Diskuze k článku MovieZone Live #238 o Válce Rohirů a Čarodějce, pivo s režisérem Přišla v noci a narvané Herohero
příspěvky
Napsat příspěvek
váš komentář
Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
TOP Diskuze
44Krtkův svět: Recenze 39Jurský svět: V.I.M. 38Superman: Final Trailer 37Balerína potápí Johna Wicka, Ana de Armas si vystřílela kasovní zklamání 26Jak vycvičit draka: Recenze 25Víkendový výplach #823 o Bondovi a Mission: Impossible 20Balerína: Recenze 17První dojmy: animovaný Predátor: Zabiják zabijáků 16Fantastická čtyřka: První kroky: Trailer 2 81Téma: Gunnův Superman letí do kin. Spasí Warnery a utrží miliardu?
Komentáře
- Superman: Final TrailerconnorZajímavé, zrovna včera jsem se bavil s jedním člověkem o komiksových filmech a MoS jsem dal jako příklad komiksové "adaptace", která měla jedno z největších měřítek vůbec. Ano, Gunnův Superman bude mít podle všeho taky slušně velké měřítko, ale myslím, že tady bude dokonce využité o dost méně samoúčelně, resp. jednotvárně jak to bylo v Snyderově bijáku. Ne že bych neměl MoS rád, právě kvůli tomu pocitu monumentálnosti a epického vyprávění, ale rozumím i tomu, proč byl mnohými lidmi tak kritizován.
S čím souvisí další bod. To hrdinovo dilema, které souvisí s filozofií jeho dvou otců, je v kontextu Supermana úplně mimózní. A nakonec vlastně i mimo ten kontext, viz ta strašně hloupá scéna, která má celé dilema finalizovat (). Celý problém plyne z toho, že Snyder prostě vůbec nechápe, kdo je Superman, stejně jako nepochopil, kdo je Batman. Nebo vlastně možná to nechce chápat, co jsem tak viděl některá jeho popravdě dost ujetá vyjádření. On miluje svoje antické paralely, dramata, strašnou vážnost, ponurost a zbožšťování postav, celý jeho vztah k Batmanovi je postaven asi čistě na znalosti jediného komiksu - TDKR od Millera... a Watchmenech (kde je ovšem ironické to, že ani tady nepochopil, co chtěl touhle dekonstrukcí žánru Moore sdělit). Ale všechno ostatní odmítá včetně základních motivací, atributů, vlastností a rysů těch postav. Na rozdíl od Gunna, který je viditelně chápe. Sám jinak už několikrát taky řekl, že nikdy nehodlá dělat film o postavě, kterou by nechápal nebo se do ní nedokázal vcítit.
Uznávám, že trailerová kampaň na MoS byla kvůli vícero faktorům ještě někde jinde a funguje hodně dobře dodnes, ale na druhou stranu, a tehdy jsem ani já osobně neměl až takovou znalost Supermana + jsem byl mladší a více "edgy", takže se mi ta strašlivá vážnost a temnota líbila, ale cítím, že tady to bude konečně ten skutečný komiksový Superman, kterého jsem si zamiloval v pozdějších letech. Jak to řekl Gunn, Superman je laskavost ve světě, který si myslí, že je laskavost staromódní. A tenhle filozofický rozpor (vyjádřený v kampani už tou skvělou scénou v minulém traileru mezi Clarkem a Lois) mi osobně přijde popravdě mnohem zajímavější než ten v MoS, postavený na hodně vratkých nohách, a navíc devalvující tu postavu.
U Luthora ještě konečné hodnocení vynášet nebudu, je pravda, že působí trochu méně výrazně, ale potenciál tam stále cítím (Zod tady zatím ovšem nejen kvůli úžasně charismatickému Shannonovi vede s obstojným náskokem). Jeho postava nakonec je nejzajímavější v tom kontrastu ztělesnění lidské malichernosti vůči něčemu, co nás přesahuje, ale přitom ztělesňuje zároveň ten lidský ideál. Jenže tu odlišnost a bezmocnost tu odlišnost změnit někdo prostě nemůže snést. A tak využívá svou obrovskou inteligenci a obrovské možnosti na něco, co nakonec lidstvo ještě více ohrožuje než aby ho pozvedávalo.
Držení mrakodrapu... ehm. Porušování všemožných fyzikálních zákonů je přece v sci-fi/fantasy od počátku věků (potom si z toho někdy utahují autoři, co nenávidí superhrdiny, jako je Garth Ennis) a nikdy se to neřešilo. Hulk udělá jeden krok a způsobí to zemětřesení na celém východním pobřeží USA (nemluvě o jeho dalších, ještě absurdnějších výkonech, a to v současnosti, ne kdysi dávno), a Superman jednou tahal na řetězu všechny planety z jedné umírající galaxie do druhé (ok, ale tohle je naopak něco, co se stalo v Silver Age komiksu, dneska se autoři přece jen většinou až do takhle šílených kousků nepouštějí, většinou :D). Stan Lee se k takovým dotazům každopádně vyjádřil "Nevím jak to funguje, prostě to funguje" :) V posledních letech se to přesto začali někteří autoři snažit různě vysvětlit tak, že Superman používá tzv. kontaktní telekinezi (tactile telekinesis), která zabraňuje tomu, aby při pokusu zvednout budovu, tanker nebo letadlo místo zamýšleného zvednutí udělal pouze díru a všichni umřeli. Lépe to vysvětlit asi nejde.
