Zklamaní. Čekal jsem o dost více a dostal jsem průměrnou a místy lehce nadprůměrnou podívanou. Zamrzí to hodně, jelikož zápletka, obsazení, studio A24 a režisér lákali na něco více, než jen na obyčejný film, co si v pátek večer pustíte na streamovací službě Apple TV+. Bohužel není každý den posvícení. Osobně největší problém vidím v očekávání. Po traileru jsem čekal úplně jiný film. Mnohem drsnější, nepříjemnější, nekompromisnější nebo, že se půjde více na dřeň a budou se řešit velká dilema a morálka. Toto všechno ve filmu je. Jenže se hodně klouže po povrchu, a krom pár scén film nikdy nedokáže tnout do živého, a být velkou sociální kritikou.
Režisér Spike Lee moc dobře věděl jaký film chce točit a jak ho chce pojmout. Chápu jeho rozhodnutí, proč to natočil, jak to natočil. Na druhou stranu sám musel vědět, že to bude pro spoustu diváků dost nevděčné, a ne všem se to bude líbit. Ale to podle mě Leemu bylo jedno, jelikož se o rozpočet postaral Apple. Lee si s filmem hraje. Střídá vizuální formáty, střída kamerové záběry, hraje si sestřihem, velmi zdůrazňuje hudbu a písničky. Je zajímavé jaké Lee používá postupy, ale popravdě mi to celé přišlo jako mišmaš. Navíc jsem se nemohl zbavit pocitu, co by z touto látkou udělal třeba Tarantino, Coogler, Ritchie nebo nebožtík Tony Scott.
Denzel Washington je pan herec a tady to místy znovu předvádí. Jeffrey Wright má vděčnou roli a je v ní hodně fajn. Zpěvák A$AP Rocky nemá tolik prostoru, ale ty dvě výrazné dialogové scény (ve studio, v cele) patří k vrcholu filmu. Film je zbytečně dlouhý, jsou tu zbytečné záběry a scény, a celé si to hraje na něco více, než to reálně je. A o to je to smutnější. Kdyby to byl přímočarý temný thriller, tak bych byl o dost více spokojenější. Až na dno není špatný film, ale popravdě nevidím důvod, proč byste na něj měli koukat, protože krom pár scén nenabídne nic výrazného. 5/10
Až na dno
954142
Zklamaní. Čekal jsem o dost více a dostal jsem průměrnou a místy lehce nadprůměrnou podívanou. Zamrzí to hodně, jelikož zápletka, obsazení, studio A24 a režisér lákali na něco více, než jen na obyčejný film, co si v pátek večer pustíte na streamovací službě Apple TV+. Bohužel není každý den posvícení. Osobně největší problém vidím v očekávání. Po traileru jsem čekal úplně jiný film. Mnohem drsnější, nepříjemnější, nekompromisnější nebo, že se půjde více na dřeň a budou se řešit velká dilema a morálka. Toto všechno ve filmu je. Jenže se hodně klouže po povrchu, a krom pár scén film nikdy nedokáže tnout do živého, a být velkou sociální kritikou.
Režisér Spike Lee moc dobře věděl jaký film chce točit a jak ho chce pojmout. Chápu jeho rozhodnutí, proč to natočil, jak to natočil. Na druhou stranu sám musel vědět, že to bude pro spoustu diváků dost nevděčné, a ne všem se to bude líbit. Ale to podle mě Leemu bylo jedno, jelikož se o rozpočet postaral Apple. Lee si s filmem hraje. Střídá vizuální formáty, střída kamerové záběry, hraje si sestřihem, velmi zdůrazňuje hudbu a písničky. Je zajímavé jaké Lee používá postupy, ale popravdě mi to celé přišlo jako mišmaš. Navíc jsem se nemohl zbavit pocitu, co by z touto látkou udělal třeba Tarantino, Coogler, Ritchie nebo nebožtík Tony Scott.
Denzel Washington je pan herec a tady to místy znovu předvádí. Jeffrey Wright má vděčnou roli a je v ní hodně fajn. Zpěvák [url=https://www.csfd.cz/tvurce/330124-a-ap-rocky/]A$AP Rocky[/url] nemá tolik prostoru, ale ty dvě výrazné dialogové scény (ve studio, v cele) patří k vrcholu filmu. Film je zbytečně dlouhý, jsou tu zbytečné záběry a scény, a celé si to hraje na něco více, než to reálně je. A o to je to smutnější. Kdyby to byl přímočarý temný thriller, tak bych byl o dost více spokojenější. Až na dno není špatný film, ale popravdě nevidím důvod, proč byste na něj měli koukat, protože krom pár scén nenabídne nic výrazného. [b]5/10[/b]
Až na dno
|
reagovat
|
, fakt jsem čekal 

