Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Téma: 10 historek z natáčení filmů Quentina Tarantina


ikona
TedGeorge
brad pittdiane krugerdjango unchainedharvey weinsteinjennifer lawrencekill billleonardo dicapriomichael madsenpulp fictionquentin tarantinotenkrat v hollywooduuma thurmanving rhames
Zajímá vás, jaké to je pracovat na filmech kultovního režiséra? 

V kinech je devátý film kultovního režiséra Quentina Tarantina a je tedy logické, že se v následujících dnech dočkáte (nejenom na MovieZone) přehršle článků rozebírajících Tarantina a jeho filmy. Byť jsem samozřejmě viděl všechny bijáky legendární direktora, rozebírání jeho díla s dovolením nechám na povolanějších a místo toho vám nabídnu desítku více či méně slavných historek, které se týkají natáčení jeho milovaných výtvorů. Některými se pochlubil slavný režisér sám při tom bezpočtu rozhovorů (doporučuji hlavně jeho pravidelná klábosení u Howarda Sterna), jiné pocházejí z úst herců a hereček, kteří někdy Tarantinovo „zážitkové“ natáčení absolvovali.

Byť jsme teď skoro všichni díky chválené premiéře bijáku Tenkrát v Hollywoodu pozitivně naladění, následující řádky nenabídnou pouze příjemné počtení k odpolední kávičce. Quentina provází jak v osobním, tak profesním životě pověst člověka, který má složitý vztah se ženami a my se toho na následujících řádcích také dotkneme. Začneme však zlehka a já na závěr úvodu snad jenom dodám, že 10 historek ani zdaleka nemohlo postihnout všechny ty pohádky, které provázejí natáčení jeho nejslavnějších bijáků. Tady nastupujete vy, protože diskuze je otevřená a vy sami pro nás můžete na ploše jednoho až dvou odstavců rozepsat svojí oblíbenou tarantinovskou historku.

3. Tenkrát v Hollywoodu…

Článek by nebyl kompletní bez nějaké té věty týkající se (dost možná pomalu finišujícího) režiséra. Dovolím si pro jednou odskočit od historek z natáčení a budu se spíše věnovat historkám z produkce. Doteď totiž neunikl žádný dostatečně vděčný šproch z natáčení (klid, ono to přijde) a změna je život. Quentin roky psal Tenkrát v Hollywoodu jako román, jen aby mu časem došlo, že bude vhodnějším formátem pro jeho nejnovější fantazii filmový scénář. Pokud vám to celé tak trochu připomíná Osm hrozných, tak nejste sami. Jak se k produkci dostalo studio Sony? Původně měli nostalgickou filmovou pohádku distribuovat (ostatně jako vždy) Weinsteini, všem známý Harveyho skandál ale učinil plánům konec a rozhořel se boj o práva na distribuci předposledního filmu legendárního režiséra, jehož se kromě vítězných tatínků Playstationu účastnili i Warneři, Universal a Paramount.

Slyšeli jste už, že si ve filmu měla zahrát Jennifer Lawrence? Tarantino prý psal knihu (dobrá, scénář) s tím, že si v jeho nejnovějším filmu rozhodně musí zahrát Brad Pitt a právě Jennifer. Brad mu klapnul, Jennifer však odmítla a vrabčáci na hollywoodských střechách si štěbetají, že to rozhodnutí má co dočinění s více či méně zaslouženou pověstí Tarantina jako misogynního rejži. Roli zavražděné Sharon Tate nakonec ukořistila Margot Robbie, a pokud se podíváte na jakýkoliv rozhovor, který v posledních týdnech poskytla, tak na režiséra pěje pouze a jenom chválu. To však během klasického novinářského kolečka dělala i Uma Thurman a všichni víme, jak to nakonec dopadlo. Že jste chtěli alespoň jednu historku přímo z placu? Tady si klikněte na obrázek dokumentující noční natáčení na slavné dálnici Marina del Rey a vězte, že ten Cadillac ve filmu patří Michaelu Madsenovi.

