Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum SERIÁLY

příspěvky 27141 - 27160 Napsat příspěvek

True detective

Je pravda, že takový pepo, jakožto zapřísáhlý odpůrce seriálového formátu, by měl zůstat pouze u jedničky. Protože souhlasím s doodem, že to má dost "seriálové vaty", vlastního obsahu na zhruba polovinu stopáže a vrstvení do třech časových rovin je buď honipérství, nebo lenost Pizzolatta to funkčně rozprostřít do rovin dvou. Plus řada nejklišovitějších oslích můstků, co sem za dlouhou dobu viděl.
Pizzolatto exceluje v tom, co mu vždycky šlo - v oživování silných postav. Tady jde hrozně hezky vidět, že u dvojky ho do všeho imo na sílu tlačili. HBO chtělo dalšího Rusta, tak jim dodal jeho tři až parodické upgrady. Přitom trojka hezky ukazuje, že ti "Praví detektivové" se profilují na jiných základech, než životem a vlastní prací rozemleté trosky. Oba vyšetřovatelé trojky jsou svébytné, originální a především živoucí postavy na míle vzdálené všemu, co doposud seriál definoval jako ony nejlepší vyšetřovatele. Navíc jde tak daleko, že z nich dělá vyšetřovatele dokonce "téměř průměrné" a díky tomu si ta série svou existenci obhájí. Nabízí nový pohled, což je aspoň pro mě hrozně fajn. Ale chápu, že kdo chtěl i se starou koncepcí i "staré stylizace postav", bude nadmíru nespokojen.
Stejný pohled by se pak dal aplikovat i na samotný případ. Je očividným záměrem, že je to něco jiného, než diváci chtěli vidět, ale pokud by Pizzolatto skutečně tohle udělal, pak by to možná fungovalo na prvou dobrou, ale série by imo nefungovala za hranice "své sme si splnili, lidi se na to podívali, jedeme dál". Když sem včera viděl to finále, první věc, co mě napadla byla, že Pizzolatta fandové roztrhají na kusy. Nejen kvůli obsahovému konci, ale především kvůli jeho podání. Ta autorská bagatelizace je natolik zřetelná, že to nejeden divák fakt nerozdýchá. Jenže v tom je jádro pudla. Případ "byl vyřešen" na konci šestého dílu a pokud se alespoň něčím může obhájit přítomnost třetí časové roviny, je to fakt, že případ nemá funkci náplňovou, ale čistě vypravěčskou. Seriál neslouží postavám, ale naopak a případ se nevypráví, ale pomáhá vyprávět. Ústředním motivem série je vztah Wayne a Amelie a co práce může znamenat pro soukromý život.
Opět uznávám, že je to tvůrčí záměr v těžkém nesouladu se základními nároky cílovky. Jenže přesně tohle dělala i jednička, když si jako detektivka kladla za konečný cíl především definovat Pravé detektivy. Trojka dělá něco podobného, jen víc záměrně víc okatě...

A ještě takové osobní postřehy:

Kdyby měla tahle série v názvu číslovku dvě, reakce by imo byly do značné míry smířlivější. Pizzolatto chce dělat věci očividně po svém, takže by to stále nebylo bezvýhradné nadšení jako u jedničky, ale dvojka dost fanouškům zkazila chuť a to vlastně právem. Přitom stačilo, aby si mohl v mezičase udělat famiánskou ganksterku (a třeba i s lehkou příchutí detektivky), jejíž základy se promítly do druhé řady a nesnažit se to naroubovat na populární seriál.

Ronald West se pro mě stal nejoblíbenější postavou CELÉHO seriálu (ano, včetně Rusta) a to ne proto, že by to byla tak báječně zajímavá osobnost, ale protože je to týpek, se kterým by na panáka jižanského burbonu šel i zapřísáhlý abstinent (teda s vyjímkou abstinujících alkoholiků, ti by mu uvařili "kafe dobré jako zákusek").

Nakonec k tomu, jak moc je to předvídatelné...

