Diskuze k článku Téma: Ve vesmíru nikdo neměří vaše IQ

příspěvky 1 - 20 Napsat příspěvek
25.05.2017 17:23:32
Ještě malá zajímavost.

Na blogu toho stejného člověka jsem našel velice zajímavou úvahu, kterou rozepsal těsně po vydání (knižního) šestého dílu Harryho Pottera. Kde přesně do detailu rozepsal scénář, že Brumbál určitě nezemřel, ale svojí smrt jenom šikovně naaranžoval aby mohl lépe svrhnout Voldemorta. 

Teď už všichni samozřejmě víme, že ta úvaha byla mylná, ale dokázal tam předpovědět smrt Dobyho, Moodyho a to, že Snape je kladná postava a spoustu dalších věcí. Taky hodně zajímavý počtení. ;)
0 0
reagovat
25.05.2017 17:15:54
Rozhodně se večer mrknu a zkusím ho najít. Teď jsem koukal, že Prometheus je rok ( 2012 ), takže to bude opravdu prdel hledat 4 - 5 let starej blok. :D  Přece jenom pár měsíců po premiéře těch informací nebylo zrovna moc, proto se ani nedivím, že mě to házelo na anglický blogy, ale sám jsem se do toho namočil tak teď si to i vypiju. :D

Určitě souhlasím, že ke stejnýmu názoru mohlo dojít více lidí. Ale tady šlo spíše o to, že ty články byly opravdu jak přes kopírák. A i když to je opravdu už hodně dlouhá doba, tak jsem měl pocit, že čtu znova úplně to samé. 
Pouze ta myšlenka, že dva lidi z odlišných zemí napíšou tak podobné články mě přijde zajímavá . Takže už jenom to najít. :))

Je zajímavý i sledovat jak se ten film postupně rozležel, protože si dokonce pamatuju, jak jsem pár lidem vysvětloval nedořešené zápletky právě skrz tento článek a 99% lidí se tomu smálo ( proč do podobnýho filmu pletu Ježíše, Adama a Evu atd. ) a i já sám jsem byl a pravděpodobně i stále jsem podobného názoru, ale teď po tvém článku a skoro pěti letech utichnutí to většina bere jako pravděpodobný scénář.

Já jsem toho názoru, že ten článek z blogu, ale ( teda i tvůj ;) ) mají větší hloubku než samotný film. A diváci si často představují mnohem více střípků a odkazů, než jich ve filmu vůbec reálně je.
0 0
reagovat
25.05.2017 09:40:14
John1000: Můžel mi pls do vzkazníku pak nahodit odkaz, jestli to najdeš? Jinak k článku - snažil jsem se zdůraznit, že mnohé/prakticky všechno pochází z nejrůznějších teorií a že se rozhodně nejedná o nic, na co bych si mohl činit vlastní nárok. Je to spíš sesumírování domněnek a teorií. Z vlastního jsem do toho vnášel jen určitou posloupnost, seřazení a logicky i výběr "těch správných". I ona myšlenka s "doslovným adaptováním" Miltona a jeho Ztraceného ráje není úplně "má". Jedinou věc, co si fakt nejsem jistý, že jsem na ni nenarazil (tj že je to opravdu čistokrevně má vlastní dedukce) je ta pasáž o varování... Pokud ale něco takového píšeš a spojuješ v jeden celek, zákonitě ti z toho vyleze něco značně konkretizovaného a osobně modifikovaného.
O překlad určitě nejde a napsal jsem to od píky sám, což ale nic nemění, že ke stejnému, třeba i vlastnímu musel dojít i někdo další. Já v tom ale problém nevidím, tedy až do chvíle, než se začnou objevoval komenty, které "veškeré zásluhy" připisují mně, žejo :D...
0 0
reagovat
25.05.2017 09:00:54

Marty7CZ

Riddle me this: Prometheus mě bavil a Nolan je pro mě bůh. 
0 0
reagovat
25.05.2017 08:43:00

Karlos

Však to nebyl Karlosův článek ne ? Vždyť přesně stejnej článek jsem viděl na jednom anglickým blogu. Borec to tam rozepsal úplně stejně jako Karlos. Stejný teorie a stejný závěry. Našel jsem to náhodou, když jsem googloval několik vysvětlujících faktů k ději asi půl rok po premiéře. Myslel jsem, že to Karlos jenom vzal a přeložil do češtiny, ale tady to každej bere jako jeho tvorbu a myšlenku. 

Pokud je to opravdu Karlosova tvorba tak se samozřejmě omlouvám a pokusím se ho znovu najít, ale jak jsem psal je úplně totožný pouze v AJ.
0 0
reagovat
23.05.2017 23:18:26

Marty7CZ

Je tak príjemné byť filmovy ANALfabet 8) PS: ...a NOLANfanat
0 0
reagovat
23.05.2017 22:36:01
Mě to prostě nedá a zas se musím vyjádřit. Co je tady při kritice Promet/Coven tentokrát filmovejch megamachrů včetně redakce, mi bere dech!!!!To chcete vážně říct, že by jste byli radši, kdyby Ridley už ty Alien filmy netočil? Když někdo napíše, že Prometheus je "špatnej" film, tak je to pro mě vobyčejnej filmovej ANALFABET(a může se urazit kdo chce, je mi to fuk). Takovej expert je evidentně vyznavač "Trošky", nebo "NOLANfanat", jinak si to prostě neumim vysvětlit. A ano, Covenant jde k BD edici PROMETHEUS to ALIEN okamžitě do sbírky!
0 0
reagovat
22.05.2017 01:15:34
Hromada kecu, Ridley to vymyslel natocil definival, tak si myslim, ze si s tim muze delat co chce, posouvat kam chce. Mne se to libilo a to hodne, oproti prometheusovi mnohem vic. Na MZ nazoru prostr nezalezi ;)
0 0
reagovat
21.05.2017 11:53:41
Imo kdyz bylo mozne uvazovat o natoceni Alien 5 s ignorovanim 3ky a 4ky, nemohl by nekdo tacit "prequelovou" trilogii tak aby nebyla dementni a davala smysl? Samozrejme s ignorovanim Promethea a Covenanta. Vazne by to neslo?
0 0
reagovat
21.05.2017 11:45:51
Karlosi, z tvého ultimátního článku o teoriích v Alienovi, který vyšel před dvěma měsíci, jsem byl nadšený. Bohužel se ale potvrdilo (jak mnozí psali v diskuzi pod článkem), že tvé teorie byly kvalitnější než Covenant samotný. Hezky se to četlo a mnohé by dávalo smysl, kdyby ovšem zajímavé nápady z Promethea, tedy vše záhady kolem stvoření života, inženýrů, vysvětlení tajemného "akcelerantu", Scott zjevně nadobro nezametl pod stůl... Upřímně ani nevěřím tomu, že by se tomuto tématu věnoval v následujících filmech. Film se mi přesto moc líbil, dokonce uvažuji o druhé projekci. Nový směr, kterým se Scott ubral v Prometheovi mi přijde zajímavý, včetně těch filozoficko-náboženských konotací, o nichž můžeme spekulovat. Proto budu rád za jakoukoliv další teorii a držím ti v tomto pěsti. Určitě napiš, cokoliv tě zajímavého napadne :). Je dobré vědět, že nejsem sám, kdo je zjevně frustrovaný tím, že žádné odpovědi nedostal...
0 0
reagovat
20.05.2017 23:52:56
Videno. Je to slaboucky. Jinak nez Prometheus, ale slaboucky. Nema cenu se imo patlat v cem. Na dalsi Alien film nejdu, ani kdyby to tocil Cameron. Ta saga uz je vyseptala
0 0
reagovat
20.05.2017 22:51:07

Sony

jaks zminil toho Bonda a Skyfall - to byly dve veci co odepsaly ten film do vecnych lovist - pro me. Nejdriv spadl ze trista metru do vody z toho vagonu na zacatku fimu. Ja rek Je mrtvej. Další zaber v horsky chate ho osetruje kunda. No a na konci když bezeli nocnim polem jsem nahlas rval v kine Zhasni tu baterku. A padouch samozrejme nemel od pozaru vypalenou sitnici a hned je v tom poli i videl....
0 0
reagovat
20.05.2017 22:46:51

rocketing

nevim, jestli si to pamatuju uplne presne, tusim ze puvodne mel byt Prometheus regulerni vetrelec, ale pak vzal Skott Lindeloffa a dal mu instrukce, aby smaznul ci zmenil všechno, co nejakym zpusobem ve filmu odkazuje na vetrelce a zadal tam co nejvic krestanskych symbolik. Nikdo nevi proc to udelal, mozna tam nekde zacal ten gulas s fakty vetrelciho vesmiru. Ale protože Prometheus samotny byl gulas sam o sobe a jak ctu tak podobne je to s Covenantem, je mozne, ze je to všechno zpusobeno obyčejnou stareckou demenci a smysl to zadny davat nemá :-)
0 0
reagovat
20.05.2017 15:41:39

Karlos

No, co se dá dělat.

