Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum FILMY

příspěvky 6981 - 7000 Napsat příspěvek

Tajemství Ocelového města (1978)

Stále výtečný a bohužel stále aktuální snímek Ludvíka Ráži, který s každou novou projekcí jenom zraje. Atmosféra je geniální, hudba Luboše Fišera je správně mrazivá a Josef Vinklář svého padoucha hraje natolik chladně, že z něj jde strach a zároveň respekt. Navíc zde velký herecký talent projevil mladičký Jan Potměšil. Mistrovské dílo.
838946
Stále výtečný a bohužel stále aktuální snímek Ludvíka Ráži, který s každou novou projekcí jenom zraje. Atmosféra je geniální, hudba Luboše Fišera je správně mrazivá a Josef Vinklář svého padoucha hraje natolik chladně, že z něj jde strach a zároveň respekt. Navíc zde velký herecký talent projevil mladičký Jan Potměšil. Mistrovské dílo.
Tajemství Ocelového města (1978)
5 0
reagují: Vault_13
reagovat
Kamarád je asi veselá kopa. Dvojka se proslavila jako jedno z nejhorších pokračování všech dob.
838945
Kamarád je asi veselá kopa. Dvojka se proslavila jako jedno z nejhorších pokračování všech dob.
5 -2
reagovat
reaguje na: Cinefil
Kamarád potřebuje proplesknout :D
838941
Kamarád potřebuje proplesknout *:D*
838928
3 -2
reagovat

Autobus, který nemůže zpomalit pod 50mph, protože by vybuchl (Speed)

"A hrome!" Jak je možné, že z tak laciného námětu, vylezl tak dokonalý film?! Slovem laciným myslím naprosto jednoduchý, prosťučký nápad, který nevznikne po víkendovém teambuildingu party scénáristů, ale zrodí se v hlavě u pátého piva nebo na ranní toaletě. Kumšt je z něj upéct neskutečně našlapanou, nezastavitelnou jízdu, která ani po padesáté nenudí, a ke všemu inspirovala celé generacé tvůrů od filmů až po hry.

Už zdejší úvodní scéna s výbušninou ve výtahu je něco, co by 8/10 dnešním akčňákům vystačilo jako finále. Ale ne, Nebezpečná rychlost se teprve rozjíždí, představuje sakra zajímavé a dobře obsazené hrdiny a na ploše necelých 2h (i s titulky!!!) servíruje X dalších geniálních nápadů, které by opět jednotlivě postačily většině současným filmům. Reeves tu se svým Jackem navazuje na roli z Bodu zlomu (oba jsou od FBI) a asi nikdo si už nedokáže v této roli představit někoho jiného. Totéž i Bullock, kterou sice nijak zvlášť nemusím, ale její role je správně drzá a temperamentní. Pak taky Daniels, který i na malé ploše dokáže zaujmout jako "ten chytrej" a nesmím zapomenout na skvělého Hoppera, jehož fikaný padouch vždy o několik kroků dopředu na podobně omezeném prostoru jako Daniels zvládá šlapat na paty ústřední dvojici Reeves/Bullock. Aneb přísloví "dobrý film poznáš podle dobrého padoucha" málokdy platí úderněji jako tady.

Taky obdivuju jak jsou dialogy nahláškované, přitom ani nahláškované (sebeparodické) být nechtějí. Jenomže ani všichni tito skvělí herci a geniální námět by nebyli nic bez Jana de Bonta, který se svými zkušenosti s filmovou kamerou dokázal v půlce 90. let vykouzlit dechberoucí podívanou s praktickými efekty, která strčí do kapsy daleko dražší akčňáky i jeho vlastní Twister a šlape na paty třeba takovému T2. Díky jeho adrenalinové režii se mi svírá zadek i ve scénách, kde autobus prostě zatáčí doleva, nic víc. Když pak scénář vrší jeden Murphyho zákon za druhým včetně aburdních scén (žena s plechovky, skok, nastupování do autobusu podvozkem, metro), nestačím se divit, smát nebo brečet radostí.

Když ten autobus pak vybuchne, vždycky mě to skoro dojme, jenomže to by Nebezpečná rychlost nesměla pokračovat "bonusovou scénou" s vlakovou soupravou metra, která nemůže zastavit, protože ji někdo odpálil brzdy. Suma sumarum jsou tu 3 obří akční scény a vlastně nic víc, přesto film dokáže odvyprávět vše potřebné včetně povinné milostné linky. Já se vlastně ani nedivím, že u tragické dvojky museli sáhnout po nezastavitelné lodi, když jim jednička vše vyfoukla.

Toto je dokonalý studijní materiál pro všechny scénáristy, kteří přemýšlí na psaním ryze akčního filmu. A já blbec na závěr málem zapomněl vychválit skvěle pasující soundtrack, bez kterého si film taky nedokážu předsavit. Přitom si vystačí prakticky s jediným, avšak nezapomenutelným hudebním motivem. Tohle je prostě francouzská akční klasika, jak má být. "Hlavně proboha nedělejte remake! Tohle nikdy nepřekonáte, hollywoodští sráči!"

100/100

PS: Můj dobrý kamarád mi říkal, že je dvojka ještě lepší než jednička. Tak se chci nejprve zeptat: "Mám ještě kamaráda?"

PPS pro Raina: Letadlo mělo na sobě nápis, že je nákladní, tudíž v jeho blízkosti nemohl být asi nikdo jiný, než ten co ho táhl a výbuch přežil.
838928
[i] "A hrome!"[/i] Jak je možné, že z tak laciného námětu, vylezl tak dokonalý film?! Slovem laciným myslím naprosto jednoduchý, prosťučký nápad, který nevznikne po víkendovém teambuildingu party scénáristů, ale zrodí se v hlavě u pátého piva nebo na ranní toaletě. Kumšt je z něj upéct neskutečně našlapanou, nezastavitelnou jízdu, která ani po padesáté nenudí, a ke všemu inspirovala celé generacé tvůrů od filmů až po hry. Už zdejší úvodní scéna s výbušninou ve výtahu je něco, co by 8/10 dnešním akčňákům vystačilo jako finále. Ale ne, [i]Nebezpečná rychlost[/i] se teprve rozjíždí, představuje sakra zajímavé a dobře obsazené hrdiny a na ploše necelých 2h (i s titulky!!!) servíruje X dalších geniálních nápadů, které by opět jednotlivě postačily většině současným filmům. Reeves tu se svým Jackem navazuje na roli z [i]Bodu zlomu[/i] (oba jsou od FBI) a asi nikdo si už nedokáže v této roli představit někoho jiného. Totéž i Bullock, kterou sice nijak zvlášť nemusím, ale její role je správně drzá a temperamentní. Pak taky Daniels, který i na malé ploše dokáže zaujmout jako "ten chytrej" a nesmím zapomenout na skvělého Hoppera, jehož fikaný padouch vždy o několik kroků dopředu na podobně omezeném prostoru jako Daniels zvládá šlapat na paty ústřední dvojici Reeves/Bullock. Aneb přísloví [i]"dobrý film poznáš podle dobrého padoucha"[/i] málokdy platí úderněji jako tady. Taky obdivuju jak jsou dialogy nahláškované, přitom ani nahláškované (sebeparodické) být nechtějí. Jenomže ani všichni tito skvělí herci a geniální námět by nebyli nic bez Jana de Bonta, který se svými zkušenosti s filmovou kamerou dokázal v půlce 90. let vykouzlit dechberoucí podívanou s praktickými efekty, která strčí do kapsy daleko dražší akčňáky i jeho vlastní [i]Twister [/i]a šlape na paty třeba takovému [i]T2[/i]. Díky jeho adrenalinové režii se mi svírá zadek i ve scénách, kde autobus prostě zatáčí doleva, nic víc. Když pak scénář vrší jeden Murphyho zákon za druhým včetně aburdních scén (žena s plechovky, skok, nastupování do autobusu podvozkem, metro), nestačím se divit, smát nebo brečet radostí. Když ten autobus pak vybuchne, vždycky mě to skoro dojme, jenomže to by [i]Nebezpečná rychlost[/i] nesměla pokračovat "bonusovou scénou" s vlakovou soupravou metra, která nemůže zastavit, protože ji někdo odpálil brzdy. Suma sumarum jsou tu 3 obří akční scény a vlastně nic víc, přesto film dokáže odvyprávět vše potřebné včetně povinné milostné linky. Já se vlastně ani nedivím, že u tragické dvojky museli sáhnout po nezastavitelné lodi, když jim jednička vše vyfoukla. Toto je dokonalý studijní materiál pro všechny scénáristy, kteří přemýšlí na psaním ryze akčního filmu. A já blbec na závěr málem zapomněl vychválit skvěle pasující soundtrack, bez kterého si film taky nedokážu předsavit. Přitom si vystačí prakticky s jediným, avšak nezapomenutelným hudebním motivem. Tohle je prostě francouzská akční klasika, jak má být. [i]"Hlavně proboha nedělejte remake! Tohle nikdy nepřekonáte, hollywoodští sráči![/i]" [b]100/100 [/b][i]PS: Můj dobrý kamarád mi říkal, že je dvojka ještě lepší než jednička. Tak se chci nejprve zeptat: "Mám ještě kamaráda?" PPS pro Raina: Letadlo mělo na sobě nápis, že je nákladní, tudíž v jeho blízkosti nemohl být asi nikdo jiný, než ten co ho táhl a výbuch přežil.[/i]
Autobus, který nemůže zpomalit pod 50mph, protože by vybuchl (Speed)
11 -3
reagují: Jimmike, Vardant
reagovat

