Od ulic Baltimoru přesun k přístavu a dokům. Chvilku jsem si zvykal, nebudu lhát, hlavně kvůli tomu, že sbor je zase na kusy, Barksdalův gang sledujeme skrz dvě linky, a hlavní fokus dostávají odboroví dokaři, kteří mi zpočátku nebyli dvakrát sympatičtí. Simon ale zase potvrdil, že je to zatraceně kvalitní showrunner, protože čím déle tahle série jede, tím lepší to všechno je.
Skupina policistů je sjednocena a obohacena o nové postavy, mají mezi sebou nové dynamiky (hodně mě pobavilo, že v této sérii jsou v podstatě jen nástrojem msty), Barksdalova a Stringerova rovina hodně slibuje do budoucna, a dost se těším, jak s tím tvůrci naloží, ale hlavně: došlo mi, že Simon se už nechce nutně soustředit na policejní práci. To už probral minule, a čím byla v první sérii "naše" jednotka, tím jsou teď dokaři, na kterých se zase krásně ukazuje, jak se vlastně ke zločinu jako takovému obyčejný člověk dostane. Postupný růst členů jednotky a frustrace z neschopnosti a nadutosti nadřízených tak teď nahrazují různé osudy několika dokařů a uvědomění si, že to nejsou jen tak jednorozměrní sígři, ale především do jednoho velmi tragické postavy.
V první sérii to vypadalo, že Simon se bude soustředit na to, jak taková policie vlastně funguje. Teď už je mi jasné, že v rámci zbylých sérii dostanu zatraceně komplexní vhled do "systému" a jeho problémů. A nebudu lhát, hodně se na to těším...
The Wire S02
|
reagovat
|

Je tu hodně dramat a přistihl jsem se, že při sledování jednotlivých dílů normálně trnu, co se stane příště. Závěrečný díl, to je takový mindfuck, že jsem měl pocit, jako že mě tvůrci regulérně víte co. Zbývá mi už jen pět řad a doufám, že se mám pořád na co těšit. 



