Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum SERIÁLY

příspěvky 36021 - 36040 Napsat příspěvek
Panove, poradi mi nekdo nejaky dobry kucharsky porad? Par lidi tu parkrat nadhodilo, ze tyhle veci sleduje.

Ja osobne nejsem zadny expert, ale v kuchyni si, myslim, poradit umim vcelku obstojne. Vareni miluju, rad experimentuju, ale rad bych si ted rozsiril obzory necim standardnejsim, jestli mi rozumite.

Existuje nejaka kvalitni serie, z ktere by si clovek opravdu odnesl nejake nove recepty, finty v kuchyni atd.? Takove vseobecne know-how, rekneme... Nejde mi o veci, typu Pohlreichova "Ano, sefe", kde sice obcas nejaky ten recept, ci rada padly, ale primarne to bylo trochu o necem jinem...

Dulezite kriterium je, aby se tam pokud mozno nevarily vylozene exoticke veci, na ktere se suroviny bud tezko shani a nebo jsou strasne drahe... Zkratka jidla, ktere si lide realne doma delaji nebo objednavaji v restauracich...
608250
Panove, poradi mi nekdo nejaky dobry kucharsky porad? Par lidi tu parkrat nadhodilo, ze tyhle veci sleduje. Ja osobne nejsem zadny expert, ale v kuchyni si, myslim, poradit umim vcelku obstojne. Vareni miluju, rad experimentuju, ale rad bych si ted rozsiril obzory necim standardnejsim, jestli mi rozumite. Existuje nejaka kvalitni serie, z ktere by si clovek opravdu odnesl nejake nove recepty, finty v kuchyni atd.? Takove vseobecne know-how, rekneme... Nejde mi o veci, typu Pohlreichova "Ano, sefe", kde sice obcas nejaky ten recept, ci rada padly, ale primarne to bylo trochu o necem jinem... Dulezite kriterium je, aby se tam pokud mozno nevarily vylozene exoticke veci, na ktere se suroviny bud tezko shani a nebo jsou strasne drahe... Zkratka jidla, ktere si lide realne doma delaji nebo objednavaji v restauracich...
0 0
reagovat

duro

tvůj popis dokonale vystihuje můj problém :+
608245
tvůj popis dokonale vystihuje můj problém *:+*
duro
0 0
reagovat

Gonzi

Rozdíl je, že tohle je adaptace knižní ságy, tam se toho taky děje hrozně moc, přeskočíš kapitolu a zjištíš, že ten a ten jsou mrtví. Navíc nechci spoilerovat, ale objeví se hodně nových postav, z toho jedna, co se představila teprve v poslední vydané knize už bude ve čtvrté sérii. Mám strach, že pro nečtenáře to přestane dávat smysl úplně. Například postava Malíčka je úplně jiná než v knihách.
608242
Rozdíl je, že tohle je adaptace knižní ságy, tam se toho taky děje hrozně moc, přeskočíš kapitolu a zjištíš, že ten a ten jsou mrtví. Navíc nechci spoilerovat, ale objeví se hodně nových postav, z toho jedna, co se představila teprve v poslední vydané knize už bude ve čtvrté sérii. Mám strach, že pro nečtenáře to přestane dávat smysl úplně. Například postava Malíčka je úplně jiná než v knihách.
Gonzi
0 0
reagovat
Áno, z hľadiska výstavby zmysluplného príbehu ide GoT do sračiek, to je evidentné. Pridávajú sa stále nové postavy a vedľajšie zápletky, pričom niektoré sú naozaj zbytočné a slúžia len na ďalšie košatenie sveta a celej ságy. O tom, že niektoré postavy a zápletky sú ukončované násilne (z hľadiska výstavby rozprávania i z hľadiska konca samotných postáv), ani netreba hovoriť. Takže áno, dalo by sa povedať, že GoT NIE JE DOBRÝ PRÍBEH. Ako väčšina fantasy ság, vymenil skutočný príbeh za akúsi "prebiehajúcu kroniku fantasy sveta, pričom sa rozpráva aj o nepodstatných sračkách". "Problém" je v tom, že aj tie nepodstatné sračky sú vďaka Martinovej spisovateľskej zručnosti zábavné. Zostáva len dúfať, že to ujo Martin stihne dopísať a že má v hlave predstavu o nejakom zmysluplnom konci.
608241
Áno, z hľadiska výstavby zmysluplného príbehu ide GoT do sračiek, to je evidentné. Pridávajú sa stále nové postavy a vedľajšie zápletky, pričom niektoré sú naozaj zbytočné a slúžia len na ďalšie košatenie sveta a celej ságy. O tom, že niektoré postavy a zápletky sú ukončované násilne (z hľadiska výstavby rozprávania i z hľadiska konca samotných postáv), ani netreba hovoriť. Takže áno, dalo by sa povedať, že GoT NIE JE DOBRÝ PRÍBEH. Ako väčšina fantasy ság, vymenil skutočný príbeh za akúsi "prebiehajúcu kroniku fantasy sveta, pričom sa rozpráva aj o nepodstatných sračkách". "Problém" je v tom, že aj tie nepodstatné sračky sú vďaka Martinovej spisovateľskej zručnosti zábavné. Zostáva len dúfať, že to ujo Martin stihne dopísať a že má v hlave predstavu o nejakom zmysluplnom konci.
0 0
reagovat