No, závěrem, od tohohle filmu prostě čekám krásný, optimistický a podnětný pohled na nejstaršího hrdinu, a zároveň velkolepý start DC vesmíru. Takže vlastně to bude pro mě důležitější a zásadnější film než byl MoS. Doufám, že se povede.
PS: Možná, že kampaň pro některé lidi nefunguje i kvůli tomu, že ji Gunn pojal tak, že skoro nic z děje neprozrazuje. Jen udává tón, představuje hlavní postavy a jejich motivace/charaktery, ukazuje pár střípků akce. Což osobně beru jako plus. - Superman: Final Trailerdo_OdNo tak hlavně to zní, jako bys od Gunna chtěl, aby točil něco, co není on. Jemu vyloženě sedí, když se může opírat o větší množství postav, nechávat je se mezi sebou různě prát, špičkovat a povzbuzovat, zatímco někde mezi tím vždycky najde jasnej dramatickej rámec, kterým pak prodá ty emoce uvnitř.
A do toho je okolo vždycky hromada většinou cool akce + teda ten lehce dětinskej humor, kterej se měl ale v Supermanovi spíš krotit. Od začátku bylo jasný, že to nebude další Man of Steel. Tady skáčeme do vesmíru, který už bude mít svý zakonitosti a pravidla nastavený maličko jinak, metalidi atd. tady jsou běžnou věcí, Luthor určitě nechce zabít Supermana jen proto, aby ho zabil.
Imho to z trailerů vyznívá trochu jako guláš, protože to záměrně bude trochu guláš, zejména pro nekomiksový diváky. Ale asi bych se nebál, že ten film kvůli tomu nebude fungovat, když přesně v tom spočívá Gunnova síla. Spíš mě zajímá, jak se tomu pak uzpůsobí všechny ty další věci, Supergirl počínaje a Swamp Thing nebo HBO Green Lanternama konče. - Superman: Final TrailerPoluxFinální trailer, takže nepřekvapivě zase sázka na první signální, ale je škoda, že tady Gunn neukázal i nějakou práci s postavami (a že jich v tom filmu je
), protože spektakulární digitální omalovánky se už odprezentovaly v dostatečné míře v předchozích trailerech. Nicméně kino je nadále jisté.
Ta kombinace původní komiksové estetiky, Donnera, Singera a Gunna, to znamená mohutné GotG vibes s infantilními vtípky v doprovodu obskurních kaiju potvor, plus kick-off nového DCU s tunou dalších superhrdinských postav a tím pádem spoustou build-upů po cestě pro budoucí originy/sequely sice působí přeplácaně až chaoticky, ale na druhou stranu je to zase něco nového (co může tuhle značku zase někam posunout) a jsem zvědavý, zda a jak se to Gunnovi povedlo. Tak jako jsem byl před lety zvědavý na Snyderův pokus o realistické/seriózní pojetí na hraně antického dramatu. Pokud se Gunn neutrhnul ze řetězu a "gunnoviny" budou ve filmu představovat jen koření a nikoliv hlavní chod, tak stále věřím tomu, že pláštěnka ve slipech může pod Gunnem skvěle fungovat. Snad mě nevyvede z omylu.
- Dvě tváře zločinu: RecenzexmildenVyloženě mě šokovalo jak to má na csfd směšně nízké hodnocení, přitom to příjemně odsýpající záležitost se skvělým DeNirem, ve které není rozhodně nuda. Scénarista Mafiánů a Casina zkrátka je cítit a já jsem hrozně rád, že Alto Knights vznikli. Prostě snímek, který se do dnešních časů vůbec nehodí, ale kvality rozhodně má. 75%
- Superman: Final TrailerHoraceNedáva mi potom logiku, všetko baliť do týchto "haha" vecí a gunnovín a prídem do kina a budem mať z toho zrazu iný pocit. Už teraz šípim, že Houlta, ak bude pokračovať samotný Lex a vôbec samotný Superman, tak ho musia vymeniť. Z trailerov znie ako Syndrome z Rodinky úžasných, že sa hrá na to byť zlým.
A znova dostávame funny a detinské pasáže, kde budú trpieť asi civilisti.
© copyright 2000 - 2025.
Všechna práva vyhrazena.
Všechna práva vyhrazena.
Kontakty: Technická podpora | Redakce