Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum FILMY

příspěvky 27901 - 27920 Napsat příspěvek
Jen podotknu, že je rozdíl mezi režisérskou verzí a rozšířenou. V tom prvém jde o to, že se předkládá stežejní a hlavně původní záměr, u toho druhého jde jen o bonusovou alternativu, třeba pro potřeby fanoušků.

Na "nejlepších" prodloužených sestřizích se asi opravdu shodneme, KoH a Propast. Prvé dělá z "čistě" akčního filmu film koplexní, i když ta linka s tím synátorem Evy Green nebyla tak podstatná, za jakou ji Scott považoval. Propast pak v EE funguje daleko líp pro "dospělejší" publikum.

LOTR má zásadní EEčko jen u Dvou věží, Společenstvo má rozšíření prakticky kosmetické a to i v Lothlorienu. Naopak Návrat už hodně šlape přes čáru únosnosti, alespoň pro "běžné" diváky fanouškovsky nezatížené.

Black Hawk Down je typicky z toho ranku kosmetických úprav, kde si člověk kolikrát ani nevšimne, že se něco změnilo.

Gladiátor a Avatar díky EEčku ztrácí tah na branku a celkově sevřenost střihu, ale nejsou špatné, v zásadě je v něm vidět ničemu neuškodí.

A nakonec poměrně aktuální Alien - jednička je "DC" verzi původní kinosestřih, SE verze je bonusová, dvojka je DC=SE, takže ta, co běží v kinech, trojka DC nemá :D, ale víceméně se jí blíží ta SE verze, kinoverze je "studiová verze". Čtyřka je pak DC kinoverze, SE je čistě bonusového charakteru a je tak i pojatá (přidáno je +-asi pět minut).
638542
Jen podotknu, že je rozdíl mezi režisérskou verzí a rozšířenou. V tom prvém jde o to, že se předkládá stežejní a hlavně původní záměr, u toho druhého jde jen o bonusovou alternativu, třeba pro potřeby fanoušků. Na "nejlepších" prodloužených sestřizích se asi opravdu shodneme, KoH a Propast. Prvé dělá z "čistě" akčního filmu film koplexní, i když ta linka s tím synátorem Evy Green nebyla tak podstatná, za jakou ji Scott považoval. Propast pak v EE funguje daleko líp pro "dospělejší" publikum. LOTR má zásadní EEčko jen u Dvou věží, Společenstvo má rozšíření prakticky kosmetické a to i v Lothlorienu. Naopak Návrat už hodně šlape přes čáru únosnosti, alespoň pro "běžné" diváky fanouškovsky nezatížené. Black Hawk Down je typicky z toho ranku kosmetických úprav, kde si člověk kolikrát ani nevšimne, že se něco změnilo. Gladiátor a Avatar díky EEčku ztrácí tah na branku a celkově sevřenost střihu, ale nejsou špatné, v zásadě je v něm vidět ničemu neuškodí. A nakonec poměrně aktuální Alien - jednička je "DC" verzi původní kinosestřih, SE verze je bonusová, dvojka je DC=SE, takže ta, co běží v kinech, trojka DC nemá :D, ale víceméně se jí blíží ta SE verze, kinoverze je "studiová verze". Čtyřka je pak DC kinoverze, SE je čistě bonusového charakteru a je tak i pojatá (přidáno je +-asi pět minut).
0 0
reagovat

Axis

Mne práve tí frantíci v Apokalypse hrozne vadili a vyhodilo ma to z filmu. To že tam boli sami a celý čas na člne malo svoje čaro
638541
Mne práve tí frantíci v Apokalypse hrozne vadili a vyhodilo ma to z filmu. To že tam boli sami a celý čas na člne malo svoje čaro
Axis
0 0
reagovat

do_Od

Jseš mladej, to zvládneš, nebudeš první ani poslední kdo víc čuměl na filmy, seriály, ještě k tomu hrál WoWko a vše se zvládlo. Kritické je až 5-6 týdnů na koci semestru ;)

Ad DC Pána prstenů...nebyl jsem schopen je dokoukat, je to nádherný, ale už je toho moc, to si raději znovu přečtu knihy.
DC Apokalypsy je v Redux verzi pro mě lepší, třeba celá linka s frantíkama supr ukazuje jak ta země vypadala před válkou a skvěle konfrontuje rozklad na konci.
DC Gladiátora...no spíš natahnutí viz. pepo
DC Alienů, pokud je člověk nikdy neviděl tak mu úvod na kolonii spíš uškodí než pomůžou, chápu o co šlo ale mě to tam hrozně vadí.
638540
Jseš mladej, to zvládneš, nebudeš první ani poslední kdo víc čuměl na filmy, seriály, ještě k tomu hrál WoWko a vše se zvládlo. Kritické je až 5-6 týdnů na koci semestru *;)* Ad DC Pána prstenů...nebyl jsem schopen je dokoukat, je to nádherný, ale už je toho moc, to si raději znovu přečtu knihy. DC Apokalypsy je v Redux verzi pro mě lepší, třeba celá linka s frantíkama supr ukazuje jak ta země vypadala před válkou a skvěle konfrontuje rozklad na konci. DC Gladiátora...no spíš natahnutí viz. pepo DC Alienů, pokud je člověk nikdy neviděl tak mu úvod na kolonii spíš uškodí než pomůžou, chápu o co šlo ale mě to tam hrozně vadí.
do_Od
0 0
reagovat
Holy shit, takže to teď budu na všechny tyhle filmy koukat ještě jednou v těch special edicích? Moje studium už je opět v troskách a to jsem ještě ani nenastoupil.
638539
Holy shit, takže to teď budu na všechny tyhle filmy koukat ještě jednou v těch special edicích? Moje studium už je opět v troskách a to jsem ještě ani nenastoupil.
0 0
reagovat
sám scott v komentári povedal, že DC sme videli v kine, toto je iba rozšírená verzia. ale tej politickej linke to pomohlo to je pravda, aj scéma popravy je super ale už mi to prišlo celé zbytočne naťahované
638538
sám scott v komentári povedal, že DC sme videli v kine, toto je iba rozšírená verzia. ale tej politickej linke to pomohlo to je pravda, aj scéma popravy je super ale už mi to prišlo celé zbytočne naťahované
0 0
reagovat
DC Gladiátor je imho super, prokreslení politický linky hodně pomáhá :)
638537
DC Gladiátor je imho super, prokreslení politický linky hodně pomáhá :)
0 0
reagovat

The Joker

oba zbytočne naťahujú filmy. kinoverzie sú lepšie
638536
oba zbytočne naťahujú filmy. kinoverzie sú lepšie
The Joker
0 0
reagovat
Dívám se, že Gladiator má o 22 minut delší DC. No, to jsem taky neviděl. A i Black Hawk Down bylo přidáno 8 minut.
638535
Dívám se, že Gladiator má o 22 minut delší DC. No, to jsem taky neviděl. A i Black Hawk Down bylo přidáno 8 minut.
0 0
reagovat

KarelR

je to ako Aliens alebo T2 - niektoré pridané scény sú zbytočné ale niektoré to veľmi pekne prehlbujú , hlavne konečne sú tam scény zo zeme. Hovorím o tej 178 minútovej verzii. Hlavne je to takmer o 20 minút viac Avatara. Pre niekoho je to zle, pre mňa dobre;)
638534
je to ako Aliens alebo T2 - niektoré pridané scény sú zbytočné ale niektoré to veľmi pekne prehlbujú , hlavne konečne sú tam scény zo zeme. Hovorím o tej 178 minútovej verzii. Hlavne je to takmer o 20 minút viac Avatara. Pre niekoho je to zle, pre mňa dobre*;)*
KarelR
0 0
reagovat

