Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Téma: 25 filmových sérií, které Hollywood přizabil nebo zcela pohřbil


ikona
KarelR
pirati z karibikupredatorrychle a zbesilesmrtonosna paststar trekstar warsterminatortransformersvetrelecx-men
Poslední desetiletka se bohužel nesla ve znamení sequelů, prequelů a rebootů, které mnohdy dopadly katastrofálně. Pojďme si shrnout všechno, co selhalo, abyste se pocitem „tvl vždyť zabíjej, na co sáhnou!“ netrápili sami. 

Pro řadu lidí je nejmilovanějším filmovým obdobím přelom tisíciletí. Hollywood na nás tehdy vysypal Matrix, Spider-Mana, Klub rváčů, Harryho Pottera, X-Meny nebo Pána prstenů, čímž rozjel kupu nových fenoménů a výrazně navýšil počet filmových fanoušků. V posledních letech ale panuje pocit, že se děje pravý opak – že Hollywood zabíjí, co může, a likviduje prakticky všechno, co nám od 80. let nadělil.

Do jaké míry je to pravda? Schválně jsem proběhnul poslední dekádu a vytahal z ní filmy, které uštědřily obří facku své populární značce. Ať už šlo o finanční selhání nebo o úpění nespokojených diváků (nebo se rovnou zvládlo oboje), po následujících celovečerácích se na internetech nikdo neradoval. Přišla totiž úplná stopka, dlouholetá pauza, anebo přesun k výrazně nižším rozpočtům či rovnou do televize/na stream.

Vynechal jsem jen horory, které by vydaly na separátní článek, a navíc jsou z principu tak levné, že se vždycky můžou vrátit (a taky do dělají). Každopádně se zhluboka nadechněte a pojďme si zrekapitulovat, jak nás Hollywood v posledních deseti letech vytrvale bodal do srdce.

Vetřelec († 19. května 2017)

Prometheus byl zklamáním, ale zvládnul si vydělat na pokračování, které zajímalo tak málo lidí, až to zaskočilo i Ridleyho Scotta. Plány na další filmy letěly do koše a celý Vetřelec se teď stěhuje do televize, kde bude (nebo spíš nebude…) k vidění v seriálovém prequelu od Noaha Hawleyho.

Piráti z Karibiku († 26. května 2017)

Piráti z Karibiku se od dvojky proměnili ve filmovou sérii, která se spolehlivě motala kolem miliardových tržeb. Pětka však nevydělala ani 800 milionů, a i když v potitulkové scéně vyhrožovala šestkou, na návrat Jacka Sparrowa nedošlo… a velmi pravděpodobně už ani nedojde. Johnny Depp to přece řekl pod přísahou!

Transformers († 21. června 2017)

Ikonické hračky ze 70. let se v roce 2007 dočkaly hraného celovečeráku, jehož pokračování se brzy dohrabala přes miliardovou metu. Pátý díl ale spadnul na 600 milionů, což sérii zlomilo vaz. Už natočený prequel s Bumblebeem klesnul pod půlmiliardu, a přestože se Transformers příští rok vrátí, budou spíš dál paběrkovat, než aby nabrali původní formu.

Mumie († 9. července 2017)

Mumie s Tomem Cruisem technicky nesouvisí s žádnými předchozími „díly série“. Každopádně to ale byl masivní průšvih, jenž zabil epický Dark Universe s Johnnym Deppem, Russellem Crowem, Javierem Bardemem a (zřejmě i) Angelinou Jolie. Co přišlo po něm? Pouze Neviditelný, který stál téměř dvacetkrát méně a vydělal třetinové peníze.

Liga spravedlnosti († 17. listopadu 2017)

Očekávaná DC týmovka technicky nebyla koncem nějaké série. Přizabila totiž propojený DC vesmír dřív, než se zvládnul rozjet, což je vlastně ještě horší. Nejvíc to odnesl Superman, od něhož se Henry Cavill nenápadně distancuje, a kdo ví, co s nejslavnějším superhrdinou proboha bude dál.

Predátor († 14. září 2018)

Drsný a krvavý návrat ke kořenům v režii Shanea Blacka? Sem s tím! Predátor se měl po pár slabších sólovkách a mdlých crossoverech vrátit na vrchol, místo toho však v roce 2018 přišel splácaný propadák, po němž série zamířila s titěrným rozpočtem na Hulu. Opakuji, na Hulu. Auč!

Hellboy († 12. dubna 2019)

Vymodlená trojka Hellboye od del Tora nikdy nevznikla, někoho však napadlo udělat laciný reboot s Davidem Harbourem. Výsledek v kinech shořel jak papír a naštval většinu lidí, kteří tuhle splácaninu viděli, takže… značka ideál!

X-Men († 7. června 2019)

Pamatujete si ještě, jak se Dark Phoenix měla rozdělit na dva epické filmy, které by slavnostně zakončily mutantí ságu? Nakonec z toho jen tak tak vylezla jednodílná ostuda, po níž se X-Meni naštěstí vrátili k Feigemu. Hodně štěstí při jejich kříšení, Kevine!

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace