Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum SERIÁLY

příspěvky 34521 - 34540 Napsat příspěvek

SteKi

:+
614431
*:+*
SteKi
0 0
reagovat

Mildík

No, tak s tím dost nesouhlasím. Jasně, že na konci jsou jen velký hrubé obrysy, které se ovšem v průběhu dokreslují a v závislosti na tom, jak je nebo není seriál úspěšný se případný konec oddaluje nebo urychluje. Plus ty příklady, které uvádíš vnímám přesně obráceně.
614430
No, tak s tím dost nesouhlasím. Jasně, že na konci jsou jen velký hrubé obrysy, které se ovšem v průběhu dokreslují a v závislosti na tom, jak je nebo není seriál úspěšný se případný konec oddaluje nebo urychluje. Plus ty příklady, které uvádíš vnímám přesně obráceně.
Mildík
0 0
reagovat
Byl to Han, ne Greedo, ne Han....I hate you JAY!
614429
Byl to Han, ne Greedo, ne Han....I hate you JAY!
0 0
reagovat
Team Ashton Kutcher! :+
614427
Team Ashton Kutcher! *:+*
0 0
reagovat
Cítim, že aj ja by som mal pripsieť do inteligentnej diskusie: link
614428
Cítim, že aj ja by som mal pripsieť do inteligentnej diskusie: [link="https://www.youtube.com/watch?v=QU_Nb7lRl20"]link[/link]
0 0
reagovat
Mildík: Nebudu se s tebou hádat. Ale je důležité, v jak hrubých, či detailních rysech to maj vymyšlené... A třeba ta Matka to má s tím způsobem navazovaní tak nějak napůl. Věřím, že v první řadě měli jen velmi hrubý a přibližný nápad, jak to celé dopadne (svadba Barnyho a Robin a na ní potká Matku), ale počínaje pětkou víceméně věřím, že si to nalajnovali dopředu a jelikož to byly vždy nějaké body, které měly vést k finále, daly se vycpávat do nekonečka. Ale ty body byly jen dejme tomu samostatné scény, které nebylo složité naroubovat na aktuální situace a epizody. Ono je dost cítit změna stylu mezi čtyřkou a pětkou a to, že u pětky začali brutálně natahovat. Šestka a sedmička má plno výplňových epizod, které nijak nesouvisí s hlavní linkou. Pokud se budeme bavit o celku (především o oné Svatbě), pak je domyšlený konec ve vší komplexnosti cítit (a znát, protože se tam přímo ukazují střípky a zápletky z devítky) počínaje sedmičkou...
Ano, scénáristi u seriálů zvlášť jsou placení od navazování a natahování linek. Ale pokud chceš navazovat na určité detaily, ty musíš mít vymyšlené a hlavně natočené dopředu. U Matky je navíc patrné, že si museli například předtočit reakce děcek, které od čtyřky razantně ubyly a od sedmičky se začaly duplikovat. Ale mám Pocit, že tu finálovou reakci natočili před pětkou, což by i odpovídalo tomu zlomu ve způsobu vyprávění...
Takže asi tak. Vstekat se můžeš jak chceš, ale HIMYM jako těžká komerce, musí jet na pětiletky/desetiletky, tak jako ostatně každé jiné těžké komerce.
614426
Mildík: Nebudu se s tebou hádat. Ale je důležité, v jak hrubých, či detailních rysech to maj vymyšlené... A třeba ta Matka to má s tím způsobem navazovaní tak nějak napůl. Věřím, že v první řadě měli jen velmi hrubý a přibližný nápad, jak to celé dopadne (svadba Barnyho a Robin a na ní potká Matku), ale počínaje pětkou víceméně věřím, že si to nalajnovali dopředu a jelikož to byly vždy nějaké body, které měly vést k finále, daly se vycpávat do nekonečka. Ale ty body byly jen dejme tomu samostatné scény, které nebylo složité naroubovat na aktuální situace a epizody. Ono je dost cítit změna stylu mezi čtyřkou a pětkou a to, že u pětky začali brutálně natahovat. Šestka a sedmička má plno výplňových epizod, které nijak nesouvisí s hlavní linkou. Pokud se budeme bavit o celku (především o oné Svatbě), pak je domyšlený konec ve vší komplexnosti cítit (a znát, protože se tam přímo ukazují střípky a zápletky z devítky) počínaje sedmičkou... Ano, scénáristi u seriálů zvlášť jsou placení od navazování a natahování linek. Ale pokud chceš navazovat na určité detaily, ty musíš mít vymyšlené a hlavně natočené dopředu. U Matky je navíc patrné, že si museli například předtočit reakce děcek, které od čtyřky razantně ubyly a od sedmičky se začaly duplikovat. Ale mám Pocit, že tu finálovou reakci natočili před pětkou, což by i odpovídalo tomu zlomu ve způsobu vyprávění... Takže asi tak. Vstekat se můžeš jak chceš, ale HIMYM jako těžká komerce, musí jet na pětiletky/desetiletky, tak jako ostatně každé jiné těžké komerce.
0 0
reagovat
Tiez neviem naco sa tu hadate, ked aj tak je najlepsi Scrubs :))
614425
Tiez neviem naco sa tu hadate, ked aj tak je najlepsi Scrubs *:))*
0 0
reagovat
Ale prdlajz... Scénáristi mají možná v hlavě nějakou hrubou představu, kam by se děj mohl ubírat (většinou se jedná o jejich sny, než příjde zásah ze shora), ale musí přemýšlet hlavně o aktuální sezóně a nemůžou si dovolit přemýšlet na 5 sérií dopředu...

Na Breaking Bad je to krásně vidět. První sezóna je relativně uzavřený celek, není zde žádný velký přesah do další sezóny, to až na začátku druhé sezóny se to rozjíždí do větších otáček. Jediná třetí sezóna končí dosatetačně otevřeně tak, že je možné mluvit o tom, že má přesah do čtvrté... A pátá sezóna? Hahaha, uměle nalepených XY dílů... Po čtvrté sezóně to mohlo klidně skončit a nikdo by ani nepoznal rozdíl. Vše bylo relativně vyřešené a nebylo co řešit... To, že se v páté sezóně odkazuje na něco z předchozích dílů není dokonale promyšlené dílo od začátku do konce... Nýbrž naprosto obyčejná scénáristická práce... Hraje se na nostalgii a vzpomínky... Nic víc... Takové scény zvládnete našroubovat všude...

Lost to samé, tam to ovšem došlo tak daleko, že sami tvůrci se do toho tak zamotali, že nevěděli jak pak ven... A všíchni víme jak to dopadlo... Jejich velkohubá prohlášení, že všechno má svůj význam a všechno bude vysvětleno...

A takhle bych mohl pokračovat u všech seriálů... Není problém navazovat na sebe jednotlivé sezóny, ty lidi jsou za to placeni, je to jejich práce, vždycky to nějako navážou tak, že to vypadá jako předem promyšlené ale ve skutečnosti není. Stejně jako není problém zahrát na notu nostalgie a vzpomínek (většinou poslední křeč seriálu)... Ale v žádém případě nemůžeme mluvit o tom, že tvůrci mají vše nalajnované od začátku do konce...

Abych dal opačný případ, kdy je přesah krásně viditelný... Prison Break... V první sezóně měl Michael určité tetování, které se ve stejné podobě užívalo i ve druhé sezóně... Tady prostě tvůrci měli promyšlenou druhou sezónu a její děj... Ale zároveň to druhou sezónou skončilo, třetí už byla o něčem jiném, tetování se "nepoužívalo" a jelo se na jinou notu... Posunuli se do těmat o kterých na začátku neměli ani páru... A takhle to je u všech seriálů... Hrubá představa existuje, ale nic víc...

Dále snad ještě zmíním Dextera... Všichni víme, že poslední sezónu se hodně debatovalo, jak to skončí. Na netu bylo dost teorií, některé opravdu vydařené... Každá z nich by nějako fungovala a každá by tam šla dějově napasovat... Jediné, co se tímto příkladem na Dexterovi snažím říct, je to, že i když to vypadá od začátku jako promyšlené dílo, tak to vůbec nemusí být pravda...

A opravdu tvrdit u seriálu jako HIMYM (ale i BB, Lost,...) že se jedná o nadopozemsky promyšlené snímky od začátku do konce, tak to jako pardón...
614424
Ale prdlajz... Scénáristi mají možná v hlavě nějakou hrubou představu, kam by se děj mohl ubírat (většinou se jedná o jejich sny, než příjde zásah ze shora), ale musí přemýšlet hlavně o aktuální sezóně a nemůžou si dovolit přemýšlet na 5 sérií dopředu... Na Breaking Bad je to krásně vidět. První sezóna je relativně uzavřený celek, není zde žádný velký přesah do další sezóny, to až na začátku druhé sezóny se to rozjíždí do větších otáček. Jediná třetí sezóna končí dosatetačně otevřeně tak, že je možné mluvit o tom, že má přesah do čtvrté... A pátá sezóna? Hahaha, uměle nalepených XY dílů... Po čtvrté sezóně to mohlo klidně skončit a nikdo by ani nepoznal rozdíl. Vše bylo relativně vyřešené a nebylo co řešit... To, že se v páté sezóně odkazuje na něco z předchozích dílů není dokonale promyšlené dílo od začátku do konce... Nýbrž naprosto obyčejná scénáristická práce... Hraje se na nostalgii a vzpomínky... Nic víc... Takové scény zvládnete našroubovat všude... Lost to samé, tam to ovšem došlo tak daleko, že sami tvůrci se do toho tak zamotali, že nevěděli jak pak ven... A všíchni víme jak to dopadlo... Jejich velkohubá prohlášení, že všechno má svůj význam a všechno bude vysvětleno... A takhle bych mohl pokračovat u všech seriálů... Není problém navazovat na sebe jednotlivé sezóny, ty lidi jsou za to placeni, je to jejich práce, vždycky to nějako navážou tak, že to vypadá jako předem promyšlené ale ve skutečnosti není. Stejně jako není problém zahrát na notu nostalgie a vzpomínek (většinou poslední křeč seriálu)... Ale v žádém případě nemůžeme mluvit o tom, že tvůrci mají vše nalajnované od začátku do konce... Abych dal opačný případ, kdy je přesah krásně viditelný... Prison Break... V první sezóně měl Michael určité tetování, které se ve stejné podobě užívalo i ve druhé sezóně... Tady prostě tvůrci měli promyšlenou druhou sezónu a její děj... Ale zároveň to druhou sezónou skončilo, třetí už byla o něčem jiném, tetování se "nepoužívalo" a jelo se na jinou notu... Posunuli se do těmat o kterých na začátku neměli ani páru... A takhle to je u všech seriálů... Hrubá představa existuje, ale nic víc... Dále snad ještě zmíním Dextera... Všichni víme, že poslední sezónu se hodně debatovalo, jak to skončí. Na netu bylo dost teorií, některé opravdu vydařené... Každá z nich by nějako fungovala a každá by tam šla dějově napasovat... Jediné, co se tímto příkladem na Dexterovi snažím říct, je to, že i když to vypadá od začátku jako promyšlené dílo, tak to vůbec nemusí být pravda... A opravdu tvrdit u seriálu jako HIMYM (ale i BB, Lost,...) že se jedná o nadopozemsky promyšlené snímky od začátku do konce, tak to jako pardón...
0 0
reagovat
Jéééé že Vás to furt baví. Nechcete se zase zpátky hádat kdo střílel dřív? Taky jsem hučel do kámoše s Wired a prostě nic. Tak to chodí pro mě je to supr, pro někoho nuda a pro někoho otrava.
614423
Jéééé že Vás to furt baví. Nechcete se zase zpátky hádat kdo střílel dřív? Taky jsem hučel do kámoše s Wired a prostě nic. Tak to chodí pro mě je to supr, pro někoho nuda a pro někoho otrava.
0 0
reagovat
Mildík: HIMYM, BB a dalších 95% seriálové tvorby má vše od začátku do konce dokonale promyšleno. A to do posledního puntíku. 8)8)8)
614422
Mildík: HIMYM, BB a dalších 95% seriálové tvorby má vše od začátku do konce dokonale promyšleno. A to do posledního puntíku. *8)**8)**8)*
0 0
reagovat
Breaking Bad je promyslene, to je fakt :))
Friends bude vzdycky nejlepsi, o tom neni pochyb :D
614421
Breaking Bad je promyslene, to je fakt *:))* Friends bude vzdycky nejlepsi, o tom neni pochyb *:D*
0 0
reagovat
Ale Lost přece... :D
614416
Ale Lost přece... *:D*
0 0
reagovat
Ještě někdo napíše něco o tom, jak seriály jako HIMYM, nebo Breaking Bad (a dalších 95% seriálové tvroby) mají všechno od začátku do konce promyšlené, tak se fakt naseru :D
614415
Ještě někdo napíše něco o tom, jak seriály jako HIMYM, nebo Breaking Bad (a dalších 95% seriálové tvroby) mají všechno od začátku do konce promyšlené, tak se fakt naseru *:D*
0 0
reagovat
Já měl problém už v půlce druhé, ale pro mě tyhle seriály nejsou. Oblíbenost Přátel jde už úplně mimo mě.
614412
Já měl problém už v půlce druhé, ale pro mě tyhle seriály nejsou. Oblíbenost Přátel jde už úplně mimo mě.
0 0
reagovat
Tolik povyku kvůli takový kravině:D Zlaté první dvě série, které považuju za pravděpodobně to nejlepší, co kdy v tomto žánru v TV vzniklo. Ale pak? Ufff...
614409
Tolik povyku kvůli takový kravině*:D* Zlaté první dvě série, které považuju za pravděpodobně to nejlepší, co kdy v tomto žánru v TV vzniklo. Ale pak? Ufff...
0 0
reagovat
Karel: Breaking Bad je narozdil od HIMYM kvalitni od zacatku az do konce! A drazdit kobru bosou nohou bez na jinej pisecek :D
614408
Karel: Breaking Bad je narozdil od HIMYM kvalitni od zacatku az do konce! A drazdit kobru bosou nohou bez na jinej pisecek *:D*
0 0
reagovat

