Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuze k článku Vrah naoko: Recenze

příspěvky 1 - 15 Napsat příspěvek
100% súhlas s Memphisom. Neviem či som nejak precitlivelý, ale jedna vec je preštylizované násilie medzi gangstermi vo filmoch od Tarantina či Ritchieho, a druhá keď sa sympatický "típek od vedľa" na záver prejaví ako zvrátený sociopat ktorý kôli svojmu prospechu zavraždí iného človeka a dva metre od ešte chrčiaceho umierajúceho začne mať sex. Wtf, neexistuje po tejto scéne označiť film ako feel good.
910860
100% súhlas s Memphisom. Neviem či som nejak precitlivelý,[spoiler] ale jedna vec je preštylizované násilie medzi gangstermi vo filmoch od Tarantina či Ritchieho, a druhá keď sa sympatický "típek od vedľa" na záver prejaví ako zvrátený sociopat ktorý kôli svojmu prospechu zavraždí iného človeka a dva metre od ešte chrčiaceho umierajúceho začne mať sex. Wtf, neexistuje po tejto scéne označiť film ako feel good.[/spoiler]
_
1 0
reagovat
reaguje na: HAL
Ok, jsem v tom sám. Není to poprvé ani naposled. :D

Ještě teda k tomu, že si o to říkal: Já právě ten pocit neměl. Neprovinil se ničím jiným než korupcí, a to ještě zůstala pouze ve fázi pokusu. Plus teda accessory to murder, ale ani jedno či oba dohromady nepokládám za hrdelní zločin. Navíc ta naprostá chladnokrevnost. Docela mě z toho mrazilo.
907462
Ok, jsem v tom sám. Není to poprvé ani naposled. *:D* Ještě teda k tomu, [spoiler]že si o to říkal: Já právě ten pocit neměl. Neprovinil se ničím jiným než korupcí, a to ještě zůstala pouze ve fázi pokusu. Plus teda [i]accessory to murder[/i], ale ani jedno či oba dohromady nepokládám za hrdelní zločin. Navíc ta naprostá chladnokrevnost. Docela mě z toho mrazilo.[/spoiler]
907456
2 0
reagovat
reaguje na: Memphis
Já měl silný pocit že k tomu spěl od začátku, nemluvě o tom že si o to ten chlap prostě říkal. To finále s igelitkou byl moment černý jak noc, tím mě hrozně bavil, ale nepřišel mi k nim tak mimo. 
907456
Já měl silný pocit že k tomu spěl od začátku, nemluvě o tom že si o to ten chlap prostě říkal. To finále s igelitkou byl moment černý jak noc, tím mě hrozně bavil, ale nepřišel mi k nim tak mimo. 
907455
5 0
reagují: Memphis
reagovat
Jo, hele, asi jo. Ale přišel mi ten obrat moc rychlý.
907455
[spoiler]Jo, hele, asi jo. Ale přišel mi ten obrat moc rychlý.[/spoiler]
0 0
reagují: HAL
reagovat
reaguje na: Memphis
To navozoval dialog s jeho bývalou na začátku filmu, kde se bavili o tom, že tak dlouho něco hraješ, že se tím nakonec staneš. Sociopatka se nakonec přece z jeho holky vyklubala, jen zjistil, že mu vyhovuje.
907447
To navozoval dialog [spoiler]s jeho bývalou na začátku filmu, kde se bavili o tom, že tak dlouho něco hraješ, že se tím nakonec staneš. Sociopatka se nakonec přece z jeho holky vyklubala, jen zjistil, že mu vyhovuje.[/spoiler]
907412
4 0
reagovat
Bylo to super. Většinu stopáže skvělý a chytrý scénář, u několika scén jsem vybuchl smíchy, Powell i Arjona si to dávají. Škoda pomalejšího tempa a kamery jako z běžné epizody Parks & Rec. Titěrný rozpočet je holt vidět.

Následuje velký spoiler:

Nicméně, nedávám ten konec a docela mě překvapilo, že to prakticky nikdo zatím nezmínil. U Madison bych ještě jakž takž pochopil, kdyby se z ní ve finále vyklubala psychopatka, ale u ňoumy Garyho mi přišlo totálně mimo charakter, že začne souložit vedle umírajícího kolegy, kterému sám přetáhl igelitku přes hlavu. Rayova smrt by se s hodně přimhouřenýma očima dala ospravedlnit, smrt Jaspera rozhodně ne.

Do poslední chvíle jsem doufal, že se celá situace skončí jinak. Že to Gary předstíral a nakonec igelitku sundá nebo že si konec vymyslel a realita byla úplně jiná. Ale ne. Dost mi to zkazilo výsledný dojem z filmu.


6,5/10
907412
Bylo to super. Většinu stopáže skvělý a chytrý scénář, u několika scén jsem vybuchl smíchy, Powell i Arjona si to dávají. Škoda pomalejšího tempa a kamery jako z běžné epizody Parks & Rec. Titěrný rozpočet je holt vidět. Následuje velký spoiler: [spoiler]Nicméně, nedávám ten konec a docela mě překvapilo, že to prakticky nikdo zatím nezmínil. U Madison bych ještě jakž takž pochopil, kdyby se z ní ve finále vyklubala psychopatka, ale u ňoumy Garyho mi přišlo totálně mimo charakter, že začne souložit vedle umírajícího kolegy, kterému sám přetáhl igelitku přes hlavu. Rayova smrt by se s hodně přimhouřenýma očima dala ospravedlnit, smrt Jaspera rozhodně ne. Do poslední chvíle jsem doufal, že se celá situace skončí jinak. Že to Gary předstíral a nakonec igelitku sundá nebo že si konec vymyslel a realita byla úplně jiná. Ale ne. Dost mi to zkazilo výsledný dojem z filmu.[/spoiler] 6,5/10
3 -1
reagují: Karbunkule
reagovat
907238
[url=https://images.app.goo.gl/7V8ncJY8vb1V3MtQ8]I will be in my bunk[/url]
3 0
reagovat
reaguje na: Mr.Nobody
"Adria Arjona neskutočne hot"

Si tě najde Jason Momoa:D
907237
[i]"Adria Arjona [/i]neskutočne hot" Si tě najde Jason Momoa*:D*
907233
2 0
reagovat
reaguje na: Mr.Nobody
Nová Wonder Woman (snad)
907236
Nová Wonder Woman (snad)
907233
2 0
reagovat
Silných 7/10 :+ Ten prehnaný hype troška nechápem, lebo ide v celku o "jednoduchý" film, ale bavilo ma to!:) Powellove postavičky čo si tam strihol super:D, Adria Arjona neskutočne hot ( nová bond girl?;)) a celkovo to táto ústredná dvojka ťahala nahor:+ Bodaj by Netflix mal takýchto filmov do roka čo najviac8)
907233
Silných 7/10 *:+* Ten prehnaný hype troška nechápem, lebo ide v celku o "jednoduchý" film, ale bavilo ma to!*:)* [i]Powellove [/i]postavičky čo si tam strihol super*:D*, [i]Adria Arjona [/i]neskutočne hot ( nová bond girl?*;)*) a celkovo to táto ústredná dvojka ťahala nahor*:+* Bodaj by [i]Netflix[/i] mal takýchto filmov do roka čo najviac*8)*
3 0
reagují: Ex-SOLDIER, do_Od
reagovat

7*

Za mně to byla naprostá pecka. Zabavilo to po celou stopáž, mělo to nějaké téma, kolem kterého se to točilo, ústřední dvojka parádní, zápletka nakonec komediálně černohumorná, u scény s fake rozhovorem jsme se váleli smíchy po podlaze...
Jako celek prostě parádní věc, jen je škoda, že je to možná ještě větší jednohubka, než by vyloženě musela být.
Těch 7 je velmi spokojených.

Ad finále: Není akční, ale dává smysl. Já měl pocit katarze. Když to čistě referenčně srovnám s překombinovaným finále Fall Guye, nebo s sračkoidním Atlasem, tak je to naopak jedno z nej finále, co jsem v poslední době viděl právě protože dává smysl v celku a uzavírá jej. Obecně ve mě ta scéna nějakou chvíli zůstane.
Takže u mě je finále, tak jak ve filmu je, spíš pozitivum a jedna z top scén. Docela by mě zajímala ta do_Odova teorie, že by to někoho mohlo zklamat. Jsou takové reakce? Jakože "super, ale finále nuda" apod?

PS: Ty filmy bych nesrovnával (jejich vazba je extrémně povrchní, to už můžeme rovnou srovnávat s Top Gunem, protože v obojím je Powell). Kdybych ale musel, tak řeknu, že Fincher pracuje na vyšší úrovni, avšak v mnoha směrech selhává, zatímco toto je třeba jednodušší film, ale funguje přesně tak, jak asi tvůrci zamýšleli. Osobně mi je to druhé milejší.
907193
Za mně to byla naprostá pecka. Zabavilo to po celou stopáž, mělo to nějaké téma, kolem kterého se to točilo, ústřední dvojka parádní, zápletka nakonec komediálně černohumorná, u scény s fake rozhovorem jsme se váleli smíchy po podlaze... Jako celek prostě parádní věc, jen je škoda, že je to možná ještě větší jednohubka, než by vyloženě musela být. Těch 7 je velmi spokojených. Ad finále: Není akční, ale dává smysl. Já měl pocit katarze. Když to čistě referenčně srovnám s překombinovaným finále Fall Guye, nebo s sračkoidním Atlasem, tak je to naopak jedno z nej finále, co jsem v poslední době viděl právě protože dává smysl v celku a uzavírá jej. Obecně ve mě ta scéna nějakou chvíli zůstane. Takže u mě je finále, tak jak ve filmu je, spíš pozitivum a jedna z top scén. Docela by mě zajímala ta do_Odova teorie, že by to někoho mohlo zklamat. Jsou takové reakce? Jakože "super, ale finále nuda" apod? PS: Ty filmy bych nesrovnával [spoiler](jejich vazba je extrémně povrchní, to už můžeme rovnou srovnávat s Top Gunem, protože v obojím je Powell)[/spoiler]. Kdybych ale musel, tak řeknu, že Fincher pracuje na vyšší úrovni, avšak v mnoha směrech selhává, zatímco toto je třeba jednodušší film, ale funguje přesně tak, jak asi tvůrci zamýšleli. Osobně mi je to druhé milejší.
7*
2 0
reagovat
8/10? Některým asi vážně stačí, aby jim nějaká slečna našponovala poklopec. :D
Solidních 7/10.
907182
8/10? Některým asi vážně stačí, aby jim nějaká slečna našponovala poklopec. *:D* Solidních 7/10.
0 -4
reagovat
reaguje na: Polux
Toho policajta hrál týpek z Walking Dead, jak sloužil Neganovi, dobrej herec asi má našlápnuto :+
907155
Toho policajta hrál týpek z Walking Dead, jak sloužil Neganovi, dobrej herec asi má našlápnuto *:+*
907128
0 0
reagovat

7/10

Navzdory žánrovému inzerování to není komedie a už vůbec ne akce (takových scén je ve filmu naprosté minimum), nýbrž krimi thriller s příměsí romantiky, ale především je to feel-good podívaná, potvrzující Powellův pomalu nastupující hvězdný status a další povedený přírůstek do Linklaterovy žánrově bohaté filmografie a to vše navíc z dílny Netflixu.

Papírově nejzábavnější část filmu, tj. převleková komedie s namaskovaným Powellem, obcházejícím nejrůznější pochybné existence, toho času potenciální "klienty", je Linklaterem odbavena jen několika krátkými "namlouvacími" scénkami, ve kterých chameleón Powell znovu předvádí svůj komediální talent, přičemž celá tahle stylová přehlídka "čističů" bohužel slouží jen jako expozice pro zbytek filmu, ve kterém se ke slovu dostává nejprve romantická vložka v klasickém střihu (randění s podvodníkem) a následně kriminální linka, vyplněná tradičním obsahem všech podobných žánrovek (mrtvola, svědek a balík peněz rovná se vydírání, podrazy a další mrtvoly:D).

Po příběhové ani filmařské stránce nepřichází Linklater s ničím výjimečným, co by se v žánru už mnohokrát předtím neobjevilo a servíruje divákům komorní konverzační záležitost, vyprávěnou navíc v poměrně vycházkovém tempu, což je promarněná příležitost, protože premisa o falešném vrahovi na zakázku si o trochu odvážnější/divočejší uchopení přímo říkala, ale obě složky fungují výborně a hlavní zásluhu na tom mají Powell a Arjona (zbytek castingu se řadí do kategorie více nebo méně zajímavá stafáž). Sympaťák Powell, průběžně přepínající polohu losera a frajera, ukazuje svůj všestranný herecký rejstřík,  femme fatale Arjona trefuje přesně hranici nevinnosti a rafinovanosti, kterou tahle postava potřebuje a spolu mají parádní chemii, díky čemuž dokážou pozvednout i jinak obyčejné scény (viz zábavná dvojsmyslná "výslechová" scéna v závěru filmu - škoda, že podobně vtipných/hravých situací není v ději o něco více).
907128
Navzdory žánrovému inzerování to není komedie a už vůbec ne akce (takových scén je ve filmu naprosté minimum), nýbrž krimi thriller s příměsí romantiky, ale především je to feel-good podívaná, potvrzující Powellův pomalu nastupující hvězdný status a další povedený přírůstek do Linklaterovy žánrově bohaté filmografie a to vše navíc z dílny Netflixu. Papírově nejzábavnější část filmu, tj. převleková komedie s namaskovaným Powellem, obcházejícím nejrůznější pochybné existence, toho času potenciální "klienty", je Linklaterem odbavena jen několika krátkými "namlouvacími" scénkami, ve kterých chameleón Powell znovu předvádí svůj komediální talent, přičemž celá tahle stylová přehlídka "čističů" bohužel slouží jen jako expozice pro zbytek filmu, ve kterém se ke slovu dostává nejprve romantická vložka v klasickém střihu (randění s podvodníkem) a následně kriminální linka, vyplněná tradičním obsahem všech podobných žánrovek ([spoiler]mrtvola, svědek a balík peněz[/spoiler] rovná se [spoiler]vydírání, podrazy a další mrtvoly[/spoiler]*:D*). Po příběhové ani filmařské stránce nepřichází Linklater s ničím výjimečným, co by se v žánru už mnohokrát předtím neobjevilo a servíruje divákům komorní konverzační záležitost, vyprávěnou navíc v poměrně vycházkovém tempu, což je promarněná příležitost, protože premisa o falešném vrahovi na zakázku si o trochu odvážnější/divočejší uchopení přímo říkala, ale obě složky fungují výborně a hlavní zásluhu na tom mají Powell a Arjona (zbytek castingu se řadí do kategorie více nebo méně zajímavá stafáž). Sympaťák Powell, průběžně přepínající polohu losera a frajera, ukazuje svůj všestranný herecký rejstřík,  femme fatale Arjona trefuje přesně hranici nevinnosti a rafinovanosti, kterou tahle postava potřebuje a spolu mají parádní chemii, díky čemuž dokážou pozvednout i jinak obyčejné scény (viz zábavná [spoiler]dvojsmyslná "výslechová"[/spoiler] scéna v závěru filmu - škoda, že podobně vtipných/hravých situací není v ději o něco více).
7/10
5 -1
reagují: kristian.nguyen
reagovat
Fakt že jo. Hrozně mile mne to překvapilo. Uvolněná pohodička, pomalé tempo vůbec dojem nekazi. Našlo by se asi 10-15 minut na vystřiženi, ale i s nimi to nemá problém. Je to dostatečně chytrý a hlavní dvojice je skvělá. Těším se na tornáda :+
907126
Fakt že jo. Hrozně mile mne to překvapilo. Uvolněná pohodička, pomalé tempo vůbec dojem nekazi. Našlo by se asi 10-15 minut na vystřiženi, ale i s nimi to nemá problém. Je to dostatečně chytrý a hlavní dvojice je skvělá. Těším se na tornáda *:+*
4 -1
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se