Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuze k článku Joker: Recenze

příspěvky 41 - 60 Napsat příspěvek

6/10

Začnu klady. Režijně je to precizní. Má to zajímavou atmosféru města před zhroucením. Sem tam zajímavější kamerový záběr. Hudba od Hildur Guðnadóttir je výborná. Tepe a dotváří skvěle náladu filmu. A jasně Phoenix. Skvělý jako vždy a všude. Plus zajimavé role pro DeNira a Frances Conroy (které je ve skutečnosti 65 a vypadá tam o 20 let starší).


Teď to horší. Je to hrozně banální! Ale fakt strašně moc. V hypotetickém seznamu věcí co se musí objevit ve filmu, kde se postava má zbláznit, si postupně můžete počas filmu odškrtávat snad každé políčko. Podivné rodinné zázemí ✓, fyzická i psychická šikana v životě ✓, nenaplněná touha něčeho dosáhnout ✓, potlačovaná agrese ✓, upnutí se k "hodným" lidem ✓, zklamání ✓, fyzická/psychická deformace ✓ atd. Jako vážně jsem čekal, že to bude něco víc než "psychologický" film podle receptu, jen se slavnou postavou a výbornými herci. Navíc samotný Joker není vůbec zajímavá postava. Neměl jsem z něj strach jako z Nicholosona (pravda bylo mi 8), nezajímaly mě jeho motivace jako u Ledgera. Bylo mi ho spíš líto, po celou dobu filmu i na téměř úplném závěru. 
Měl jsem z filmu dojem, že si tvůrci myslí, že diváci potřebují vodit neustále za ručičku a ukazovat co přesně mají vidět, co si myslet, co cítit a co přesně jim chtěl někdo říct. Je to hrozně doslovné a až na poslední scénu si to nenechá vůbec nic pro sebe. To pohoršení v USA nad kontroverzním přístupem k násilí je nesmyslné. Ve filmech se dějí mnohem horší věci. Výhře v Benátkách už nerozumím vůbec.

Není to špatný film, ale mám z filmu dojem - Psychologický film pro instagramovou generaci 13+.
731765
Začnu klady. Režijně je to precizní. Má to zajímavou atmosféru města před zhroucením. Sem tam zajímavější kamerový záběr. Hudba od [url=https://www.csfd.cz/tvurce/301466-hildur-gudnadottir/]Hildur Guðnadóttir[/url] je výborná. Tepe a dotváří skvěle náladu filmu. A jasně Phoenix. Skvělý jako vždy a všude. Plus zajimavé role pro DeNira a Frances Conroy (které je ve skutečnosti 65 a vypadá tam o 20 let starší). Teď to horší. Je to hrozně banální! Ale fakt strašně moc. V hypotetickém seznamu věcí co se musí objevit ve filmu, kde se postava má zbláznit, si postupně můžete počas filmu odškrtávat snad každé políčko. Podivné rodinné zázemí ✓, fyzická i psychická šikana v životě ✓, nenaplněná touha něčeho dosáhnout ✓, potlačovaná agrese ✓, upnutí se k "hodným" lidem ✓, zklamání ✓, fyzická/psychická deformace ✓ atd. Jako vážně jsem čekal, že to bude něco víc než "psychologický" film podle receptu, jen se slavnou postavou a výbornými herci. Navíc samotný Joker není vůbec zajímavá postava. Neměl jsem z něj strach jako z Nicholosona (pravda bylo mi 8), nezajímaly mě jeho motivace jako u Ledgera. Bylo mi ho spíš líto, po celou dobu filmu i na téměř úplném závěru.  Měl jsem z filmu dojem, že si tvůrci myslí, že diváci potřebují vodit neustále za ručičku a ukazovat co přesně mají vidět, co si myslet, co cítit a co přesně jim chtěl někdo říct. Je to hrozně doslovné a až na poslední scénu si to nenechá vůbec nic pro sebe. To pohoršení v USA nad kontroverzním přístupem k násilí je nesmyslné. Ve filmech se dějí mnohem horší věci. Výhře v Benátkách už nerozumím vůbec. Není to špatný film, ale mám z filmu dojem - Psychologický film pro instagramovou generaci 13+.
6/10
10 -11
reagují: Horace
reagovat
Moje hodnocení: jeden z nejlepších filmů, jaké jsem za několik let viděl. Navíc, není to tak úplně nekomiksový film. Srovnávání s Heathem Ledgerem se nabízí, ale není vůbec na místě. Já se do toho srovnání pouštět nebudu, protože si myslím, že Ledgerův Joker byl dobrý nikoliv herectvím, ale scénářem a měl úplně jiný prostor. V podstatě to byla hotová postava, kterou vložili do už rozběhnutého příběhu, neznáme vůbec jeho motivaci, pouze ji popisoval Alfréd a Joker o sobě mluvil jako o chaosu.  