duro

Spájaš 2 rozdielne príspevky od dvoch rozdielnych užívateľov :D

Ako ja mám rozsledovaných cca 25 seriálov... takže HIMYM ma fakt nezabije. 8)
614407
Spájaš 2 rozdielne príspevky od dvoch rozdielnych užívateľov *:D* Ako ja mám rozsledovaných cca 25 seriálov... takže HIMYM ma fakt nezabije. *8)*
duro
0 0
reagovat

TC, Dr.Z

Už jsem měl tu čest a ta poetika prostě člověka okouzlí, věrný :+.
Nedávno jsem se doslechl, že vznikl komiks po druhé sérii, tak jestli jste se s tím nesetkali.

Disketa
Co jsem slyšel v televizi, tak jo ten dabing byl na velmi dobré úrovni. Ale Pushing daisies bych rozhodně doporučil v původním znění, protože jenom co se hlasů týče tak i frázování atd no neskutečně si tim vyhrávají.
614406
Už jsem měl tu čest a ta poetika prostě člověka okouzlí, věrný *:+*. Nedávno jsem se doslechl, že vznikl komiks po druhé sérii, tak jestli jste se s tím nesetkali. Disketa Co jsem slyšel v televizi, tak jo ten dabing byl na velmi dobré úrovni. Ale Pushing daisies bych rozhodně doporučil v původním znění, protože jenom co se hlasů týče tak i frázování atd no neskutečně si tim vyhrávají.
TC, Dr.Z
0 0
reagovat

TonyClifton

Forbrydelsen je dánský originál. The Killing je americký remake.
614405
Forbrydelsen je dánský originál. The Killing je americký remake.
TonyClifton
0 0
reagovat

Disketa1

To je co?
614404
To je co?
Disketa1
0 0
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se