Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum FILMY

příspěvky 6941 - 6960 Napsat příspěvek
reaguje na: Disketa1
Nejsou
839210
Nejsou
839205
2 -2
reagovat

Žut (1964)

Dlouho jsem tuhle slavnou mayovku neviděl a musím říct, že je ve své svěžesti neuvěřitelně zábavná, především díky dvěma vtipným anglickým postavám. Krásně jsem se bavil, je to nádherná pohádka pro dospívající mládež a věřím, že oba další díly orientální trilogie jsou podobně zábavné.
839205
Dlouho jsem tuhle slavnou mayovku neviděl a musím říct, že je ve své svěžesti neuvěřitelně zábavná, především díky dvěma vtipným anglickým postavám. Krásně jsem se bavil, je to nádherná pohádka pro dospívající mládež a věřím, že oba další díly orientální trilogie jsou podobně zábavné.
Žut (1964)
2 -1
reagují: pepo
reagovat
839204
[url=https://m.youtube.com/watch?v=W3E74j_xFtg]Medvídek Pú slasher[/url]
1 -1
reagovat
podla mna myslí toto link
839196
podla mna myslí toto https://www.csfd.cz/film/704415-rrr/prehled/
3 0
reagovat
reaguje na: dawko
Nedávno jsem si to zopakoval. Na to že jsem to viděl asi 10x a ve škole jsme to citovali každý den jsem se u toho smál jako podruhé.

Je to blbost, ale geniální blbost. :+:D
839194
Nedávno jsem si to zopakoval. Na to že jsem to viděl asi 10x a ve škole jsme to citovali každý den jsem se u toho smál jako podruhé. Je to blbost, ale geniální blbost. *:+**:D*
839192
6 -1
reagovat
reaguje na: dawko
Myslíš s Depardieuem? 
Upřímně se přiznám, že je to pro mě v TOP 5 komediích, u kterých brečím smíchy.
839193
Myslíš s Depardieuem?  Upřímně se přiznám, že je to pro mě v TOP 5 komediích, u kterých brečím smíchy.
839192
5 -3
reagovat
Videl niekto z vas RRR?
839192
Videl niekto z vas RRR?
4 0
reagují: Cinefil, (=LIFTY=)
reagovat

Vinnetou a Old Shatterhand v Údolí smrti (1968)

Neodolal jsem a musel jsem si znovu pustit úplně poslední filmovou mayovku 60. let - Vinnetou a Old Shatterhand v Údolí smrti. Ten film je tím nejdůstojnějším zakončením celé série, jak jen to bylo možné. Už jen kvůli návratu režiséra Haralda Reinla, kameramana Ernsta W. Kalinkeho a skladatele Martina Böttchera, kteří celou tu sérii před 60 lety začali nesmrtelným Pokladem na Stříbrném jezeře. Je to nostalgie jako máloco plus fantastické panoramatické záběry, které vyvolávají dojetí.

Bohužel film je opatřen příšerným devadesátkovým videodabingem, takže tady je lepší si pustit původní německé znění. Díky tomu si lze ten film lépe užít. Nádherná labutí píseň za celým tímto šedesátkovým fenoménem, který dnes vnímáme s blahosklonným úsměvem, ale který je srovnatelný třeba s dnešními marvelovkami.
839128
Neodolal jsem a musel jsem si znovu pustit úplně poslední filmovou mayovku 60. let - Vinnetou a Old Shatterhand v Údolí smrti. Ten film je tím nejdůstojnějším zakončením celé série, jak jen to bylo možné. Už jen kvůli návratu režiséra Haralda Reinla, kameramana Ernsta W. Kalinkeho a skladatele Martina Böttchera, kteří celou tu sérii před 60 lety začali nesmrtelným Pokladem na Stříbrném jezeře. Je to nostalgie jako máloco plus fantastické panoramatické záběry, které vyvolávají dojetí. Bohužel film je opatřen příšerným devadesátkovým videodabingem, takže tady je lepší si pustit původní německé znění. Díky tomu si lze ten film lépe užít. Nádherná labutí píseň za celým tímto šedesátkovým fenoménem, který dnes vnímáme s blahosklonným úsměvem, ale který je srovnatelný třeba s dnešními marvelovkami.
Vinnetou a Old Shatterhand v Údolí smrti (1968)
4 0
reagovat
reaguje na: Disketa1
Taky jsem se koukal, nadčasová věc.
839072
Taky jsem se koukal, nadčasová věc.
838946
3 0
reagovat
reaguje na: pepo
Čtyř ;)
839014
Čtyř *;)*
838992
2 -1
reagovat
Som jeden z troch ludi, ktori to maju velmi radi:D
838992
Som jeden z troch ludi, ktori to maju velmi radi*:D*
5 -1
reagují: vZeč
reagovat
reaguje na: Cinefil

Speed 2

Z dvojky už vypadol Keanu Reeves a Denis Hopper. Toho druhého nahradil vynikajúci Willem Dafoe. Raz to môžeš pozrieť! :D
838976
Z dvojky už vypadol Keanu Reeves a Denis Hopper. Toho druhého nahradil vynikajúci Willem Dafoe. Raz to môžeš pozrieť! *:D*
Speed 2
838928
1 -1
reagovat

Tajemství Ocelového města (1978)

Stále výtečný a bohužel stále aktuální snímek Ludvíka Ráži, který s každou novou projekcí jenom zraje. Atmosféra je geniální, hudba Luboše Fišera je správně mrazivá a Josef Vinklář svého padoucha hraje natolik chladně, že z něj jde strach a zároveň respekt. Navíc zde velký herecký talent projevil mladičký Jan Potměšil. Mistrovské dílo.
838946
Stále výtečný a bohužel stále aktuální snímek Ludvíka Ráži, který s každou novou projekcí jenom zraje. Atmosféra je geniální, hudba Luboše Fišera je správně mrazivá a Josef Vinklář svého padoucha hraje natolik chladně, že z něj jde strach a zároveň respekt. Navíc zde velký herecký talent projevil mladičký Jan Potměšil. Mistrovské dílo.
Tajemství Ocelového města (1978)
5 0
reagují: Vault_13
reagovat
Kamarád je asi veselá kopa. Dvojka se proslavila jako jedno z nejhorších pokračování všech dob.
838945
Kamarád je asi veselá kopa. Dvojka se proslavila jako jedno z nejhorších pokračování všech dob.
5 -2
reagovat
reaguje na: Cinefil
Kamarád potřebuje proplesknout :D
838941
Kamarád potřebuje proplesknout *:D*
838928
3 -2
reagovat

Autobus, který nemůže zpomalit pod 50mph, protože by vybuchl (Speed)

"A hrome!" Jak je možné, že z tak laciného námětu, vylezl tak dokonalý film?! Slovem laciným myslím naprosto jednoduchý, prosťučký nápad, který nevznikne po víkendovém teambuildingu party scénáristů, ale zrodí se v hlavě u pátého piva nebo na ranní toaletě. Kumšt je z něj upéct neskutečně našlapanou, nezastavitelnou jízdu, která ani po padesáté nenudí, a ke všemu inspirovala celé generacé tvůrů od filmů až po hry.

Už zdejší úvodní scéna s výbušninou ve výtahu je něco, co by 8/10 dnešním akčňákům vystačilo jako finále. Ale ne, Nebezpečná rychlost se teprve rozjíždí, představuje sakra zajímavé a dobře obsazené hrdiny a na ploše necelých 2h (i s titulky!!!) servíruje X dalších geniálních nápadů, které by opět jednotlivě postačily většině současným filmům. Reeves tu se svým Jackem navazuje na roli z Bodu zlomu (oba jsou od FBI) a asi nikdo si už nedokáže v této roli představit někoho jiného. Totéž i Bullock, kterou sice nijak zvlášť nemusím, ale její role je správně drzá a temperamentní. Pak taky Daniels, který i na malé ploše dokáže zaujmout jako "ten chytrej" a nesmím zapomenout na skvělého Hoppera, jehož fikaný padouch vždy o několik kroků dopředu na podobně omezeném prostoru jako Daniels zvládá šlapat na paty ústřední dvojici Reeves/Bullock. Aneb přísloví "dobrý film poznáš podle dobrého padoucha" málokdy platí úderněji jako tady.

Taky obdivuju jak jsou dialogy nahláškované, přitom ani nahláškované (sebeparodické) být nechtějí. Jenomže ani všichni tito skvělí herci a geniální námět by nebyli nic bez Jana de Bonta, který se svými zkušenosti s filmovou kamerou dokázal v půlce 90. let vykouzlit dechberoucí podívanou s praktickými efekty, která strčí do kapsy daleko dražší akčňáky i jeho vlastní Twister a šlape na paty třeba takovému T2. Díky jeho adrenalinové režii se mi svírá zadek i ve scénách, kde autobus prostě zatáčí doleva, nic víc. Když pak scénář vrší jeden Murphyho zákon za druhým včetně aburdních scén (žena s plechovky, skok, nastupování do autobusu podvozkem, metro), nestačím se divit, smát nebo brečet radostí.

Když ten autobus pak vybuchne, vždycky mě to skoro dojme, jenomže to by Nebezpečná rychlost nesměla pokračovat "bonusovou scénou" s vlakovou soupravou metra, která nemůže zastavit, protože ji někdo odpálil brzdy. Suma sumarum jsou tu 3 obří akční scény a vlastně nic víc, přesto film dokáže odvyprávět vše potřebné včetně povinné milostné linky. Já se vlastně ani nedivím, že u tragické dvojky museli sáhnout po nezastavitelné lodi, když jim jednička vše vyfoukla.

Toto je dokonalý studijní materiál pro všechny scénáristy, kteří přemýšlí na psaním ryze akčního filmu. A já blbec na závěr málem zapomněl vychválit skvěle pasující soundtrack, bez kterého si film taky nedokážu předsavit. Přitom si vystačí prakticky s jediným, avšak nezapomenutelným hudebním motivem. Tohle je prostě francouzská akční klasika, jak má být. "Hlavně proboha nedělejte remake! Tohle nikdy nepřekonáte, hollywoodští sráči!"

100/100

PS: Můj dobrý kamarád mi říkal, že je dvojka ještě lepší než jednička. Tak se chci nejprve zeptat: "Mám ještě kamaráda?"

PPS pro Raina: Letadlo mělo na sobě nápis, že je nákladní, tudíž v jeho blízkosti nemohl být asi nikdo jiný, než ten co ho táhl a výbuch přežil.
838928
[i] "A hrome!"[/i] Jak je možné, že z tak laciného námětu, vylezl tak dokonalý film?! Slovem laciným myslím naprosto jednoduchý, prosťučký nápad, který nevznikne po víkendovém teambuildingu party scénáristů, ale zrodí se v hlavě u pátého piva nebo na ranní toaletě. Kumšt je z něj upéct neskutečně našlapanou, nezastavitelnou jízdu, která ani po padesáté nenudí, a ke všemu inspirovala celé generacé tvůrů od filmů až po hry. Už zdejší úvodní scéna s výbušninou ve výtahu je něco, co by 8/10 dnešním akčňákům vystačilo jako finále. Ale ne, [i]Nebezpečná rychlost[/i] se teprve rozjíždí, představuje sakra zajímavé a dobře obsazené hrdiny a na ploše necelých 2h (i s titulky!!!) servíruje X dalších geniálních nápadů, které by opět jednotlivě postačily většině současným filmům. Reeves tu se svým Jackem navazuje na roli z [i]Bodu zlomu[/i] (oba jsou od FBI) a asi nikdo si už nedokáže v této roli představit někoho jiného. Totéž i Bullock, kterou sice nijak zvlášť nemusím, ale její role je správně drzá a temperamentní. Pak taky Daniels, který i na malé ploše dokáže zaujmout jako "ten chytrej" a nesmím zapomenout na skvělého Hoppera, jehož fikaný padouch vždy o několik kroků dopředu na podobně omezeném prostoru jako Daniels zvládá šlapat na paty ústřední dvojici Reeves/Bullock. Aneb přísloví [i]"dobrý film poznáš podle dobrého padoucha"[/i] málokdy platí úderněji jako tady. Taky obdivuju jak jsou dialogy nahláškované, přitom ani nahláškované (sebeparodické) být nechtějí. Jenomže ani všichni tito skvělí herci a geniální námět by nebyli nic bez Jana de Bonta, který se svými zkušenosti s filmovou kamerou dokázal v půlce 90. let vykouzlit dechberoucí podívanou s praktickými efekty, která strčí do kapsy daleko dražší akčňáky i jeho vlastní [i]Twister [/i]a šlape na paty třeba takovému [i]T2[/i]. Díky jeho adrenalinové režii se mi svírá zadek i ve scénách, kde autobus prostě zatáčí doleva, nic víc. Když pak scénář vrší jeden Murphyho zákon za druhým včetně aburdních scén (žena s plechovky, skok, nastupování do autobusu podvozkem, metro), nestačím se divit, smát nebo brečet radostí. Když ten autobus pak vybuchne, vždycky mě to skoro dojme, jenomže to by [i]Nebezpečná rychlost[/i] nesměla pokračovat "bonusovou scénou" s vlakovou soupravou metra, která nemůže zastavit, protože ji někdo odpálil brzdy. Suma sumarum jsou tu 3 obří akční scény a vlastně nic víc, přesto film dokáže odvyprávět vše potřebné včetně povinné milostné linky. Já se vlastně ani nedivím, že u tragické dvojky museli sáhnout po nezastavitelné lodi, když jim jednička vše vyfoukla. Toto je dokonalý studijní materiál pro všechny scénáristy, kteří přemýšlí na psaním ryze akčního filmu. A já blbec na závěr málem zapomněl vychválit skvěle pasující soundtrack, bez kterého si film taky nedokážu předsavit. Přitom si vystačí prakticky s jediným, avšak nezapomenutelným hudebním motivem. Tohle je prostě francouzská akční klasika, jak má být. [i]"Hlavně proboha nedělejte remake! Tohle nikdy nepřekonáte, hollywoodští sráči![/i]" [b]100/100 [/b][i]PS: Můj dobrý kamarád mi říkal, že je dvojka ještě lepší než jednička. Tak se chci nejprve zeptat: "Mám ještě kamaráda?" PPS pro Raina: Letadlo mělo na sobě nápis, že je nákladní, tudíž v jeho blízkosti nemohl být asi nikdo jiný, než ten co ho táhl a výbuch přežil.[/i]
Autobus, který nemůže zpomalit pod 50mph, protože by vybuchl (Speed)
11 -3
reagují: Jimmike, Vardant
reagovat

