Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuze k článku Bezstarostná jízda: V.I.M.

příspěvky 1 - 6 Napsat příspěvek
reaguje na: Polux
podpisujem. tiez ma to neoslovilo
866839
podpisujem. tiez ma to neoslovilo
866826
2 -1
reagovat

Kult

link

A ten Nicholson je tam absolutně boží :+
866838
https://youtu.be/egMWlD3fLJ8 A ten Nicholson je tam absolutně boží *:+*
Kult
1 0
reagovat
Tohle by možná stálo za to si zase připomenout, no. Viděl jsem to poprvé a naposledy během amerického nezávislého léta (nebo tak nějak se ten cyklus jmenoval) v televizi někdy zhruba 20 let zpátky a to vlastně jen kvůli tomu, že šlo (respektive stále jde) o totální kult a klasiku nezávislého filmu a Nového Hollywoodu (a Cinema o filmu opakovaně napsala, že by jej každý filmový fanoušek měl vidět:D) a pamatuju si, že nějak extra velký dojem na mě film tehdy neudělal (a proto jsem jej už nikdy znovu neviděl).
 
Asi hlavně tím, že ten proslavený neřízený chaos při natáčení a gigantická míra improvizace na place se do výsledku promítly na můj vkus až příliš a po slibném začátku se děj filmu v určitý moment tak nějak rozklíží a pokračuje odnikud nikam až do finále, které vyloženě působí, jakoby Hopper a Fonda nevěděli přesně, jak film rychle ukončit, tak přišli s deus ex machina řešením v podobě buranů s brokovnicí.
 
Je ovšem fakt, že tehdy jsem byl dost velký odpůrce konceptů "samotná cesta je cíl" a "zážitek a zkušenost stojí nad příběhem", což u mě prolomil až o pár let později Coppola s Apocalypse Now a svou roli tehdy jistě sehrálo i přehnané očekávání z mé strany (když je to údajně obří kult a klasika v jednom, tak to musí být úplně boží). Dnes bych se na film i s ohledem na nabyté životní a filmové zkušenosti:D pravděpodobně díval úplně jinak. Jeden ze spousty filmů, kterému po dlouhých letech asi dám další šanci.      
866826
Tohle by možná stálo za to si zase připomenout, no. Viděl jsem to poprvé a naposledy během amerického nezávislého léta (nebo tak nějak se ten cyklus jmenoval) v televizi někdy zhruba 20 let zpátky a to vlastně jen kvůli tomu, že šlo (respektive stále jde) o totální kult a klasiku nezávislého filmu a Nového Hollywoodu (a Cinema o filmu opakovaně napsala, že by jej každý filmový fanoušek měl vidět*:D*) a pamatuju si, že nějak extra velký dojem na mě film tehdy neudělal (a proto jsem jej už nikdy znovu neviděl).   Asi hlavně tím, že ten proslavený neřízený chaos při natáčení a gigantická míra improvizace na place se do výsledku promítly na můj vkus až příliš a po slibném začátku se děj filmu v určitý moment tak nějak rozklíží a pokračuje odnikud nikam až do finále, které vyloženě působí, jakoby Hopper a Fonda nevěděli přesně, jak film rychle ukončit, tak přišli s [spoiler]deus ex machina[/spoiler] řešením v podobě [spoiler]buranů s brokovnicí[/spoiler].   Je ovšem fakt, že tehdy jsem byl dost velký odpůrce konceptů "samotná cesta je cíl" a "zážitek a zkušenost stojí nad příběhem", což u mě prolomil až o pár let později Coppola s Apocalypse Now a svou roli tehdy jistě sehrálo i přehnané očekávání z mé strany (když je to údajně obří kult a klasika v jednom, tak to musí být úplně boží). Dnes bych se na film i s ohledem na nabyté životní a filmové zkušenosti*:D* pravděpodobně díval úplně jinak. Jeden ze spousty filmů, kterému po dlouhých letech asi dám další šanci.      
3 0
reagují: pepo
reagovat
reaguje na: kfk
To jsou Samotáři.
866822
To jsou Samotáři.
866815
5 0
reagovat
reaguje na: kfk
Ano, je.
866816
Ano, je.
866815
3 0
reagovat
Není to ten film, kde hulili trávu přímo ve scénách?
866815
Není to ten film, kde hulili trávu přímo ve scénách?
2 0
reagují: (=LIFTY=), fr3ak
reagovat
© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se