pepo

O DC Avatara jsem teda nic moc hezkýho neslyšel, fakt je dobrej?
638533
O DC Avatara jsem teda nic moc hezkýho neslyšel, fakt je dobrej?
pepo
0 0
reagovat
ešte tu nepadli Alieni (všetky 3 diely), Robin Hood, Blízske stretnutia...T2 alebo napr. aj Avatar má výborný DC
638532
ešte tu nepadli Alieni (všetky 3 diely), Robin Hood, Blízske stretnutia...T2 alebo napr. aj Avatar má výborný DC
0 0
reagovat
najlepší DC ever má samozrejme Cameronova Priepasť
638531
najlepší DC ever má samozrejme Cameronova Priepasť
0 0
reagovat
DC Propasti The Abyss) z toho prý dělá úplně jiný film, ale neviděl jsem.
638530
DC Propasti The Abyss) z toho prý dělá úplně jiný film, ale neviděl jsem.
0 0
reagovat

Memphis

kinoverzia je lepšia, Redux je fakt už too much
638529
kinoverzia je lepšia, Redux je fakt už too much
Memphis
0 0
reagovat
Takže to máme:
Payback
Watchmen
Alexander
Kingdom of Heaven
Troy
Dawn of the Dead
Daredevil
Superman 2

A co Apocalypse Now: Redux. Našel by se tu někdo, kdo viděl obě verze?

Ještě tu nepadnul Pán prstenů nebo Blade Runner, tak jen pro úplnost. Už dlouho se navíc chystám in na DC Aliena.
638528
[b]Takže to máme:[/b] Payback Watchmen Alexander Kingdom of Heaven Troy Dawn of the Dead Daredevil Superman 2 A co Apocalypse Now: Redux. Našel by se tu někdo, kdo viděl obě verze? Ještě tu nepadnul Pán prstenů nebo Blade Runner, tak jen pro úplnost. Už dlouho se navíc chystám in na DC Aliena.
0 0
reagovat

TonyClifton The Joker

ja už dlhšie pestujem teóriu, že keby Daredevila dali vtedy do trezoru a vypustili ho až teraz pod záštitou MCU, tak sú z toho všetci pos*ratý
638527
ja už dlhšie pestujem teóriu, že keby Daredevila dali vtedy do trezoru a vypustili ho až teraz pod záštitou MCU, tak sú z toho všetci pos*ratý
TonyClifton The Joker
0 0
reagovat

Joker

Yep:+ Celkove mi tyhle "nepovedene" komiksarny přijdou na míle kvalitnější než Thorove, Iron Man 2, Avengeri apod.
638526
Yep*:+* Celkove mi tyhle "nepovedene" komiksarny přijdou na míle kvalitnější než Thorove, Iron Man 2, Avengeri apod.
Joker
0 0
reagovat

Axis

:+ DC KIngdom of Heaven je masterpiece a jeden z najlepších filmov od Scotta
638525
*:+* DC KIngdom of Heaven je masterpiece a jeden z najlepších filmov od Scotta
Axis
0 0
reagovat
Za kinoverzi Odplaty :+
A nejlepší DC uplynulé dekády je pro mě Království Nebeské. I když je pravda že jsem na podobné filmy z průběhu křižáckých válek hodně zatížen, takže tu možná nebudete souhlasit a nakonec i Orlando tam sedne jako prdel na hrnec.
638524
Za kinoverzi Odplaty *:+* A nejlepší DC uplynulé dekády je pro mě Království Nebeské. I když je pravda že jsem na podobné filmy z průběhu křižáckých válek hodně zatížen, takže tu možná nebudete souhlasit a nakonec i Orlando tam sedne jako prdel na hrnec.
0 0
reagovat
Mě nikdy Daredevil neurážel. Ani Leeho Hulk. Ani X-Men od Ratnera. Spíš mi připadají směšné různé "honest trailer" od Marvel fanatiků. :-
638523
Mě nikdy Daredevil neurážel. Ani Leeho Hulk. Ani X-Men od Ratnera. Spíš mi připadají směšné různé "honest trailer" od Marvel fanatiků. *:-*
0 0
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se