Vzpomeň si

Herecký koncert Christophera Plummera. Má to pomalejší tempo, které v půlce vygraduje v parádní scénu. A pak přijde konec, jenž je opravdu povedený. 7/10
838864
Herecký koncert Christophera Plummera. Má to pomalejší tempo, které v půlce vygraduje v parádní scénu. A pak přijde konec, jenž je opravdu povedený. [b]7/10[/b]
Vzpomeň si
3 0
reagovat
Spis je to takovy min zabavny Babylon AD... Nevim, no. Urcite to stalo 50-60, tak nemaji moc vymluv, proc to nakonec vypada jak Legends of Tomorrow. Jestli takhle dopadla Batgirl, dost pravdepodobne, tak se WB uz ani nedivim. Max 2/5*.
838837
Spis je to takovy min zabavny Babylon AD... Nevim, no. Urcite to stalo 50-60, tak nemaji moc vymluv, proc to nakonec vypada jak Legends of Tomorrow. Jestli takhle dopadla Batgirl, dost pravdepodobne, tak se WB uz ani nedivim. Max 2/5*.
5 -2
reagovat

Samaritan (2022)

Já jsem pořád na vážkách. Sly je tam fantastický, Pilou Asbaek jako záporák snad ani nemůže zklamat. 

Ale komornost a rozpočet jsou místy až nepříjemné. Také scénář mohl být nápaditější a asi nikdy jsem tak brzy neodhadnul twist. 

Ale overall je to moc fajn 6-7/10 v klidu.
838836
Já jsem pořád na vážkách. Sly je tam fantastický, Pilou Asbaek jako záporák snad ani nemůže zklamat.  Ale komornost a rozpočet jsou místy až nepříjemné. Také scénář mohl být nápaditější a asi nikdy jsem tak brzy neodhadnul twist.  Ale overall je to moc fajn 6-7/10 v klidu.
Samaritan (2022)
4 -3
reagovat
reaguje na: duro
Je pravda, že finále mě hodně bavilo, ale to protivné děcko mělo až moc prostoru. A také bych ocenil, kdyby to bylo Rko. Ale jinak se to vcelku dalo. 
Za mě 6/10
838830
Je pravda, že finále mě hodně bavilo, ale to protivné děcko mělo až moc prostoru. A také bych ocenil, kdyby to bylo Rko. Ale jinak se to vcelku dalo.  Za mě 6/10
838824
7 -1
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se