Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuze k článku První dojmy: Star Wars: Mandalorian a Grogu

příspěvky 21 - 40 Napsat příspěvek
reaguje na: do_Od
povedz mi, že takto fakt neuvažuješ... 

máš pravdu v tom, že nejaká tá mizogýnia a rasizmus v kinematografii sú, boli a budú - ako všade.

máš pravdu, resp. som presvedčený že sú ľudia, ktorí na ten seriál, či iný projekt nadávajú lebo tam sú černoši a ženské. 

ale ak ozaj proklamuješ, že je to problém číslo jedna, resp. dôvod číslo jedna, prečo tento projekt, prípadne drvivá väčšina projektov, neuspela a je horšie hodnotená, tak neviem, čo ti na to povedať. Trošku naivné mi to príde. Zároveň mám pocit, že si buduješ umelého nepriateľa, aby si proti nemu mohol vystúpiť, a ukázať tak seba ako odvážlivca a hrdinu, ako osobu, ktorá má "ten správny" svetonázor a nebojí sa "to ukázať" oponentom. Naskýta sa slovko "edgy". 

Alebo možno tomu skutočne veríš, a potom mi to skrátka príde len ako krátkozraký náhľad na skutočnosti. 
976392
povedz mi, že takto fakt neuvažuješ...  máš pravdu v tom, že nejaká tá mizogýnia a rasizmus v kinematografii sú, boli a budú - ako všade. máš pravdu, resp. som presvedčený že sú ľudia, ktorí na ten seriál, či iný projekt nadávajú lebo tam sú černoši a ženské.  ale ak ozaj proklamuješ, že je to problém číslo jedna, resp. dôvod číslo jedna, prečo tento projekt, prípadne drvivá väčšina projektov, neuspela a je horšie hodnotená, tak neviem, čo ti na to povedať. Trošku naivné mi to príde. Zároveň mám pocit, že si buduješ umelého nepriateľa, aby si proti nemu mohol vystúpiť, a ukázať tak seba ako odvážlivca a hrdinu, ako osobu, ktorá má "ten správny" svetonázor a nebojí sa "to ukázať" oponentom. Naskýta sa slovko "edgy".  Alebo možno tomu skutočne veríš, a potom mi to skrátka príde len ako krátkozraký náhľad na skutočnosti. 
976385
4 -1
reagovat
reaguje na: do_Od
To už je lepší, přesně tak, ty ženské jsem chtěl umlátit lopatou - a samozřejmě jen proto že jsou to ženy, kdyby tam to "The power of one, the power of two, the power of manyyy" zpívali muži, tak je to peak, 10/10, nejlepší Star Wars od slave Leia oblečku. 

Nadpozemskej level ignoranství je jen tvé přesvědčení že když někdo kritizuje tvé z nějakého důvodu oblíbené dílo, tak to ten člověk automaticky musí dělat protože je amorální zrůda. 

Akolytka není tím nejhorším ze Star Wars jen proto že existuje Star Wars Holiday Special. 
976388
To už je lepší, přesně tak, ty ženské jsem chtěl umlátit lopatou - a samozřejmě jen proto že jsou to ženy, kdyby tam to "The power of one, the power of two, the power of manyyy" zpívali muži, tak je to peak, 10/10, nejlepší Star Wars od slave Leia oblečku.  Nadpozemskej level ignoranství je jen tvé přesvědčení že když někdo kritizuje tvé z nějakého důvodu oblíbené dílo, tak to ten člověk automaticky musí dělat protože je amorální zrůda.  Akolytka není tím nejhorším ze Star Wars jen proto že existuje Star Wars Holiday Special. 
976385
11 0
reagovat
reaguje na: Baron_Hippopotamus
No, oni sinners podobné ohlasy měli, jen si ta názorová skupina musela počkat a vyždímat to až těsně před/po Oscarech. 
976387
No, oni sinners podobné ohlasy měli, jen si ta názorová skupina musela počkat a vyždímat to až těsně před/po Oscarech. 
976383
0 0
reagovat
reaguje na: do_Od
Star Wars fanoušci jsou na sračky zvyklí, jinak by nebyli fanoušky Star Wars. To, že není Akolytka až taková sračka jako Boba Fett, neznamená, že je to sračka nedotknutelná nebo že by dokonce měla pokračovat. Ten shitstorm byl enormní, plný debilních argumentů a brečících griftrů a padesátiletých dědků, ale to z toho nedělá kvalitní seriál.
976386
Star Wars fanoušci jsou na sračky zvyklí, jinak by nebyli fanoušky Star Wars. To, že není Akolytka až taková sračka jako Boba Fett, neznamená, že je to sračka nedotknutelná nebo že by dokonce měla pokračovat. Ten shitstorm byl enormní, plný debilních argumentů a brečících griftrů a padesátiletých dědků, ale to z toho nedělá kvalitní seriál.
976385
1 -1
reagují: kristian.nguyen
reagovat
Máte pravdu, nebyl to *jen* rasismus. Zapomněl jsem zmínit misogynii. ;) 

Ten seriál kvalitami nebyl o nic horší než většina epizod Mandaloriana, rozhodně Boba Fett, rozhodně Skeletal Crew a vůbec tak nějak plno dalších, přesto se z toho po vydání udělala ta nejhorší věc, do kdy spatřila světlo světa. Ne kvůli tomu, že by to bylo tak hrozivě špatný, nebylo (a to kritický hodnocení na Rottenech a Metacriticu mi dává dodnes za pravdu), ale protože Star Wars fanbase je bigotní rasistická žumpa, proti které se už v minulosti musel ozvat kupříkladu i Ewan McGregor, když bránil Moses Ingram z Obi-Wana.

Tvářit se, že tenhle problém u Star Wars neexistuje a že je všechno růžový a problém je čistě v tom, co vzniká, je úplně nadpozemskej level ignoranství. :)
976385
Máte pravdu, nebyl to *jen* rasismus. Zapomněl jsem zmínit misogynii. *;)*  Ten seriál kvalitami nebyl o nic horší než většina epizod Mandaloriana, rozhodně Boba Fett, rozhodně Skeletal Crew a vůbec tak nějak plno dalších, přesto se z toho po vydání udělala ta nejhorší věc, do kdy spatřila světlo světa. Ne kvůli tomu, že by to bylo tak hrozivě špatný, nebylo (a to kritický hodnocení na Rottenech a Metacriticu mi dává dodnes za pravdu), ale protože Star Wars fanbase je bigotní rasistická žumpa, proti které se už v minulosti musel ozvat kupříkladu i Ewan McGregor, když bránil Moses Ingram z Obi-Wana. Tvářit se, že tenhle problém u Star Wars neexistuje a že je všechno růžový a problém je čistě v tom, co vzniká, je úplně nadpozemskej level ignoranství. *:)*
4 0
reagují: filozofMZ, Ravenous, HAL, Rodot
reagovat
reaguje na: do_Od
Touhle logikou by třeba Sinners měli mít podobné ohlasy jako Akolytka. Jasně, najdou se lidi, co to odsoudili na základě barvy pleti hlavní hrdinky, ale zdráhal bych se tvrdit, že to je byť jen jeden z hlavních důvodů, proč to neuspělo. Přehlížet totálně hloupý scénář, idiotské chování postav a místy fakt otřesný herecký výkony jen proto, že to mohlo otevřít dveře Old Republic, mi přijde mírně řečeno zvláštní. Špatnej seriál zůstává špatným nehledě na to, k čemu to může otevírat dveře. Ale beru to tak, že každému se líbí něco jiného, což je normální. Jen bych v tom za každou cenu nehledal konspirace. 
976383
Touhle logikou by třeba Sinners měli mít podobné ohlasy jako Akolytka. Jasně, najdou se lidi, co to odsoudili na základě barvy pleti hlavní hrdinky, ale zdráhal bych se tvrdit, že to je byť jen jeden z hlavních důvodů, proč to neuspělo. Přehlížet totálně hloupý scénář, idiotské chování postav a místy fakt otřesný herecký výkony jen proto, že to mohlo otevřít dveře Old Republic, mi přijde mírně řečeno zvláštní. Špatnej seriál zůstává špatným nehledě na to, k čemu to může otevírat dveře. Ale beru to tak, že každému se líbí něco jiného, což je normální. Jen bych v tom za každou cenu nehledal konspirace. 
976341
3 0
reagují: Rodot
reagovat
Ak Mandalorian nemá filmovú estetiku, tak potom by ma zaujimalo čo ju má, podľa niektorých? Lebo žiaden iný SW seriál sa k tomu ani len nepribližil. Obi Wan, Ashoka, Acolatyka...Jedine Skeleton Crew k tomu malo blizko. 
Netvrdím že Mando seriál dosahuje filmovú velkoleposť trilogii, ale dokáže hravo strčiť do vrecka velkú časť bežných blockbustrov.
976362
Ak Mandalorian nemá filmovú estetiku, tak potom by ma zaujimalo čo ju má, podľa niektorých? Lebo žiaden iný SW seriál sa k tomu ani len nepribližil. Obi Wan, Ashoka, Acolatyka...Jedine Skeleton Crew k tomu malo blizko.  Netvrdím že Mando seriál dosahuje filmovú velkoleposť trilogii, ale dokáže hravo strčiť do vrecka velkú časť bežných blockbustrov.
4 -1
reagují: SHUTTER
reagovat
reaguje na: filmfanouch
Tam byl sloník nejlepší postava.
976355
Tam byl sloník nejlepší postava.
976354
4 0
reagovat
reaguje na: (=LIFTY=)
Asi konečně pochopil, že ten slon je ve Skeleton Crew a hledá tak nový argument na hejtění. ;)
976354
Asi konečně pochopil, že ten slon je ve Skeleton Crew a hledá tak nový argument na hejtění. *;)*
976352
6 0
reagují: Cival, HAL
reagovat
Kde je Cival se svým "zas.aný slon v Akolytce?":D
976352
Kde je Cival se svým "zas.aný slon v Akolytce?"*:D*
1 0
reagují: filmfanouch
reagovat
Totální devalvace Star Wars značky. 
976351
Totální devalvace Star Wars značky. 
0 0
reagovat
reaguje na: do_Od
to naschval píšeš tak agitátorsky alebo si fakt myslíš, že dôvod pre odpor k nejakému projektu číslo jedna je rasizmus? Zvlášť u projektu, ktorý je všeobecne dosť zle prijímaný. 
976348
to naschval píšeš tak agitátorsky alebo si fakt myslíš, že dôvod pre odpor k nejakému projektu číslo jedna je rasizmus? Zvlášť u projektu, ktorý je všeobecne dosť zle prijímaný. 
976341
5 0
reagovat
reaguje na: do_Od
Jak někdo může být tak hloupý?
976345
Jak někdo může být tak hloupý?
976341
0 0
reagovat
reaguje na: do_Od
Tam někomu vadili černoši? Seriously? Já si stěží pamatuju že tam nějací byli. Ale byla to taková mrdka že si to ani nechci ověřovat.
Jestli tohle mělo otvírat dveře k čemukoli z Old Republic tak to radši ať zůstanou zavřené.
976342
Tam někomu vadili černoši? Seriously? Já si stěží pamatuju že tam nějací byli. Ale byla to taková mrdka že si to ani nechci ověřovat. Jestli tohle mělo otvírat dveře k čemukoli z Old Republic tak to radši ať zůstanou zavřené.
976341
13 0
reagovat
reaguje na: LarryKrotSe
Wrong, historie mi jednou dá za pravdu. Hlavně Star Wars fanoušci jdou v tomhle plivání klasicky proti sobě. Jedinej hranej projekt mimo Skywalker éru, který mohl potenciálně otevřít dveře více věcem z Old Republic éry, ale néééé, černoši, fuj. ?)
976341
Wrong, historie mi jednou dá za pravdu. Hlavně Star Wars fanoušci jdou v tomhle plivání klasicky proti sobě. Jedinej hranej projekt mimo Skywalker éru, který mohl potenciálně otevřít dveře více věcem z Old Republic éry, ale néééé, černoši, fuj. *?)*
976320
3 -10
reagovat

Recenze

Kdy cca bude recenze? Jinak jsem koukal, Fuxoft dal pěkných 80 % a ten se sračku nebojí okouřit. Ale asi stejně půjdu, no. 
976338
Kdy cca bude recenze? Jinak jsem koukal, Fuxoft dal pěkných 80 % a ten se sračku nebojí okouřit. Ale asi stejně půjdu, no. 
Recenze
1 -1
reagovat
reaguje na: TedGeorge
Ano
976337
Ano
976323
2 -1
reagovat
Mando vypadá filmověji než přinejmenším půlka současných blockbusterů. Což je ale spíš známka toho jak se laťka snížila, než že by vyskakoval až tak vysoko (jo, před lety jsme z něj byli vyplesklí - protože jsme ještě nebyli natrénovaní rozpoznat Volume během půl sekundy) 
976334
Mando vypadá filmověji než přinejmenším půlka současných blockbusterů. Což je ale spíš známka toho jak se laťka snížila, než že by vyskakoval až tak vysoko (jo, před lety jsme z něj byli vyplesklí - protože jsme ještě nebyli natrénovaní rozpoznat Volume během půl sekundy) 
5 0
reagovat
reaguje na: pepo
Zasazení, kulisy, má to takový staromilský nádech, je to příjemně komorní, dobrodružné, s jasně definovanými hrdiny a padouchy a tak. 
976326
Zasazení, kulisy, má to takový staromilský nádech, je to příjemně komorní, dobrodružné, s jasně definovanými hrdiny a padouchy a tak. 
976324
3 0
reagovat
Souhlas s Pepem ohledně vizuálu, ale ne ohledně kvality (mám Manda moc rád). Všechny ty záběry a scény sice chtějí působit velkolepe, ale filmové fakt nejsou. Ani jeden se nevyrovná tomu, řekněme, tomu nejhoršímu z nové trilogie. Snad je to ve filmu lepší (a vypadá to, že ano). 
976325
Souhlas s Pepem ohledně vizuálu, ale ne ohledně kvality (mám Manda moc rád). Všechny ty záběry a scény sice chtějí působit velkolepe, ale filmové fakt nejsou. Ani jeden se nevyrovná tomu, řekněme, tomu nejhoršímu z nové trilogie. Snad je to ve filmu lepší (a vypadá to, že ano). 
1 0
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2026.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se