Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuze k článku Nový film od Nolana má datum premiéry

příspěvky 1 - 20 Napsat příspěvek

Dunkirk

Lidi, co blbnete, Dunkirk je pecka a to jsem ho ani neviděl v kině, tam to musela být pastva, ale zkrátka je to dobrej film. A i všechno jeho ostatní filmy jsou parádní ( nejslabší je pro mě asi TDKR ). Těším se na jeho další biják, ať už to bude žánrově cokoliv, důležitější je téma, jak píše Karlos.   :+
706275
Lidi, co blbnete, Dunkirk je pecka a to jsem ho ani neviděl v kině, tam to musela být pastva, ale zkrátka je to dobrej film. A i všechno jeho ostatní filmy jsou parádní ( nejslabší je pro mě asi TDKR ). Těším se na jeho další biják, ať už to bude žánrově cokoliv, důležitější je téma, jak píše Karlos.   *:+*
Dunkirk
0 0
reagovat
reaguje na: FallenMaia
Matrix? Jednicka asi ano... Neuromancer to ale neni ani omylem :D a to mam Matrix (a jeste vice Druhou renesanci) rad :D
706204
Matrix? Jednicka asi ano... Neuromancer to ale neni ani omylem :D a to mam Matrix (a jeste vice Druhou renesanci) rad :D
706185
0 0
reagovat
reaguje na: x_ander_jc
V poradku, pokud chces vyfotil jsem Ti tu predmluvu:
To je Wub, kapitáne 1952
Predmluva 1
Predmluva 2
706203
V poradku, pokud chces vyfotil jsem Ti tu predmluvu: [url=http://cainpullo.sweb.cz/1001.jpg][i]To je Wub, kapitáne[/i] 1952 [/url][url=http://cainpullo.sweb.cz/1002.jpg]Predmluva 1[/url] [url=http://cainpullo.sweb.cz/1003.jpg]Predmluva 2 [/url]
706184
0 0
reagovat
Steampunk nebo ne, Prestige je hlavně Nolanův mastrštyk, ve kterém není jediné chyby a nepotřebuje žádné žánrové škatulky k tomu, aby byl doceněn.
A jen tak mimochodem - Nolan IMO netočí tak, že si řekne - "Tak teď bych chtěl zkusit komiks/sci-fi/drámo", ale "Rád bych natočil komiks/sci-fi/drámo tak, aby to jako komiks/sci-fi/drámo prvoplánově nevypadalo".
U Dunkerku v bonusech jednoznačně říkal, že žánr válečného filmu vyzkoušet nepotřeboval, ale velmi ho oslovovala ta myšlenka statisíců zoufalých vojáků na pláži a kolem toho všechno vystavěl. Takže spíš bude záležet, jaké téma si vybral ke zpracování, než že by prvoplánově chtěl jít do nějakého konkrétního žánru.
706186
Steampunk nebo ne, Prestige je hlavně Nolanův mastrštyk, ve kterém není jediné chyby a nepotřebuje žádné žánrové škatulky k tomu, aby byl doceněn. A jen tak mimochodem - Nolan IMO netočí tak, že si řekne - "Tak teď bych chtěl zkusit komiks/sci-fi/drámo", ale "Rád bych natočil komiks/sci-fi/drámo tak, aby to jako komiks/sci-fi/drámo prvoplánově nevypadalo". U Dunkerku v bonusech jednoznačně říkal, že žánr válečného filmu vyzkoušet nepotřeboval, ale velmi ho oslovovala ta myšlenka statisíců zoufalých vojáků na pláži a kolem toho všechno vystavěl. Takže spíš bude záležet, jaké téma si vybral ke zpracování, než že by prvoplánově chtěl jít do nějakého konkrétního žánru.
4 0
reagovat
Podľa mňa Dokonalý trik nie je Steampunk. ;)

Z filmov do steampunku zapadá Hugo a jeho veľký objav, Wild Wild West alebo Hellboy 2 Zlatá armáda, z hier Dishonored 1 a 2, Bioshock atď.
Steampunk = para, ozubené kolečká, alternatívna realita,...

Stačí sa pozrieť na obrázky alebo ilustrácie definujúce steampunk, je to niečo úplne iné ako Dokonalý trik. Ten sa o steampunk možno jemne obtrel ale inak nič.

A SW by som označil ako klasickú Space Operu s prvkami fantasy.

