jediů, duel s bounty hunterem (na zemi a ve vesmíru), duel s yodou a Dookuem, a pak jdeme na trojku... Celá opening scéna je kulervoucí, Grevious je naprosto ultimátní, jízda na ještěrce je luxusní a Obi Van vs Anakin je k sežrání - A to u všech filmů vypouštím x dalších momentů, které jsem si teď nevybavil. Z druhé strany, stará trilogie už se z dnešního pohledu strašně táhne (což si ale nemyslím o podobně se "táhnoucím" Godfatherovi), pouští lidé či obsazenstvo baru v Mos Eysley jsou pro mě asi tak úsměvní jako Gungani, nemluvě o rase žvejkala a laserové kuši (seriously? with straight face?), gigantickém měsíčním červovi či těch carebears. Útok na hvězdu smrti má dobrých 15 minut a je neuvěřitelně repetetivní a nudný, zbytek vesmírných scén na tom není o moc líp. Veškeré souboje s meči se stěží dají souboji vůbec nazývat. Více mě v tomto směru zaujala sněžná planeta. Jinak IV jsem viděl nedávno, V a VI jsem si ještě nepustil - ty si jen matně vzpomínám, takže je možné, že bych si tam něčeho lepšího ještě všiml. Co chci říct je asi to, že pro mě, osobně jsou hvězdné války hlavně ten svět, plný vesmírných lodí, různých ras, různých planet/měst, síly a světelných mečů a že mi tohle mnohem líp prodává nová trilogie (a samozřejmě hry, či jejich trailery). Stará trilogie je v tomhle směru už prostě moc stará, akce mě nebaví, svět mě zas tak nepohlcuje a není to dramaticky tak dobré, aby si to ospravedlnilo své tempo. V tomto směru si pak nedovedu představit, že bych našel někoho, komu je 15+ let, žádné SW neviděl a z těch starších by byl odvařený (opis toho, že by neměl nostalgii), naopak nové by si mohl užít i po všech dnešních filmech celkem solidně.
SW old vs new
0 0
reagovat
Vicky... je super Allenovka, pretože mi pripomenula všetko prečo ( až na 2 výnimky) neznášam filmy Woodyho Allena. ;)
632155
Vicky... je super Allenovka, pretože mi pripomenula všetko prečo ( až na 2 výnimky) neznášam filmy Woodyho Allena. *;)*
0 0
reagovat
Tiež odporúčam Finding Forrester a cameo Damona nakonci potešilo ja som niekde medzi 8-9/10 :+

Vicky Cristina Barcelona, pre mňa najlepší Allen v novom miléniu aj keď ja som dosť zaujatý, pretože Barcelonu ako mesto zbožnujem a bol som v ňom už veľakrát a veľakrát sa tam ešte vrátim + samozrejme Cruz, toho Oscara som jej veľmi želal a som rád, že sa jej to aj nakoniec podarilo :+
632154
Tiež odporúčam Finding Forrester a cameo Damona nakonci potešilo ja som niekde medzi 8-9/10 *:+* Vicky Cristina Barcelona, pre mňa najlepší Allen v novom miléniu aj keď ja som dosť zaujatý, pretože Barcelonu ako mesto zbožnujem a bol som v ňom už veľakrát a veľakrát sa tam ešte vrátim + samozrejme Cruz, toho Oscara som jej veľmi želal a som rád, že sa jej to aj nakoniec podarilo *:+*
0 0
reagovat