Ravenhorn

to cos vypsal je to co myslím rozpočtem - super herci, lokální dialogy, lokace atd. to všechno tam je na takové úrovni protože HBO. Já ale narážím na stavbu děje.
Memphis
Taky se jakž takž orientuju, což ale nic nemění na tom, že při skákání z linky do linky ten seriál v rámci celého dílu jednou ukáže Sama... celá pointa byla že *drumroll* vylezl z lesa a byl u zdi... Díky tomu jak je seriál stavěný se člověk nemůže během té hodiny prostě vrátit do světa, vidět nějaký minipříběh (nebo víc) a pak to vypnout, protože scénaristi neměli koule na to, aby děj oproti knize trochu přeházeli. Výsledek je 12h film servírovaný po hodinách jednou týdně = špatný SERIÁL.
608240
to cos vypsal je to co myslím rozpočtem - super herci, lokální dialogy, lokace atd. to všechno tam je na takové úrovni protože HBO. Já ale narážím na stavbu děje. [b]Memphis[/b] Taky se jakž takž orientuju, což ale nic nemění na tom, že při skákání z linky do linky ten seriál v rámci celého dílu jednou ukáže Sama... celá pointa byla že *drumroll* vylezl z lesa a byl u zdi... Díky tomu jak je seriál stavěný se člověk nemůže během té hodiny prostě vrátit do světa, vidět nějaký minipříběh (nebo víc) a pak to vypnout, protože scénaristi neměli koule na to, aby děj oproti knize trochu přeházeli. Výsledek je 12h film servírovaný po hodinách jednou týdně = špatný SERIÁL.
Ravenhorn
0 0
reagovat
Tiež som predlohu nečítal a seriál ma baví a som solídne zorientovaný v postavách a zápletkách.

Je ale pravda, že tretia séria išla dole, už sa tam často vykecávali o hovnách. Štvrtá by mala byť akčnejšia, tak snáď sa dojmy zlepšia.
608239
Tiež som predlohu nečítal a seriál ma baví a som solídne zorientovaný v postavách a zápletkách. Je ale pravda, že tretia séria išla dole, už sa tam často vykecávali o hovnách. Štvrtá by mala byť akčnejšia, tak snáď sa dojmy zlepšia.
0 0
reagovat

Mildík

Neznám knihu, přesto se orientuju a nenudím se. Stoupající ratingy ukazujou, že asi nejsem sám.

Možná by stačilo zbavit se toho "me against the world" přístupu. :D
608238
Neznám knihu, přesto se orientuju a nenudím se. Stoupající ratingy ukazujou, že asi nejsem sám. Možná by stačilo zbavit se toho "me against the world" přístupu. *:D*
Mildík
0 0
reagovat
Hmmm, hmmm, hmmm... Nebo prostě a jednoduše se ze mě stal morous a nedokážu ocenit kvalitní dílo...

Ostatně jsem asi jediný, kdo tu otevřeně vystoupil proti Hypu na Breaking Bad, teďka zase vidím problém v Game of Thrones...

Asi sem divnej :D

Mildík over 8)
608233
Hmmm, hmmm, hmmm... Nebo prostě a jednoduše se ze mě stal morous a nedokážu ocenit kvalitní dílo... Ostatně jsem asi jediný, kdo tu otevřeně vystoupil proti Hypu na Breaking Bad, teďka zase vidím problém v Game of Thrones... Asi sem divnej *:D* Mildík over *8)*
0 0
reagovat
Tím sexem, krví atd. jsem chtěl říci, že je tam vše a není to PG13 apod.

Efekty na seriál tam jsou jedny z nejlepších, neporovnávám s filmem za 250 mil. dolarů.

Se mnou to postupně viděli všechny tři série 3 lidi, kteří to nečetli. Všichni spokojení. Dva se z toho klepou kdy bude čtvrtá řada.

Pro milovníky knížek je to fakt něco extra, to se nedá napsat, splnění sen :+
608232
Tím sexem, krví atd. jsem chtěl říci, že je tam vše a není to PG13 apod. Efekty na seriál tam jsou jedny z nejlepších, neporovnávám s filmem za 250 mil. dolarů. Se mnou to postupně viděli všechny tři série 3 lidi, kteří to nečetli. Všichni spokojení. Dva se z toho klepou kdy bude čtvrtá řada. Pro milovníky knížek je to fakt něco extra, to se nedá napsat, splnění sen *:+*
0 0
reagovat

Ravenhorn

1) Já nejsem až tak velký fantasy fanda, abych měl takový přehled, ale i kdyby to byl nejlepší fantasy seriál, tak to neznamená, že je kvalitní :-
2) Herci jsou zajímaví, o tom žádná, stejně jako kostými a lokace... :+
3) Efekty? Nic extra, občas se něco urodí, ale jinak bída. Sex? Není nám 15. Krev? To je jako argumentovat, že tam roste tráva :D :-
4) Lokace jsou fajn :+
5) Napsané to možná funguje, ale my se tu bavíme o seriálu, takže zase :-

Prostě jako seriál to nefunguje. Chápu, že pro milovníky knížek to může být pastva, ale ten kdo nezná knihu se jednoduše neorientuje a nudí se... A přemýšlím, že tu třetí sezónu dám právě proto, abych se ujistil, že tu neplácám... Abych se opravdu ujistil v tom, že nevím která bije, že nevím kdo je s kým a kdo dělá co... 8)
608231
1) Já nejsem až tak velký fantasy fanda, abych měl takový přehled, ale i kdyby to byl nejlepší fantasy seriál, tak to neznamená, že je kvalitní *:-* 2) Herci jsou zajímaví, o tom žádná, stejně jako kostými a lokace... *:+* 3) Efekty? Nic extra, občas se něco urodí, ale jinak bída. Sex? Není nám 15. Krev? To je jako argumentovat, že tam roste tráva *:D* *:-* 4) Lokace jsou fajn *:+* 5) Napsané to možná funguje, ale my se tu bavíme o seriálu, takže zase *:-* Prostě jako seriál to nefunguje. Chápu, že pro milovníky knížek to může být pastva, ale ten kdo nezná knihu se jednoduše neorientuje a nudí se... A přemýšlím, že tu třetí sezónu dám právě proto, abych se ujistil, že tu neplácám... Abych se opravdu ujistil v tom, že nevím která bije, že nevím kdo je s kým a kdo dělá co... *8)*
Ravenhorn
0 0
reagovat
1. ukaž mi jiný fantasy seriál, který je lepší než GoT? (prosím ne scifi, ale fantasy)
2. herci (málokterý seriál má tolik zajímavých herců)
3. kvalitní efekty, sex, krev - co víc si přát :-)
4. rozdílné lokace (málokterý seriál si může dovolit natáčet na více různých lokacích)
5. Sága Píseň ohně a ledu je jednou z nejlepších napsaných fantasy (např. já ji řadím nad Pána Prstenů)

Já s tím mám jen jeden problém. Ta akce kvůli rozpočtu tam občas fakt chybí, nebo je jen zpracovaná náznakem. To je jediná věc co bych seriálu vytknul.
Já jsem každý díl už viděl cca 4x včetně poslední série. :D
608230
1. ukaž mi jiný fantasy seriál, který je lepší než GoT? (prosím ne scifi, ale fantasy) 2. herci (málokterý seriál má tolik zajímavých herců) 3. kvalitní efekty, sex, krev - co víc si přát :-) 4. rozdílné lokace (málokterý seriál si může dovolit natáčet na více různých lokacích) 5. Sága Píseň ohně a ledu je jednou z nejlepších napsaných fantasy (např. já ji řadím nad Pána Prstenů) Já s tím mám jen jeden problém. Ta akce kvůli rozpočtu tam občas fakt chybí, nebo je jen zpracovaná náznakem. To je jediná věc co bych seriálu vytknul. Já jsem každý díl už viděl cca 4x včetně poslední série. *:D*
0 0
reagovat

Mildík

Právě naopak - já jsem na tom stejně jako ty - vnímám to čistě jako TV seriál, jako samostatný celek a tvrdím o něm, že se rozpadá s každou další řadou... vadilo mi to, ale nadávat jsem začal až později... comicbookgirl19 (nebo tak nějak) měla na YT nějaké videjka s historií jednotlivých rodů a asi 30 minut od ní mi dalo tuny kontextu k dvou a půl sezónám seriálu - od té chvíle si už prostě jen nemyslím, že to je špatné, ale spíš to považuju za hotovou věc a aktuálně se velmi divím popularitě, kterou to má. Vůbec netuším, co na tom seriálu může nečtenář milovat (krom "je to drahé fantasy" přístupu). Akce tam není žádná a jejich "stavbu" děje by měli učit na školách stylem "a takhle se to, milé děti, dělat nemá". Zbývají jen lokální dialogy a momenty, ale jak něco takového stačí na takovou popularitu prostě nechápu.
608229
Právě naopak - já jsem na tom stejně jako ty - vnímám to čistě jako TV seriál, jako samostatný celek a tvrdím o něm, že se rozpadá s každou další řadou... vadilo mi to, ale nadávat jsem začal až později... comicbookgirl19 (nebo tak nějak) měla na YT nějaké videjka s historií jednotlivých rodů a asi 30 minut od ní mi dalo tuny kontextu k dvou a půl sezónám seriálu - od té chvíle si už prostě jen nemyslím, že to je špatné, ale spíš to považuju za hotovou věc a aktuálně se velmi divím popularitě, kterou to má. Vůbec netuším, co na tom seriálu může nečtenář milovat (krom "je to drahé fantasy" přístupu). Akce tam není žádná a jejich "stavbu" děje by měli učit na školách stylem "a takhle se to, milé děti, dělat nemá". Zbývají jen lokální dialogy a momenty, ale jak něco takového stačí na takovou popularitu prostě nechápu.
Mildík
0 0
reagovat
... stejně jako Burn Notice, kterej je od stejny TV
608214
... stejně jako Burn Notice, kterej je od stejny TV
0 0
reagovat
Kdybyste se radsi divali na Psych... vubec mi nejde do hlavy, proc jsem o tom nikdy neslysel.... klenot
608213
Kdybyste se radsi divali na Psych... vubec mi nejde do hlavy, proc jsem o tom nikdy neslysel.... klenot
0 0
reagovat

Gonzi

Knihy jsem nečetl, proto to pro mě možná nefunguje, opravdu jsem se tehdy ztrácel a přiznám se, že už ani nevím, kdo ještě žije a kdo ne :D. Ale to v žádném případě podle mne není omluva pro seriál, ten musí fungovat i bez znalostí knihy. Lidé, kteří četli knižní předlohu tak mají určitě výhodu a vědí jak se v seriálu orientovat, ale knížky kvůli tomu číst nebudu 8)

Jsem ale rád, že i knižní fanda dokáže přiznat, že seriál nefunguje. Díkes :+

Opravdu to asi není nic pro mě.
608210
Knihy jsem nečetl, proto to pro mě možná nefunguje, opravdu jsem se tehdy ztrácel a přiznám se, že už ani nevím, kdo ještě žije a kdo ne *:D*. Ale to v žádném případě podle mne není omluva pro seriál, ten musí fungovat i bez znalostí knihy. Lidé, kteří četli knižní předlohu tak mají určitě výhodu a vědí jak se v seriálu orientovat, ale knížky kvůli tomu číst nebudu *8)* Jsem ale rád, že i knižní fanda dokáže přiznat, že seriál nefunguje. Díkes *:+* Opravdu to asi není nic pro mě.
Gonzi
0 0
reagovat

