Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum SERIÁLY

příspěvky 801 - 820 Napsat příspěvek
reaguje na: do_Od
Asi nemám žádný argument proti tomu, cos napsal :+.
Jen mi asi přijde víc fér to očekávat. Říkáš, že fanoušci nemají nárok... dobře, budiž. Ale kolik autorů si před tyhle fanoušky stoupne, řekne, tohle je první kniha mé ságy, ale nijak neslibuji, že to vůbec někdy dokončím? Žádný? Well...

Příběhový seriál taky rozkoukáš a ano, sice jen doufáš, ale doufáš, že to nějak ukončí... že budou vědět, že toto je poslední sezóna apod. a když se to neděje, tak se na to pokud vím celkem pravidelně nadává (a imho velmi oprávněně). 

Každopádně tahle osobnější, pocitová rovina stranou... celý business na té důvěře stojí. Je strašně jednoduché říct, že autor těm lidem nic nedluží (a je to pravda!), ale kdyby lidi opravdu začali u sérií platit až po vydání posledního dílu, tak tato díla vůbec nevznikají, protože by prostě Martin 30 let neměl co žrát...
969791
Asi nemám žádný argument proti tomu, cos napsal *:+*. Jen mi asi přijde víc fér to očekávat. Říkáš, že fanoušci nemají nárok... dobře, budiž. Ale kolik autorů si před tyhle fanoušky stoupne, řekne, tohle je první kniha mé ságy, ale nijak neslibuji, že to vůbec někdy dokončím? Žádný? Well... Příběhový seriál taky rozkoukáš a ano, sice jen doufáš, ale doufáš, že to nějak ukončí... že budou vědět, že toto je poslední sezóna apod. a když se to neděje, tak se na to pokud vím celkem pravidelně nadává (a imho velmi oprávněně).  Každopádně tahle osobnější, pocitová rovina stranou... [b]celý business na té důvěře stojí[/b]. Je strašně jednoduché říct, že autor těm lidem nic nedluží [i](a je to pravda!)[/i], ale kdyby lidi opravdu začali u sérií platit až po vydání posledního dílu, tak tato díla vůbec nevznikají, protože by prostě Martin 30 let neměl co žrát...
969733
7 0
reagují: KARLOS
reagovat

