Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuze k článku Malá mořská víla: Recenze

příspěvky 1 - 20 Napsat příspěvek
K whitewashingu - používám většinou Perwoll na bílé prádlo. Klasicky na 40, režim bavlna. Raději přidávám ubrousek na chytání barvy.
K blackwashingu - Perwoll na černé prádlo. Pak klasika 40, syntetika program a pak raději do sušičky.  Máme kočku a vytaha to chlupy.
869242
K whitewashingu - používám většinou Perwoll na bílé prádlo. Klasicky na 40, režim bavlna. Raději přidávám ubrousek na chytání barvy. K blackwashingu - Perwoll na černé prádlo. Pak klasika 40, syntetika program a pak raději do sušičky.  Máme kočku a vytaha to chlupy.
1 0
reagovat
reaguje na: JAKLA
bod 2 Wtf?????  vsak whitewashing funguje od zaciatku kinematografie
869240
bod 2 Wtf?????  vsak whitewashing funguje od zaciatku kinematografie
869224
2 0
reagovat
reaguje na: Barv666
 2004: White guy Jim Caviezel played Jesus:D uz si nepamatuju..tohle tehdy nekomu fakt vadilo? 
869234
 2004: White guy Jim Caviezel played Jesus*:D* uz si nepamatuju..tohle tehdy nekomu fakt vadilo? 
869233
0 0
reagovat
reaguje na: JAKLA
V skutečnosti ve valné části existence filmu whitewashing (a blackfacing) naprosto dominoval. Třeba tady je pěkný seznam těch nejzásadnějších rolí, kde bílí hráli nebílé.
869233
V skutečnosti ve valné části existence filmu whitewashing (a blackfacing) naprosto dominoval. Třeba [url=https://www.washingtonpost.com/posteverything/wp/2016/01/28/100-times-a-white-actor-played-someone-who-wasnt-white/?utm_source=pocket_saves]tady[/url] je pěkný seznam těch nejzásadnějších rolí, kde bílí hráli nebílé.
869224
2 0
reagují: dreamy
reagovat
reaguje na: Jerec
Co se nezávažnosti týče - beru a možná sem tě v obsáhlém příspěvku přece jenom hodil do jednoho "pytle" s jinými. Za to případně sorry.

Co se Tolkiena týče - pevně doufám, že by mu to fakt bylo u prdele. Jeho knížky nikdo nepřepsal a znovu nevydal.
869226
Co se nezávažnosti týče - beru a možná sem tě v obsáhlém příspěvku přece jenom hodil do jednoho "pytle" s jinými. Za to případně sorry. Co se Tolkiena týče - pevně doufám, že by mu to fakt bylo u prdele. Jeho knížky nikdo nepřepsal a znovu nevydal.
869223
0 0
reagovat
reaguje na: Cival
1. Na tejto stránke sa film dosť často hodnotí bez toho že by ho komentujúci videl. :) Aj keď teda ja konkrétne som sa vyjadril len k tomu ako pojali hlavnú hrdinku.

2. Prípady whitewashingu sa istotne tiež nájdu, ale určite ich nie je také množstvo ako u blackwashingu.

3. Vzhľad víly v rozprávke je pomerne dosť explicitne daný: "Bylo to šest roztomilých dívek, ale nejmladší z nich byla ze všech nejkrásnější. Pleť měla čistou a hebkou jako lístek růžového květu, oči modré jako nejhlubší moře, ale právě jako ostatní neměla nohy, její tělo končilo rybím ocasem."
869224
1. Na tejto stránke sa film dosť často hodnotí bez toho že by ho komentujúci videl. *:)* Aj keď teda ja konkrétne som sa vyjadril len k tomu ako pojali hlavnú hrdinku. 2. Prípady whitewashingu sa istotne tiež nájdu, ale určite ich nie je také množstvo ako u blackwashingu. 3. Vzhľad víly v rozprávke je pomerne dosť explicitne daný: "Bylo to šest roztomilých dívek, ale nejmladší z nich byla ze všech nejkrásnější. Pleť měla čistou a hebkou jako lístek růžového květu, oči modré jako nejhlubší moře, ale právě jako ostatní neměla nohy, její tělo končilo rybím ocasem."
869212
0 -2
reagují: pepo, Barv666
reagovat
reaguje na: TedGeorge
Vezmu to od konce - ten argument s nezávažností je navíc. Já vám taky nevyčtu, že tu neprobíráte válku na Ukrajině a jiné opravdu důležité věci a místo toho se tu "hádáte", kolik vydělá Flash o prvním víkendu, což je asi tak třetí nejméně zásadní věc na světě. Řešíme tu filmy/seriály a vše s nimi související a tohle prostě je jedno z aktuálních témat a trendů, tak proč se tvářit, že to nikoho nezajímá? Pokud je diskuse v mezích slušnosti, nevidím v tom problém.
U Tolkiena mi to ve zkratce vadí proto, že to jeho poměrně homogenní "středověký svět", kde má každá rasa svůj vlastní kout, pojímá jako svět dnešní, takže kdejaká zapadlá vesnička nebo kmen o dvaceti hobitech jsou stejně diverzifikované jako současná newyorská čtvrť. Což mu v mých očích jednak velice silně ubírá na autenticitě a tím pádem i uvěřitelnosti, a jednak mi to přijde poměrně neuctivé vůči autorovi, který nad tvorbou tohoto fiktivního světa a jeho zákonitostí strávil desítky let.
869223
Vezmu to od konce - ten argument s nezávažností je navíc. Já vám taky nevyčtu, že tu neprobíráte válku na Ukrajině a jiné opravdu důležité věci a místo toho se tu "hádáte", kolik vydělá Flash o prvním víkendu, což je asi tak třetí nejméně zásadní věc na světě. Řešíme tu filmy/seriály a vše s nimi související a tohle prostě je jedno z aktuálních témat a trendů, tak proč se tvářit, že to nikoho nezajímá? Pokud je diskuse v mezích slušnosti, nevidím v tom problém. U Tolkiena mi to ve zkratce vadí proto, že to jeho poměrně homogenní "středověký svět", kde má každá rasa svůj vlastní kout, pojímá jako svět dnešní, takže kdejaká zapadlá vesnička nebo kmen o dvaceti hobitech jsou stejně diverzifikované jako současná newyorská čtvrť. Což mu v mých očích jednak velice silně ubírá na autenticitě a tím pádem i uvěřitelnosti, a jednak mi to přijde poměrně neuctivé vůči autorovi, který nad tvorbou tohoto fiktivního světa a jeho zákonitostí strávil desítky let.
869222
1 0
reagují: TedGeorge
reagovat
reaguje na: Jerec
Já ti nevím, jestli fakt tolik záleží na kontextu a logice daného světa v případě jednoduché pohádky. Tebou zmíněné Rings of Power samozřejmě vychází taky z pohádky, byť přiznávám - ne tak jednoduché/primitivní.

Stejně jako bych v životě nenapsal oslavnej článek o tom, že je obsazování herců a hereček jiné barvy pleti do další filmové/seriálové adaptace fantasy, kterou napsal autor z minulého (případně předminulého, případně přepředminulého) století důležité a je to důvodem k výskání, tak bych ani nevěnoval energii tomu pyskovat a nedejbože (vím, že ty to neděláš) dokonce pokládat rovnítka s problémy naší současné společnosti.