Komu se film líbí, ať si ho užije. Koneckonců takový divák dopadl ještě dobře. Dostal další dobrý film.

My ostatní prostě nad Vetřelcem zamáčknem slzu. ;)
0 0
reagovat
20.05.2017 15:37:44
Imo bez divokých teorii to nepůjde...:D?)
0 0
reagovat
20.05.2017 15:20:07

Karlos

No mě by třeba zajímalo, jak jsem psal:

Řeší Covenant nějak to, co bylo v úvodu prvního Vetřelce? Dá se to vůbec nějak vysvětlit, aniž by se vymýšlela divoké teorie?
0 0
reagovat
20.05.2017 15:05:12
Jestli bude zajem, pak mám fakt chuť napsat pokračování teorií... Dnes jdu na film podruhé, a chci si všímat detailů... imo to ale dle meho na to vyznění z filmu fakt nevypadá...
0 0
reagovat
20.05.2017 15:00:05

Robur

Děkuji za pochvalu, docela jsi se trefil. Nějakou dobu se snažím psát - se střídavými úspěchy (jedna knížka, pár povídek a scénářů). ;)
0 0
reagovat
20.05.2017 14:44:18
Teď mě tak napadlo - když odbočím od celkové hlouposti jednání postav atd. atd...
Upozorňuji předem, že to je HEAVY SPOILER příspěvek... takže celej půjde pod spoiler tag.

V prvním Alienovi z 79 je na planetě (čert ví, jestli to není měsíc, ale to je jedno) havarovaná loď SJ s vetřelčími vejci a na sedadle sedí jeden SJ a v hrudníku má díru. Tato planeta/měsíc/těleso se jmenuje LV426, pokud se nepletu.
V Prometheovi, který se odehrává na LV223, je také loď SJ, ale neobsahuje vetřelčí vejce, ale nějaké vázy atd. LV223 je poblíž LV 426.
Covenanta jsem neviděl, ale co jsem vyčetl, tak vetřelce + facehuggera vyrobil David a film se odehrává na planetě SJ, kam David a Elizabeth odletěli. David vybije SJ civilizaci a na konci odfrčí s hybernovanými kolonisty kolonizovat něco kdesi v dáli. Tak kdo dal do SJ lodi vetřelčí vejce a proč tato loď havarovala na LV426? Nevím, jestli to Covenant zmiňuje.
Ale OK, dejme tomu, že to vysvětlit lze. I když nechápu, proč by je tam David dával, když rasu SJ vyhladil tím černým olejem. Copak tušil, že tam přiletí další lidé?

Ale Prometheus se odehrává v roce 2093, Covenant 2104 a Alien 2122. Tzn. vetřelčí vejce v Alienovi by mohla být stará maximálně 18 let? Proč potom SJ vypadá jako by byl už stovky let mrtvý a když ho zkoumají, tak podle nich vypadá jako zkamenělina? A i vetřelčí vejce vypadají jakoby hybernovala už hodně dlouhou dobu. Nevypadá jako něco, co tam leží ne víc jak dvacet let. Přijde mi, že to vůbec nedává smysl.
0 0
reagovat
20.05.2017 14:39:04
S filmovou logikou je to diskutabilne, lebo kazdy film si skutocne nastavuje vlastne pravidla a je uz na divakovi, ci ich prijme, alebo nie. Ako tu uz zaznelo, tak ani prvy Alien nebol bez poskrvny, s cim suhlasim, lenze divaci maju tendenciu si klasiky prilis idealizovat.

Ovsem, hoci mi Prometheus celkovo sadol, mimo ine aj svojou atmosferou, tvrdenie ze ide o rovnako hlupy film ako prvy Alien je velmi diskutabilne. Prehreskov proti logike je v Prometheovi viac, respektive posobia vyraznejsie, navyse film je v zaverecnej tretine pomerne nelogicky prestrihavany, casto akoby v nom chybali cele sceny. Ale ak to niekto nechce vidiet, tak to neuvidi.
0 0
reagovat
© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se