2. Při natáčení Osmi hrozných byla velká zima a před natáčením se kradlo

Na začátek nechme promluvit producenta westernu Richarda Gladsteina: „Normální režisér by v té coloradské zimě točil dva týdny a zbylých deset strávil v ateliérech. Quentin je přesný opak. On chce točit na místě 10 týdnů a sledovat, jak se promrzlí herci brodí sněhem. A když už se točilo ve studiu, Quentin potřeboval, aby vše působilo co nejreálněji. Chtěl, aby šla hercům od úst opravdová pára a nechal udržovat odpovídající teplotu.“ Se svou zkušeností se podělila i Jennifer Jason Leigh, která byla většina filmu připoutaná ke Kurtu Russellovi opravdovými těžkými řetězy. Ta doslova řekla: „Jak jsem byla promrzlá v tom dostavníku, často jsem přemýšlela, jestli mám jít do 100 metrů vzdáleného vyhřívaného stanu, nebo si prostě jenom někde sednout do sněhu". No a konečně Walton Goggins: „Byla tam kosa, vole. Strašná kosa.“

Vás ale stejně nejvíc bude zajímat neslavná kauza s únikem scénáře, že? Ten už v roce 2013 zveřejnil web Gawker a podle všeho je za únikem někdo z této šestice: Michael Madsen (podle mnohých hlavní podezřelý), Bruce Dern, Tim Roth, Reggie Hudlin (producent Djanga), nebo dvě jiná jména, která Quentin z nějakých záhadných důvodů odmítnul zveřejnit. Faktem však je, že to po úniku nějakou chvíli vypadalo, že se točit nebude. Režisér se zabejčil a řekl, že scénář raději vydá jako knihu. Následně však došlo k velmi úspěšnému veřejnému čtení scénáře (zúčastnilo se 1200 posluchačů a vstupenky stály až 200 dolarů), Tarantino dostal znovu chuť do práce a sdělil novinářské obci, že se pustí do druhé a následně třetí verze scénáře. Všechno tedy dopadlo dobře? Bohužel ne tak docela. Z filmu byl finanční propadák, který především v Americe až strašidelně prohučel kiny a nic nepomohly ani stovky tisíc dolarů, které produkující Weinsteini alokovali na pořízení a opravu stovky 70mm projektorů a následnou limitovanou „road show“ premiéru.

1. Kill Bill byla velká jízda

Věřte tomu nebo, ale letos říjnu tomu bude 16 let od premiéry prvního Kill Billa. Čím jiným tedy článek zakončit než hrstkou historek z natáčení. Umu Thurman bojující s režisérem jsme si proklepli v jednom z minulých bodů, budeme se tedy věnovat tomu ostatnímu. Vzpomínáte si, jak Hattori Hanzo vrhne na Nevěstu baseballový míček a ona ho katanou rozpůlí? To není CGI, akorát byla za destrukci míčků zodpovědná kaskadérka zastupující Umu – Zöe Bell. A což takhle úplně závěrečná bitka s O´Ren, kterou si s chutí vystřihla Lucy Liu? Na začátek O´Ren zahlásí, že její nemesis měla pošetřit energii, protože pokud tak neučinila, nevydrží ani pět minut. Střih právě o pět minut dál a k zemi padá mrtvá Liu. Mocný „kudos“ si zaslouží (bohužel již zesnulá) střihačka Sally Menke, která to celé sestříhala na vteřinu přesně.

Dnes už notoricky známým bojem se slavným Crazy 88 gangem článek zakončíme. Možná jste už v minulosti zaslechli, že scéna šla do kin černobílá, protože jinak by Tarantino vyfasoval rating NC-17 a tím pádem by většina kin ani nemohla jeho vymazlený biják hrát. Věděli jste však, že je v bitce naprosté minimum CGI efektů a Quentin na to šel pěkně po staru, tedy po hong-kongsku? Imf by k tomu mohl natočit dvouhodinové MovieZone Live, vám bude stačit vědět, že herci na svých bedrech tahali speciální čínské kondomy naplněné falešnou krví, jíž se při natáčení spotřebovalo víc než 1600 litrů. Pokud s vámi rodiče v mládí emigrovali do Ameriky, tak vězte, že to je 450 galonů s tekutinou. Já jsem si tu scénu musel pustit znovu a s radostí sděluji, že ani kapka nepřišla nazmar. Pro dnešek je to všechno, díky za pozornost.

---

Vytáhni v hospodě: Quentin Tarantino byl před pár dny v Moskvě, kde propagoval svůj nejnovější film. Novináři se ho zeptali, jestli pořád platí, že desátý film bude jeho režisérskou labutí písní. Hollywood Reporter tvrdí, že to měl potvrdit, a navíc měl dodat, že bude jeho filmový epilog velmi „sebeuvědomělý“ v tom smyslu, že bude brát závěr jeho filmové kariéry v potaz. Také tomu ohlašovanému konci stejně vůbec nevěříte?

© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace