Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuze k článku Bod varu: Recenze

příspěvky 1 - 12 Napsat příspěvek

7/10

Ne vždy mají tyhle one shot movie dostatečně silnou zápletku/děj, aby film obstál i bez zmíněné kameramanské vychytávky (někteří tvůrci imho na tuto skutečnost malinko hřeší, aneb "máme sice banální příběh, ale když to natočíme "na jeden záběr", tak se to ztratí"), naštěstí zde to není onen případ a vedle technicky precizní formy snímek nabízí i velice slušný obsah. 

Graham v titulní roli je skvělý a ani zbytek castingu za ním nijak zvlášť nezaostává, přičemž díky střídmé stopáži a vyváženému tempu (kdy se střídají vypjaté momenty s těmi klidnějšími) je divák držen v neustálém napětí až do samotného konce (a to píšu z pozice absolutního kitchen//cooking/food ignoranta:D).

Nicméně těch klišé z ranku "shit hits the fan" bylo na můj vkus zbytečně moc a trochu imho podkopávaly všudypřítomnou snahu o maximální realismus (u bývalého kolegy a alergičky bylo hned po jejich nástupu na scénu jasné, kam to bude směřovat). Závěr svým extrémně vyhroceným podáním pak sice přináší ironickou pointu (kolaps obratem po rozhodnutí změnit dosavadní nezdravý životní styl), ale působí tak trochu nepatřičně a jako z jiného filmu, respektive žánru.
817475
Ne vždy mají tyhle one shot movie dostatečně silnou zápletku/děj, aby film obstál i bez zmíněné kameramanské vychytávky (někteří tvůrci imho na tuto skutečnost malinko hřeší, aneb "máme sice banální příběh, ale když to natočíme "na jeden záběr", tak se to ztratí"), naštěstí zde to není onen případ a vedle technicky precizní formy snímek nabízí i velice slušný obsah.  Graham v titulní roli je skvělý a ani zbytek castingu za ním nijak zvlášť nezaostává, přičemž díky střídmé stopáži a vyváženému tempu (kdy se střídají vypjaté momenty s těmi klidnějšími) je divák držen v neustálém napětí až do samotného konce (a to píšu z pozice absolutního kitchen//cooking/food ignoranta*:D*). Nicméně těch klišé z ranku "shit hits the fan" bylo na můj vkus zbytečně moc a trochu imho podkopávaly všudypřítomnou snahu o maximální realismus [spoiler](u bývalého kolegy a alergičky bylo hned po jejich nástupu na scénu jasné, kam to bude směřovat)[/spoiler]. Závěr [spoiler]svým extrémně vyhroceným podáním[/spoiler] pak sice přináší ironickou pointu [spoiler](kolaps obratem po rozhodnutí změnit dosavadní nezdravý životní styl)[/spoiler], ale působí tak trochu nepatřičně a jako z jiného filmu, respektive žánru.
7/10
1 0
reagovat
reaguje na: fr3ak
Já souhlasím. Ten závěr je už extrém.
Ale stylovost to má. O tom žádná. I herecké výkony výborný. V kuchyni resp gastru bych opravdu dělat nechtěl. 8):D:+
816128
Já souhlasím. Ten závěr je už extrém. Ale stylovost to má. O tom žádná. I herecké výkony výborný. V kuchyni resp gastru bych opravdu dělat nechtěl. *8)**:D**:+*
815579
0 0
reagovat