A inak keď už ste tu rozbehli debatu, čo si myslíte, zapadá do Cyberpunku aj Matrix?? ;)
706185
Podľa mňa Dokonalý trik nie je Steampunk. *;)* Z filmov do steampunku zapadá Hugo a jeho veľký objav, Wild Wild West alebo Hellboy 2 Zlatá armáda, z hier Dishonored 1 a 2, Bioshock atď. Steampunk = para, ozubené kolečká, alternatívna realita,... Stačí sa pozrieť na obrázky alebo ilustrácie definujúce steampunk, je to niečo úplne iné ako Dokonalý trik. Ten sa o steampunk možno jemne obtrel ale inak nič. A SW by som označil ako klasickú Space Operu s prvkami fantasy. A inak keď už ste tu rozbehli debatu, čo si myslíte, zapadá do Cyberpunku aj Matrix?? *;)*
2 0
reagují: cain.pullo
reagovat
reaguje na: cain.pullo
Souhlas s Goreckim. Zrovna Star Wars si berou jak ze sci-fi (cestování vemírem ve vesmírných lodích včetně bojů ve vesmíru, všudy přítomné high-tech technologie, roboti, pušky co stříli lasery atp. - zkrátka věci založené na futuristických technologiích), tak z fantasy (mytologie, "kouzlení" jediů, které není založeno na technologii, ale na "kouzelných" schopnostech atp.)

A co se týká Prestige - v životě by mě nenapadlo označit to za steampunk. Byť ten feeling tam částečně jistě je, ale steampunk je imho více vyhraněný, ale je to přece jen něco jiného než Dishonored, Lady Mechanika, Wild wild west nebo třeba aktuální Mortal Engines. I takový Sherlock Holmes s Downeym nebo Scorseseho Hugo jsou steampunkoví, ale Prestige fakt ne.
706184
Souhlas s Goreckim. Zrovna Star Wars si berou jak ze sci-fi (cestování vemírem ve vesmírných lodích včetně bojů ve vesmíru, všudy přítomné high-tech technologie, roboti, pušky co stříli lasery atp. - zkrátka věci založené na futuristických technologiích), tak z fantasy (mytologie, "kouzlení" jediů, které není založeno na technologii, ale na "kouzelných" schopnostech atp.) A co se týká Prestige - v životě by mě nenapadlo označit to za steampunk. Byť ten feeling tam částečně jistě je, ale steampunk je imho více vyhraněný, ale je to přece jen něco jiného než Dishonored, Lady Mechanika, Wild wild west nebo třeba aktuální Mortal Engines. I takový Sherlock Holmes s Downeym nebo Scorseseho Hugo jsou steampunkoví, ale Prestige fakt ne.
706177
2 -1
reagují: cain.pullo
reagovat
reaguje na: cain.pullo
"Star Wars je ale fantasy"

Ze ty si moj prispevok nedocital do konca:D

Este to upresnim, SW je tzv. science fantasy, mix zanrov, kedy svet stoji rovnako na mytologickych ako aj technickych zakladoch, obe zlozky su dolezite, ale nedrzi sa striktne fyzikalnych zakonov ani nema potrebu vysvetlovat ako tie technologie funguju ani sa neobtazuje s ich uveritelnostou (light saber, death star, cestovanie bez dilatacie casu, zvuk vo vzduchoprazdne a pod.) a su skratka len "fantasticke".

Ta pointa mimoznosti tvojej reakcie na pepa ale stale plati8)
706183
"Star Wars je ale fantasy" Ze ty si moj prispevok nedocital do konca*:D* Este to upresnim, SW je tzv. science fantasy, mix zanrov, kedy svet stoji rovnako na mytologickych ako aj technickych zakladoch, obe zlozky su dolezite, ale nedrzi sa striktne fyzikalnych zakonov ani nema potrebu vysvetlovat ako tie technologie funguju ani sa neobtazuje s ich uveritelnostou (light saber, death star, cestovanie bez dilatacie casu, zvuk vo vzduchoprazdne a pod.) a su skratka len "fantasticke". [spoiler]Ta pointa mimoznosti tvojej reakcie na pepa ale stale plati*8)*[/spoiler]
706177
2 -1
reagovat
reaguje na: Gorecki
Star Wars je ale fantasy... :D:D:D (tedy minimalne dle nejakeho P.K Dicka se kterym souhlasim). Asi se nam nezije zle, kdyz resime takove krasne chujoviny :D Souhlas s Verbstem a jeho navrhem na DUEL, ale asi to neprojde (ke zdroji.: tak znas to: clovek zada do google navodnou otazku a ono vzdy neco vypadne  :D)
706177
Star Wars je ale fantasy... *:D**:D**:D* (tedy minimalne dle nejakeho P.K Dicka se kterym souhlasim). Asi se nam nezije zle, kdyz resime takove krasne chujoviny :D Souhlas s Verbstem a jeho navrhem na DUEL, ale asi to neprojde (ke zdroji.: tak znas to: clovek zada do google navodnou otazku a ono vzdy neco vypadne  :D)
706176
1 -3
reagují: x_ander_jc, Gorecki
reagovat
reaguje na: cain.pullo
Prestige NIE JE Steampunk, z hladiska definicie uz vobec nie. Ale chapem, ze laikom sa to tak moze javit, pretoze ma podobny FEELING. Technologie vysokej urovne mimo svojej doby s alternativnym posunom.

Ale inac blbost bola tvoja reakcia na to, ked pepo oznacil Prestige za sci.fi a ty si mal potrebu ho opravit, ze je to steampunk. Odhliadnuc od toho, ze je to subzaner sci-fi je to podobna mimozna hnidopisska poznamka, ako ked niekto oznaci Star Wars za sci-fi a pritom je to tzv. Space Opera, co je subzaner sci-fi (vedla povedzme tzv. Hard Sci-fi).

Aj ked podla mna je SW skor fantasy zasadene do vesmiru8).
706176
Prestige NIE JE Steampunk, z hladiska definicie uz vobec nie. Ale chapem, ze laikom sa to tak moze javit, pretoze ma podobny FEELING. Technologie vysokej urovne mimo svojej doby s alternativnym posunom. Ale inac blbost bola tvoja reakcia na to, ked pepo oznacil Prestige za sci.fi a ty si mal potrebu ho opravit, ze je to steampunk. Odhliadnuc od toho, ze je to subzaner sci-fi je to podobna mimozna hnidopisska poznamka, ako ked niekto oznaci Star Wars za sci-fi a pritom je to tzv. Space Opera, co je subzaner sci-fi (vedla povedzme tzv. Hard Sci-fi). Aj ked podla mna je SW skor fantasy zasadene do vesmiru*8)*.
706161
5 0
reagují: cain.pullo
reagovat
Novej "duel" do výplachu?
Je Prestige Steampunk, či nikoliv? :D:D

cain.pullo
BTW: To je ovšem hodně oficiální a věrohodnej zdroj :D:D Studentský noviny ze soukromý vejšky... :D
706170
Novej "duel" do výplachu? Je Prestige Steampunk, či nikoliv? *:D**:D* [b]cain.pullo[/b] BTW: To je ovšem hodně oficiální a věrohodnej zdroj *:D**:D* Studentský noviny ze soukromý vejšky... *:D*
3 0
reagovat
Já bych bral nějaký originální scifi ve stylu 5 Element ale samozřejmě temnější a klidně na pokračování jako trilogii. 

Prestige aka Dokonaly trik je steampunk :+
706168
Já bych bral nějaký originální scifi ve stylu 5 Element ale samozřejmě temnější a klidně na pokračování jako trilogii.  Prestige aka Dokonaly trik je steampunk *:+*
3 -4
reagovat
reaguje na: Mr.FREAKE
706166
[url=http://www.cinemablography.org/the-prestige.html][i]The Prestige [/i](Christopher Nolan, 2006) is a clear example of the steampunk genre in films. V zaveru textu: So this fantasized usage for the machine blurs the reality of [i]The Prestige[/i] with science fiction’s subgenre of steampunk. *:D* [/url]
706164
2 -5
reagovat
reaguje na: cain.pullo
nesuhlasím. Steampunk je práve velmi úzky žáner do ktorého patria veci ktoré sa odohrávajú v alternatívnej realite kde vynález pohodnu na báze ropi neexistuje a takmer všetko je poháňané práve parou. A názov steampunk vznikol v 80. rokoch minulého storočia takže je to drobátko viac ako niekolko desať ročí od Vernea.Prestige absolútne nezapadá do steampunku. 
706164
nesuhlasím. Steampunk je práve velmi úzky žáner do ktorého patria veci ktoré sa odohrávajú v alternatívnej realite kde vynález pohodnu na báze ropi neexistuje a takmer všetko je poháňané práve parou. A názov steampunk vznikol v 80. rokoch minulého storočia takže je to drobátko viac ako niekolko desať ročí od Vernea.Prestige absolútne nezapadá do steampunku. 
706161
2 -1
reagují: cain.pullo
reagovat
reaguje na: Mr.FREAKE
Tak ono to k tomu svádí, viz pojem "steam" ale ten odkazuje ne na samotnou technologii páry, ale na dobu 19 století a její alternativní vývoj, který může být jak fantasy tak sci-fi. Za prvního autora žánru steampunku (byť pojem ještě několik desetiletí neexistoval) lze považovat Vernea. Z dnešní doby fámozní spisovatel China Miéville, nebo vynikající hry DisHonored 1 a 2 (kde klíčová energie je velrybí olej), z filmů právě PRESTIGE (kde klíčová energie je elektrický proud - Tesla) nebo podprůměrný Wild Wild West, nebo Liga výjimečných. Steampunk je tak výrazný a svébytný žánr, že tvrdit jak např. WIKI že je pouhý podžánr, je nespravedlivé a nepřesné ;)
706161
Tak ono to k tomu svádí, viz pojem "steam" ale ten odkazuje ne na samotnou technologii páry, ale na dobu 19 století a její alternativní vývoj, který může být jak fantasy tak sci-fi. Za prvního autora žánru steampunku (byť pojem ještě několik desetiletí neexistoval) lze považovat Vernea. Z dnešní doby fámozní spisovatel China Miéville, nebo vynikající hry DisHonored 1 a 2 (kde klíčová energie je velrybí olej), z filmů právě PRESTIGE (kde klíčová energie je elektrický proud - Tesla) nebo podprůměrný Wild Wild West, nebo Liga výjimečných. Steampunk je tak výrazný a svébytný žánr, že tvrdit jak např. WIKI že je pouhý podžánr, je nespravedlivé a nepřesné *;)*
706148
3 -2
reagují: Gorecki, Mr.FREAKE
reagovat
reaguje na: cain.pullo
Steampunk je podžánr sci-fi či fantasy. Název, vzniklý v 80. letech 20. století[1], odkazuje na kyberpunk jako žánr sci-fi zaměřený na technologii a páru (anglicky steam), přesněji řečeno popisuje společnost a technologie založené na páře jako hlavním zdroji energie, která charakterizuje technologie tvořící kulisy děl tohoto žánru.

Do definície Steampunku absolúť nezapadá  Prestige... 
706148
[b]Steampunk[/b] je podžánr [url=https://cs.wikipedia.org/wiki/Science_fiction]sci-fi[/url] či [url=https://cs.wikipedia.org/wiki/Fantasy]fantasy[/url]. Název, vzniklý v 80. letech 20. století[url=https://cs.wikipedia.org/wiki/Steampunk#cite_note-encyklop-1][1][/url], odkazuje na [url=https://cs.wikipedia.org/wiki/Kyberpunk]kyberpunk[/url] jako žánr sci-fi zaměřený na technologii a [url=https://cs.wikipedia.org/wiki/P%C3%A1ra]páru[/url] (anglicky [i]steam[/i]), přesněji řečeno popisuje společnost a technologie založené na páře jako hlavním zdroji energie, která charakterizuje technologie tvořící kulisy děl tohoto žánru. Do definície Steampunku absolúť nezapadá  Prestige... 
706125
6 -1
reagují: cain.pullo
reagovat
Dunkirk je krasne natocene nic, takze dufam ze nic podobne nechysta.
Interstellar 3/4 dokonale a potom retardovane finale ( skoda)
...poslednu dobu ma klesajucu kvalitu ( stale nadpriemer)
Memento, Prestige a prvi dvaja Batmani su u mna velmi vysoko v osobnej top 50:) 

scifi na styl Metal Gear Solid by bolo cool
706137
Dunkirk je krasne natocene nic, takze dufam ze nic podobne nechysta. Interstellar 3/4 dokonale a potom retardovane finale ( skoda) ...poslednu dobu ma klesajucu kvalitu ( stale nadpriemer) Memento, Prestige a prvi dvaja Batmani su u mna velmi vysoko v osobnej top 50:)  scifi na styl Metal Gear Solid by bolo cool
2 -8
reagovat
Já bych bral nějakej pěknej thriller, klidně ve sci-fi kabátku. 
706133
Já bych bral nějakej pěknej thriller, klidně ve sci-fi kabátku. 
2 0
reagovat
reaguje na: Robur
Tak asi zalezi i na intenzite boje (obecne mestsky boj, cqb) a i historické dobe (mnohe vyjevy z napoleonskych valek - dle pameti napr Marbota bylo hotove peklo: napr popis jak se v horicim meste z lidi stala zuhelnatela krvava, mnohdy jeste dychajci, kase) a i provese.
706127
Tak asi zalezi i na intenzite boje (obecne mestsky boj, cqb) a i historické dobe (mnohe vyjevy z napoleonskych valek - dle pameti napr Marbota bylo hotove peklo: napr popis jak se v horicim meste z lidi stala zuhelnatela krvava, mnohdy jeste dychajci, kase) a i provese.
706029
0 -4
reagovat
Co se tice mrtvol (viz Robur nize) obecne, to co Vam zadny film neprenese je TEN neskutecny zapach, ktery je vlastne nejhorsi z cele zkusenosti. :D
706126
Co se tice mrtvol (viz Robur nize) obecne, to co Vam zadny film neprenese je TEN neskutecny zapach, ktery je vlastne nejhorsi z cele zkusenosti. *:D*
1 -2
reagovat
Kto mu vyvsteli, ze prestige je steampunk? :D
706125
Kto mu vyvsteli, ze prestige je steampunk? *:D*
3 -7
reagují: Mr.FREAKE
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se