Vzpomeň si

Herecký koncert Christophera Plummera. Má to pomalejší tempo, které v půlce vygraduje v parádní scénu. A pak přijde konec, jenž je opravdu povedený. 7/10
838864
Herecký koncert Christophera Plummera. Má to pomalejší tempo, které v půlce vygraduje v parádní scénu. A pak přijde konec, jenž je opravdu povedený. [b]7/10[/b]
Vzpomeň si
3 0
reagovat
Spis je to takovy min zabavny Babylon AD... Nevim, no. Urcite to stalo 50-60, tak nemaji moc vymluv, proc to nakonec vypada jak Legends of Tomorrow. Jestli takhle dopadla Batgirl, dost pravdepodobne, tak se WB uz ani nedivim. Max 2/5*.
838837
Spis je to takovy min zabavny Babylon AD... Nevim, no. Urcite to stalo 50-60, tak nemaji moc vymluv, proc to nakonec vypada jak Legends of Tomorrow. Jestli takhle dopadla Batgirl, dost pravdepodobne, tak se WB uz ani nedivim. Max 2/5*.
5 -2
reagovat

Samaritan (2022)

Já jsem pořád na vážkách. Sly je tam fantastický, Pilou Asbaek jako záporák snad ani nemůže zklamat. 

Ale komornost a rozpočet jsou místy až nepříjemné. Také scénář mohl být nápaditější a asi nikdy jsem tak brzy neodhadnul twist. 

Ale overall je to moc fajn 6-7/10 v klidu.
838836
Já jsem pořád na vážkách. Sly je tam fantastický, Pilou Asbaek jako záporák snad ani nemůže zklamat.  Ale komornost a rozpočet jsou místy až nepříjemné. Také scénář mohl být nápaditější a asi nikdy jsem tak brzy neodhadnul twist.  Ale overall je to moc fajn 6-7/10 v klidu.
Samaritan (2022)
4 -3
reagovat
reaguje na: duro
Je pravda, že finále mě hodně bavilo, ale to protivné děcko mělo až moc prostoru. A také bych ocenil, kdyby to bylo Rko. Ale jinak se to vcelku dalo. 
Za mě 6/10
838830
Je pravda, že finále mě hodně bavilo, ale to protivné děcko mělo až moc prostoru. A také bych ocenil, kdyby to bylo Rko. Ale jinak se to vcelku dalo.  Za mě 6/10
838824
7 -1
reagovat

Samaritan

Celkom príjemná jednohubka. Mileniálski trtkovia vám budú tvrdiť, že je to nuda na skapanie, pretože tam každých 7 minút nevypuknú digitálne veľkochujoviny, nie sú tam vrieskajúce kozy, otravne pizdujúce zelené právničky a podobné radosti. Ja som dostal solídne vystavanú superhrdinskú variáciu na Rockyho so spoľahlivým Slyom. Väčšia akcia vypukne až v poslednej polhodine, ale ten "hammer time" je celkom výživný (samozrejme, pomohlo by šťavnatejšie gore, ale film je v podstate PG-13). Prekvapujúci zvrat je jasný už od začiatku, ale napriek tomu má "odhalenie" gule. 7/10, nech nežeriem.
838824
Celkom príjemná jednohubka. Mileniálski trtkovia vám budú tvrdiť, že je to nuda na skapanie, pretože tam každých 7 minút nevypuknú digitálne veľkochujoviny, nie sú tam vrieskajúce kozy, otravne pizdujúce zelené právničky a podobné radosti. Ja som dostal solídne vystavanú superhrdinskú variáciu na Rockyho so spoľahlivým Slyom. Väčšia akcia vypukne až v poslednej polhodine, ale ten "hammer time" je celkom výživný (samozrejme, pomohlo by šťavnatejšie gore, ale film je v podstate PG-13). Prekvapujúci zvrat je jasný už od začiatku, ale napriek tomu má "odhalenie" gule. 7/10, nech nežeriem.
Samaritan
11 -10
reagují: DarkSith
reagovat
reaguje na: RainMakeR
No aspoň, že si byl na TGM v kině snad 3x, pokud se nepletu...
838779
No aspoň, že si byl na TGM v kině snad 3x, pokud se nepletu...
838746
2 -2
reagovat
reaguje na: (=LIFTY=)
Já si ho stáhnul tak před 3 týdny v HD...