10/10, ale

mali obsadiť radšej Dextera Fletchera a bol by z toho sequel Sbal prachy & vypadni !
815664
mali obsadiť radšej Dextera Fletchera a bol by z toho sequel Sbal prachy & vypadni !
10/10, ale
0 0
reagovat
reaguje na: fr3ak
Šňupání v profesionální kuchyni (profesi šéfkuchaře) vyházet nemůžeš. Fakt ne.
815581
[spoiler]Šňupání v profesionální kuchyni (profesi šéfkuchaře) vyházet nemůžeš. Fakt ne.[/spoiler]
815579
4 -1
reagovat
Ani si radši nepředstavulu kolik muselo dát práce něco takovýho realizovat. Kamera naprosto bezchybná. Stephen Graham už žádný další adorace vůbec nepotřebuje, ten byl nepřehlídnutelnej odjakživa, bez ohledu na velikost role. Obsazení vůbec bylo moc fajn. První půlka je naprosto čistejch 10/10 jenže dál už to taková sláva není, ale není to ztrátou tempa (naopak sem byl až do konce naprosto přibitej a je obdivuhodný, že film tempem ani na chvilku nezaváhá), ale spíš tím do jakýho extrému se situace v podniku vyhrocuje. Je to ke konci zbytečně přehnaný a myslím, že by si celej film bohatě vystačil se zdeptaným šéfem a jeho soukromým průserem doma, otravným kontrolorem, chaosem v kuchyni, tím jak vybouchne kuchařka na vedoucí, rasistickým snobem co si vymejšlel píčoviny a instagramový kriplové - to by bohatě stačilo.
Šňupání, kámoš s kritičkou, alergická holka (ať zvedne ruce ten, kdo nečekal, že dostane záchvat), epizoda s pořezaným klukem v kuchyni - to bych klidně všechno vyházel. Konec filmu bych spíš pojal stylem: "Další šílenej den v práci za náma, jdem se vyspat a víme že zejtra ten kolotoč máme znova, navíc s vysokou pravděpodobností, že mi odejde špatně ohodnocenej klíčovej zaměstnanec, kterýmu dnes bouchly saze."
Takhle je mi líto, ale když se celou dobu dívám jak je film krásně uvěřitelnej, dynamickej, skvěle zahranej, ještě líp natočenej a pak od půlky najednou hromadí jeden průser za druhým až absurdním způsobem, že už sem spíš zvedal obočí. Za mě velká škoda.
Aspoň tak to vidím já.
815579
Ani si radši nepředstavulu kolik muselo dát práce něco takovýho realizovat. Kamera naprosto bezchybná. Stephen Graham už žádný další adorace vůbec nepotřebuje, ten byl nepřehlídnutelnej odjakživa, bez ohledu na velikost role. Obsazení vůbec bylo moc fajn. První půlka je naprosto čistejch 10/10 jenže dál už to taková sláva není, ale není to ztrátou tempa (naopak sem byl až do konce naprosto přibitej a je obdivuhodný, že film tempem ani na chvilku nezaváhá), ale spíš tím do jakýho extrému se situace v podniku vyhrocuje. [spoiler]Je to ke konci zbytečně přehnaný a myslím, že by si celej film bohatě vystačil se zdeptaným šéfem a jeho soukromým průserem doma, otravným kontrolorem, chaosem v kuchyni, tím jak vybouchne kuchařka na vedoucí, rasistickým snobem co si vymejšlel píčoviny a instagramový kriplové - to by bohatě stačilo. Šňupání, kámoš s kritičkou, alergická holka (ať zvedne ruce ten, kdo nečekal, že dostane záchvat), epizoda s pořezaným klukem v kuchyni - to bych klidně všechno vyházel. Konec filmu bych spíš pojal stylem: "Další šílenej den v práci za náma, jdem se vyspat a víme že zejtra ten kolotoč máme znova, navíc s vysokou pravděpodobností, že mi odejde špatně ohodnocenej klíčovej zaměstnanec, kterýmu dnes bouchly saze." Takhle je mi líto, ale když se celou dobu dívám jak je film krásně uvěřitelnej, dynamickej, skvěle zahranej, ještě líp natočenej a pak od půlky najednou hromadí jeden průser za druhým až absurdním způsobem, že už sem spíš zvedal obočí. Za mě velká škoda. [/spoiler]Aspoň tak to vidím já.
4 0
reagují: RainMakeR, Godlike
reagovat
Film Burnt mám moc rád a celkově vaření me poslední dobou více a více baví. Takže tohle si určitě musím pustit.... Díky za tip. 

A pokud zrovna večeříte tak dobrou chuť :D:))8)
815511
Film Burnt mám moc rád a celkově vaření me poslední dobou více a více baví. Takže tohle si určitě musím pustit.... Díky za tip.  A pokud zrovna večeříte tak dobrou chuť *:D**:))**8)*
2 0
reagovat
To zní skvěle. A pokud jste nečetli, tak doporučuji tematickou knihu Anthony Bourdaina Důvěrnosti z kuchyně.
815504
To zní skvěle. A pokud jste nečetli, tak doporučuji tematickou knihu Anthony Bourdaina Důvěrnosti z kuchyně.
2 0
reagovat
reaguje na: msyogota
ty jo pro mě asi taky :D, ale jen proto, že zas tolik zázraků jsem tam neviděl, až na Benedettu, to byl jeden velkej zázrak:D:D 
815494
ty jo pro mě asi taky *:D*, ale jen proto, že zas tolik zázraků jsem tam neviděl, až na Benedettu, to byl jeden velkej zázrak*:D**:D* 
815490
2 -1
reagovat
82%, moc fajn a hodne obdivu jak to natocili i zahrali.
815493
82%, moc fajn a hodne obdivu jak to natocili i zahrali.
2 0
reagovat
reaguje na: remy

Uplne nemůžu souhlasit :)

Tez viděno ve Varech. Pro me jasně v top5 posledního Kviffu, byť mozna ne nejlepší, ale slabej tah na bránu bych tomu nikdy nevytkl :) 
815490
Tez viděno ve Varech. Pro me jasně v top5 posledního Kviffu, byť mozna ne nejlepší, ale slabej tah na bránu bych tomu nikdy nevytkl :) 
Uplne nemůžu souhlasit :)
815487
3 0
reagují: remy
reagovat
Dám si to, dělal jsem v oboru a bude to "příjemná" nostalgie.
815488
Dám si to, dělal jsem v oboru a bude to "příjemná" nostalgie.
1 0
reagovat
Viděno ve Varech:

Ne do syta využitý potenciál jednozáběrového konceptu, řekl bych. Zdaleka ne tak hektická jízda, jak se píše. Kamera sice šikovně přeskakuje od jedné postavy k druhé, ale těch odboček, které ve výsledku nikam moc nevedou, je zkrátka moc, že celku chybí ucelenější tvar a ve finále větší tah na branku. Přesto to jako zábavná jednohubka spolehlivě obstojí - obzvlášť pak v mezičase maratonu festivalových art fláků.
815487
Viděno ve Varech: Ne do syta využitý potenciál jednozáběrového konceptu, řekl bych. Zdaleka ne tak hektická jízda, jak se píše. Kamera sice šikovně přeskakuje od jedné postavy k druhé, ale těch odboček, které ve výsledku nikam moc nevedou, je zkrátka moc, že celku chybí ucelenější tvar a ve finále větší tah na branku. Přesto to jako zábavná jednohubka spolehlivě obstojí - obzvlášť pak v mezičase maratonu festivalových art fláků.
1 -1
reagují: msyogota
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se