Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuze k článku Dead for a Dollar: Recenze

příspěvky 1 - 7 Napsat příspěvek
reaguje na: minitroll

4/10

Vizuál mi sedl, ale ty postavy jednaly tak tupě, až to bolelo. Zachraňujou to herci, ale ten film je fakt srajda.
843069
Vizuál mi sedl, ale ty postavy jednaly tak tupě, až to bolelo. Zachraňujou to herci, ale ten film je fakt srajda.
4/10
843050
1 0
reagovat
Za mě klidně 7/10 dokoukáno před chvílí. Nechápu ty hejty na vizuál, není to pozlátko, ale není to ani bída. Chápu, že si všichni zvykli na kovbojky s epickými leteckými záběry Montany atd, ale na to Hill nehraje.

Divoký západ tu je spíš jak ze starých fotek, všechno je spíš funkční, omšelý, odřený a zaprášený. Těžko čekat od Hilla Smrt jí sluší a další napulírované stylistické zábavy. Nic mě v tomhle filmu vyloženě nesralo, motivace postav jednoduchý, ale jasný, nikdo se nechoval jako idiot. Dafoe trochu nevyužitý, těšil jsem se víc. Waltz umírněný a bez pitvoření, přesto dobrý civilní výkon.

Hudba nevybočovala, ale místy byla fajn, scénu jak ve finále hlavní padouch s bandou přijíždí do města, je podkreslená hudbou tak dobře, že jsem si to s potěšením vrátil a dal ještě jednou. Prostě slušný oldschool standard. 
843050
Za mě klidně 7/10 dokoukáno před chvílí. Nechápu ty hejty na vizuál, není to pozlátko, ale není to ani bída. Chápu, že si všichni zvykli na kovbojky s epickými leteckými záběry Montany atd, ale na to Hill nehraje. Divoký západ tu je spíš jak ze starých fotek, všechno je spíš funkční, omšelý, odřený a zaprášený. Těžko čekat od Hilla Smrt jí sluší a další napulírované stylistické zábavy. Nic mě v tomhle filmu vyloženě nesralo, motivace postav jednoduchý, ale jasný, nikdo se nechoval jako idiot. Dafoe trochu nevyužitý, těšil jsem se víc. Waltz umírněný a bez pitvoření, přesto dobrý civilní výkon. Hudba nevybočovala, ale místy byla fajn, scénu jak ve finále hlavní padouch s bandou přijíždí do města, je podkreslená hudbou tak dobře, že jsem si to s potěšením vrátil a dal ještě jednou. Prostě slušný oldschool standard. 
1 0
reagují: Robur
reagovat
reaguje na: Polux
5/10 a zhodujem sa v tvojej kritike, až na to, že mne aj tá záverečná akcia prišla slabšia, než mohla byť. Hlavne vis-a-vis strieľanica v bare, to bolo tak scenáristicky hlúpe. Stoja od seba ani nie 3 metre, a všetci zlí padnú a s kladasov to ledva niekto dostane, aj to nie fatálne. Podobne sú na tom interakcie Waltza a záporákov, ale tam sa to dá prekúsnuť, lebo druhá strana sa na neho rúti z väčšej dialky na koni, takže minutie, hoci v dráhe nič nestojí, nešuští moc papierom. SSom teda skôr sklamaný, takto premárniť tandem Waltz - Dafoe na plátne, fuh.
842924
5/10 a zhodujem sa v tvojej kritike, až na to, že mne aj tá záverečná akcia prišla slabšia, než mohla byť. Hlavne [spoiler]vis-a-vis strieľanica v bare, to bolo tak scenáristicky hlúpe. Stoja od seba ani nie 3 metre, a všetci zlí padnú a s kladasov to ledva niekto dostane, aj to nie fatálne. Podobne sú na tom interakcie Waltza a záporákov, ale tam sa to dá prekúsnuť, lebo druhá strana sa na neho rúti z väčšej dialky na koni, takže minutie, hoci v dráhe nič nestojí, nešuští moc papierom. S[/spoiler]Som teda skôr sklamaný, takto premárniť tandem Waltz - Dafoe na plátne, fuh.
842914
2 0
reagovat

5/10

Slušná práce, ale vzhledem k lidem před (Waltz a hlavně Dafoe se do westernu hodí jako málokdo) i za kamerou (režijní matador Hill se k westernu vrací po 15 letech) jsem doufal v ještě o něco větší zásah. Ani by tak nevadilo, že příběhově si to půjčuje kdeco (zejména z nestárnoucí klasiky The Professionals), skromný budget kouká z každé scény (přes pokusy o panoramatické záběry a jednu slušnou kamerovou jízdu z dronu se skoro až televizní look celého filmu nezapře) a nic tady není vysloveně špatně (byť některé scény, resp. dialogy, hraničí až s ochotnickým divadlem), ale bohužel nic tady není ani vyloženě skvělé (Waltz hraje podstatně méně zábavnou verzi svého zubaře z Djanga, Dafoe je tady extrémně nevyužitý a děj se dost dlouho točí v kruhu, naštěstí to ale vyvažuje hodně dobrá Brosnahan a obstojný Bratt, vystupující zde kdoví proč jako mexikán (na Bardema už asi nezbyly prachy:D), plus finální přestřelka v tradičním "jeden proti všem" stylu). Při té současné nouzi o nějaký (slušný) western je ale každý podobný kousek vlastně dobrý:).
842914
Slušná práce, ale vzhledem k lidem před (Waltz a hlavně Dafoe se do westernu hodí jako málokdo) i za kamerou (režijní matador Hill se k westernu vrací po 15 letech) jsem doufal v ještě o něco větší zásah. Ani by tak nevadilo, že příběhově si to půjčuje kdeco (zejména z nestárnoucí klasiky The Professionals), skromný budget kouká z každé scény (přes pokusy o panoramatické záběry a jednu slušnou kamerovou jízdu z dronu se skoro až televizní look celého filmu nezapře) a nic tady není vysloveně špatně (byť některé scény, resp. dialogy, hraničí až s ochotnickým divadlem), ale bohužel nic tady není ani vyloženě skvělé (Waltz hraje podstatně méně zábavnou verzi svého zubaře z Djanga, Dafoe je tady extrémně nevyužitý a děj se dost dlouho točí v kruhu, naštěstí to ale vyvažuje hodně dobrá Brosnahan a obstojný Bratt, vystupující zde kdoví proč jako mexikán (na Bardema už asi nezbyly prachy*:D*), plus finální přestřelka v tradičním "jeden proti všem" stylu). Při té současné nouzi o nějaký (slušný) western je ale každý podobný kousek vlastně dobrý*:)*.
5/10
2 0
reagují: Ravenous
reagovat
reaguje na: Memphis
Dík. Mně se to furt motá s tímhle :)
842913
Dík. Mně se to furt motá s [url=https://www.csfd.cz/film/19503-dolar-za-mrtveho/recenze/]tímhle[/url] :)
842912
2 0
reagovat
Hlade, na hlavní stránce a v textu máš název filmu obráceně. Trochu mě to zmátlo. :D
842912
Hlade, na hlavní stránce a v textu máš název filmu obráceně. Trochu mě to zmátlo. *:D*
1 0
reagují: Mr. Hlad
reagovat
a kde to uvidíme? 
842909
a kde to uvidíme? 
1 0
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se