Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Rok v kostce 2020 - 1. část


ikona
Mr. Hlad
ana de armascoviddaniel craiggentlemaniguy ritchiemizerovénetflixrok v kostcesacha baron cohenvlkochodci
Nejlepší herci, nejvtipnější scény, nejdůležitější události i nejbizarnější bizarnosti filmového světa 

Rok 2020 asi málokdo z nás strávil tak, jak by chtěl. Covid-19 zasáhl do životů lidí na celé planetě a samozřejmě se to dotklo i filmového průmyslu. Přesto bylo pořád na co koukat. Jen toho nebylo tolik a ta kvalita se musela trošku vyzobávat. I proto letos dostal Imf od Roku v kostce volno, protože zaplnit jednotlivé kategorie zajímavými vítězi bylo tentokrát opravdu náročné. Ale i tak jsme vloni v kinech a na streamu dostali dost důvodů k radosti. První díl Roku v kostce je tady a snad vám připomene, že ve všem tom covidovém marastu bylo i pár věcí, které se povedly. 

NEJLEPŠÍ HEREC

Redakční tip - Sacha Baron Cohen


Krále drzých komedií na hraně pobuřujících reality-shows jsme měli vždycky za génia. V roce 2020 mohla jeho výjimečnost zazářit (na rozdíl od jiných) naplno, protože se objevil hned ve dvou tahácích streamovacích platforem. V druhém Boratovi na Amazonu znovu prokázal svou pohotovost, nonkomformnost a komediální šílenost. Opravdový průlom do srdíček diváků ale přinesla až jeho vedlejší, přesto finálním dopadem na divákovu paměť v podstatě hlavní role lehce uřvaného, ale zatraceně vychytralého aktivisty z Chicagského tribunálu - cool a charismatický cápek, který by pro správnou věc obětoval všechno. My o Cohenovi nikdy nepochybovali, pro spoustu diváků ale mohlo jít o prozření jako u Sandlera nebo svého času Jima Carreyho. Tak jen dvojnásobná škoda, že mu před časem odepřeli tu úlohu Freddieho Mercuryho...

Osobní tip Civala: Andy Samberg - Andy Samberg mi přišel vždycky funny, suverenita s jakou utáhl komediální Palm Springs, mě ale naprosto nadchla. I Bill Murray musel uznale pokývat.

Osobní tip KarlaR: Riz Ahmed – Pokud jste pořád neviděli Sound of Metal, koukejte to dohnat. Riz Ahmed tam totiž vážně odvádí životní výkon a budu hodně smutný, pokud s ním nedosáhne na Oscara. Loni jednoduše neměl konkurenci!

Osobní tip Mr. Hlada: Daniel Craig – Většina bondovských herců má celkem problém najít pořádnou roli potom, co skončí s kariérou 007. Daniel Craig ale v Na nože ukázal, že je připravený zůstat hvězdou i po Není čas zemřít. Jeho Benoit Blanc je stejným dílem okouzlující jako otravný a já jsem rád, že si takhle výbornou postavu užil a bude se k ní chtít vracet. Blanc je pro Craiga i diváky sichr, že zůstane v první lize a já jsem za to rád.

Osobní tip Rimsyho: Chadwick Boseman - A tak já ho sem dám, no. Než se za pár dnů dozvíme, že vyhrál Oscara, stojí za to si Chadwicka Bosemana připomenout nejen díky podařenému (leč přece jen nikterak extrovnímu) výkonu ve svižné hudební biografii Ma Rainey – matka blues, ale pro mě především díky uměřenější úloze v Bratrstvu pěti. Když už Akademie trestuhodně opomenula Delroye Linda, je dobře, že se o tomto nepříliš nadšeně přijatém válečném dramatu bude mluvit i díky Bosemanovi, jehož Spike Lee pasoval do téměř mesiášské úlohy. Bosemanova památka díky těmto dvěma posledním dílům výrazně vzrostla na hodnotě.

Osobní tip Spoonera: Robert Pattinson - Robert Pattinson se už několik let úspěšně zbavuje nálepky „toho emo upíra ze Stmívání,“ až loni se mu však povedlo toto prokletí prolomit asi u největšího počtu diváků. Stačily pak k tomu dvě výtečně a sebejistě ztvárněné role. V nolanovce Tenet si zahrál největšího sympaťáka a asi jedinou postavu, které chtěl divák držet palce, a v temnějším Ďáblovi byl zase za správně úlisného a znepokojivého faráře, jenž měl naopak k diváckým sympatiím hodně daleko. Pattinson měl zkrátka úspěšný rok završený teaserem na jeho Batmana, jenž snad definitivně ukončí jeho proměnu z pobledlého upíra v herecké eso i u těch největších škarohlídů.

Osobní tip do_oda: Tom Holland - Něco mi říká, že se za rok budu opakovat, ale čert to vem. Tom Holland jako herec neuvěřitelně rychle roste, přitom už v katastrofickém snímku Nic nás nerozdělí jako de facto malý kluk podal velice slušný výkon. Jako Spider-Man pak konstantně dokazoval, že může úplně v pohodě konkurovat dospělejším Avengerům. Nicméně ta nejsyrovější a nejšťavnatější role přišla až v loňském Ďáblovi, kdy stačilo jen pár vteřin, abyste zcela zapomněli na Petera Parkera a začalo vás mrazit z jeho hereckého koncertu, kdy často zastiňoval i daleko zkušenější herce, než je on sám. Zkrátka klobouk dolů a do budoucna čekám velké věci.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace