Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuze k článku V nemilosti: Recenze

příspěvky 1 - 5 Napsat příspěvek

6/10

Bullock si před 20 lety v 28 Days vyzkoušela těžký to život alkoholika během detoxu, takže bylo jen otázkou času, kdy u ní dojde řeč na další ožehavé společenské téma, tj. buď cela smrti, nebo propuštění na svobodu po letech v žaláři. Tentokrát tedy zvítězila druhá možnost:D.

Předlohu v podobě mini-série jsem neviděl, takže těžko soudit, na co se - s ohledem na celovečerní limity stopáže - ve filmu nedostalo, ale výsledkem je takový ten lehký nadprůměr v podobě slušného sociálního dramatu, které táhne nahoru zejména civilní výkon Bullock v hlavní roli a filmově-realisticky podaná zápletka o těžkém to životě rehabilitace ex-conů zpět do běžného života. Tedy až na dramaticky vypjaté finále, které přepne do klasického hollywoodského klišé módu s únosy, rukojmími a mácháním zbraní u hlavy a které jakoby sem doputovalo z úplně jiného filmu (v návaznosti na to, jak moc "při zemi" se do té doby děj odvíjel).

Stran "šokujícího" plot twistu v závěru (vzhledem k průběžným flashbackům, které se ovšem vyhýbaly osudovému střetu, který poslal Bullock do vězení, bylo jasné prakticky od začátku, že na konci filmu k "nějakému" odhalení dojde) kvituji s povděkem, že na rozdíl od jiných podobně koncipovaných filmů, které se ovšem bez příslušného zvratu rozpadnou pod rukama, tady by film slušně fungoval i bez něj (a jeho přítomnost je tak jen bonusem navíc).
843360
Bullock si před 20 lety v 28 Days vyzkoušela těžký to život alkoholika během detoxu, takže bylo jen otázkou času, kdy u ní dojde řeč na další ožehavé společenské téma, tj. buď cela smrti, nebo propuštění na svobodu po letech v žaláři. Tentokrát tedy zvítězila druhá možnost*:D*. Předlohu v podobě mini-série jsem neviděl, takže těžko soudit, na co se - s ohledem na celovečerní limity stopáže - ve filmu nedostalo, ale výsledkem je takový ten lehký nadprůměr v podobě slušného sociálního dramatu, které táhne nahoru zejména civilní výkon Bullock v hlavní roli a filmově-realisticky podaná zápletka o těžkém to životě rehabilitace ex-conů zpět do běžného života. Tedy až na dramaticky vypjaté finále, které přepne do klasického hollywoodského klišé módu [spoiler]s únosy, rukojmími a mácháním zbraní u hlavy[/spoiler] a které jakoby sem doputovalo z úplně jiného filmu (v návaznosti na to, jak moc "při zemi" se do té doby děj odvíjel). Stran "šokujícího" plot twistu v závěru [spoiler](vzhledem k průběžným flashbackům, které se ovšem vyhýbaly osudovému střetu, který poslal Bullock do vězení, bylo jasné prakticky od začátku, že na konci filmu k "nějakému" odhalení dojde)[/spoiler] kvituji s povděkem, že na rozdíl od jiných podobně koncipovaných filmů, které se ovšem bez příslušného zvratu rozpadnou pod rukama, tady by film slušně fungoval i bez něj (a jeho přítomnost je tak jen bonusem navíc).
6/10
0 0
reagovat

6/10

Když opomenu strhanou vězenkyni z dělnické vrstvy s botoxovou tváří, ze začátku mě hra na lepší sociální drama "sám proti všem" bavila a těšil jsem se, jak to spěje k nějakému strašlivému průseru, co zarputilá asociální Sandra způsobí adopční rodině. Ale v momentě, kdy dojde k urážlivě debilnímu zvratu a vykonstruovanému finále, který vlastně spláchl první dvě třetiny do záchoda, už nemělo smysl brát ten film vážně. Táhnout to někam do zkázy a šokovat nepříjemně diváky by bylo pro takový typ filmu lepší, ale jak se tam objeví spravedlivá empatická černoška, co všechno odhalí, tak je po drama a je z toho trapnej thriller (s malým t, to není narážka na fakt, že Sandra připomíná Michaela Jacksona :D).
814763
Když opomenu strhanou vězenkyni z dělnické vrstvy s botoxovou tváří, ze začátku mě hra na lepší sociální drama "sám proti všem" bavila a těšil jsem se, [spoiler]jak to spěje k nějakému strašlivému průseru, co zarputilá asociální Sandra způsobí adopční rodině. Ale v momentě, kdy dojde k urážlivě debilnímu zvratu a vykonstruovanému finále, který vlastně spláchl první dvě třetiny do záchoda, už nemělo smysl brát ten film vážně. Táhnout to někam do zkázy a šokovat nepříjemně diváky by bylo pro takový typ filmu lepší, ale jak se tam objeví spravedlivá empatická černoška, co všechno odhalí, tak je po drama a je z toho trapnej thriller (s malým t, to není narážka na fakt, že Sandra připomíná Michaela Jacksona *:D*).[/spoiler]
6/10
2 0
reagovat

5/10

Za prvé bych tam rád viděl asi jakoukoli jinou herečku, protože Sandra mi sedne jen občas a tohle bohužel nebyl ten případ. A za druhé je to jeden z filmů, u kterých jsem pointu odhalil na první dobrou prostě až příliš brzo. U takových vždycky až do závěru doufám, že jsem byl mimo a když se ukáže že ne, otráví mě to.
814762
Za prvé bych tam rád viděl asi jakoukoli jinou herečku, protože Sandra mi sedne jen občas a tohle bohužel nebyl ten případ. A za druhé je to jeden z filmů, u kterých jsem pointu odhalil na první dobrou prostě až příliš brzo. U takových vždycky až do závěru doufám, že jsem byl mimo a když se ukáže že ne, otráví mě to.
5/10
3 0
reagovat

5/10

Vypil jsem u toho flašku vína a nakonec jsem se smál, že Sandra vypadá jak Michael Jackson. Nebavilo mě to.
A ten hlavní zvrat mě napadl asi půl hodiny předem. Přišlo mi, že to k tomu cely spělo. Takže žádné překvapeni se nekonalo.
814761
Vypil jsem u toho flašku vína a nakonec jsem se smál, že Sandra vypadá jak Michael Jackson. Nebavilo mě to. A ten hlavní zvrat mě napadl asi půl hodiny předem. Přišlo mi, že to k tomu cely spělo. Takže žádné překvapeni se nekonalo.
5/10
3 0
reagovat

6/10

Vykreslení života po propuštění fajn, hlavní zvrat perfektní, konec byl slabší mi přišlo.

Co mě ale celou dobu rušilo byly Sandřiny botoxové rty, působí to hrozně uměle, pěkně se holka doprznila :(
814746
Vykreslení života po propuštění fajn, hlavní zvrat perfektní, konec byl slabší mi přišlo. Co mě ale celou dobu rušilo byly Sandřiny botoxové rty, působí to hrozně uměle, pěkně se holka doprznila :(
6/10
3 0
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se