Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuze k článku První člověk: Recenze

příspěvky 1 - 20 Napsat příspěvek
28.10.2018 17:44:23

Nuda

Ten film se strašně vleče. Ta manželka je tam fakt mega na pěst zbytečně mockrát. Místo toho se měli zaměřit na technický věci ve filmu jako výroba lunárního modulu, lodi atd.
Ty vesmírný scény jsou parádní... Ale jedna scéna nedělá film.
Správná posádka, Gravitace, Martan, Interstellar jsou mnohem lepší filmy než tohle.
A Armageddon si imo strká tohle taky do skafandru úplně s přehledem:+8):D
Tím že je zábavnější, dynamičtější, akčnější atd. 

A Gosling mě tam teda fakt nebavil s tím jeho jedním výrazem.
Soundtrack nic moc ... 
5/10 že to ukázalo asi tu "autentičnost" ...
699393
Ten film se strašně vleče. Ta manželka je tam fakt mega na pěst zbytečně mockrát. Místo toho se měli zaměřit na technický věci ve filmu jako výroba lunárního modulu, lodi atd. Ty vesmírný scény jsou parádní... Ale jedna scéna nedělá film. Správná posádka, Gravitace, Martan, Interstellar jsou mnohem lepší filmy než tohle. A Armageddon si imo strká tohle taky do skafandru úplně s přehledem*:+**8)**:D* Tím že je zábavnější, dynamičtější, akčnější atd.  A Gosling mě tam teda fakt nebavil s tím jeho jedním výrazem. Soundtrack nic moc ...  5/10 že to ukázalo asi tu "autentičnost" ...
Nuda
1 -5
reagovat
25.10.2018 18:16:57
videné včera v IMAX-e. 

Chazelle ako keby chcel sedieť na dvoch stoličkách. jednak chce byť realistický, vecný a autentický, ale zároveň epický, dramatický a osudový. 

Koncept, kedy sú všetky scény týkajúce sa letov snímané len z kokpitu je zaujímavý - človeku tak docvakne, že sadnúť si do tej rozheganej plechovky chcelo koule a že za celým pristátím na Mesiaci bolo enormne veľa úsilia, disciplíny, rozumu a prekonávania ľudských hraníc. 

takejto látke a takémuto spracovaniu by IMO prospel štýl á la Dunkirk - tzn. skôr úderná, intenzívna 100-minútovka, kde sa načrtnú vzťahy, myšlienky a potom sa už ide na vec. lebo keď už sa film chce tváriť tak autenticky a vecne, nepomáha mu keď sa každú druhú scénu plká v kuchyni, Gosling zadumane hľadí niekam do blba a pod. 

Byť ten film o 30 minút kratší a keby sa vynechali určité vyfabulované sentimentality (záver na Mesiaci), mohla to byť úplná pecka. Chazelle každopádne je talent, o tom žádná (detto Hurwitz - hudba bola top a výborne sa počúva aj samostatne, tam by som to videl možno aj na Oscara). A Gosling nie je zlý, ale začínam rozmýšľať či on vie zahrať aj niečo iné ako týchto svojich poloautistických mlčanlivých a zadumaných chlapcov - mám pocit, že od Drive ho v inej polohe človek ani nevidí. 

6-7/10
699289
videné včera v IMAX-e.  Chazelle ako keby chcel sedieť na dvoch stoličkách. jednak chce byť realistický, vecný a autentický, ale zároveň epický, dramatický a osudový.  Koncept, kedy sú všetky scény týkajúce sa letov snímané len z kokpitu je zaujímavý - človeku tak docvakne, že sadnúť si do tej rozheganej plechovky chcelo koule a že za celým pristátím na Mesiaci bolo enormne veľa úsilia, disciplíny, rozumu a prekonávania ľudských hraníc.  takejto látke a takémuto spracovaniu by IMO prospel štýl á la Dunkirk - tzn. skôr úderná, intenzívna 100-minútovka, kde sa načrtnú vzťahy, myšlienky a potom sa už ide na vec. lebo keď už sa film chce tváriť tak autenticky a vecne, nepomáha mu keď sa každú druhú scénu plká v kuchyni, Gosling zadumane hľadí niekam do blba a pod.  Byť ten film o 30 minút kratší a keby sa vynechali určité vyfabulované sentimentality (záver na Mesiaci), mohla to byť úplná pecka. Chazelle každopádne je talent, o tom žádná (detto Hurwitz - hudba bola top a výborne sa počúva aj samostatne, tam by som to videl možno aj na Oscara). A Gosling nie je zlý, ale začínam rozmýšľať či on vie zahrať aj niečo iné ako týchto svojich poloautistických mlčanlivých a zadumaných chlapcov - mám pocit, že od Drive ho v inej polohe človek ani nevidí.  6-7/10
0 -2
reagovat
23.10.2018 15:55:42

9/10

no ja som teda dosť spokojný :+
často sa s karlosom asi nezhodujem ale tuto sa úplne podpisujem pod jeho sedem bodov
699127
no ja som teda dosť spokojný *:+* často sa s karlosom asi nezhodujem ale tuto sa úplne podpisujem pod jeho sedem bodov
9/10
1 0
reagovat
19.10.2018 22:22:20
reaguje na: pepo
Jakou trilogii myslis? Protoze sem ready :D
698908
Jakou trilogii myslis? Protoze sem ready *:D*
698903
1 0
reagovat
19.10.2018 20:41:47
presne tak. už iba čakám kedy niekto napíše, že Star Wars je pičovina:D:D:D:D
ber to osobne :)
698903
presne tak. už iba čakám kedy niekto napíše, že Star Wars je pičovina*:D**:D**:D**:D* [spoiler]ber to osobne :)[/spoiler]
2 -2
reagují: TedGeorge
reagovat
19.10.2018 19:12:28
bože títo technicky založení ludia "odborníci", gravitácia je pičovina, martan je pičovina, interstelar je pičovina, bla bla bla
698902
bože títo technicky založení ludia "odborníci", gravitácia je pičovina, martan je pičovina, interstelar je pičovina, bla bla bla
7 -1
reagovat
19.10.2018 18:31:43
Armageddon je aj tak bomba :)
698901
Armageddon je aj tak bomba :)
4 0
reagovat
19.10.2018 16:45:24
reaguje na: Green
698899
[url=https://i.imgur.com/uk0JPOa.jpg]You must be fun at parties.[/url]
698880
1 -1
reagovat
19.10.2018 16:44:15
reaguje na: HAL
Podle mě ho zmínit na škodu určitě nebylo. Pokud někdo mluví o "naprostých nesmyslech", je celkem fajn vymezit si obé extrémy.
698898
Podle mě ho zmínit na škodu určitě nebylo. Pokud někdo mluví o "naprostých nesmyslech", je celkem fajn vymezit si obé extrémy.
698897
1 0
reagovat
19.10.2018 16:24:46
reaguje na: KARLOS
Vůbec jen ziňovat tady Míšu je trochu hereze, navzdory tomu že First Man má k dokonalosti daleko. Ale aspoň tak masivní fuck-upy jako v té Gravity tam nejsou, tohle je "jen" přehnaně dramatizované ve všech ohledech. 
698897
Vůbec jen ziňovat tady Míšu je trochu hereze, navzdory tomu že First Man má k dokonalosti daleko. Ale aspoň tak masivní fuck-upy jako v té Gravity tam nejsou, tohle je "jen" přehnaně dramatizované ve všech ohledech. 
698895
0 0
reagují: KARLOS
reagovat
19.10.2018 16:06:47
reaguje na: Gorecki
Ke Gravitaci to má daleko, Cuaron byl v tomhle pedant a podobně jako Nolan s Interstellar se snažil v pasážích, kde by to nejvíc "bolelo", nahrazovat ruchy hudbou. A ano, ta spešl "silent" verze Gravity jde v tomhle ohledu ještě o dost dál.
First man se ale fakt dá s klidným svědomím přežít. Používá "klasické" postupy, tj. nejde vysloveně po hyper realitě, ale bere to volněji. Ale opět opakuju - výbuchy Míši a podobné to nepoužívá a víceméně se to snaží o ten postup Apolla 13 - tam to taky pěkně hučí, piští a bouchá a jestli se dobře pamatuju, tak i ty exploze tam přítomné byly.
698895
