Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Rok v kostce 2022 – 2. část


ikona
Spooner
banger.rok v kostceseveřantop gunvšechno, všude, najednou
Jaké herečky či filmy nás loni nejvíce zaujaly? A které scény považujeme za nejvíc wtf či naopak cool?  

Je čas na druhé a finální kolo našeho vzpomínání na filmový ročník 2022 a opět nás toho čeká opravdu dost. Zatímco minule jsme probrali nejlepší herce či nejpůsobivější scény, tentokrát dojde na herečky, postavy či coolervoucí momenty. I když se to možná nebude na první pohled zdát, tak loňský ročník byl v některých kategoriích opravdu plodný a dalo docela zabrat, aby se nám sem vešly ty nejpovedenější a nejvýraznější kousky. Tak si pojďte na rok 2022 zavzpomínat ještě jednou s námi.

 

SCÉNA, KTEROU BYCHOM CHTĚLI ZAŽÍT

Redakční tip - Kámošení s verlybou v druhém Avatarovi

Japonští velrybáři z toho asi radost neměli, ale pro všechny ostatní byl přátelský vztah se samotářským kytovcem jedním z vrcholů filmu, kdy se ne úplně nenápadná ekologická agitka cameronovsky sebevědomým způsobem využila jako jeden ze zatraceně pevných stavebních kamenů celého příběhu. Místo malty je tu klišé, ale jen si zkuste tuhle zeď zbořit argumenty. Motiv problematického dospívání, křivd s dlouhými stíny a vzájemného pochopení nepochopených outsiderů je tu rozehrán do všech potřebných detailů a ozdobený velkolepým rejděním na obří příšeře, co má pancéřový krunýř, ale zároveň srdce ze zlata. Kdo by nechtěl tohle spojení s přírodou zažít a jít se svým největším (heh) kámošem do boje za lepší zítřky?

Osobní tip Civala: Chtěl bych prolézat sklepy a tajnými podzemními cestami jako v Barbarovi a poznávat tam místní sympaťáky. Akorát že vůbec!

Osobní tip KarlaR: Létaní na lodi z Uncharted – Jako velký fanda Master & Commander žeru velké dřevěné lodě a v Uncharted se s nimi opravdu nešetřilo. Jejich „létající“ scéna patří mezi největší WTF celého žánru, zároveň bych ale za letu hrozně chtěl být na palubě. Ideálně samozřejmě v době, kdy se tam zrovna nesnaží povraždit několik lidí!

Osobní tip Mr. Hlada: Šel bych na basket s Adamem Sandlerem v Životní trefě – Adam Sandler mě baví, když hraje na vážnou notu a jeho Životní trefa mi sedla hodně. Jsem spíš fanda hokeje než basketu, ale zajít si na NBA s tímhle sympaťákem, který pro tenhle sport evidentně dýchá, miluje ho a dovede svou vášeň pro něj přenést na okolí, to bych si asi užil.

Osobní tip Rimsyho: První vidění filmu ve Fabelmanových – Pro spoustu z nás byly Spielbergovy snímky bez přehánění iniciačním zážitkem a v 90. letech nám ukázaly kouzlo filmového média v celé kráse. Je proto úžasné sledovat jeho nejosobnější dílo, kde je Spielbergovo dětské alter ego poprvé unešeno magií stříbrného plátna. Tomu pocitu se už dnes, po tisícovkách zhlédnutých filmů, přiblížíme jen těžko.

Osobní tip Spoonera: Zakalit na Laviho svatbě ve filmovém Vyšehradu – Takhle, ona každá kalba s rozjetým Lavim by asi stála za to, i když by si domů všechny baby a striptérky odvedl zřejmě on. Na jeho svatbě by se ale dalo zakalit i s fotbalovou a sportovní smetánkou a na konci večera bych viděl Laviho hořící péro na balkoně. To by byla slušná párty.

Osobní tip do_oda: Lítání ve stíhačce s Tomem Cruisem – Tady vždycky musím zapojit největší fantazii, protože si obecně sám sebe v mnoha filmech a situacích, o nichž vypráví, představit nedokážu. Nicméně když už bych teda měl vybrat něco, co bych asi chtěl zažít, bylo by to sezení v kokpitu za Tomem Cruisem a sledování, jak mě ten šílenec chce zabít všemi možnými manévry, z nichž by mi definitivně bylo blbě. Nakonec bych z toho měl ještě historku, jak jsem pozvracel Toma Cruise…

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace