Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum FILMY

příspěvky 8381 - 8400 Napsat příspěvek

muzikálové okénko

Tick Tick... Boredom
Na tak silné téma překvapivě plytký film - hrdinové se prý topí ve sračkách, ale v tomhle rozjuchaně hravém podání jsem nikdy neměl pocit že opravdu o něco jde, a žádná z postav mě nezajímala. Hrozně neživý film. I když se Garfield opravdu snaží a roste z něj docela zajímavý herec, a i když Miranda zaplétá zápletku a muzikálová čísla do sebe skoro jak Charlie Kaufman. Je to k ničemu, když nezvládá silné podání příběhu a nějaké emoce, což přitom v geniálním divadelním Hamiltonovi zvládal hravě. Ale tak pořád o dost lepší než In the Heights. 

Loni jsem viděl tematicky podobný All That Jazz (1979) od Boba Fosseho, a ten je nekonečně silnější podívanou. 

Od něj jsem před pár týdny dal i Cabaret (1972) - swingující hedonismus a deprese meziválečného Berlína, naivní přistěhovalec Michael York, a nastupující fašismus. To celé pohledem režiséra americké nové vlny na vrcholu sexuální revoluce.
Není divu že se filmem pak v Berlíně inspirovali a založili podle něj dnes už kultovní klub KitKat.
818465
[b]Tick Tick... Boredom[/b] Na tak silné téma překvapivě plytký film - hrdinové se prý topí ve sračkách, ale v tomhle rozjuchaně hravém podání jsem nikdy neměl pocit že opravdu o něco jde, a žádná z postav mě nezajímala. Hrozně neživý film. I když se Garfield opravdu snaží a roste z něj docela zajímavý herec, a i když Miranda zaplétá zápletku a muzikálová čísla do sebe skoro jak Charlie Kaufman. Je to k ničemu, když nezvládá silné podání příběhu a nějaké emoce, což přitom v geniálním divadelním Hamiltonovi zvládal hravě. Ale tak pořád o dost lepší než In the Heights.  Loni jsem viděl tematicky podobný [b]All That Jazz (1979)[/b] od Boba Fosseho, a ten je nekonečně silnější podívanou.  Od něj jsem před pár týdny dal i [b]Cabaret (1972)[/b] - swingující hedonismus a deprese meziválečného Berlína, naivní přistěhovalec Michael York, a nastupující fašismus. To celé pohledem režiséra americké nové vlny na vrcholu sexuální revoluce. Není divu že se filmem pak v Berlíně inspirovali a založili podle něj dnes už kultovní klub KitKat.
muzikálové okénko
2 -4
reagovat

Vražda v Orient Expresu (2017)

Pořád výborná pecka. To závěrečné rozuzlení za doprovodu geniální Doyleovy hudby ve mně pořád vzbuzuje zimomriavky. Doslova.
818462
Pořád výborná pecka. To závěrečné rozuzlení za doprovodu geniální Doyleovy hudby ve mně pořád vzbuzuje zimomriavky. Doslova.
Vražda v Orient Expresu (2017)
2 -4
reagovat
reaguje na: the dark knight
No tvl ale aby to Mann ještě udejchal. Je věkové podobně jako Ridley Scott. Ale jsou to asi nějaký silný generace podobně jako Scorsese a Eastwood. Buďme rádi že ještě pořád tihle mistři točí filmy. 
818439
No tvl ale aby to Mann ještě udejchal. Je věkové podobně jako Ridley Scott. Ale jsou to asi nějaký silný generace podobně jako Scorsese a Eastwood. Buďme rádi že ještě pořád tihle mistři točí filmy. 
818435
4 -1
reagovat
reaguje na: the dark knight
Zní to skvěle, snad na to Mann furt má. Momentálně vyhlížím nedočkavě trailer na jeho novej HBO projekt Tokyo Vice. 
818436
Zní to skvěle, snad na to Mann furt má. Momentálně vyhlížím nedočkavě trailer na jeho novej HBO projekt Tokyo Vice. 
818435
5 -1
reagovat
Michael Mann konečně natočí Ferrariho, v hlavní roli Adam Driver:  link :+
818435
Michael Mann konečně natočí Ferrariho, v hlavní roli Adam Driver:  [url=https://deadline.com/2022/02/adam-driver-penelope-cruz-shailene-woodley-ferrari-michael-mann-1234929563/]link[/url] *:+*
5 -1
reagují: RainMakeR, do_Od
reagovat

The House of The Devil 3/10

70 minut docela pěkná roštěnka chodí po venku, po kolejích, po baráku, jí, dělá hygienu, dovádí.... a pak se něco stane a to, co se stane je zobrazeno jako parodie. 
818368
70 minut docela pěkná roštěnka chodí po venku, po kolejích, po baráku, jí, dělá hygienu, dovádí.... a pak se něco stane a to, co se stane je zobrazeno jako parodie. 
The House of The Devil 3/10
2 -4
reagovat

