Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum SERIÁLY

příspěvky 2261 - 2280 Napsat příspěvek
reaguje na: TedGeorge
To je přesně ono, je to jako adaptace hraní DnD kde nezvedená parta hráčů DMkovi tak trochu kašle na jeho pečlivě vymyšlený příběh a místo toho si pořád někde honí subquesty a další odbočky.

(ale tvl... queen bitch Jaheira nebo ubrečená Aerie? Jednoznačně Viconia :D)
956171
To je přesně ono, je to jako adaptace hraní DnD kde nezvedená parta hráčů DMkovi tak trochu kašle na jeho pečlivě vymyšlený příběh a místo toho si pořád někde honí subquesty a další odbočky. (ale tvl... queen bitch Jaheira nebo ubrečená Aerie? Jednoznačně Viconia *:D*)
956166
1 0
reagují: TedGeorge
reagovat
reaguje na: connor
Ano, to je pravda. Manga či románová předloha to jistí, takže se dá v příběhu pokračovat. Udělal jsem to takhle u Watamote i u So I am spider, so what? (teď když znám románovou předlohu, tak bych seriálu dal klidně i 5*), dokonce i Uzaki-chan a My senpai is annoying mají hezké mangy.
956170
Ano, to je pravda. Manga či románová předloha to jistí, takže se dá v příběhu pokračovat. Udělal jsem to takhle u [b]Watamote[/b] i u [b]So I am spider, so what? [/b](teď když znám románovou předlohu, tak bych seriálu dal klidně i 5*), dokonce i [b]Uzaki-chan[/b] a [b]My senpai is annoying[/b] mají hezké mangy.
956169
1 0
reagovat
reaguje na: Demonic8
Tak to můžeš říct, že tohle je past většiny seriálů, nejen anime. Buď se konce dočkáš nebo ti ho zruší. Jen v případě anime je oproti jiným seriálům výhoda v tom, že prostě můžeš přejít na čtení předlohy. 
Nevýhoda anime ale může být v tom, že mnohdy slouží jako reklama na mangu, takže opravdu vyjde jen jedna/dvě série a pak už se na to vykašlou. Nicméně, manga to i v tomto případě jistí. 
U Frieren tohle asi nehrozí, vzhledem k tomu, jak neskutečně úspěšná je. Jen teda kadence se samozřejmě v případě adaptací odvíjí od toho, kolik materiálu autor vždy stihne napsat/jak moc popředu předloha je. 
956169
Tak to můžeš říct, že tohle je past většiny seriálů, nejen anime. Buď se konce dočkáš nebo ti ho zruší. Jen v případě anime je oproti jiným seriálům výhoda v tom, že prostě můžeš přejít na čtení předlohy.  Nevýhoda anime ale může být v tom, že mnohdy slouží jako reklama na mangu, takže opravdu vyjde jen jedna/dvě série a pak už se na to vykašlou. Nicméně, manga to i v tomto případě jistí.  U Frieren tohle asi nehrozí, vzhledem k tomu, jak neskutečně úspěšná je. Jen teda kadence se samozřejmě v případě adaptací odvíjí od toho, kolik materiálu autor vždy stihne napsat/jak moc popředu předloha je. 
956168
1 0
reagují: Demonic8
reagovat
reaguje na: TedGeorge
:D:D:D ano, směju se, já vím, že jsem zlý. Ale tohle je klasická past většiny anime, ale vlastně to platí i u jiných seriálů. Někdy ti dojde po třech dílech, že konec v té sérii nebude, jindy ti to dojde po osmém dílu třetí série. A jindy čteš mangu, která má víc jako 235 kapitol (což je víc jak 25 sešitů a víš, že konce se snad také nedočkáš). Asi takhle :D8)
HAL a SteKi to vystihli přesně. :+
956168
*:D**:D**:D* ano, směju se, já vím, že jsem zlý. Ale tohle je klasická past většiny anime, ale vlastně to platí i u jiných seriálů. Někdy ti dojde po třech dílech, že konec v té sérii nebude, jindy ti to dojde po osmém dílu třetí série. A jindy čteš mangu, která má víc jako 235 kapitol (což je víc jak 25 sešitů a víš, že konce se snad také nedočkáš). Asi takhle *:D**8)*.  HAL a SteKi to vystihli přesně. *:+*
956155
1 0
reagují: connor
reagovat
reaguje na: HAL
Jako jistej puvab to chillovani ma. Libi se mi i design tech vesnic... Trosinku (ale opravdu jenom trosinku) mi to pripomnelo hrani Baldurs Gate 2 pred mnoha mnoha lety. Taky se mi nechtelo moc plnit questy mimo mesto. Jenom sem tak chodil po meste (Amn tusim), uzival si romanci s Jaheirou (a trochu Aerie, uznavam), super hudbu, kradl v hospodach :D a sralo me, ze me v noci rusi ti upiri z hrbitova :D
956166
Jako jistej puvab to chillovani ma. Libi se mi i design tech vesnic... Trosinku (ale opravdu jenom trosinku) mi to pripomnelo hrani Baldurs Gate 2 pred mnoha mnoha lety. Taky se mi nechtelo moc plnit questy mimo mesto. Jenom sem tak chodil po meste (Amn tusim), uzival si romanci s Jaheirou (a trochu Aerie, uznavam), super hudbu, kradl v hospodach :D a sralo me, ze me v noci rusi ti upiri z hrbitova :D
956164
2 0
reagují: HAL
reagovat
reaguje na: TedGeorge
No tohle je právě spíš jako když si Bilbo 60 let po své výpravě k Osamělé Hoře řekl že by ji chtěl vidět znovu a vydá se na cestu... a nikdy tam nedojde, místo toho stráví spoustu času chillováním v Roklince  :))