Fallout 2

Konečně jsem si udělal čas na binge celé série a tentokrát je to o level slabší než napoprvé. Pořád se jedná o audiovizuálně vypiplanou věc, Walton Goggins se tady našel a Ella Purnell je stále zlatíčko. Zároveň ale druhý Fallout trpí hlavně v první polovině problémy s tempem. Skáče se od jedné postavy ke druhé a do flashbacků, takže dost dlouho trvá, než se to aspoň trochu rozjede. Díky tomu jsem se místy nudil a chvílemi se musel lehce přemáhat do přehrání dalšího dílu. Poslední dvě epizody mě bavily a docela pěkně zakončují celou sérii, ale stejně mám pořád pocit, že se toho během osmi epizod stalo hrozně málo. Plus ten svět působí hrozně male, když se zde pořád náhodně potkává pár stejných postav dokola. I tak jsem ale zvědavý na třetí řadu. Od dvojky jsem toho ale čekal více a proto jsem zhruba mezi 6 a 7/10
969765
Konečně jsem si udělal čas na binge celé série a tentokrát je to o level slabší než napoprvé. Pořád se jedná o audiovizuálně vypiplanou věc, Walton Goggins se tady našel a Ella Purnell je stále zlatíčko. Zároveň ale druhý Fallout trpí hlavně v první polovině problémy s tempem. Skáče se od jedné postavy ke druhé a do flashbacků, takže dost dlouho trvá, než se to aspoň trochu rozjede. Díky tomu jsem se místy nudil a chvílemi se musel lehce přemáhat do přehrání dalšího dílu. Poslední dvě epizody mě bavily a docela pěkně zakončují celou sérii, ale stejně mám pořád pocit, že se toho během osmi epizod stalo hrozně málo. Plus ten svět působí hrozně male, když se zde pořád náhodně potkává pár stejných postav dokola. I tak jsem ale zvědavý na třetí řadu. Od dvojky jsem toho ale čekal více a proto jsem zhruba mezi 6 a 7/10
Fallout 2
3 0
reagovat
Já jen dodám, že spisovatel má vlastně jedinou povinnost k vydavateli a pokud vydavatel souhlasil s vydáním nedokončené série a právem autora nedodat finále, pak se čtenář může postavit na odpor a bojkotovat dílo, ale nárok na "uzavřený konec" fakt, ale jakože fakt nemá. Protože pak by autor přišel i o regulérní stylistickou možnost konce neuzavřeného.
969759
Já jen dodám, že spisovatel má vlastně jedinou povinnost k vydavateli a pokud vydavatel souhlasil s vydáním nedokončené série a právem autora nedodat finále, pak se čtenář může postavit na odpor a bojkotovat dílo, ale nárok na "uzavřený konec" fakt, ale jakože fakt nemá. Protože pak by autor přišel i o regulérní stylistickou možnost konce neuzavřeného.
4 0
reagovat
reaguje na: Snipsley
Jestli na tom maka nikdo poradne nevi. Drive na conech relativne pravidelne prezentoval kapitoly z Vichru, ale s tim skoncil nekdy okolo roku 2018 a mezitim vydal Ohen a krev o Targarienech a pise povidky. Za me uz na to proste sere, uziva prachy, jezdeni po svete a venuje se vic kanonu nez GoT, ktere z velke casti vyzradil v serialu a ta finalizace je pro nej narocnejsi nez psani novych veci v otevrenem svete. Fair enough, easy money kdo by menil.
969757
Jestli na tom maka nikdo poradne nevi. Drive na conech relativne pravidelne prezentoval kapitoly z Vichru, ale s tim skoncil nekdy okolo roku 2018 a mezitim vydal Ohen a krev o Targarienech a pise povidky. Za me uz na to proste sere, uziva prachy, jezdeni po svete a venuje se vic kanonu nez GoT, ktere z velke casti vyzradil v serialu a ta finalizace je pro nej narocnejsi nez psani novych veci v otevrenem svete. Fair enough, easy money kdo by menil.
969755
1 0
reagovat
reaguje na: Gonzi
To je asi tvuj prvni nazor, se kterym tezce nesouhlasim, obzvlast kdyz Martin 15 let porad dokola opakuje, ze to dokoncit chce a kdyz to jde, tak na tom maka, jen je to fakt, fakt tezke.
969755
To je asi tvuj prvni nazor, se kterym tezce nesouhlasim, obzvlast kdyz Martin 15 let porad dokola opakuje, ze to dokoncit chce a kdyz to jde, tak na tom maka, jen je to fakt, fakt tezke.
969718
1 0
reagují: MeaCulpa
reagovat
Mimochodem zrovna vyšel první teaser k třetí sezoně Rodu Draka. 
969742
Mimochodem zrovna vyšel [url=https://www.youtube.com/watch?v=i6w7O1kwuBk]první teaser[/url] k třetí sezoně Rodu Draka. 
1 0
reagovat
On by Martin potřeboval někde sjet s autem a aby se o něj tak půl roku starala Kathy Bates a najednou bychom měli oba díly a spin-off s Hodorem.
969737
On by Martin potřeboval někde sjet s autem a aby se o něj tak půl roku starala Kathy Bates a najednou bychom měli oba díly a spin-off s Hodorem.
14 0
reagovat
reaguje na: Gonzi
To je blbost. Nebudu se stavět do pozice obhajitele každičkého rozhodnutí, co kdy udělal G. R. R. Martin, ale nikdy bych si z pohledu konzumenta nedovolil nárokovat něco jako potenciální film, hru, knihu. A už vůbec ne do takové míry, že bych mluvil o podvodu, pakliže dané dílo nevznikne. Martin neměl žádný Kickstarter, kde by od lidí vybíral prachy na celou ságu. Lidi si jeho knížky kupují, protože je baví. A je jen a pouze na něm, jak tuhle výsadu zužitkuje. Můžeme se bavit o tom, že fandy nasral, zklamal - cokoli, ale podvod? Těžko.

Ty si jako fanoušek *přeješ*, aby byl příběh uzavřen. Ale to je tak celý, co s tím můžeš dělat. Nikdo, žádný autor na světě, nebo klidně i studio/vývojář, nikdo, není povinen tvořit na přání, pakliže tak nemá přímo nastaven svůj model. Což drtivá většina autorů prostě nemá.

To je jako s pre-ordery. Určitě budeš patřit mezi lidi, co by si v životě žádnou hru nepředobjednali, čistě z principu. Ale teď tvrdíš, že koupí první knihy máš právo na zbytek knih, co ani nevznikly. Ona byla někde nějaká uzavřená smlouva, o které nevím? Protože jestli ne, tak pak to je jednoduše hloupost. Jestli u her čekáš na výslednou kvalitu a nechceš kupovat něco, o čem nejsi předem přesvědčený, asi bych to na tvém místě aplikoval i na knižní série a šel jen do těch, u nichž víš, že jsou uzavřené. Opačně ses totiž jednoduše v rukou autora, který si zkrátka a dobře může dělat, co se mu zlíbí.
969733
To je blbost. Nebudu se stavět do pozice obhajitele každičkého rozhodnutí, co kdy udělal G. R. R. Martin, ale nikdy bych si z pohledu konzumenta nedovolil nárokovat něco jako potenciální film, hru, knihu. A už vůbec ne do takové míry, že bych mluvil o podvodu, pakliže dané dílo nevznikne. Martin neměl žádný Kickstarter, kde by od lidí vybíral prachy na celou ságu. Lidi si jeho knížky kupují, protože je baví. A je jen a pouze na něm, jak tuhle výsadu zužitkuje. Můžeme se bavit o tom, že fandy nasral, zklamal - cokoli, ale podvod? Těžko. Ty si jako fanoušek *přeješ*, aby byl příběh uzavřen. Ale to je tak celý, co s tím můžeš dělat. Nikdo, žádný autor na světě, nebo klidně i studio/vývojář, nikdo, není povinen tvořit na přání, pakliže tak nemá přímo nastaven svůj model. Což drtivá většina autorů prostě nemá. To je jako s pre-ordery. Určitě budeš patřit mezi lidi, co by si v životě žádnou hru nepředobjednali, čistě z principu. Ale teď tvrdíš, že koupí první knihy máš právo na zbytek knih, co ani nevznikly. Ona byla někde nějaká uzavřená smlouva, o které nevím? Protože jestli ne, tak pak to je jednoduše hloupost. Jestli u her čekáš na výslednou kvalitu a nechceš kupovat něco, o čem nejsi předem přesvědčený, asi bych to na tvém místě aplikoval i na knižní série a šel jen do těch, u nichž víš, že jsou uzavřené. Opačně ses totiž jednoduše v rukou autora, který si zkrátka a dobře může dělat, co se mu zlíbí.
969718
9 0
reagují: Gonzi
reagovat
reaguje na: MeaCulpa
Přesně proto jsem napsal aspoň částečně uzavřená (a myslel u toho právě na Pottera) - ty knihy jsou převážně standalone a každá má konec aspoň svého archu. 
Duny to samé - snad krom Messiah (jsem zvědavý jak se s tím popere film když je tam silná návaznost na Children, a Chapterhouse (která právě proto stojí tak trochu za hovno) 

Každopádně rozhodně, nejsem velký fanda nekonečných fantasy sérií které se táhnou přes deset knížek jako Malazu nebo Wheel of Time. Divím se že to vůbec někdo začal číst než byly dokončené. 
969730
Přesně proto jsem napsal aspoň částečně uzavřená (a myslel u toho právě na Pottera) - ty knihy jsou převážně standalone a každá má konec aspoň svého archu.  Duny to samé - snad krom Messiah (jsem zvědavý jak se s tím popere film když je tam silná návaznost na Children, a Chapterhouse (která právě proto stojí tak trochu za hovno)  Každopádně rozhodně, nejsem velký fanda nekonečných fantasy sérií které se táhnou přes deset knížek jako Malazu nebo Wheel of Time. Divím se že to vůbec někdo začal číst než byly dokončené. 
969729
0 0
reagovat
reaguje na: HAL
To je prece blbost, kdyz ta saga zacala, tak jsi nemohl vedet, ze ani za 35 let nebude dokoncena. Podobne by jsi 20 let cekal nez Herbert dokonci Dunu, Rowlingova Pottera atd. Fanousek proste musi doufat, ze spisovatel dostoji sve profesionalni cti a dodela co zacal.
969729
To je prece blbost, kdyz ta saga zacala, tak jsi nemohl vedet, ze ani za 35 let nebude dokoncena. Podobne by jsi 20 let cekal nez Herbert dokonci Dunu, Rowlingova Pottera atd. Fanousek proste musi doufat, ze spisovatel dostoji sve profesionalni cti a dodela co zacal.
969727
6 0
reagují: HAL
reagovat
reaguje na: Gonzi
"Je to funkční business model? Evidentně ne."
Ale měl by být, já jeho knihy začnu číst až je dopíše. Kupovat knihu která není aspoň částečně uzavřená je jako kupovat hry v early accessu.
969727
"Je to funkční business model? Evidentně ne." Ale měl by být, já jeho knihy začnu číst až je dopíše. Kupovat knihu která není aspoň částečně uzavřená je jako kupovat hry v early accessu.
969718
2 0
reagují: MeaCulpa
reagovat
reaguje na: Derfel
> "George R. R. Martin není vaše děvka"
To není pravda. Jeho kariéra je založená na úspěchu jeho knih, které zas lidi čtou mj. i s očekáváním, že to bude uzavřené. Kdyby se to tak mělo brát obecně, tak bychom všichni např. mohli čekat na poslední knihu a teprve pak si začít kupovat první díl. Je to funkční business model? Evidentně ne.

