A jak říkám, extended cut to principiélně neřeší, protože nemůže, aniž by nezměnil samotný konec. A bohužel, ten konec silně podrývá předchozí díly, potažmo celou Sheppardovu snahu od prvního dílu. Je pro mě nemyslitelné si znovu tu trilogii pustit, když vím, že je má snaha defacto vniveč.
EDIT: Ad tématicky mimo, např. tyhle 3 minutky.

PS: To není pokus o "stop having fun" meme. Nakonec ti to jen přeju
i závidím, protože do toho okamžiku jsem ME miloval a teď se k němu nemůžu vrátit.Na druhou stranu je ten konec (respektive ty desítky hodin co jsem mu tehdy věnoval) paradoxně něco, co raketově posunulo mé analytické vnímání konzumovaného obsahu, za což jsem strašně rád.