Ale tohle je víc o postavách, a věřím že je taky  začneš mít rád.
956164
No tohle je právě spíš jako když si Bilbo 60 let po své výpravě k Osamělé Hoře řekl že by ji chtěl vidět znovu a vydá se na cestu... a nikdy tam nedojde, místo toho stráví spoustu času chillováním v Roklince  *:))* Ale tohle je víc o postavách, a věřím že je taky  začneš mít rád.
956160
0 0
reagují: TedGeorge
reagovat

Anna ze Zelených vršků (1985)

Vidět tohle jako dítě, tak to mohla být klidně jedna z těch dětských srdovek, které vás formují až do dospělosti a získáváte z ní vzory chování či inspirace do života. Je až s podivem, že u nás to vlastně není vůbec známe a třeba na Slovensku je to velký hit. Anne Shierleyová je rozhodně jedna z nejsympatičtějších dětských postav, které se běžně na obrazovkách objevují a splňuje naprosto všechny předpoklady pro to, abyste jí už od začátku fandili. Megan Follows je ve svém věku neskutečně profesionální a herecky vyzrálá a dává Anne tu správnou duši, živelnost a určitou snílkovitost. Zrzavá sirota Anna, žijící v Zeleném domě na přelomu 19./20. století v nádherném venkovském prostředí, řešící naprosto klasické problémy dospívání, je jedno z nejmilejších překvapení, které se mi v poslední době dostali pod ruku.
956163
Vidět tohle jako dítě, tak to mohla být klidně jedna z těch dětských srdovek, které vás formují až do dospělosti a získáváte z ní vzory chování či inspirace do života. Je až s podivem, že u nás to vlastně není vůbec známe a třeba na Slovensku je to velký hit. Anne Shierleyová je rozhodně jedna z nejsympatičtějších dětských postav, které se běžně na obrazovkách objevují a splňuje naprosto všechny předpoklady pro to, abyste jí už od začátku fandili. Megan Follows je ve svém věku neskutečně profesionální a herecky vyzrálá a dává Anne tu správnou duši, živelnost a určitou snílkovitost. Zrzavá sirota Anna, žijící v Zeleném domě na přelomu 19./20. století v nádherném venkovském prostředí, řešící naprosto klasické problémy dospívání, je jedno z nejmilejších překvapení, které se mi v poslední době dostali pod ruku.
Anna ze Zelených vršků (1985)
6 0
reagovat
reaguje na: TedGeorge
Ne, 10 let to podle mě hrdinům tentokrát nepotrvá. Ale než se k závěru dostane manga/anime... :))
956162
Ne, [spoiler]10 let [/spoiler]to podle mě hrdinům tentokrát nepotrvá. Ale než se k závěru dostane manga/anime... *:))*
956157
0 0
reagovat
reaguje na: HAL
Dam to do desateho dílu  a uvidim. Špatný to není. Ale deset let snad nešel ani ten Frodo do Mordoru  :)
956160
Dam to do desateho dílu  a uvidim. Špatný to není. Ale deset let snad nešel ani ten Frodo do Mordoru  :)
956159
1 0
reagují: HAL
reagovat
reaguje na: TedGeorge
S těmito očekáváními se na to vykašli, když mám být upřímný. 

Že je to hoodne pomalé, melancholické a hloubavé je tu hlavní cíl, a taky ten lehký humor, je to vyloženě odpočinkový seriál. Tzn ne, fakt tam nedojdou a dít se toho tam moc nezačne :D

Mě to taky prvně trochu sralo protože přesně jako ty jsem byl ovlivnění absolutně nemístným hypem že je to nejlepší anime snad ever, ale naštěstí jsem se časem dokázal naladit na tu správnou vlnu. 8/10, víc určitě ne
956159
S těmito očekáváními se na to vykašli, když mám být upřímný.  Že je to hoodne pomalé, melancholické a hloubavé je tu hlavní cíl, a taky ten lehký humor, je to vyloženě odpočinkový seriál. Tzn ne, fakt tam nedojdou a dít se toho tam moc nezačne *:D* Mě to taky prvně trochu sralo protože přesně jako ty jsem byl ovlivnění absolutně nemístným hypem že je to nejlepší anime snad ever, ale naštěstí jsem se časem dokázal naladit na tu správnou vlnu. 8/10, víc určitě ne
956155
1 0
reagují: TedGeorge
reagovat
reaguje na: TedGeorge
Ja neviem, mangu som nečítal, ale asi. Aspoň sa vieš vcítiť do Fern  :D

Mne to bolo úplne jedno, ja som si k tomu sadol každý večer a užil si tých 20 minút. Bože a tá hudba! Ale môžem ti slúbiť že to bude akčnejšie čoskoro. Nie nadarmo sa jedna skladba v soundtracku volá Frieren the slayer ;)
956158
Ja neviem, mangu som nečítal, ale asi. Aspoň sa vieš vcítiť do Fern  *:D* Mne to bolo úplne jedno, ja som si k tomu sadol každý večer a užil si tých 20 minút. Bože a tá hudba! Ale môžem ti slúbiť že to bude akčnejšie čoskoro. Nie nadarmo sa jedna skladba v soundtracku volá Frieren the slayer *;)*
956157
1 0
reagovat
reaguje na: SteKi
Pepa na tebe :D

Oni tam fakt na ten zamek pujdou 10 let?
956157
Pepa na tebe *:D* Oni tam fakt na ten zamek pujdou [spoiler]10 let?[/spoiler]
956156
0 0
reagují: connor, SteKi
reagovat
reaguje na: TedGeorge
11/10 je to preto lebo je to hoodne pomalé,  melancholicke, hloubave, celkově myslenkove bohaté....ty to nemáš pozerať preto lebo sa tešíš na koniec, ale preto lebo ťa baví tá cesta. Proste si to užívaj, skús aspoň ďalšie štyri, buď ti tie postavy prirastú k srdcu (lebo postupne ich tam pár pribudne) a bude ťa baviť s nimi tráviť čas, alebo sa na to vykašli....ale dúfam že to vydržíš

a v januári má byť druhá séria, tak čo myslíš? :D Ale ... proste pozeraj
956156
11/10 je to preto lebo je to hoodne pomalé,  melancholicke, hloubave, celkově myslenkove bohaté....ty to nemáš pozerať preto lebo sa tešíš na koniec, ale preto lebo ťa baví tá cesta. Proste si to užívaj, skús aspoň ďalšie štyri, buď ti tie postavy prirastú k srdcu (lebo postupne ich tam pár pribudne) a bude ťa baviť s nimi tráviť čas, alebo sa na to vykašli....ale dúfam že to vydržíš a v januári má byť druhá séria, tak čo myslíš? *:D* Ale ... proste pozeraj
956155
1 0
reagují: TedGeorge
reagovat

Frieren prvni ctyri dily

Hype byl moc silnej  a tak sem tomu dal druhou šanci. Jako dobrý,  ale těch 11 z 10 tam tedka teda fakt nevidím. Je to hoodne pomalé,  melancholicke, hloubave, celkově myslenkove bohaté, ale jak tedka pujdou do toho zamku temného pána na konec světa tak uz by se to teda mohlo rozjet, no...

Hlavně mi neříkejte,  že tam dojdou az ve dvacatem dilu.
956155
Hype byl moc silnej  a tak sem tomu dal druhou šanci. Jako dobrý,  ale těch 11 z 10 tam tedka teda fakt nevidím. Je to hoodne pomalé,  melancholicke, hloubave, celkově myslenkove bohaté, ale jak tedka pujdou do toho zamku temného pána na konec světa tak uz by se to teda mohlo rozjet, no... Hlavně mi neříkejte,  že tam dojdou az ve dvacatem dilu.
Frieren prvni ctyri dily
2 0
reagují: Demonic8, HAL, SteKi
reagovat

Marvel Zombies

Hodně fajn překvapení. Osobně jsem si myslel, že tohle bude zbytečný projekt na vyplnění podzimního slotu a kupodivu, to bylo o dost lepší, než jsem čekal. Velmi oceňuji, že tvůrci přišli s nějakou vlastní vizí, a oprostili se od komiksové předlohy a víceméně si šli vlastní cestou, kde si příběh a postavy upravili, tak jak se jim to hodí. Ty čtyři díly jsou akorát, tempo je dobré a svižné, umí to být krvavé, drsné a někdy dost nekompromisní. Největší problém je v tom, že to stojí na hrdinech, kteří jsou "jen" fajn. Prostě zde chybí nějaký výrazný hrdina, co by to vzal na sebe. Ms. Marvel je super, ale není to vůdčí typ a tahoun. Marvel Zombies jsou dobrá a zábavná jednohubka, kterou si lze krásně užít.  7-7,5/10
956139
Hodně fajn překvapení. Osobně jsem si myslel, že tohle bude zbytečný projekt na vyplnění podzimního slotu a kupodivu, to bylo o dost lepší, než jsem čekal. Velmi oceňuji, že tvůrci přišli s nějakou vlastní vizí, a oprostili se od komiksové předlohy a víceméně si šli vlastní cestou, kde si příběh a postavy upravili, tak jak se jim to hodí. Ty čtyři díly jsou akorát, tempo je dobré a svižné, umí to být krvavé, drsné a někdy dost nekompromisní. Největší problém je v tom, že to stojí na hrdinech, kteří jsou "jen" fajn. Prostě zde chybí nějaký výrazný hrdina, co by to vzal na sebe. Ms. Marvel je super, ale není to vůdčí typ a tahoun. Marvel Zombies jsou dobrá a zábavná jednohubka, kterou si lze krásně užít.  [b]7-7,5/10[/b]
Marvel Zombies
2 0
reagovat

Shameless

Druhá řada, třetí a čtvrtý díl. Lidsky je mi Frank strašná sv*ně, ale ten díl s táborem byl perfektní. A pokud jde o vztah Iana a Jimmyho táty, těžko bych si v reálu dokázal představit, že bych měl vztah s někým o generaci starším. Ale v seriálu to funguje, tahle zápletka se jistě bude dobře rozvíjet. :)

Líbí se mi, že se v tomhle seriálu objevují známí herci z minulých dekád. Louise Fletcher, Joan Cusack a Jimmyho tátu hraje Harry Hamlin aka Perseus ze Souboje Titánů. :+
956119
Druhá řada, třetí a čtvrtý díl. Lidsky je mi Frank strašná [spoiler]sv*ně[/spoiler], ale ten díl s táborem byl perfektní. A pokud jde o vztah [spoiler]Iana a Jimmyho táty[/spoiler], těžko bych si v reálu dokázal představit, že bych měl vztah [spoiler]s někým o generaci starším[/spoiler]. Ale v seriálu to funguje, tahle zápletka se jistě bude dobře rozvíjet. *:)* Líbí se mi, že se v tomhle seriálu objevují známí herci z minulých dekád. Louise Fletcher, Joan Cusack a Jimmyho tátu hraje Harry Hamlin aka Perseus ze Souboje Titánů. *:+*
Shameless
2 0
reagovat
reaguje na: (=LIFTY=)
Uvidime, az to vyjde, budeme vsetci vediet 😅.

Na druhu stranu treba aj chvalit. Dexter Resurrection recka uz coskoro. 
956105
Uvidime, az to vyjde, budeme vsetci vediet 😅. Na druhu stranu treba aj chvalit. Dexter Resurrection recka uz coskoro. 
956095
1 0
reagovat
reaguje na: Ravenous
Jidáš si napíše na Kinoboxu a ty můžeš na TVzone. Nebo tam hodit peotirecenzi. Ty jsou stejně nejlepší 8)
956095
Jidáš si napíše na Kinoboxu a ty můžeš na TVzone. Nebo tam hodit peotirecenzi. Ty jsou stejně nejlepší *8)*
956092
0 0
reagují: Ravenous
reagovat
reaguje na: Muel
ako píše Dood nižšie, ja som tím Hlad. A stále dúfam, že Spooner nebude chcieť písať recku, aby som sa do toho mohol pustiť sám :D
956092
ako píše Dood nižšie, ja som tím Hlad. A stále dúfam, že Spooner nebude chcieť písať recku, aby som sa do toho mohol pustiť sám *:D*
956073
1 0
reagují: (=LIFTY=)
reagovat
reaguje na: Muel
TL;DR Podle Hlada se to nemělo jmenovat Vetřelec a podle mě je to nikoli dokonalá (od Hawleyho vlastně překvapivě nedokonalá), ale pořád nadstandardně zábavná hra někde na pomezí duchaplného sci-fi a horového béčka. Hlavně je to ale něco úplně jiného než všechny dosavadní Alien věci, i když to třeba mnohdy skládá několika z nich poctu. No a ad. ta hloupost, podle mě vyčítat scénáři, že jsou v něm nesmysly, je tak trochu nepochopení základní premisy, kdy za A) lidé jsou neuvěřitelně hloupí obecně, B) hlavní postavy jsou děti a C) řada z těch věcí se děje, protože to tak některá z postav chce, což je čím dál očividnější čím blíže konci jsme.
956080
TL;DR Podle Hlada se to nemělo jmenovat Vetřelec a podle mě je to nikoli dokonalá (od Hawleyho vlastně překvapivě nedokonalá), ale pořád nadstandardně zábavná hra někde na pomezí duchaplného sci-fi a horového béčka. Hlavně je to ale něco úplně jiného než všechny dosavadní Alien věci, i když to třeba mnohdy skládá několika z nich poctu. No a ad. ta hloupost, podle mě vyčítat scénáři, že jsou v něm nesmysly, je tak trochu nepochopení základní premisy, kdy za A) lidé jsou neuvěřitelně hloupí obecně, B) hlavní postavy jsou děti a C) řada z těch věcí se děje, protože to tak některá z postav chce, což je čím dál očividnější čím blíže konci jsme.
956073
5 -1
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2026.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se