Film jako umění ti neberu, proto mluvím spíš o blockbusterech, kde to z principu věci platí méně. Problém je ale jinde.
"Poplácávat Avatara za to, že scénář má dobrý koncept ... úvod-stať-a závěr ... je banální". Souhlasím, jenže když má 20 drahých filmů ročně problém právě toto dodržet, tak už to za banální nepovažuju. Je krásné, že mi vyjmenováváš jiné scifi blockbustery, které považuješ za lepší (já některé taky), ale:
The Thing 1982
Aliens 1986
Contact 1997
The Matrix 1999
...
První Transformers (viděni xkrát) jsou super, mimo jiné fungují v té rovině, o které mluvím u Avatara (byť je to víc neseriózní a rozhodně je nepovažuji za lepší film). Je ale otázkou, proč první Transformers super jsou, ale dalších 5 jsou splácaniny (+ super Bumblebee, který je ale vyloženě komorní). Prostě mi přijde úsměvné kritizovat Avatara za to, že je "jen" formálně správný, ale jinak "prázdný", když jeho konkurence není ani to.
Já považuju Interstellar/Gravity/Martian za lepší film, i za lepší sci-fi, ale zároveň to beru jako horší blockbuster. A pokud zůstaneme v rovině těch velkých akčních letních filmů, tak jich fakt moc není.
PS: taky by mě zajímalo, co je na tom filmu špatně, krom "nelíbí se mi", "nestrhl mě", "eko agitka mě nezajímá", "není originální" a jiných podobných frází. Vadila ti někde hudba? Herecký výkon? Efekty? Scénář?... a právě ta neschopnost přijít a říct "tohle nefunguje protože..." je velmi specifická právě pro Avatara (bohužel také jen toho prvního, na dvojce už pár věcí najdu).
reaguje na:
Vozembouch
|
reagovat
|