Tento Joker je ještě racionálnějším příběhem, než Nolanovovi batmanovky, ale i přes postupnou proměnu v Jokera si zachovává tajemno, jelikož se pořád nedozvíme o jeho původu, jen, že byl adoptován. Známe však důvod, jak a proč se stal Jokerem a ta přeměna je fascinující, ale zároveň tomu nahrávají jeho poruchy a postavení ve společnosti, které může na první pohled evokovat soucit. Odkazy na komiksové postavy v Gothamu, podobu města, symboliku zvrácenosti, arogance, boje spodiny proti bohatým, to jsou nejen komiksové motivy, logicky ovšem převrácené naruby. Jsem totiž velmi rád za svěží přístup, který nám ukázal, že Thomas Wayne byl jeden z dalších arogantních miliardářů, který se ale přitom snažil udělat Gotham lepší a v jednom případě i chránit svou rodinu před prokazatelně nemocnými lidmi. Že byla tato komiksová látka zpracována opravdu netradičně, ale zároveň si podle mě zachovává komiksové obrazy, dokládá odkazem i na popkulturní stand-up comedy, talk show, a v neposlední řadě na skeče Charlieho Chaplina, jehož grotesky vlastně byly archetypálními akčními políčky se psanými dialogy, což ve filmu dokládají přímým odkazem, i závěrečnou scénou. 
731764
Moje hodnocení: jeden z nejlepších filmů, jaké jsem za několik let viděl. Navíc, není to tak úplně nekomiksový film. Srovnávání s Heathem Ledgerem se nabízí, ale není vůbec na místě. Já se do toho srovnání pouštět nebudu, protože si myslím, že Ledgerův Joker byl dobrý nikoliv herectvím, ale scénářem a měl úplně jiný prostor. V podstatě to byla hotová postava, kterou vložili do už rozběhnutého příběhu, neznáme vůbec jeho motivaci, pouze ji popisoval Alfréd a Joker o sobě mluvil jako o chaosu.   Tento Joker je ještě racionálnějším příběhem, než Nolanovovi batmanovky, ale i přes postupnou proměnu v Jokera si zachovává tajemno, jelikož se pořád nedozvíme [spoiler]o jeho původu, jen, že byl adoptován.[/spoiler] Známe však důvod, jak a proč se stal Jokerem a ta přeměna je fascinující, ale zároveň tomu nahrávají jeho poruchy a postavení ve společnosti, které může na první pohled evokovat soucit. Odkazy na komiksové postavy v Gothamu, podobu města, symboliku zvrácenosti, arogance, boje spodiny proti bohatým, to jsou nejen komiksové motivy, logicky ovšem převrácené naruby. Jsem totiž velmi rád za svěží přístup, který nám ukázal, že [spoiler]Thomas Wayne byl jeden z dalších arogantních miliardářů, který se ale přitom snažil udělat Gotham lepší a v jednom případě i chránit svou rodinu před prokazatelně nemocnými lidmi. [/spoiler]Že byla tato komiksová látka zpracována opravdu netradičně, ale zároveň si podle mě zachovává komiksové obrazy, dokládá odkazem i na popkulturní stand-up comedy, talk show, a v neposlední řadě na skeče [spoiler]Charlieho Chaplina, jehož grotesky vlastně byly archetypálními akčními políčky se psanými dialogy, což ve filmu dokládají přímým odkazem, i závěrečnou scénou. [/spoiler]
2 0
reagovat
Velká spokojenost. Nekomiksový komiksový film. Tohle je jasný důkaz, že komiksový žánr není ještě ani zdaleka vytěžený. Jen je potřeba přijít se silným příběhem, skvělým hercem, tvůrčím týmem a se studiem, který se nebude bát riskovat. A to se u Jokera povedlo. Joker má parádní vizuální stránku, ze které je doslova cítit špína, deprese, a nejsou zde žádné nadějné vyhlídky. Vše velmi dobře podpořeno skvělým soundtrackem, který zalézá pod nehty. Joaquin Pxoenix zde exceluje a je hnacím motorem filmu, a předvádí výborný výkon. Ostatní herci nemají tolik prostoru, ale i tak jsou velmi dobří(Frances Conroy, De Niro nebo Zazie Beetz). Sedla mě atmosféra, pomalejší tempo, černý humor, vtipy a i konec. Hodně oceňuji, že režisér Todd Phillips vystavěl film na nespolehlivém vypravěči. Díky tomu film neustále překvapuje a nutí diváka být pozornější. Na plnou palbu tam něco chybí, nicméně je to nejzajímavější komiksový film za poslední pár let(když tedy pominu Spider-man: Paralelní světy), a já mu přeji co největší úspěch a ocenění.

PS: Jestli byl za minulý rok nominovaný Black Panther na nejlepší film, tak letos si Joker své nominace zaslouží dvojnásob. A to za film, herec v hlavní roli, výprava, kamera a hudba.
731726
Velká spokojenost. Nekomiksový komiksový film. Tohle je jasný důkaz, že komiksový žánr není ještě ani zdaleka vytěžený. Jen je potřeba přijít se silným příběhem, skvělým hercem, tvůrčím týmem a se studiem, který se nebude bát riskovat. A to se u Jokera povedlo. Joker má parádní vizuální stránku, ze které je doslova cítit špína, deprese, a nejsou zde žádné nadějné vyhlídky. Vše velmi dobře podpořeno skvělým soundtrackem, který zalézá pod nehty. Joaquin Pxoenix zde exceluje a je hnacím motorem filmu, a předvádí výborný výkon. Ostatní herci nemají tolik prostoru, ale i tak jsou velmi dobří(Frances Conroy, De Niro nebo Zazie Beetz). Sedla mě atmosféra, pomalejší tempo, černý humor, vtipy a i konec. Hodně oceňuji, že režisér Todd Phillips vystavěl film na nespolehlivém vypravěči. Díky tomu film neustále překvapuje a nutí diváka být pozornější. Na plnou palbu tam něco chybí, nicméně je to nejzajímavější komiksový film za poslední pár let(když tedy pominu Spider-man: Paralelní světy), a já mu přeji co největší úspěch a ocenění. PS: Jestli byl za minulý rok nominovaný Black Panther na nejlepší film, tak letos si Joker své nominace zaslouží dvojnásob. A to za film, herec v hlavní roli, výprava, kamera a hudba.
3 0
reagují: Horace
reagovat
reaguje na: vito
Líbilo se mi, že žádná z vražd nebyla jedno účelová. Takový Letův Joker zabíjel, ve svých 5 minutách na plátně, jen, aby se vidělo, že je zlý. Jo a De Nirova smrt semnou taky hnula. Ta představa, že se to může stát v přímém přenosu není nereálná. To zase smrt toho tlustého klauna byla dost tarantinovská. Hlavně odchod toho prcka. :D
731704
Líbilo se mi, že žádná z vražd nebyla jedno účelová. Takový Letův Joker zabíjel, ve svých 5 minutách na plátně, jen, aby se vidělo, že je zlý. [spoiler]Jo a De Nirova smrt semnou taky hnula. Ta představa, že se to může stát v přímém přenosu není nereálná. To zase smrt toho tlustého klauna byla dost tarantinovská. Hlavně odchod toho prcka. *:D*[/spoiler]
731698
2 0
reagovat
reaguje na: calimero
Hele tohle se upřímně v New Yorku děje docela pravidelně a neviděl sem lidi v ulicích.:D

Mně to přijde fakt jako hrozně banální zdůvodnění. 
731703
Hele tohle se upřímně v New Yorku děje docela pravidelně a neviděl sem lidi v ulicích.*:D* Mně to přijde fakt jako hrozně banální zdůvodnění. 
731697
2 -1
reagují: Horace
reagovat

9.5/10

Kristova noho.
Poslední třetina a hlavněshow Jana Krause byly až hezky odporně mrazivej zážitek. Nevím, jak bych ho popsal, ale je to srovnatelný s tím, když sedíte v tramvaji a dva metry od vás se někdo rve a vás nepříjemně šimrá na zádech a třesete se. U filmu jako takovýho se mi to stalo poprvý. 

Takhle odvážnej áčkovej film je v dnešní připosraný době hezká rarita. Joker je film bez jakejchkoli kompromisů. Joaquin je naprostej démon a bylo mi z něj zle. Konec šmiknout o 5 minut dřív, když na sebe Joker otočí kameru ve studiu a neusnu tak tejden.
731698
Kristova noho. Poslední třetina a hlavně[spoiler]show Jana Krause[/spoiler] byly až hezky odporně mrazivej zážitek. Nevím, jak bych ho popsal, ale je to srovnatelný s tím, když sedíte v tramvaji a dva metry od vás se někdo rve a vás nepříjemně šimrá na zádech a třesete se. U filmu jako takovýho se mi to stalo poprvý.  Takhle odvážnej áčkovej film je v dnešní připosraný době hezká rarita. Joker je film bez jakejchkoli kompromisů. Joaquin je naprostej démon a bylo mi z něj zle. [spoiler]Konec šmiknout o 5 minut dřív, když na sebe Joker otočí kameru ve studiu a neusnu tak tejden.[/spoiler]
9.5/10
5 -2
reagují: Cinefil
reagovat
reaguje na: Godlike
Celé to je situované do času stávky smetiarov, horko nevyvezené smeti všade, videl som čo robí jeden človek keď mu týždeň nevyvezú smeti, čo sa stane s mestom "na smetisku" po mesiaci dvoch v teple a smrade s najväčšou kriminalitou na svete asi tak ? Obchody zasypane smetami, dalsi biznis nefunguje, ludia su bez prijmov, tovaru, vsade smrad ... Koho z toho asi mozu vinit ? Co tak milionara co kandiduje na starostu kedze smeti vyvaza mesto a ktory ich oznaci za klaunov? (a preto si daju ich masky nielen kvoli metru ...) A zeby boli na strane milionara showrunera ? Tam uz sa asi prekroci hranica ... nemyslim ze to nie je uveritelne ... fakt ale je ze cely film rozprava "cvok" takze sme ako v Inception nevieme co je realita a co fantazia, prakticky je realny len odchod jokera od psychiatricky a ten nam hovori ze je to ON
731697
[spoiler]Celé to je situované do času stávky smetiarov, horko nevyvezené smeti všade, videl som čo robí jeden človek keď mu týždeň nevyvezú smeti, čo sa stane s mestom "na smetisku" po mesiaci dvoch v teple a smrade s najväčšou kriminalitou na svete asi tak ? Obchody zasypane smetami, dalsi biznis nefunguje, ludia su bez prijmov, tovaru, vsade smrad ... Koho z toho asi mozu vinit ? Co tak milionara co kandiduje na starostu kedze smeti vyvaza mesto a ktory ich oznaci za klaunov? (a preto si daju ich masky nielen kvoli metru ...) A zeby boli na strane milionara showrunera ? Tam uz sa asi prekroci hranica ... nemyslim ze to nie je uveritelne ... fakt ale je ze cely film rozprava "cvok" takze sme ako v Inception nevieme co je realita a co fantazia, prakticky je realny len odchod jokera od psychiatricky a ten nam hovori ze je to ON[/spoiler]
731688
1 -2
reagují: Godlike
reagovat

10/10

Hodnotenie filmu je vždy veľmi subjektívne, ale aj tak sa neubránim pocitu, že redakcii pustili úplne iný film. Moja prvá 10 tento rok, ak teda nebudem rátať Soundgarden: Live from the Artists Den.
Phoenix bol u mňa kráľ už od Gladiátora, no a po Jokerovi je pre mňa boh!
731691
Hodnotenie filmu je vždy veľmi subjektívne, ale aj tak sa neubránim pocitu, že redakcii pustili úplne iný film. Moja prvá 10 tento rok, ak teda nebudem rátať Soundgarden: Live from the Artists Den. Phoenix bol u mňa kráľ už od Gladiátora, no a po Jokerovi je pre mňa boh!
10/10
0 -3
reagovat
Celým filmem se táhne linka stávky popelářů, která, podobně jako stávka policistů ve Strážcích, dotváří atmosféru velkých měst v době Reaganomics, resp. nástupu neoliberalismu, vůči čemuž se hlavně Britská invaze vymezovala. Narážky na Thatcherovou jsou třeba hodně v sérii Hellblazer.
731690
Celým filmem se táhne linka stávky popelářů, která, podobně jako stávka policistů ve Strážcích, dotváří atmosféru velkých měst v době Reaganomics, resp. nástupu neoliberalismu, vůči čemuž se hlavně Britská invaze vymezovala. Narážky na Thatcherovou jsou třeba hodně v sérii Hellblazer.
2 0
reagovat
reaguje na: do_Od
Dobroš.

Hele kéž by. Tohle pro mě byl upřímně největší problém. Ta společnost. Vlastně to, co tobě na tom hádám sedlo nejvíc? 

Celej ten příběh je vyprávěnej ze strany psychicky narušenýho jedince, kterej dostává od života nakládačku a podle něj jsou úplně všichni na světě zlí (leč ten opravdu zlý člověk je on). A já tam nemám žádnej protiklad nebo dokonce potvrzení toho, že co si on myslí, je pravda. Tudíž celý to "podporujeme trojnásobnýho vraha, leč vůbec nevíme, co se v to metru stalo", "boháči jsou nejhorší, Thomas Wayne je kokot" atd. v podstatě pořád vidím jen z jeho hlavy (Zazie mu řekla, co chtěl slyšet, vymyslel si to) a najednou je celý město na nohou? Pro trojnásobnýho vraha? Vždyť si tam lidi žijou svoje pohodový životy, mimo klaunů nevidíme vůbec nikoho jinýho, nemáme jinou perspektivu. Opravdu jsou všichni takoví svině (proč by ten Randall nebo jak, tlustej klaun, řikal šéfovi, že po něm chtěl zbraň? Dělali si do řemesla? Typologicky úplně odlišní klauni? Nevim, nebylo mi to řečeno.).

Když mu na konci de Niro před smrtí řekne, že ne každej je špatnej, čekal jsem, že se tam Jokerovi ukáže, že je to pravda. Že přece on je ten magor a vrah, ať už měl život jakejkoliv. Že de Niro si z něj udělal srandu, komedie, to co chtěl celej život dělat a nakonec se tomu neumí ani zasmát - nemusel by, ale měl s  tím být konfrontovanej na nějaký úrovni. Tenhle úplně nihilistickej přístup byl fajn, kdyby zůstal jen v rovině psychologie a jedný postavy. Možná jsem naivní, možná jsem jen moc velkej Batman, ale lidi prostě nejsou špatný a nebudou stranit trojnásobnýmu vrahovi. Takhle mi to nepřišlo jako pochopení Jokera, ale skoro až jako jeho obhajoba. S tím, co se dělo v ulicích - navíc většinou je to naopak, nestrhne to úmrtí rich boiů, ale následná odveta nebo zavření nesprávnýho nevim... Frajer zabije v přímým přenosu nejpopulárnější osobu ve městě - potvrzeno tím, jak moc ho měla ráda i lůza = Arthur s mámou - a je za to velebenej? Na to jsem dostal až příliš málo kontextu. Dostal jsem svět podle Arthura, ale neviděl jsem, proč by se na jeho vlnu mělo dostat celý město. 

A tohle mi ten film tak strašně rozmělnilo, že se přes to nemůžu dostat. Určitě bych dokázal napsat ještě víc, ale nechci s tím otravovat. Jsem rád, že se to lidem líbí, mně se to taky líbilo, ale ty absolutní hodnocení apod., těm přes tohle všechno nerozumím.
731688
Dobroš. [spoiler]Hele kéž by. Tohle pro mě byl upřímně největší problém. Ta společnost. Vlastně to, co tobě na tom hádám sedlo nejvíc?  Celej ten příběh je vyprávěnej ze strany psychicky narušenýho jedince, kterej dostává od života nakládačku a podle něj jsou úplně všichni na světě zlí (leč ten opravdu zlý člověk je on). A já tam nemám žádnej protiklad nebo dokonce potvrzení toho, že co si on myslí, je pravda. Tudíž celý to "podporujeme trojnásobnýho vraha, leč vůbec nevíme, co se v to metru stalo", "boháči jsou nejhorší, Thomas Wayne je kokot" atd. v podstatě pořád vidím jen z jeho hlavy (Zazie mu řekla, co chtěl slyšet, vymyslel si to) a najednou je celý město na nohou? Pro trojnásobnýho vraha? Vždyť si tam lidi žijou svoje pohodový životy, mimo klaunů nevidíme vůbec nikoho jinýho, nemáme jinou perspektivu. Opravdu jsou všichni takoví svině (proč by ten Randall nebo jak, tlustej klaun, řikal šéfovi, že po něm chtěl zbraň? Dělali si do řemesla? Typologicky úplně odlišní klauni? Nevim, nebylo mi to řečeno.). Když mu na konci de Niro před smrtí řekne, že ne každej je špatnej, čekal jsem, že se tam Jokerovi ukáže, že je to pravda. Že přece on je ten magor a vrah, ať už měl život jakejkoliv. Že de Niro si z něj udělal srandu, komedie, to co chtěl celej život dělat a nakonec se tomu neumí ani zasmát - nemusel by, ale měl s  tím být konfrontovanej na nějaký úrovni. Tenhle úplně nihilistickej přístup byl fajn, kdyby zůstal jen v rovině psychologie a jedný postavy. Možná jsem naivní, možná jsem jen moc velkej Batman, ale lidi prostě nejsou špatný a nebudou stranit trojnásobnýmu vrahovi. Takhle mi to nepřišlo jako pochopení Jokera, ale skoro až jako jeho obhajoba. S tím, co se dělo v ulicích - navíc většinou je to naopak, nestrhne to úmrtí rich boiů, ale následná odveta nebo zavření nesprávnýho nevim... Frajer zabije v přímým přenosu nejpopulárnější osobu ve městě - potvrzeno tím, jak moc ho měla ráda i lůza = Arthur s mámou - a je za to velebenej? Na to jsem dostal až příliš málo kontextu. Dostal jsem svět podle Arthura, ale neviděl jsem, proč by se na jeho vlnu mělo dostat celý město.  A tohle mi ten film tak strašně rozmělnilo, že se přes to nemůžu dostat. Určitě bych dokázal napsat ještě víc, ale nechci s tím otravovat. Jsem rád, že se to lidem líbí, mně se to taky líbilo, ale ty absolutní hodnocení apod., těm přes tohle všechno nerozumím.[/spoiler]
731680
5 0
reagují: calimero
reagovat
reaguje na: Godlike
Ne, protože bez něj by nebylo toho chaosu v ulicích a Bruce by nepřišel o rodiče. Jediný co si "mohl" vymyslet na konci bylo to probuzení na policejním autě a zástup klaunů kolem.
731680
[spoiler]Ne, protože bez něj by nebylo toho chaosu v ulicích a Bruce by nepřišel o rodiče. Jediný co si "mohl" vymyslet na konci bylo to probuzení na policejním autě a zástup klaunů kolem.[/spoiler]
731675
4 0
reagují: Godlike
reagovat
Ta poslední scéna, trochu jsem nad ní od tý doby přemýšlel a nejspíš se do ní zamotal.:D Nevymyslel si to celý, že ne?:D
731675
[spoiler]Ta poslední scéna, trochu jsem nad ní od tý doby přemýšlel a nejspíš se do ní zamotal.*:D* Nevymyslel si to celý, že ne?*:D*[/spoiler]
2 0
reagují: do_Od
reagovat

9/10

Těšil jsem se na každou scénu, kde bude Phoenix...
731674
Těšil jsem se na každou scénu, kde bude Phoenix...
9/10
0 0
reagovat
taxi driver je nic moc. paul schrader je stejnej magor jako john milius. zato the king of comedy je bozi. ale kdo nevidel mishima: a life in four chapters tak prichazi o hodne. vzdycky me rozesmeje jak za nej david ehrlich bojuje az do posledniho dechu :D
731653
taxi driver je nic moc. paul schrader je stejnej magor jako john milius. zato the king of comedy je bozi. ale kdo nevidel mishima: a life in four chapters tak prichazi o hodne. vzdycky me rozesmeje jak za nej david ehrlich bojuje az do posledniho dechu *:D*
1 0
reagovat
Mimochodem, Joker je jeden z mála případů, kdy bych si docela přál pokračování.
731648
Mimochodem, Joker je jeden z mála případů, kdy bych si docela přál pokračování.
1 0
reagovat

Soundtrack

Odkaz na skvělý soundtrack od islandské skladatelky Hildur Gudnádottir známé též z Černobylu. Nádherně vystihla atmosféru. Zase. YouTube.

Pro porovnání a depresi přidávám i Černobyl. :)) YouTube.
731646
Odkaz na skvělý soundtrack od islandské skladatelky Hildur Gudnádottir známé též z Černobylu. Nádherně vystihla atmosféru. Zase. [url=https://www.youtube.com/playlist?list=PLDisKgcnAC4SnFEUod_x868Oq_qgGCVEE]YouTube[/url]. Pro porovnání a depresi přidávám i Černobyl. *:))* [url=https://www.youtube.com/playlist?list=PLDisKgcnAC4RSWXrVTjIcFZmWm_3NJBcf]YouTube[/url].
Soundtrack
1 0
reagovat

9/10

Čakal som od toho maximálne tak Phoenixovu one man show o priemernom origin story Batmanovho záporáka bez Batmana samotného .
No Todd Phillips išiel ďalej a natočil Fight Club pre 21 storočie, ktorý Gotham a odkazy na netopiera ako také  používa ako maximálne nezbytnú omáčku.
(Viem si predstaviť ako v istom bode za Toddom  došiel chlapík od štúdia a vraví mu niečo v zmysle "Hej, viem že sme sa dohodli že máš voľnú ruku a tak, ale mohol by si do toho filmu o záporákovi od batmana dať niečo z... batmana?" :D )

Po filme som tlieskal. Tlieskal som Phoenixovi za brilantne zahranú postavu, kde miestami šikovne napodobňoval Ledgera.
Režisérovi a kameramanovi ktorý dokázali perfektne budovať scény a atmosféru a taktiež za skvelý soundtrack, ktorý mi momentálne hrá v PC ako podmaz, kedy píšem tieto riadky.
A rovnako tak a možno aj hlavne, tlieskam  štúdiu Warner, že mali dostatočné gule na to, aby všetkým zúčastnením dali voľnú ruku natočiť komiksový film ktorý by fungoval rovnako dobre,  keby sa zmenili mená postav a mesta.  Dôkazom toho je že moja priateľka po filme tiež nadšene tlieskala a pritom komiksy príliš nesleduje.
 
Joker tak možno nie je príbehovo najlepším filmom všetkých čias, no stále je to remeselne skvelé dielo, ktorému želám ohromný kasový úspech. Už len za to aby ostatným štúdiám ukázal, že občas zariskovať, dávať tvorcom voľnú ruku a pristupovať ku komiksom "inak" nie je zlý nápad.  
731642
Čakal som od toho maximálne tak Phoenixovu one man show o priemernom origin story Batmanovho záporáka bez Batmana samotného . No[b] [/b]Todd Phillips išiel ďalej a natočil Fight Club pre 21 storočie, ktorý Gotham a odkazy na netopiera ako také  používa ako maximálne nezbytnú omáčku. (Viem si predstaviť ako v istom bode za Toddom  došiel chlapík od štúdia a vraví mu niečo v zmysle "Hej, viem že sme sa dohodli že máš voľnú ruku a tak, ale mohol by si do toho filmu o záporákovi od batmana dať niečo z... batmana?" :D ) Po filme som tlieskal. Tlieskal som Phoenixovi za brilantne zahranú postavu, kde miestami šikovne napodobňoval Ledgera. Režisérovi a kameramanovi ktorý dokázali perfektne budovať scény a atmosféru a taktiež za skvelý soundtrack, ktorý mi momentálne hrá v PC ako podmaz, kedy píšem tieto riadky. A rovnako tak a možno aj hlavne, tlieskam  štúdiu Warner, že mali dostatočné gule na to, aby všetkým zúčastnením dali voľnú ruku natočiť komiksový film ktorý by fungoval rovnako dobre,  keby sa zmenili mená postav a mesta.  Dôkazom toho je že moja priateľka po filme tiež nadšene tlieskala a pritom komiksy príliš nesleduje.   Joker tak možno nie je príbehovo najlepším filmom všetkých čias, no stále je to remeselne skvelé dielo, ktorému želám ohromný kasový úspech. Už len za to aby ostatným štúdiám ukázal, že občas zariskovať, dávať tvorcom voľnú ruku a pristupovať ku komiksom "inak" nie je zlý nápad.  
9/10
3 -1
reagovat
reaguje na: Memphis
:D:D taky jsme to v hospodě počítali a nevychází, no
731641
*:D**:D* taky jsme to v hospodě počítali a nevychází, no
731640
2 0
reagovat

9/10

Hodně, hodně dobrý. Celý to šlape jako hodinky, skvělá kamera, hudba, perfektní atmosféra a kromě Phoenixe velmi potěšil i De Niro. Dlouho mě nějakej film nedokázal takhle pohltit, a to mě původně Joker vůbec nezajímal.

Jediný dva malinkatý problémy:

Neumím si úplně představit, jak by se zrovna z tohohle Jokera stal "criminal mastermind", ale udály se už divnější věci. A při prvních třech vraždách mi nevycházel počet nábojů. Leda by Arthur ještě ve vlaku stihnul dobít.

Ale není to nic, co by mi bránilo si film užít. :+
731640
Hodně, hodně dobrý. Celý to šlape jako hodinky, skvělá kamera, hudba, perfektní atmosféra a kromě Phoenixe velmi potěšil i De Niro. Dlouho mě nějakej film nedokázal takhle pohltit, a to mě původně Joker vůbec nezajímal. Jediný dva malinkatý problémy: [spoiler]Neumím si úplně představit, jak by se zrovna z tohohle Jokera stal "criminal mastermind", ale udály se už divnější věci. A při prvních třech vraždách mi nevycházel počet nábojů. Leda by Arthur ještě ve vlaku stihnul dobít.[/spoiler] Ale není to nic, co by mi bránilo si film užít. *:+*
9/10
2 0
reagují: do_Od
reagovat

10/10

Čekání na nejlepší film roku 2019 je u konce. Todd Phillips a Joaquin Phoenix (a Scorsese) nám naservírovali to, po čem jsme od Temného rytíře
toužili. Temnou depresivní eRkovou "komiksovku" s Jokerem. Ono právě
napojení na DC komiks by mohlo být i zbytečné. Stále se nemohu
rozhodnout, zdali ho hodnotit jako DC nebo jako psycho-drama. Avšak kdo
uvidí film až do konce, pochopí proč je důležité ho brát jako DC komiks.

Phoenix předvádí nejlepší výkon ve své kariéře a dokazuje nám, že na
tom dlouho dřel. Celý příběh se točí jen kolem něj a ostatní jsou
vlastně jen "přihrávači" v jeho temném životě k jeho zešílení ("All I
have are negative thoughts.")
. DCčko nám znovu dokazuje, že si umí
vybírat i skvělé skladatele, kteří složí zapamatovatelnou hudbu, která
dokonale prokreslí atmosféru. Islandská Hildur Guðnadóttir se v tomto
roce znovu předvedla a důstojně zaujala místo po zesnulém Johanu
Johansonovi (Sicario, Příchozí)
. Kdo viděl Černobyl, hned ji
zaregistruje. Ostatně s ním Joker mnoho sdílí. Dramatický oblouk,
intimnost, schnilou společnost, násilí, šok, hořký závěr a autora
původně komedií. Kamera dokonale zachycuje New Yo...ehm...Gotham, aniž
by si musela vypomáhat CGI vylepšením (samozřejmě, že je NY upraven),
ale decentně a vy věříte, že to místo existuje.