Takže za mě nákup knihy jedna u ságy velmi prakticky slouží k podpoře psaní knihy 2 a pokud si autor v půlce řekne, že už ho to nebaví, nebo že se nažral dost a přestane se tomu věnovat, tak to považuju za podvod vůči fanouškům.
969718
[i]> "George R. R. Martin není vaše děvka[/i]" To není pravda. Jeho kariéra je založená na úspěchu jeho knih, které zas lidi čtou mj. i s očekáváním, že to bude uzavřené. Kdyby se to tak mělo brát obecně, tak bychom všichni např. mohli čekat na poslední knihu a teprve pak si začít kupovat první díl. Je to funkční business model? Evidentně ne. Takže za mě nákup knihy jedna u ságy velmi prakticky slouží k podpoře psaní knihy 2 a pokud si autor v půlce řekne, že už ho to nebaví, nebo že se nažral dost a přestane se tomu věnovat, tak to považuju za podvod vůči fanouškům.
969700
10 -2
reagují: Snipsley, do_Od, HAL
reagovat
reaguje na: MeaCulpa
Četl jsem něco podobného.  Měl by dopsat ságu kvůli čtenářům. Já jsem četl ságu před delší dobou a už se mi to míchá se seriálem. Místo toho, děla spoustu jiných věcí okolo seriálů Rytíře a Rodu Draka. Ale jak říká čtenářům Neil Gaiman - George R. R. Martin není vaše děvka. Zrovna od Gaimana ten výrok docela blbě zestárl.        
969700
Četl jsem něco podobného.  Měl by dopsat ságu kvůli čtenářům. Já jsem četl ságu před delší dobou a už se mi to míchá se seriálem. Místo toho, děla spoustu jiných věcí okolo seriálů Rytíře a Rodu Draka. Ale jak říká čtenářům Neil Gaiman - George R. R. Martin není vaše děvka. Zrovna od Gaimana ten výrok docela blbě zestárl.        
969690
1 0
reagují: Gonzi
reagovat
reaguje na: speta.jr
Co jsem s nim cetl rozhovor, tak ma 1100 stran, ale neni spokojeny s tempem a prekvapive jak to pise 20 let, tak mu na sebe stylove nesedi kapitoly coz jej vede k dalsimu prepisovani. Co je na tom pravdy asi nikdo nevi. Podle me uz ho ten pribeh opustil a chce spis rozkosatit kanon (historie Targarienu + povidky o Dunkovi) nez dopsat pribeh kde se z nejakeho duvodu dostal do slepe ulicky
969690
Co jsem s nim cetl rozhovor, tak ma 1100 stran, ale neni spokojeny s tempem a prekvapive jak to pise 20 let, tak mu na sebe stylove nesedi kapitoly coz jej vede k dalsimu prepisovani. Co je na tom pravdy asi nikdo nevi. Podle me uz ho ten pribeh opustil a chce spis rozkosatit kanon (historie Targarienu + povidky o Dunkovi) nez dopsat pribeh kde se z nejakeho duvodu dostal do slepe ulicky
969688
5 0
reagují: Derfel
reagovat
reaguje na: MeaCulpa
Ja myslim, ze uz neco takoveho naznacil.
969688
Ja myslim, ze uz neco takoveho naznacil.
969687
0 0
reagují: MeaCulpa
reagovat
reaguje na: hroubek
On ty Vichry zimy proste nedopise jen se to boji rict :D
969687
On ty Vichry zimy proste nedopise jen se to boji rict *:D*
969685
2 0
reagují: speta.jr
reagovat
reaguje na: hroubek
Teď mi spadl úsměv.
969686
Teď mi spadl úsměv.
969685
2 0
reagovat
reaguje na: (=LIFTY=)
Martin je ze seriálu a hlavně z hlavního showrunnera nadšený, že uvažuje že napíše další tři povídky. 
969685
Martin je ze seriálu a hlavně z hlavního showrunnera nadšený, že uvažuje že napíše další tři povídky. 
969683
5 0
reagují: MeaCulpa, (=LIFTY=)
reagovat

Rytíř Sedmi království

Dali jsme 2-5 na binge a je to jedna z nejlepších věcí, co jsme v poslední době viděli.
Fascinující práce s postavami, kdy i v té krátké stopáži má každá svůj charakter, vývoj a hrozně rychle vám přirostou k srdci.
A na ty brutálně bolestivé a intenzivní souboje se vyplatí si počkat.
Dokoukáme a kupuju knihu (vyšlo teď nové vydání se 170 ilustracemi)
969683
Dali jsme 2-5 na binge a je to jedna z nejlepších věcí, co jsme v poslední době viděli. Fascinující práce s postavami, kdy i v té krátké stopáži má každá svůj charakter, vývoj a hrozně rychle vám přirostou k srdci. A na ty brutálně bolestivé a intenzivní souboje se vyplatí si počkat. Dokoukáme a kupuju knihu (vyšlo teď nové vydání se 170 ilustracemi)
Rytíř Sedmi království
15 0
reagují: esmo, hroubek
reagovat

Glitter & Gold: Ice Dancing

Kouká někdo na Netflixu na tu docu-minisérii o krasobruslení?

Jestli to stojí za vidění nebo spíš ne.
969649
Kouká někdo na Netflixu na tu [url=https://www.csfd.cz/film/1796641-flitry-a-zlato-tanec-na-lede/recenze/]docu-minisérii o krasobruslení[/url]? Jestli to stojí za vidění nebo spíš ne.
Glitter & Gold: Ice Dancing
0 0
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2026.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se