Torden/Mortal 3/10

Ouch, tak tohle bylo hodně špatné. 2* za Norské okolí Bergenu, které jsem poznával, bo sem tam i kdysi byl. Zbytek je jeden velký castingový a scénáristický fail. Nechápu jak tohle mohl natočit režisér skvělé Jane Doe.
818366
Ouch, tak tohle bylo hodně špatné. 2* za Norské okolí Bergenu, které jsem poznával, bo sem tam i kdysi byl. Zbytek je jeden velký castingový a scénáristický fail. Nechápu jak tohle mohl natočit režisér skvělé Jane Doe.
Torden/Mortal 3/10
2 -1
reagovat

tick, tick... BOOM! (2021)

Písně Jonathana Larsona jsou boží. Andrew Garfield v roli Jonathana Larsona je boží. Samotný scénář je boží. Tak proč se tomu filmu zdráhám dát plný počet? Protože režie Lin-Manuela Mirandy a vizuál toho filmu nejsou boží. Měl jsem celou dobu pocit, že látku báječnou ke zfilmování dostal do rukou rutinér a kameraman nasadil nasadil nezajímavý televizní vizuál. Je to velká škoda, protože jinak při poslechu písniček a při jednotlivých dialogových scénách cítil obrovské vibrace a energii. Silných 8/10.
818362
Písně Jonathana Larsona jsou boží. Andrew Garfield v roli Jonathana Larsona je boží. Samotný scénář je boží. Tak proč se tomu filmu zdráhám dát plný počet? Protože režie Lin-Manuela Mirandy a vizuál toho filmu nejsou boží. Měl jsem celou dobu pocit, že látku báječnou ke zfilmování dostal do rukou rutinér a kameraman nasadil nasadil nezajímavý televizní vizuál. Je to velká škoda, protože jinak při poslechu písniček a při jednotlivých dialogových scénách cítil obrovské vibrace a energii. Silných 8/10.
tick, tick... BOOM! (2021)
5 -4
reagovat
the wages of fear je pecka jak v originalu tak v remakeu. puvodni groteska kde sem si zamiloval kazdou postavicku ma samozrejme navrch ale krutoprisna aktualizace ma taky co do sebe :+ :+
818348
the wages of fear je pecka jak v originalu tak v remakeu. puvodni groteska kde sem si zamiloval kazdou postavicku ma samozrejme navrch ale krutoprisna aktualizace ma taky co do sebe *:+* *:+*
4 -3
reagovat
reaguje na: speta.jr

Burning

je masterpiece, když to skončilo, seděl jsem jako vopařenej. Nesmírně silnej film, kterýmu se daří dělat divákovi hrozný věci přímo pod nosem tak, že mu to celý dojde až na konci (teda většině to dojde).
818260
je masterpiece, když to skončilo, seděl jsem jako vopařenej. Nesmírně silnej film, kterýmu se daří dělat divákovi hrozný věci přímo pod nosem tak, že mu to celý dojde až na konci (teda většině to dojde).
Burning
818251
6 -3
reagovat

Burning 2018 3/10

Tak mé kratší období korejské kinematografie bylo neplánovaně ukončeno tímto "skvostem", ve kterém se doslova hodinu a půl nic neděje a zoufalý divák se chytá každého náznaku děje, chytrého dialogu, či nahoty. Když se začne něco dít, tak to skončí tak anti klimaticky, že máte sto chutí jít podpálit skleník.
818251
Tak mé kratší období korejské kinematografie bylo neplánovaně ukončeno tímto "skvostem", ve kterém se doslova hodinu a půl nic neděje a zoufalý divák se chytá každého náznaku děje, chytrého dialogu, či nahoty. Když se začne něco dít, tak to skončí tak anti klimaticky, že máte sto chutí jít podpálit skleník.
Burning 2018 3/10
3 -4
reagují: MarvinP
reagovat

Pobertové (1969)

Krásně nostalgický výlet do dětství a dospívání mladého Williama Faulknera, který takto své vzpomínky promítl do svého stejnojmenného posledního románu. Citlivá režie Marka Rydella a nádherná hudba Johna Williamse tohle kouzlo ještě umocňují. Pobertové samozřejmě skutečnou realitu idealizují, ale tenhle film nechce být historickým výletem, chce být právě oněmi idealizovanými vzpomínkami na dětství a dospívání. Vše sledujeme dětskýma očima a teprve objevujeme určité životní rozpory. A právě v tomto tkví mistrovství Pobertů. 
818249
Krásně nostalgický výlet do dětství a dospívání mladého Williama Faulknera, který takto své vzpomínky promítl do svého stejnojmenného posledního románu. Citlivá režie Marka Rydella a nádherná hudba Johna Williamse tohle kouzlo ještě umocňují. Pobertové samozřejmě skutečnou realitu idealizují, ale tenhle film nechce být historickým výletem, chce být právě oněmi idealizovanými vzpomínkami na dětství a dospívání. Vše sledujeme dětskýma očima a teprve objevujeme určité životní rozpory. A právě v tomto tkví mistrovství Pobertů. 
Pobertové (1969)
2 -4
reagovat
julie in oslo aka the worst person in the world sem narozdil od bad timing ;) dokoukal. jeho cosmopolitan style mam rad. urcite vic jak pseudopoetiku wheel of fortune and fantasy. du si zahrat guitar hero.
818246
julie in oslo aka the worst person in the world sem narozdil od bad timing *;)* dokoukal. jeho cosmopolitan style mam rad. urcite vic jak pseudopoetiku wheel of fortune and fantasy. du si zahrat guitar hero.
2 -4
reagovat

Bod varu

Velmi povedený film. Je to natočeno stylově a působivě. Díky tomu, že to vypadá celé jako na jeden záběr nás to vtáhne do příběhu (prostoru kuchyně a restaurace) a vyčerpané nás vyplivne na konci. Film je hodně energický a furt se tam něco děje a nemá to vyloženě slabé místo. Nejkrásnější je, že spousta věcí nám dochází v průběhu filmu, kdy se odkrývají detaily, staré rány nebo mini příběhy daných postav. Velká radost z malého, ale přesto velkého filmu. 8/10
818230
Velmi povedený film. Je to natočeno stylově a působivě. Díky tomu, že to vypadá celé jako na jeden záběr nás to vtáhne do příběhu (prostoru kuchyně a restaurace) a vyčerpané nás vyplivne na konci. Film je hodně energický a furt se tam něco děje a nemá to vyloženě slabé místo. Nejkrásnější je, že spousta věcí nám dochází v průběhu filmu, kdy se odkrývají detaily, staré rány nebo mini příběhy daných postav. Velká radost z malého, ale přesto velkého filmu. [b]8/10[/b]
Bod varu
1 -2
reagovat
shoky & morthy: vo hovne ale aspon to muze dychat. k tomu perfektni obsazeni a povznesena nalada 

po skvelym rogue jsem si doplnil solomona a bohuzel jen lehkej nadprumer. (sem zvedavej na reachera protoze toho joudu sem od blue mountain state nevidel)

daddario ma konkurenci aneb jak me zadek99 dokopal k filmu coda
818210
shoky & morthy: vo hovne ale aspon to muze dychat. k tomu perfektni obsazeni a povznesena nalada  po skvelym rogue jsem si doplnil solomona a bohuzel jen lehkej nadprumer. (sem zvedavej na reachera protoze toho joudu sem od blue mountain state nevidel) daddario ma konkurenci aneb jak me zadek99 dokopal k filmu coda
4 -5
reagovat

Licorice Pizza

Pohodova jizda od zacatku do konce. Hlavni herci to tahnou, porad se neco deje, mensi role pro Coopera a Penna krasne pobavi a nez se clovek nadeje, tak je story u konce.

8/10 a celkem bych jim nejakou tu cenu pral :)

PS: Nevim jestli to je nejaka obsese PTA, ale porad nekdo nekam beha celej film :D
818117
Pohodova jizda od zacatku do konce. Hlavni herci to tahnou, porad se neco deje, mensi role pro Coopera a Penna krasne pobavi a nez se clovek nadeje, tak je story u konce. 8/10 a celkem bych jim nejakou tu cenu pral :) PS: Nevim jestli to je nejaka obsese PTA, ale porad nekdo nekam beha celej film *:D*
Licorice Pizza
5 0
reagovat
reaguje na: (=LIFTY=)
to byla jasná tutovka od první ukázky. Amíci tyhle pičoviny milují :D:D:D
818088
to byla jasná tutovka od první ukázky. Amíci tyhle pičoviny milují *:D**:D**:D*
818081
2 0
reagovat
Hmmm, tento souboj návratu do 90. let Emmerich těžce prohrál...
Oni s takovou ten Son of Jackass natočí8)
818085
Hmmm, tento souboj návratu do 90. let Emmerich těžce prohrál... Oni s takovou ten [url=https://youtu.be/5JDkr7k0KhI]Son of Jackass[/url] natočí*8)*
4 0
reagovat
reaguje na: (=LIFTY=)
A tržby taky cajk
818082
A tržby taky cajk
818081
1 -1
reagovat
Jackass Forever na Rottenech 87%:o
818081
Jackass Forever na Rottenech 87%*:o*
3 -1
reagují: RainMakeR, TedGeorge
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se