Úroveň budování světa, mnoha postav (i když zrovna hlavní postavy zůstávají trochu staromilsky šablonovité), jak vše do sebe dokonale zapadá, jak je všechno promyšlené do posledního detailu, hloubka témat, které se napříč příběhem rozebírají, a v neposlední řadě to, jak dokáže autor držet konzistentně tak dlouho vysokou až velmi vysokou kvalitu (což je něco, na čem vyhoří většina tvůrců, řekl bych), to vše nemá mezi těmi staršími (a ani mezi mnoha novými) manga fikcemi sobě rovného. Ale jo, na první pohled (a zvlášť v počátcích) to může vypadat a působit hůř a dětinštěji, to uznávám. A Oda je určitě taky do jisté míry omezen manga formátem a týdenním rozvrhem, myslím si, že kdyby One Piece psal ve formě románů, tak by tu unikátnost a kvalitu jeho tvorby rozeznalo pravděpodobně ještě mnohem více lidí.
I když to mu může být asi jedno, protože One Piece je stejně jeden ze základních pilířů (nejen) anime/manga popkultury a po právu naprosto neskutečný fenomén, kterému se dodnes vyrovnalo jen velmi málo dalších fikcí, a na který se bude vzpomínat jako na vrcholové epické fantasy až dokud nezanikne naše civilizace. Nebo pokud se mu nepodaří nějak hrozně zkazit konec, to by bylo docela velká tragédie (viz např. kontroverzní závěr dalšího mistrovského fantasy Attack on Titan, i když v tomto případě dokázala anime adaptace ten kostrbatý a v některých ohledech hloupější a méně uspokojivý konec docela slušně opravit).
reaguje na:
HAL
|
reagovat
|