Na konci prvého dílu sem uhodl, že vražda chlapce nebyla vražda a že spirituální póza ani panenky nemá nic co dočinění s pachately.
Že jde pravděpodobně o holčiččin únos za záměrem přisvojení, nikolli pro pedofilní zločin.
Že v tom za žádnou cenu nepojedou Freddy Burns, ani Brett Woodard a že druhý jmenovaný z toho bude obviněn.
A především že za tím bude stát majitel slepičárny (byť v prvém díle byl prezentovaný jen jako člověk s barákem "na správném místě"), jeho příbuzná (myslel sem ale, že to byla jeho manželka, ne dcera) a jejich služebný.
Naopak sem si fakt nemyslel, že Julia přežila a vzala si svou dětskou lásku. A v polovině řady mě trochu zmátli tím, že se to snažili "nafintit" na události řady prvé.


Takže asi tolik k tomu, že to opravdu složitá a neprůhledná detektivka fakt není.
708488
Je pravda, že takový pepo, jakožto zapřísáhlý odpůrce seriálového formátu, by měl zůstat pouze u jedničky. Protože souhlasím s doodem, že to má dost "seriálové vaty", vlastního obsahu na zhruba polovinu stopáže a vrstvení do třech časových rovin je buď honipérství, nebo lenost Pizzolatta to funkčně rozprostřít do rovin dvou. Plus řada nejklišovitějších oslích můstků, co sem za dlouhou dobu viděl. Pizzolatto exceluje v tom, co mu vždycky šlo - v oživování silných postav. Tady jde hrozně hezky vidět, že u dvojky ho do všeho imo na sílu tlačili. HBO chtělo dalšího Rusta, tak jim dodal jeho tři až parodické upgrady. Přitom trojka hezky ukazuje, že ti "Praví detektivové" se profilují na jiných základech, než životem a vlastní prací rozemleté trosky. Oba vyšetřovatelé trojky jsou svébytné, originální a především živoucí postavy na míle vzdálené všemu, co doposud seriál definoval jako ony nejlepší vyšetřovatele. Navíc jde tak daleko, že z nich dělá vyšetřovatele dokonce "téměř průměrné" a díky tomu si ta série svou existenci obhájí. Nabízí nový pohled, což je aspoň pro mě hrozně fajn. Ale chápu, že kdo chtěl i se starou koncepcí i "staré stylizace postav", bude nadmíru nespokojen. Stejný pohled by se pak dal aplikovat i na samotný případ. Je očividným záměrem, že je to něco jiného, než diváci chtěli vidět, ale pokud by Pizzolatto skutečně tohle udělal, pak by to možná fungovalo na prvou dobrou, ale série by imo nefungovala za hranice "své sme si splnili, lidi se na to podívali, jedeme dál". Když sem včera viděl to finále, první věc, co mě napadla byla, že Pizzolatta fandové roztrhají na kusy. Nejen kvůli obsahovému konci, ale především kvůli jeho podání. Ta autorská bagatelizace je natolik zřetelná, že to nejeden divák fakt nerozdýchá. Jenže v tom je jádro pudla. Případ "byl vyřešen" na konci šestého dílu a pokud se alespoň něčím může obhájit přítomnost třetí časové roviny, je to fakt, že případ nemá funkci náplňovou, ale čistě vypravěčskou. Seriál neslouží postavám, ale naopak a případ se nevypráví, ale pomáhá vyprávět. Ústředním motivem série je vztah Wayne a Amelie a co práce může znamenat pro soukromý život. Opět uznávám, že je to tvůrčí záměr v těžkém nesouladu se základními nároky cílovky. Jenže přesně tohle dělala i jednička, když si jako detektivka kladla za konečný cíl především definovat Pravé detektivy. Trojka dělá něco podobného, jen víc záměrně víc okatě... A ještě takové osobní postřehy: Kdyby měla tahle série v názvu číslovku dvě, reakce by imo byly do značné míry smířlivější. Pizzolatto chce dělat věci očividně po svém, takže by to stále nebylo bezvýhradné nadšení jako u jedničky, ale dvojka dost fanouškům zkazila chuť a to vlastně právem. Přitom stačilo, aby si mohl v mezičase udělat famiánskou ganksterku (a třeba i s lehkou příchutí detektivky), jejíž základy se promítly do druhé řady a nesnažit se to naroubovat na populární seriál. Ronald West se pro mě stal nejoblíbenější postavou CELÉHO seriálu (ano, včetně Rusta) a to ne proto, že by to byla tak báječně zajímavá osobnost, ale protože je to týpek, se kterým by na panáka jižanského burbonu šel i zapřísáhlý abstinent (teda s vyjímkou abstinujících alkoholiků, ti by mu uvařili "kafe dobré jako zákusek"). Nakonec k tomu, jak moc je to předvídatelné... [spoiler]Na konci prvého dílu sem uhodl, že vražda chlapce nebyla vražda a že spirituální póza ani panenky nemá nic co dočinění s pachately. Že jde pravděpodobně o holčiččin únos za záměrem přisvojení, nikolli pro pedofilní zločin. Že v tom za žádnou cenu nepojedou Freddy Burns, ani Brett Woodard a že druhý jmenovaný z toho bude obviněn. A především že za tím bude stát majitel slepičárny (byť v prvém díle byl prezentovaný jen jako člověk s barákem "na správném místě"), jeho příbuzná (myslel sem ale, že to byla jeho manželka, ne dcera) a jejich služebný. Naopak sem si fakt nemyslel, že Julia přežila a vzala si svou dětskou lásku. A v polovině řady mě trochu zmátli tím, že se to snažili "nafintit" na události řady prvé.[/spoiler] Takže asi tolik k tomu, že to opravdu složitá a neprůhledná detektivka fakt není.
True detective
3 -1
reagovat
reaguje na: mkubalikova
Já to chápu tak, že jo, že to byla ona, ale že na to nikdo jiný nepřijde. Nicméně jsem celou dobu doufal, že se Julie vyklube z té reportérky. Která takhle byla vlastně úplně zbytečná. Zároveň se nevyřešilo, kdo tlačil na policii, aby se vyšetřování pokaždé uzavřelo (když Hoyt o ničem nevěděl). Navíc nikdo nebyl potrestán. A že bych cítil nějaké důstojné zakončení po té hádce / smíření v baru, to taky říct nemůžu. Vždyť ani neukázali nic z té doby, kdy manželka Aliho zemřela. Jestli měl ten vztah být klíčový, tak byl zoufale nevytěžený.

Prostě zklamání.
708487
[spoiler]Já to chápu tak, že jo, že to byla ona, ale že na to nikdo jiný nepřijde. Nicméně jsem celou dobu doufal, že se Julie vyklube z té reportérky. Která takhle byla vlastně úplně zbytečná. Zároveň se nevyřešilo, kdo tlačil na policii, aby se vyšetřování pokaždé uzavřelo (když Hoyt o ničem nevěděl). Navíc nikdo nebyl potrestán. A že bych cítil nějaké důstojné zakončení po té hádce / smíření v baru, to taky říct nemůžu. Vždyť ani neukázali nic z té doby, kdy manželka Aliho zemřela. Jestli měl ten vztah být klíčový, tak byl zoufale nevytěžený.[/spoiler] Prostě zklamání.
708482
1 -3
reagovat
reaguje na: dreamy
+1 Ali fantastický! Ale táhne se to jak týden před výplatou (já mám pomalé tempo hodně ráda, ale tohle bylo i na mě moc) a včera ten konec :(:( Vysvětlete mi, jestli to byla ta holka, nebo výplod jeho mozku.  Celé to rozuzlení po 8 dlooooouhých dílech bylo jedno velké wtf. 
708482
+1 Ali fantastický! Ale táhne se to jak týden před výplatou (já mám pomalé tempo hodně ráda, ale tohle bylo i na mě moc) a včera ten konec *:(**:(* Vysvětlete mi, [spoiler]jestli to byla ta holka, nebo výplod jeho mozku[/spoiler].  Celé to rozuzlení po 8 dlooooouhých dílech bylo jedno velké wtf. 
708472
2 -1
reagují: KARLOS, do_Od
reagovat
reaguje na: BlackAdder
Třeba začátek dvojky je podle mne super. :)
708481
Třeba začátek dvojky je podle mne super. *:)*
708479
1 -1
reagovat

Black sails

Jsem v půlce druhý série, ale je to pořád ta samá nuda jako na začátku. Zatím tam nebyla jediná scéna, která by mě chytla za srdéčko. Njn, Master a commander je jenom jeden. A ty holky mě tam taky moc nenadchly. A každej tam píchá s každým, asi jako v Beverly hills.
708479
Jsem v půlce druhý série, ale je to pořád ta samá nuda jako na začátku. Zatím tam nebyla jediná scéna, která by mě chytla za srdéčko. Njn, Master a commander je jenom jeden. A ty holky mě tam taky moc nenadchly. A každej tam píchá s každým, asi jako v Beverly hills.
Black sails
3 -2
reagují: AndyKaufman
reagovat
reaguje na: TedGeorge
:D vole.

jak píše dreamy ve spoilertagu:

reportérka vyšuměla do prázdna a případ se vyřešil krátkým pokecem u stolu

Jo a KARLOS zmínil na co jsem zapomněl, že to bylo předvídatelný. Teda v prvních třech dílech jsem se nechal unést a vymýšlel si nejrůznější scenária, nakonec ale znovu vybrali to nejmíň překvapivé, nejmíň šokující a snadno odhadnutelné už na základě první epizody.
708478
*:D* vole. jak píše dreamy ve spoilertagu: [spoiler]reportérka vyšuměla do prázdna a případ se vyřešil krátkým pokecem u stolu [/spoiler]Jo a KARLOS zmínil na co jsem zapomněl, že to bylo předvídatelný. Teda v prvních třech dílech jsem se nechal unést a vymýšlel si nejrůznější scenária, nakonec ale znovu vybrali to nejmíň překvapivé, nejmíň šokující a snadno odhadnutelné už na základě první epizody.
708455
2 -2
reagovat
reaguje na: HAL
To si přišel o lachtanoidy létající v akvarkovych nazí raketách 8)
708476
To si přišel o lachtanoidy létající v akvarkovych nazí raketách *8)*
708473
4 -1
reagovat
reaguje na: xnewstedx
Star Treky jsem viděl všechny, asi většinu několikrát. Enterprise nikdy. Nedokážu se dostat přes tu znělku. Peklo. 
708473
Star Treky jsem viděl všechny, asi většinu několikrát. Enterprise nikdy. Nedokážu se dostat přes tu znělku. Peklo. 
708461
1 -2
reagují: xxendxx
reagovat

true detective

fail..celá řada super zahraná, nasnímaná a jako třešničku to má parádní střih ale utahané to bylo šíleně a "detective" to bylo fakt pramálo.. finále děs..  jako kolik bylo prostoru věnováno reportérce, která toho "strašně" moc věděla, pak přijde pětiminutový pokec u stolu s jednookým a solved :D
708472
fail..[spoiler]celá řada super zahraná, nasnímaná a jako třešničku to má parádní střih ale utahané to bylo šíleně a "detective" to bylo fakt pramálo.. finále děs..  jako kolik bylo prostoru věnováno reportérce, která toho "strašně" moc věděla, pak přijde pětiminutový pokec u stolu s jednookým a solved *:D*[/spoiler]
true detective
2 -1
reagují: mkubalikova
reagovat
reaguje na: AndyKaufman
Prave znelka je to asi najhorsie co som pocul. Vobec to na scifi seros nepasuje. Video je fajn, ale ta country music ci co to je som preskakoval zakazdym :D
708461
Prave [url=https://www.youtube.com/watch?v=TBcXXfzrqco]znelka[/url] je to asi najhorsie co som pocul. Vobec to na scifi seros nepasuje. Video je fajn, ale ta country music ci co to je som preskakoval zakazdym *:D*
708459
3 -2
reagují: HAL
reagovat
reaguje na: xnewstedx
tohle je pro mne srdcovka, znělka, kapitán, vulkánka.... všechno sedí
708459
tohle je pro mne srdcovka, znělka, kapitán, vulkánka.... všechno sedí
708458
2 -1
reagují: xnewstedx
reagovat