Fury

Klasický Ayer. V jednotlivostiach a určitých momentoch úžasné. Ale ako celok pokrivkávajúce. Atmosféra je super. Celá tá charakterizácia postáv v štýle - obyčajní chlapi sa musia stať zvieratami aby prežili - je prvú hodinu maximálne funkčná a herci sú do jedného vynikajúci. Bohužiaľ sa to v poslednej polhodine ( vzhľadom na predchádzajúce dianie) zvrtne na úplné WTF. Veľmi zlá hudba Stevena Prica takisto nepomáha. Škoda. Je to dobrý film ale tu bolo zarobené na viac. 7/10 P.S. Neviem prečo som mal pocit, že záverečné titulky boli nadesignované a zostrihané tak, aby boli úvodné ( a pasovali by tam lepšie)
632152
Klasický Ayer. V jednotlivostiach a určitých momentoch úžasné. Ale ako celok pokrivkávajúce. Atmosféra je super. Celá tá charakterizácia postáv v štýle - obyčajní chlapi sa musia stať zvieratami aby prežili - je prvú hodinu maximálne funkčná a herci sú do jedného vynikajúci. Bohužiaľ sa to v poslednej polhodine ( vzhľadom na predchádzajúce dianie) zvrtne na úplné WTF. Veľmi zlá hudba Stevena Prica takisto nepomáha. Škoda. Je to dobrý film ale tu bolo zarobené na viac. 7/10 P.S. Neviem prečo som mal pocit, že záverečné titulky boli nadesignované a zostrihané tak, aby boli úvodné ( a pasovali by tam lepšie)
Fury
0 0
reagovat

BrusVejn

ještě zkus sgt. Bilko, ale to asi taky nebude ono
link
632148
ještě zkus sgt. Bilko, ale to asi taky nebude ono https://www.youtube.com/watch?v=Cued6FlY_Vo
BrusVejn
0 0
reagovat
spring (2014)
80% - mnam mnam mnam. chci vic a to romantickej zanr moc nevyhledavam.
az pri hodnoceni sem si vsimnul, ze ten typek hral vlastne v evil deadu.
632146
spring (2014) 80% - mnam mnam mnam. chci vic a to romantickej zanr moc nevyhledavam. az pri hodnoceni sem si vsimnul, ze ten typek hral vlastne v evil deadu.
0 0
reagovat

Vicky Cristina Barcelona TedGeorge

Nechápu, jak mi tenhle opojnej zážitek mohl tak dlouho unikat. Španělsko sem měl doteď asociovaný s jedním týdením "sportovním" gymplovským výletem provoněným dětskými krůčky s hašišem, a tohle mě fakt uhranulo. Woody Allen na stará kolena našel s Match Pointem zase kvalitu a krásné ženy.

Čert vem mojí oblíbenou Rebeccu Hall, tohle je o trojce (doslova) Bardem, Johansson, Cruz. Naprostá smyslnost a fantazie světa, kde ženy voní sexem celý den a nudná práce v kanclu neexistuje. Jenom umění, víno, sex, emoce, víno, víc sexu a jedeme dál. Mít o deset let míň, tak si koupím letenku s German Wings a týden bezcílně bloudím po Barceloně. Mít o deset let víc, tak jdu zahnout starý.

632145
Nechápu, jak mi tenhle opojnej zážitek mohl tak dlouho unikat. Španělsko sem měl doteď asociovaný s jedním týdením "sportovním" gymplovským výletem provoněným dětskými krůčky s hašišem, a tohle mě fakt uhranulo. Woody Allen na stará kolena našel s Match Pointem zase kvalitu a krásné ženy. Čert vem mojí oblíbenou Rebeccu Hall, tohle je o trojce (doslova) Bardem, Johansson, Cruz. Naprostá smyslnost a fantazie světa, kde ženy voní sexem celý den a nudná práce v kanclu neexistuje. Jenom umění, víno, sex, emoce, víno, víc sexu a jedeme dál. Mít o deset let míň, tak si koupím letenku s German Wings a týden bezcílně bloudím po Barceloně. Mít o deset let víc, tak jdu zahnout starý.
Vicky Cristina Barcelona TedGeorge
0 0
reagovat
jj. Finding Forrester je super
632144
jj. Finding Forrester je super
0 0
reagovat

The Joker

Neviděl, ale určitě kouknu, díky za tip. :)
632143
Neviděl, ale určitě kouknu, díky za tip. :)
The Joker
0 0
reagovat

Tony

Viděl jsi Finding Forrester? Tématický skoro totožné s Willem, ale samozřejmě ne tak dobré. Zapomenutej kousek, ale působí na mě hrozně feel-good. Dávám mu nějakých 8/10. ;)
632142
Viděl jsi Finding Forrester? Tématický skoro totožné s Willem, ale samozřejmě ne tak dobré. Zapomenutej kousek, ale působí na mě hrozně feel-good. Dávám mu nějakých 8/10. ;)
Tony
0 0
reagovat
Teď zkusí seriály, i guarantee it. :-D
632140
Teď zkusí seriály, i guarantee it. :-D
0 0
reagovat
tady taky ne :D
632138
tady taky ne :D
0 0
reagovat

resolution819-film

dobrý den, marně hledám tento film, prosím nevíte, zda se dá někde stáhnout? děkuji!!
632137
dobrý den, marně hledám tento film, prosím nevíte, zda se dá někde stáhnout? děkuji!!
resolution819-film
0 0
reagovat

verbst

:+:+
632131
*:+**:+*
verbst
0 0
reagovat

Winter Soldier

Je nejen nejlepší MARVELovka, ale má strašně super soundtrack.

*výkřik do tmy over*
632129
Je nejen nejlepší MARVELovka, ale má strašně super soundtrack. *výkřik do tmy over*
Winter Soldier
0 0
reagovat

pepo, Gonzi

Bohužiaľ ako si to ja pamätám tak padli k zemi obaja a fakt to bolo až po dlhšom čase čo len okolo seba poskakovali bez úderu. Ale aj tak dík.
632126
Bohužiaľ ako si to ja pamätám tak padli k zemi obaja a fakt to bolo až po dlhšom čase čo len okolo seba poskakovali bez úderu. Ale aj tak dík.
pepo, Gonzi
0 0
reagovat

Dobrý Will Hunting

Neviděl jsem to 10 let a pořád je to stejně dobrý, resp snad ještě lepší, kdyby to šlo. Nemá to jedinou chybičku. 10/10
632124
Neviděl jsem to 10 let a pořád je to stejně dobrý, resp snad ještě lepší, kdyby to šlo. Nemá to jedinou chybičku. 10/10
Dobrý Will Hunting
0 0
reagovat

BrusVejn

hádám že myslíš tu scénu ze žhavých výstřelů ne? link
632121
hádám že myslíš tu scénu ze žhavých výstřelů ne? http://www.youtube.com/watch?v=br_FQP2v61A
BrusVejn
0 0
reagovat

BrusVejn

hot shots jednička
632120
hot shots jednička
BrusVejn
0 0
reagovat

xxendxx

Dvojka pokračuje po jedničce, jsou tam postavy z jedničky atd, je tam oživování megatrona (vypadá to cool) je tam monumentální scéna v lese, ve které navíc optimus zemře, jsou tam pořád zajímavé souboje (bumblebee vs ten pásovec či co to bylo)... to jsou věci co si vybavuju.
Ze trojky si vybavuju: trapného červotoče, klouzání se v baráčku, odchod Megan a trapné odstřelení Ironhida.
Tisíc lidí tisíc chutí, ale já jedničku nehorázně žeru a 2ka je její (o dost) slabší odvar. Trojka a čtyřka jsou ale v mých očích už jiné a naprosto stupidní filmy a hlavně mě v nich jejich akce nudí.
632119
Dvojka pokračuje po jedničce, jsou tam postavy z jedničky atd, je tam oživování megatrona (vypadá to cool) je tam monumentální scéna v lese, ve které navíc optimus zemře, jsou tam pořád zajímavé souboje (bumblebee vs ten pásovec či co to bylo)... to jsou věci co si vybavuju. Ze trojky si vybavuju: trapného červotoče, klouzání se v baráčku, odchod Megan a trapné odstřelení Ironhida. Tisíc lidí tisíc chutí, ale já jedničku nehorázně žeru a 2ka je její (o dost) slabší odvar. Trojka a čtyřka jsou ale v mých očích už jiné a naprosto stupidní filmy a hlavně mě v nich jejich akce nudí.
xxendxx
0 0
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se