A už i TG:M jsem si pustil doma.
Pořád top film roku :+
838746
Já si ho stáhnul tak před 3 týdny v HD... A už i TG:M jsem si pustil doma. Pořád top film roku *:+*
838742
1 -9
reagují: Cinefil
reagovat
Elvis 2.9. na HBO Max.

- pojďte na ty -3 hovádka:D
838742
Elvis 2.9. na HBO Max. - pojďte na ty -3 hovádka*:D*
6 -1
reagují: RainMakeR
reagovat
reaguje na: AndyKaufman
Overlord jsem si tehdy užil na maximum, tak snad to bude podobně zábavná blbina.
838727
Overlord jsem si tehdy užil na maximum, tak snad to bude podobně zábavná blbina.
838724
2 -2
reagovat
reaguje na: (=LIFTY=)
Já koukal včera na nějaké první reakce a prý to dopadlo příšerně... Ale audience score dobrý, tak snad to nejsou jen fanboyové. 
838724
Já koukal včera na nějaké první reakce a prý to dopadlo příšerně... Ale audience score dobrý, tak snad to nejsou jen fanboyové. 
838721
1 -2
reagují: (=LIFTY=)
reagovat
Tak Samaritán nakonec JE na Prime Video i s CZ titulky:+
838721
Tak Samaritán nakonec JE na Prime Video i s CZ titulky*:+*
2 -1
reagují: AndyKaufman
reagovat

Warrior (2011)

aj po tých rokoch to neskutočne tlačí na nervy tým najlepším spôsobom. prirodzené, surové, dychberúce. milujem.
838641
aj po tých rokoch to neskutočne tlačí na nervy tým najlepším spôsobom. prirodzené, surové, dychberúce. milujem.
Warrior (2011)
13 0
reagovat

Záchrana

Nádherný dokument. Pokud máte možnost, tak se na něj koukněte, protože je to krásná ukázka toho, co dokáží lidé, když se rozhodnou táhnout za jeden provaz a mají jeden společný cíl - zachránit druhým život. Byl jsem z toho na měkko. 8/10
838595
Nádherný dokument. Pokud máte možnost, tak se na něj koukněte, protože je to krásná ukázka toho, co dokáží lidé, když se rozhodnou táhnout za jeden provaz a mají jeden společný cíl - zachránit druhým život. Byl jsem z toho na měkko. [b]8/10[/b]
Záchrana
2 0
reagovat

Divoch (2021)

Byl jsem překvapený poměrně nízkým hodnocením na csfd. Za mne je to takřka absolutní pecka. Ale chápu... je to tradiční severský slepenec žánrů, který přes různé i hrůzné pocity zahřeje u srdce. Možná tomu uškodil marketing, který z toho dělal něco vtipnějšího. Ne že bych se nezasmál, ale sílu to má jinde. 
Nejvíc jsem nemohl z policistů, ti by zasloužili vlastní seriál. "Ukaž jim mezitím, jak funguje naše policie." vyděšený výraz "Ale šéfe, není moc co ukazovat." 8/10
838575
Byl jsem překvapený poměrně nízkým hodnocením na csfd. Za mne je to takřka absolutní pecka. Ale chápu... je to tradiční severský slepenec žánrů, který přes různé i hrůzné pocity zahřeje u srdce. Možná tomu uškodil marketing, který z toho dělal něco vtipnějšího. Ne že bych se nezasmál, ale sílu to má jinde.  Nejvíc jsem nemohl z policistů, ti by zasloužili vlastní seriál. "Ukaž jim mezitím, jak funguje naše policie." vyděšený výraz "Ale šéfe, není moc co ukazovat." 8/10
Divoch (2021)
2 -3
reagovat

Bod zlomu (1991)

Tuhle 90tkovou klasiku už jsem nemohl dál přehlížet. Zálusk jsem na ni měl už dlouho a po zhlédnutí si můžu akorát tak nařezat, že jsem se na ni nepodíval daleko dřív. Je to prostě boží nářez! Pro někoho možná hloupučký příběh s typicky mladicky naivními hrdiny, ale pro mě je to jasná definice 90tkových výplachových akčňáků, na které se dá dívat pořád dokola, protože mají své kouzlo.

Reeves a Swayze naprosto pasují do svých rolí a nebýt Bodu zlomu, možná bychom se nedočkali Reevese v ještě lepším filmu - Nebezpečné rychlosti. Tu největší zásluhu na kvalitě filmu má však nasvědomí Bigelow, u níž se po každém jejím filmu vždycky musím jít přesvědčit, že je žena. Obrovský klobouk dolů před jejími schopnosti v žánru akčního filmu, protože sám (její tehdejší manžel) Cameron by to nesvedl se stejný rozpočtem líp. Navíc díky stejnému roku jako T2 mi Bod zlomu ve spoustě scén připomněl takový terminátoří spin-off. Ať si ostatní slintají nad surfařskými scénami, pro mě jsou top obě scény se skokem z letadla. Takhle dobře, a reálně natočený seskok nemají ani xkrát dražší filmy (viz remake). Třešničku tomu nasadil sám Swayze, který je zkušeným parašutistou.

Co se týče samotného příběhu a netradičního vztahu mezi poldou a lupičem, možná nejde o žádný zázrak (kolik ale jiných filmů funguje líp?), ale ani tomu není vlastně co vytknout. Spousta dojemných momentů, nečekané zvraty, prostě funkční scénář, jak má být. Na stará kolena (v 25) jsem rád, že jsem našel další akční klasiku, kterou si můžu pouštět pořád dokola až dokonce života.

9/10
838519
Tuhle 90tkovou klasiku už jsem nemohl dál přehlížet. Zálusk jsem na ni měl už dlouho a po zhlédnutí si můžu akorát tak nařezat, že jsem se na ni nepodíval daleko dřív. Je to prostě boží nářez! Pro někoho možná hloupučký příběh s typicky mladicky naivními hrdiny, ale pro mě je to jasná definice 90tkových výplachových akčňáků, na které se dá dívat pořád dokola, protože mají své kouzlo. Reeves a Swayze naprosto pasují do svých rolí a nebýt [i]Bodu zlomu[/i], možná bychom se nedočkali Reevese v ještě lepším filmu - [i]Nebezpečné rychlosti[/i]. Tu největší zásluhu na kvalitě filmu má však nasvědomí Bigelow, u níž se po každém jejím filmu vždycky musím jít přesvědčit, že je žena. Obrovský klobouk dolů před jejími schopnosti v žánru akčního filmu, protože sám (její tehdejší manžel) Cameron by to nesvedl se stejný rozpočtem líp. Navíc díky stejnému roku jako T2 mi [i]Bod zlomu[/i] ve spoustě scén připomněl takový terminátoří spin-off. Ať si ostatní slintají nad surfařskými scénami, pro mě jsou top obě scény se skokem z letadla. Takhle dobře, a reálně natočený seskok nemají ani xkrát dražší filmy (viz remake). Třešničku tomu nasadil sám Swayze, který je zkušeným parašutistou. Co se týče samotného příběhu a netradičního vztahu mezi poldou a lupičem, možná nejde o žádný zázrak (kolik ale jiných filmů funguje líp?), ale ani tomu není vlastně co vytknout. Spousta dojemných momentů, nečekané zvraty, prostě funkční scénář, jak má být. Na stará kolena (v 25) jsem rád, že jsem našel další akční klasiku, kterou si můžu pouštět pořád dokola až dokonce života. [b]9/10[/b]
Bod zlomu (1991)
6 0
reagovat
Další hororový remake s Naomi Watts.
838518
Další hororový remake s [url=https://m.youtube.com/watch?v=SnpvxIzjXrA]Naomi Watts.[/url]
1 0
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se