Star Trek Enterprise

Dohnal som posledny seros zo Star Trek universa (2001), ktory som nevidel a nebolo to take zle. Tusim tam mam este jeden filmovy rest a animated series, ktore neplanujem pozriet. Posledny diel s Rikerom bola fajn ceresnicka na torte.
708458
Dohnal som posledny seros zo Star Trek universa (2001), ktory som nevidel a nebolo to take zle. Tusim tam mam este jeden filmovy rest a animated series, ktore neplanujem pozriet. Posledny diel s Rikerom bola fajn ceresnicka na torte.
Star Trek Enterprise
2 0
reagují: AndyKaufman
reagovat
reaguje na: TedGeorge
:+:+:+8)
708457
*:+**:+**:+**8)*
708455
0 -1
reagovat
Ja do_Odovi verim, takze si to nepustim.
708455
Ja do_Odovi verim, takze si to nepustim.
1 -7
reagují: do_Od, KARLOS
reagovat
Imo je to VELMI slušné, dost tomu asi pomáhá sjet to dohromady (já začal včera, teď sem dokoukal).
Největší slabinou trojky je to, že Pizzolatto využil úplně stejný formální přístup jako u jedničky, což se mu ve vypravěčské rovině hrozně vymstilo (aneb kdo s ním četl nějaký rozhovor k jedničce, ten víceméně celý případ trojky rozklíčoval už v prvém díle).
Naopak (zřejmně oproti doodovi) tleskám nad trojkou a jde vidět, že Pizzolatto fakt nechtěl kopírku jedničky a když už teda vsadil na její opáčko co do atmosféry, struktury vyprávění a výtvarného pojetí, pak se chtěl odlišit posatvami i samotným případem.
A postavy i případ je zdaleka to nejlepší, co trojka nabídne.
Tahle řada není bez chyb, ale aspoň to není patvar vychtěného (a Pizzolattim nechtěného, alespoň v té době) pokračování hitu a naplňováním autorských tužeb jako dvojka. Poctivých 8/10*. Jedničku mám ale pravda mezi devíti a desíti...
708453
Imo je to VELMI slušné, dost tomu asi pomáhá sjet to dohromady (já začal včera, teď sem dokoukal). Největší slabinou trojky je to, že Pizzolatto využil úplně stejný formální přístup jako u jedničky, což se mu ve vypravěčské rovině hrozně vymstilo (aneb kdo s ním četl nějaký rozhovor k jedničce, ten víceméně celý případ trojky rozklíčoval už v prvém díle). Naopak (zřejmně oproti doodovi) tleskám nad trojkou a jde vidět, že Pizzolatto fakt nechtěl kopírku jedničky a když už teda vsadil na její opáčko co do atmosféry, struktury vyprávění a výtvarného pojetí, pak se chtěl odlišit posatvami i samotným případem. A postavy i případ je zdaleka to nejlepší, co trojka nabídne. Tahle řada není bez chyb, ale aspoň to není patvar vychtěného (a Pizzolattim nechtěného, alespoň v té době) pokračování hitu a naplňováním autorských tužeb jako dvojka. Poctivých 8/10*. Jedničku mám ale pravda mezi devíti a desíti...
6 -1
reagovat
reaguje na: do_Od
Ugh. Ještě jsem sedmičku a osmičku neviděl. Ale s vkusem jsi na tom imho jako Pizzolatto, takovej hit & miss, takže naděje žije.:D
708452
Ugh. Ještě jsem sedmičku a osmičku neviděl. Ale s vkusem jsi na tom imho jako Pizzolatto, takovej hit & miss, takže naděje žije.*:D*
708448
6 0
reagovat
reaguje na: do_Od
Minimálně dvakrát - The Killing byl výbornej celé čtyři série.
708451
Minimálně dvakrát - The Killing byl výbornej celé čtyři série.
708448
1 -1
reagovat
reaguje na: earthworm
Kdybych byl lepší člověk, tak ti teď nevezmu všechny iluze.

Finále třetí řady je obří zklamání, od 6. dílů to místo nahoru šlo dolů. Pizzolatto se jednou trefil do černého, na víc bohužel fakt nemá.
708448
Kdybych byl lepší člověk, tak ti teď nevezmu všechny iluze. Finále třetí řady je obří zklamání, od 6. dílů to místo nahoru šlo dolů. Pizzolatto se jednou trefil do černého, na víc bohužel fakt nemá.
708446
1 -4
reagují: Godlike, connor
reagovat
Ocekavam ohlasy ohledne treti serie True Detective. Pro me osobne byla druha rada dobra az na finale, kdy se uplne zmenil ton a cely to slo do kopru, tak doufam ze tentokrat to dopadne lip.
708446
Ocekavam ohlasy ohledne treti serie True Detective. Pro me osobne byla druha rada dobra az na finale, kdy se uplne zmenil ton a cely to slo do kopru, tak doufam ze tentokrat to dopadne lip.
2 0
reagují: do_Od
reagovat
Oni opravdu dali ten Deadwood!
708443
Oni opravdu dali ten Deadwood!
2 -1
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2026.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se