Ježek Sonic 3: RecenzeTyllerUltimátna jazda pre celú rodinu. Audiovizuálne je to na špičkovej úrovni kde kvalitu cgi prekonáva asi iba avatar.
Akcia tu ma neskutočné grády a súboje hyperaktívnych Ježkov na Dragon ball spôsob je tak drsný náhul, že Avengeri sa môžu schovať.
Do toho perfektný Jim Carrey, ktorý si svoju (dvoj)rolu stále výborne užíva a tvorcovia pamätajú aj na taký detail ako kontinuita, kde každá postava z predchádzajúcich filmov dostane svoj priestor.
Je to vtipné, je to milé, dojemné a má to hromadu odkazov na videoherné predlohy.
Je to perfektný rodinný blockbuster.
Diskuze k článku Hanebný pancharti: Recenze
příspěvky 47668041 - 47668060
Napsat příspěvek
- 1
- 2
- .
- 6
- 7
- .
- 2383400
- 2383401
- 2383402
- 2383403
váš komentář
Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
TOP Diskuze
60Nejlepší filmy roku 2025 41Nejhorší filmy roku 2025 131Avatar: Oheň a popel: Recenze 38Kina příští zimu čeká Dunesday... možná 26TOP 11 největších kasovních propadáků za rok 2025 22Avatar letí za miliardou! Zootropolis válí a uspěli i Chalamet a Sydney Sweeney 22Avengers: Doomsday: Teaser 2 20Vše nejlepší do roku 2026 18Madden: Teaser 9Víkendový výplach #852 o Sám doma a Bondovi
Komentáře
- Avatar: Oheň a popel: RecenzeVozembouchČerstvě po shlédnutí: Když se začaly objevovat názvy dalších dílů Avatarů: Voda, Oheň ... trochu mi to připomnělo: možné 4 živly v tématech každého dílu - Voda, Oheň, Vzduch, Země (jakože 4. nebo 5. díl - Earth, ta naše?, že bylo avizováno, že dojde k návratu na Zem v dalších dílech) ... Zatímco ve Way of Water si James Titanic (a Propast) Cameron vyhrál s vodou, a ten název byl padnoucí ... v Ash and Fire jsem myslel, že ten díl bude jaksi o ohni, a všech možných efektech, který tento živel nabízí (kdy pod tím: vyhrát si s ohněm, si představuji třeba ten film Oheň (1991)). Díl, který je pojmenován Ash and Fire vypadá, jako kdyby ho natočil někdo, kdo věnoval 10 let práce vytvoření efektů, technologií a rekvizit pro vodní dobrodružství, a přidal do filmu, když už se tak jmenuje, trochu toho popílku, hořících šípů a záběr na sopku. To by zas tak nevadilo.
Po tom, co to někteří recenzenti moc nechválili, jsem čekal úplnou katastrofu, možná že to tomu pomohlo, že jsem si film celkem i užil ;-).
Celý koncept filmu, podobající se předchozím dvoum filmům - rekvizity škunerů z dvojky, letouny z jedničky, lítající skály (zase) a mnohé další motivy ... připomnělo mi to vyjádření Russela Crowa ke Gladiátorovi 2, že lidé, co na něm dělali, nepochopili, proč byl první Gladiátor tak úspěšný. Že Gladiátor 1 byl úspěšný proto, že se zaměřoval na morální charisma hlavního hrdiny; že to nebyli rekvizity, souboje a tak dále, co ten film udělaly úspěšný. Pro mě tedy Avatar představuje hlavně 3D efekty a zážitek v kině. Ale nemyslím si, že obecná sázka třetího filmu na to, že si lidi pod Avatarem představují hlavně létající skály, závěrečný souboj (zase) draků s moderními letouny atd., jsou to, kvůli čemu přijdou do kina, a bez nich by Avatar nebyl Avatar. V tomhle jsem trochu vnímal lehké nepochopení tvůrců, co činí Avatara Avatarem.
Překvapila mě cesta Quaritche a jeho zžívání se s domorodým prostředím Pandory ;-), to byla třeba možnost cesty, kterou se třetí film měl vydat více.
Již zaznělo, že závěrečná neschopnost lidí s moderními zbraněmi vypořádat se s Navii je do očí bijící. Zatímco moderní zbraně v rukou domorodců Ash and Fire znamenají pro Navie katastrofu během pár sekund a obrat ve vývoji boje.
Další vývoj v obhajobě Avatara, kterého jsem si všiml, že když už recenzenti nemohli o Avatarovi říct, že je to jeden z nejlepších filmů, co viděli, ani, že je to jedno z nejlepších sci-fi, co viděli, začali vymýšlet, že je to alespoň dobrý blockbuster, oproti ostatním blockbusterům.
Na Avatarovi je vidět, že zatímco J. R. R. Tolkien budoval svět Středozemě takřka celý život, G. R. R. Martin Hru o trůny taky značný čas, James Cameron má v budování světa Pandory značný hendikep, a zkrátka nejde vždy vše dohnat pílí. A myslím si, že vývoji technologií, které by převedli vodu do 3D, věnoval během těch deseti let vývoje zápal a zájem větší, než do budování příběhu a světa Pandory, můj názor.
Třetí Avatar mě nezklamal. Překvapila absence ohně. Ještě více mě překvapilo "ujištění" tvůrců směrem k divákům, že na Pandoře jsou zajímavé jen létající skály. Pokud vyvstalo ono dělení, tak tedy: Blockbuster: 8/10, film: 5/10. - Nejlepší filmy roku 2025House5Celkově za ten rok jsem viděl hodně dobrých filmů, jsem spokojený, ale byl jsem teď překvapen, ze těch fakt pecek za 9/10 byly jen první čtyři. Ale za to těch filmů za 7-8/10 bylo hodně.
Top 2025:
1) 28 let poté
2) Predator: Nebezpecné uzemi
3) Better man
4) Nosferatu
5) Hrisnici
6) Jedna bitva za druhou
7) F1
8) Spolecnik
9) Hodina zmizeni
10) Nepolapitelný
Pod čarou:
Kocici odysea
Zivot v hajzlu
Operace Black bag
Příjemná prekvapeni:
Nezvratny osud: Pokrevni linie
Prachová přišera
Klaun v kukuricnem poli - Avatar: Oheň a popel: RecenzeTyllerPretože záloha a nesmrteľnosť respektíve nestárnutie nie je to isté.
Zálohou vytvoríš kópiu seba samého, takže naštveš manželku že nemôže dediť barák a nebudeš si pamätať o čom bola vaša hádka z pred dvoch dní pretože tvoja záloha bola vyrobená pred týždňom.
Zároveň potešíš šéfa pretože má stále skúseného zamestnanca a nemusí hľadať náhradu.
Ergo zálohovanie ) digitalizácia vedomia vytvára ilúziu nesmrteľnosti. Nie nesmrteľnosť ako takú.
Ty sám si stále vystavený tomu že tvoj život pre teba končí. Útechou ti môže byť akurát vedomie že niekde vonku bude behať niekto s tvojim xichtom a spomienkami do určitého bodu.
Viď scéna vo Way od Water, kde "pôvodný" Quarich svojej modrej verzii nahral odkaz.
Naproti tomu môžeme predpokladať že ten "tuk" z Tulkunov funguje ako high tech botox ktorý človeka udrží mladého a vitálneho , takže žiadna záloha nie je treba.
© copyright 2000 - 2026.
Všechna práva vyhrazena.
Všechna práva vyhrazena.
Kontakty: Technická podpora | Redakce