Proč? Protože je to dopr přece úplně jedno a máme xset jinech a závažnějších problémů, než že třeba Disney někoho se "špatnou" barvou pleti obsadí do hlavní role v pohádce, která už od začátku musí vydělat nejvíc peněz v domovském USA, kde většina návštěvníků multiplexů už roky jsou především Afroameričané (v případě Malé mořské, která si v USA jde pro víc jak kilo za víkend, dokonce více než třetina) a Latinos. Oni to fakt nedělají kvůli tomu, aby pokurvili odkaz nějakého literárního díla. Jenom musí za každou cenu vydělat a na nespočtu schůzek se shodli, že takhle trhnou nejvíc. Smiřme se s tím a pojďme dělat něco užitečnějšího. Třeba posbírat odpadky před vchodem do našeho baráku.
869222
Já ti nevím, jestli fakt tolik záleží na kontextu a logice daného světa v případě jednoduché pohádky. Tebou zmíněné Rings of Power samozřejmě vychází taky z pohádky, byť přiznávám - ne tak jednoduché/primitivní. Stejně jako bych v životě nenapsal oslavnej článek o tom, že je obsazování herců a hereček jiné barvy pleti do další filmové/seriálové adaptace fantasy, kterou napsal autor z minulého (případně předminulého, případně přepředminulého) století důležité a je to důvodem k výskání, tak bych ani nevěnoval energii tomu pyskovat a nedejbože (vím, že ty to neděláš) dokonce pokládat rovnítka s problémy naší současné společnosti. Proč? Protože je to dopr přece úplně jedno a máme xset jinech a závažnějších problémů, než že třeba Disney někoho se "špatnou" barvou pleti obsadí do hlavní role v pohádce, která už od začátku musí vydělat nejvíc peněz v domovském USA, kde většina návštěvníků multiplexů už roky jsou především Afroameričané (v případě Malé mořské, která si v USA jde pro víc jak kilo za víkend, dokonce více než třetina) a Latinos. Oni to fakt nedělají kvůli tomu, aby pokurvili odkaz nějakého literárního díla. Jenom musí za každou cenu vydělat a na nespočtu schůzek se shodli, že takhle trhnou nejvíc. Smiřme se s tím a pojďme dělat něco užitečnějšího. Třeba posbírat odpadky před vchodem do našeho baráku.
869220
3 0
reagují: Jerec
reagovat
Argument, že postava je přece fiktivní, tak je to jedno, čtu na každém rohu a řádně mě irituje. Fakt se budeme ke všem literárním předlohám chovat tak, že můžeme zcela libovolně měnit gender, rasu nebo cokoliv dalšího? Záleží přece na kontextu a logice daného světa/předlohy!
Zrovna v případě Ariel nebo třeba Bonda mi to přijde úplně jedno, ale leckde je to celkem na pěst. Třeba v Rings of Power mě ta snaha udělat ze Středozemě globální vesnici fakt srala. Byť tam to byl jen jeden z asi tisíce failů...
869220
Argument, že postava je přece fiktivní, tak je to jedno, čtu na každém rohu a řádně mě irituje. Fakt se budeme ke všem literárním předlohám chovat tak, že můžeme zcela libovolně měnit gender, rasu nebo cokoliv dalšího? Záleží přece na kontextu a logice daného světa/předlohy! Zrovna v případě Ariel nebo třeba Bonda mi to přijde úplně jedno, ale leckde je to celkem na pěst. Třeba v Rings of Power mě ta snaha udělat ze Středozemě globální vesnici fakt srala. Byť tam to byl jen jeden z asi tisíce failů...
2 -2
reagují: TedGeorge
reagovat
reaguje na: JAKLA
Ok, to je jako forma protestu? To můžu dávat všem hodnocení odpad s tím, že to je forma protestu. 

Hodnotím film a nehodnotím politické, genderové, rasové, náboženské a jiné přesvědčení. 

Zvlášť když podstatná většina dá odpad aniž by film viděli. 
869218
Ok, to je jako forma protestu? To můžu dávat všem hodnocení odpad s tím, že to je forma protestu.  Hodnotím film a nehodnotím politické, genderové, rasové, náboženské a jiné přesvědčení.  Zvlášť když podstatná většina dá odpad aniž by film viděli. 
869209
3 0
reagovat
reaguje na: JAKLA
Ale to není za to že nejsou fandové blackwashingu, ale za to že jedna naprosto minoritní věc převáží milion objektivních hledisek kvality filmu. A vypadá to, že film pod nějakých 5/10 opravdu objektivně nebude.

Člověk, který průměrný nebo nadprůměrný film ohodnotil odpadem jenom kvůli barvě pleti nemůže svou zabšklost a kreténismus dávat na odiv jako názor. 
869217
Ale to není za to že nejsou fandové blackwashingu, ale za to že jedna naprosto minoritní věc převáží milion objektivních hledisek kvality filmu. A vypadá to, že film pod nějakých 5/10 opravdu objektivně nebude. Člověk, který průměrný nebo nadprůměrný film ohodnotil odpadem jenom kvůli barvě pleti nemůže svou zabšklost a kreténismus dávat na odiv jako názor. 
869209
7 -1
reagovat
reaguje na: JAKLA
k argumentu "prečo ban" sa dostatočne vyjadril Cival. Ja len podotknem, že black-washing je prípad dokumentu o Cleopatre od ženy Willa Smitha. Čierna herečka v roli rozprávkovej postavy vo fiktívnom filme by ti už samo o sebe mohlo naznačiť, že tvoj labeling je pičovina :)
869216
k argumentu "prečo ban" sa dostatočne vyjadril Cival. Ja len podotknem, že black-washing je prípad [b]dokumentu[/b] o Cleopatre od ženy Willa Smitha. Čierna herečka v roli [b]rozprávkovej postavy [/b]vo [b]fiktívnom filme [/b]by ti už samo o sebe mohlo naznačiť, že tvoj labeling je pičovina *:)*
869209
3 -1
reagovat
reaguje na: JAKLA
Protoze hodnoti film bez zhlednuti. Zato by se ban mel davat automaticky.

(zvlast kdyz jim whitewashing nevadi a z blackwashingu fiktivni podmorsky neexistujici postavy se muzou posrat = rasismus, že… ;)
869212
Protoze hodnoti film bez zhlednuti. Zato by se ban mel davat automaticky. (zvlast kdyz jim whitewashing nevadi a z blackwashingu fiktivni podmorsky neexistujici postavy se muzou posrat = rasismus, že… ;)
869209
9 -1
reagují: JAKLA
reagovat
reaguje na: AndyKaufman
Prečo by mali dostať ban? Za to že sa im nepáči blackwashing? Veď majú pravdu.
869209
Prečo by mali dostať ban? Za to že sa im nepáči blackwashing? Veď majú pravdu.
869165
2 -8
reagovat
reaguje na: drive
Vždycky říkám, že jsem rád, že k nám chodí chytří filmoví fanoušci. A pak to někdo posere tím, že napíše takovouhle kravinu. 
869190
Vždycky říkám, že jsem rád, že k nám chodí chytří filmoví fanoušci. A pak to někdo posere tím, že napíše takovouhle kravinu. 
869180
13 -1
reagovat
reaguje na: drive
...ve Fukovi?
869183
...ve Fukovi?
869180
14 0
reagovat
Movie zone 6/10, Fuka 3/10. GOTG3, movie zone 9/10, Fuka 6/10... Je neco shnileho ve...
869180
Movie zone 6/10, Fuka 3/10. GOTG3, movie zone 9/10, Fuka 6/10... Je neco shnileho ve...
1 -17
reagují: Mr. Hlad, duro
reagovat
reaguje na: AndyKaufman
:D Takoví trolové jsou i na IMDB. Někdy to má na ty statistiky velký vliv.
869179
*:D* Takoví trolové jsou i na IMDB. Někdy to má na ty statistiky velký vliv.
869165
3 0
reagovat
reaguje na: Demonic8
Doufám, že všichni dostanou BAN, ale to by POMO přišel o aktivitu na webu a zobrazení reklam :)))
869165
Doufám, že všichni dostanou BAN, ale to by POMO přišel o aktivitu na webu a zobrazení reklam :)))
869164
7 -2
reagují: JAKLA, Demonic8
reagovat
Na CSFD je drsně nenávistné hodnocení. Hmm.
869164
Na CSFD je drsně nenávistné hodnocení. Hmm.
1 0
reagují: AndyKaufman
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se