Historické drama z anglických sídel a salónů v období první světové války je velmi příjemně nasnímané, ale celkově poněkud mdlé, bez alespoň trochu dramatičtějších momentů (zatím, jsem u 3. dílu). Trpí spoustou zkratek a časových posunů, které jsou v knize bezpochyby mnohem plynulejší.
Pokud vás ale zajímá zmíněné období a absurdními pravidly sešněrované společenské situace, kdy jedna dobře mířená pomluva nad šálkem čaje mohla člověka snad i zabít, stojí za chvilku vašeho času.
A rozhodně doporučuji pro každého fanouška herce jménem Benedict Cumberbatch (naučte mě ho někdo správně vyskloňovat:-) ), který je to nejzajímavější z celého seriálu, ať už jde o samotnou postavu nebo jeho herecký výkon - především o fascinující práci s hlasem a mimikou!
Parade's End
|
reagovat
|



Pro mě jeden z nej pilotů této sezóny, uvidíme jestli kvalita vydrží.
No nic, zas jsem jako obvykle šlápnul vedle.