Mimochodem, zas možná napíšu nepopulární názor, ale strašidelnost Aliena jakožto postavy podle mě pokazil už Cameron, když z něj udělal v podstatě velkého naštvaného mravence. V prvním filmu, kde chodil alien víc po dvou a působil na jedné straně amorfněji, na druhé humanoidnéji, byl děsivý právě v tom, že budil dojem vysoce inteligentní bytosti, a zároveň dokonalého dravce. Co kdyby rozvoj inteligence nešel proti rozvoji predátorství, ale ruku v ruce. Navíc ani nebylo jasné do jaké míry je to "zvíře", působil jako slizký zlý stroj. Je to taky pojetí nejvěrnější světu Gigerových obrazů. To už pak nikdo, ani Scott sám nedokázal zopakovat.
|
reagovat
|



a problém je právě v tom, že už hraje prakticky jen ve sračkách, což něco vypovídá o tomto projektu 