Ke Gravitaci to má daleko, Cuaron byl v tomhle pedant a podobně jako Nolan s Interstellar se snažil v pasážích, kde by to nejvíc "bolelo", nahrazovat ruchy hudbou. A ano, ta spešl "silent" verze Gravity jde v tomhle ohledu ještě o dost dál. First man se ale fakt dá s klidným svědomím přežít. Používá "klasické" postupy, tj. nejde vysloveně po hyper realitě, ale bere to volněji. Ale opět opakuju - výbuchy Míši a podobné to nepoužívá a víceméně se to snaží o ten postup Apolla 13 - tam to taky pěkně hučí, piští a bouchá a jestli se dobře pamatuju, tak i ty exploze tam přítomné byly.
698894
0 0
reagují: HAL
reagovat
19.10.2018 15:57:14
reaguje na: KARLOS
Vynikajuco realisticky ponatu zvukovu stranku mala Gravitacia, teda ak islo o sprostredkovanie toho, co pocula (a mohla pocut) Sandra.
698894
Vynikajuco realisticky ponatu zvukovu stranku mala Gravitacia, teda ak islo o sprostredkovanie toho, co pocula (a mohla pocut) Sandra.
698893
0 0
reagují: KARLOS
reagovat
19.10.2018 15:44:00
Ty přístrojové desky byly dobové a funkčně pojaté. Byly čisté, ale rozhodně ne "naleštěné" a křičící "jsem sci-fi filmově pojatá součástka NASA". Vizuální vjem byl ale dost zkreslen použitým záznamem - Super16mm v kombinaci s dost mekkým světlem kreslil obrázek, který neměl daleko k tomu, aby si člověk fakt myslel, že je všechno zanesené stoletým prachem.
Zvukově to sázelo na efekt velmi, byť se Chazelle očividně snažil aspoň trochu navodit dojem, že když kosmonauti vylezli na Měsíc (doufám, že mě tu opravdu nikdo neobviní ze spoilerování), zvuk šel téměř komplet stranou. Exteriérové záběry se zvukovou smrští tam ale jsou a těžko říct, jak věrné to bylo reálu z vnitřku lodi. Mluvíme ale pořád o takových "prohřešcích" proti technické logice, jaké se imo třeba Apollo 13 dopouštělo ve stejné míře a má to na míle daleko od řvoucího Aliena po vypuštění z lodi, nebo nedej bože k častým explozím Míšy u Armageddonu.
Handycam na facku byl, ale nepochybuju, že když se ty skořáply odlepovaly od země, všechno, co nebylo napevno přišroubované se třást určitě muselo...
698893
Ty přístrojové desky byly dobové a funkčně pojaté. Byly čisté, ale rozhodně ne "naleštěné" a křičící "jsem sci-fi filmově pojatá součástka NASA". Vizuální vjem byl ale dost zkreslen použitým záznamem - Super16mm v kombinaci s dost mekkým světlem kreslil obrázek, který neměl daleko k tomu, aby si člověk fakt myslel, že je všechno zanesené stoletým prachem. Zvukově to sázelo na efekt velmi, byť se Chazelle očividně snažil aspoň trochu navodit dojem, že když kosmonauti vylezli na Měsíc (doufám, že mě tu opravdu nikdo neobviní ze spoilerování), zvuk šel téměř komplet stranou. Exteriérové záběry se zvukovou smrští tam ale jsou a těžko říct, jak věrné to bylo reálu z vnitřku lodi. Mluvíme ale pořád o takových "prohřešcích" proti technické logice, jaké se imo třeba Apollo 13 dopouštělo ve stejné míře a má to na míle daleko od řvoucího Aliena po vypuštění z lodi, nebo nedej bože k častým explozím Míšy u Armageddonu. Handycam na facku byl, ale nepochybuju, že když se ty skořáply odlepovaly od země, všechno, co nebylo napevno přišroubované se třást určitě muselo...
1 0
reagují: Gorecki
reagovat
19.10.2018 15:30:46

"Obé se při skutečných kosmických letech neděje"

link Start raketoplánu Columbia mě teda přijde, že tam nějaký hluk a vibrace jsou ne? A to nesedí "na špičce" rakety jako u Saturnu V, a Columbia 1981 vs. Saturn V 1969 takže vibrace a hluk měli asi kvalitněji pořešenej 
698892
https://www.youtube.com/watch?v=zEkFy2acNg0 Start raketoplánu Columbia mě teda přijde, že tam nějaký hluk a vibrace jsou ne? A to nesedí "na špičce" rakety jako u Saturnu V, a Columbia 1981 vs. Saturn V 1969 takže vibrace a hluk měli asi kvalitněji pořešenej 
"Obé se při skutečných kosmických letech neděje"
0 0
reagovat
19.10.2018 15:13:33
Já reagoval na ten zvuk, že by interiéry vypadaly jako ruský kombajn co byl 20 let ve stodole jsem si taky nevšiml, jestli něco bylo ošoupané tak asi od toho, jak to testovali, nebo něco podobnýho. Pochybuju, že by ty rekvizity do filmu udělali schválně "ošoupané", aby rozčílili "technicky založené" diváky... 
698890
Já reagoval na ten zvuk, že by interiéry vypadaly jako ruský kombajn co byl 20 let ve stodole jsem si taky nevšiml, jestli něco bylo ošoupané tak asi od toho, jak to testovali, nebo něco podobnýho. Pochybuju, že by ty rekvizity do filmu udělali schválně "ošoupané", aby rozčílili "technicky založené" diváky... 
0 0
reagovat
19.10.2018 14:25:51
Film som este nevidel, takze neviem presne o com Green pise, ale to ze to boli vzdy uplne nove lode, ziadne Shuttle, ktore by sa recyklovali, je proste fakt.

S tym hlukom a vibraciami si nie som isty, ale kym Saturn neprekonal 2. kozm. rychlost sa cez konstrukciu musia predsa prenasat az do kabiny.
698887
Film som este nevidel, takze neviem presne o com Green pise, ale to ze to boli vzdy uplne nove lode, ziadne Shuttle, ktore by sa recyklovali, je proste fakt. S tym hlukom a vibraciami si nie som isty, ale kym Saturn neprekonal 2. kozm. rychlost sa cez konstrukciu musia predsa prenasat az do kabiny.
0 0
reagovat
19.10.2018 13:20:12
reaguje na: Green
Ty jsi se programu Apollo osobně zúčastnil, že přesně víš, jak to tehdy nebylo? :D 
698885
Ty jsi se programu Apollo osobně zúčastnil, že přesně víš, jak to tehdy nebylo? *:D* 
698880
1 0
reagovat
19.10.2018 10:58:50

Film plný nesmyslů

Pro technicky založeného člověka byl film prošpikován samými nesmysly. Každý záběr z letící kosmické lodi byl z důvodu nastolení dramatičnisti kýčovitě roztřesen a doprovázen ohlušujícím škřípáním a strojním hlukem. Obé se při skutečných kosmických letech neděje. Režisér se tak snažil naprosto prvoplánově zapůsobil na naše emoce. Další nesmysl šlo spatřovat na vizualizaci interiéru kosmických lodí. Všechny přístrojové desky, displeje a povrchy lodí vypadaly tak, jako by do vesmíru někdo vypustil ruský kombajn který seděl 20 let ve stodole bez střechy. Ty vesmírné lodi byly přece fungl nové a proto by tak měly vypadat. Tedy film o vztahu v rodině na smyšleném vizuálu a soudu. Takže naprostá blbost!:(
698880
Pro technicky založeného člověka byl film prošpikován samými nesmysly. Každý záběr z letící kosmické lodi byl z důvodu nastolení dramatičnisti kýčovitě roztřesen a doprovázen ohlušujícím škřípáním a strojním hlukem. Obé se při skutečných kosmických letech neděje. Režisér se tak snažil naprosto prvoplánově zapůsobil na naše emoce. Další nesmysl šlo spatřovat na vizualizaci interiéru kosmických lodí. Všechny přístrojové desky, displeje a povrchy lodí vypadaly tak, jako by do vesmíru někdo vypustil ruský kombajn který seděl 20 let ve stodole bez střechy. Ty vesmírné lodi byly přece fungl nové a proto by tak měly vypadat. Tedy film o vztahu v rodině na smyšleném vizuálu a soudu. Takže naprostá blbost!*:(*
Film plný nesmyslů
1 -9
reagují: verbst, Muf
reagovat
16.10.2018 22:31:10
1) Kulervoucnější sekvenci jak celé Geminy 8 sem neviděl minimálně od loňského Artuše. A ano, včetně těch všech Avengerů a Solů.
2) Film mi subjektivně přišel dlouhý tak necelou hodinku. Moc nerozumím tomu, že někomu přišel závěr unavenější. Naopak to graduje parádně.
3) Taky mi fakt nepřišlo, že by postavy stihly všechno vyřešit v prvých dvaceti minutách. Ten film imo není (úplně) o jejich ztrátě dcery, ale o tom, že si musí najít cestu zpět k sobě.
4) S tím souvisí i vedlejší postavy. Byť chápu, že šikovnými ručičkami pana režiséra krásně ožívají a proto většina lidí bude očekávat, že budou využiti více, ale oni svou funkci v příběhu plní naprosto plnohodnotně. Jistě, možná je to jen dáno mou (blbě stanovenou) interpretací, ale fakt sem neměl pocit, že kámoši z Gemini/Apolla, jejich manželky, ani amstrongovy děcka nesplnily to, co by měly.
5) V návaznosti na koment Epochvy - tak luxusní a povedený sound design sem taktéž dlouho neslyšel.
6) Sem rád, že Chazelle nehodlá zaparkovat v jedné žánrové škatulce a dělá vše pro to potřebné.
7) Jo, moc se mi to líbilo. 8-9/10*. A to především kvůli handcamu, který vysloveně nesnáším.
698716
1) Kulervoucnější sekvenci jak celé Geminy 8 sem neviděl minimálně od loňského Artuše. A ano, včetně těch všech Avengerů a Solů. 2) Film mi subjektivně přišel dlouhý tak necelou hodinku. Moc nerozumím tomu, že někomu přišel závěr unavenější. Naopak to graduje parádně. 3) Taky mi fakt nepřišlo, že by postavy stihly všechno vyřešit v prvých dvaceti minutách. Ten film imo není [spoiler](úplně) o jejich ztrátě dcery[/spoiler], ale o tom, že si musí [spoiler]najít cestu zpět k sobě[/spoiler]. 4) S tím souvisí i vedlejší postavy. Byť chápu, že šikovnými ručičkami pana režiséra krásně ožívají a proto většina lidí bude očekávat, že budou využiti více, ale oni svou funkci v příběhu plní naprosto plnohodnotně. Jistě, možná je to jen dáno mou (blbě stanovenou) interpretací, ale fakt sem neměl pocit, že kámoši z Gemini/Apolla, jejich manželky, ani amstrongovy děcka nesplnily to, co by měly. 5) V návaznosti na koment Epochvy - tak luxusní a povedený sound design sem taktéž dlouho neslyšel. 6) Sem rád, že Chazelle nehodlá zaparkovat v jedné žánrové škatulce a dělá vše pro to potřebné. 7) Jo, moc se mi to líbilo. 8-9/10*. A to především kvůli handcamu, který vysloveně nesnáším.
5 0
reagovat
16.10.2018 22:10:12
reaguje na: gaboo
Viděl sem klasik kino a imo "stačí" na většinu filmu (včetně akce). Výjimku tvoří matroš z/kolem měsíce, co se točil IMAXem a ořez imo nedopadl dobře (často mi přišla rozhozená kompozice). Benefity IMAXu tam samozřejmně vidět budou, tak jako u každého filmu.
698715
Viděl sem klasik kino a imo "stačí" na většinu filmu (včetně akce). Výjimku tvoří matroš z/kolem měsíce, co se točil IMAXem a ořez imo nedopadl dobře (často mi přišla rozhozená kompozice). Benefity IMAXu tam samozřejmně vidět budou, tak jako u každého filmu.
698613
0 0
reagovat
© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se