Mildík

Nevím jak přesně to myslíš, ale GoT silně upadá - navíc tvrdím, že bez znalosti knih nefunguje, obecně děj toho seriálu nefunguje v rámci jednotlivých epizod skoro vůbec a v rámci sezóny jen tak tak. S tím že postav pořád přibývá a linky se pořád víc a víc tříští...
V mých očích musí normální seriál fungovat v rámci dílu jako samostatná povídka, jenž v rámci série zapadne do většího příběhu, jenž v rámci jednotlivých řad zapadne do nějakého toho globálního děje... pro GoT tohle neplatí.
608207
Nevím jak přesně to myslíš, ale GoT silně upadá - navíc tvrdím, že bez znalosti knih nefunguje, obecně děj toho seriálu nefunguje v rámci jednotlivých epizod skoro vůbec a v rámci sezóny jen tak tak. S tím že postav pořád přibývá a linky se pořád víc a víc tříští... V mých očích musí normální seriál fungovat v rámci dílu jako samostatná povídka, jenž v rámci série zapadne do většího příběhu, jenž v rámci jednotlivých řad zapadne do nějakého toho globálního děje... pro GoT tohle neplatí.
Mildík
0 0
reagovat
Minka Kelly je v Almost Human? To jste nemohli rict driv? :)
608200
Minka Kelly je v Almost Human? To jste nemohli rict driv? *:)*
0 0
reagovat
Tak mně se dnešní pátá epizoda Almost Human líbila zatím snad ze všech nejvíce. A detectvie Stahl je vážně neskutečně hot, i když mi Minka trochu připomíná Leighton Meester, kterou nemám rád.
608195
Tak mně se dnešní pátá epizoda Almost Human líbila zatím snad ze všech nejvíce. A detectvie Stahl je vážně neskutečně hot, i když mi Minka trochu připomíná Leighton Meester, kterou nemám rád.
0 0
reagovat

verbst

Já jsem WD nějako extra nevychválil, pouze jsem konstatoval, že ten seriál si na nic nehraje a servíruje divákovi přesně to, co chce... Jede podle zaběhnutýho scénáře a funguje to...

Problém GoT je ten, že první sezóna ještě byla OK (bylo to nové, člověk nevěděl, co čekat), ale druhá byla fakt strašně utahaná nuda, pokud je třetí stejná, tak je o prostě pro mě zabité. Myslím si, že i zde opěvovaný South Park na to moooooc pěkně upozornil, co je problémem celého GoT. V knížce to může fungovat, ale na plátně prostě ne...

To se opravdu podívám raději na ten WD, který mi v každém díle naservíruje porci zombíků, nějakou tu akci, napětí, nějaké ty přitroublé dialogy a zakončí to určitou dávkou nejistoty a natěšení na další díl... :+
608191
Já jsem WD nějako extra nevychválil, pouze jsem konstatoval, že ten seriál si na nic nehraje a servíruje divákovi přesně to, co chce... Jede podle zaběhnutýho scénáře a funguje to... Problém GoT je ten, že první sezóna ještě byla OK (bylo to nové, člověk nevěděl, co čekat), ale druhá byla fakt strašně utahaná nuda, pokud je třetí stejná, tak je o prostě pro mě zabité. Myslím si, že i zde opěvovaný South Park na to moooooc pěkně upozornil, co je problémem celého GoT. V knížce to může fungovat, ale na plátně prostě ne... To se opravdu podívám raději na ten WD, který mi v každém díle naservíruje porci zombíků, nějakou tu akci, napětí, nějaké ty přitroublé dialogy a zakončí to určitou dávkou nejistoty a natěšení na další díl... *:+*
verbst
0 0
reagovat

Mildík

Je to krapet roztahanější, ale furt je to pecka. Ale když v hned dalším komentu vychvaluješ Walking Dead a "žádný převratný děj", tak Game of Thrones asi opravdu není pro Tebe...
608181
Je to krapet roztahanější, ale furt je to pecka. Ale když v hned dalším komentu vychvaluješ Walking Dead a "žádný převratný děj", tak Game of Thrones asi opravdu není pro Tebe...
Mildík
0 0
reagovat
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se