Pytlákova schovanka aneb Šlechetný milionář
Prvú hodinku som bol trochu rozorvaný. Aj napriek niekorým smrtiacim hláškam (nemý film) a gagom (maľovanie) sa mi to totiž viac páčilo ako červená knižnica než paródia na ňu (som divný, ja viem). Potom sa však prehodí na ďalší prevodový stupeň a graduje to až do úžasného záverečného aktu, ktorý som sa komplet prerehotal nahlas. Jediná škoda je tá dĺžka. Predsa len to mohlo byť kratšie a údernejšie. Ale na druhej strane by som sa asi nedostal, kam som mal. Skvelá paródia a rozhodne jedna z českých najlepších. 9/10
ďakujem krásne za tip. A protinomináciu SeldomSeen dostane niečo veľmi podobné. Akurát americké od režiséra Spievania v daždi s Cary Grantom a Ingrid Bergman :)
link
Challenge completed
|
reagují:
SeldomSeen
|
reagovat
|

Snad to po včerejší premiéře na ČT poroste do červených.
). Nejlepší filmová parodie, co znám - a to říkám coby fanoušek pánů Brdečky a Lipského i třeba tria ZAZ...
), britské až na půdu, jak už to tahle dánská režisérka (ještě třeba An Education nebo One Day) umí, a celé je to z filmové branže - šance, že by se ti tenhle u nás ne až tak známý kousek mohl zamlouvat, je myslím vcelku slušná...