Jak nám naznačil Ledger v TDK, že se s Batmanem propojují ("You
complete me."),
tak zde nám to dává mnohem větší význam. Thomas a Bruce
Waynovi (včetně De Nira a Beetz)
tu sice mají malé role, ale zato
zatraceně důležité pro pochopení proměny Jokera. Závěrečná scéna oslavy
násilí a zrodu Batmana je slušným mindfuckem a pominuli origin z
komiksu, pak dává naprosto logický smysl. Je to ten impulz, o kterém
Joker mnohokrát mluvil (ve všek filmech) a záminkou ke vzniku hrdiny,
který město spasí (je to ten "vtip" v poslední scéně).


Joker je filmem, který nepotřebujeme, ale zasloužíme si ho. Buďme rádi za odvážné nápady a ještě odvážnější šikovné tvůrce. Není důvod si šetřit plné hodnocení, když už letos nic lepšího nedostaneme. Místní recenzi respektuji, ale je mi z ní smuto. Já dostal ještě víc, než jsem chtěl. Celkem mě i mrzí, že jsem šel na narozeninovou slevu za 50%. :D

PS: Nemyslím si, že má smysl pokračování ani podobný sólo příběh jiné postavi. Však ono nám Harley Quin zase dokáže, že to jde udělat i špatně, tak ať si to raději nepokazí.
731630
Čekání na nejlepší film roku 2019 je u konce. [i]Todd Phillips[/i] a [i]Joaquin Phoenix (a Scorsese)[/i] nám naservírovali to, po čem jsme od Temného rytíře toužili. Temnou depresivní eRkovou "komiksovku" s Jokerem. Ono právě napojení na DC komiks by mohlo být i zbytečné. Stále se nemohu rozhodnout, zdali ho hodnotit jako DC nebo jako psycho-drama. Avšak kdo uvidí film až do konce, pochopí proč je důležité ho brát jako DC komiks. Phoenix předvádí nejlepší výkon ve své kariéře a dokazuje nám, že na tom dlouho dřel. Celý příběh se točí jen kolem něj a ostatní jsou vlastně jen "přihrávači" v jeho temném životě k jeho zešílení [i]("All I have are negative thoughts.")[/i]. DCčko nám znovu dokazuje, že si umí vybírat i skvělé skladatele, kteří složí zapamatovatelnou hudbu, která dokonale prokreslí atmosféru. Islandská [i]Hildur Guðnadóttir [/i]se v tomto roce znovu předvedla a důstojně zaujala místo po zesnulém [i]Johanu Johansonovi (Sicario, Příchozí)[/i]. Kdo viděl [i]Černobyl[/i], hned ji zaregistruje. Ostatně s ním Joker mnoho sdílí. Dramatický oblouk, intimnost, schnilou společnost, násilí, šok, hořký závěr a autora původně komedií. Kamera dokonale zachycuje New Yo...ehm...Gotham, aniž by si musela vypomáhat CGI vylepšením (samozřejmě, že je NY upraven), ale decentně a vy věříte, že to místo existuje. [b] [/b][spoiler]Jak nám naznačil Ledger v TDK, že se s Batmanem propojují [i]("You complete me."),[/i] tak zde nám to dává mnohem větší význam. [i]Thomas a Bruce Waynovi (včetně De Nira a Beetz)[/i] tu sice mají malé role, ale zato zatraceně důležité pro pochopení proměny Jokera. Závěrečná scéna oslavy násilí a zrodu Batmana je slušným mindfuckem a pominuli origin z komiksu, pak dává naprosto logický smysl. Je to ten impulz, o kterém Joker mnohokrát mluvil (ve všek filmech) a záminkou ke vzniku hrdiny, který město spasí (je to ten "vtip" v poslední scéně).[/spoiler] Joker je filmem, který nepotřebujeme, ale zasloužíme si ho. Buďme rádi za odvážné nápady a ještě odvážnější šikovné tvůrce. Není důvod si šetřit plné hodnocení, když už letos nic lepšího nedostaneme. Místní recenzi respektuji, ale je mi z ní smuto. Já dostal ještě víc, než jsem chtěl. Celkem mě i mrzí, že jsem šel na narozeninovou slevu za 50%. *:D* [i]PS: Nemyslím si, že má smysl pokračování ani podobný sólo příběh jiné postavi. Však ono nám Harley Quin zase dokáže, že to jde udělat i špatně, tak ať si to raději nepokazí.[/i]
10/10
2 -2
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2019.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se