Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuze k článku Připravte se na další filmy ze světa Pána prstenů

příspěvky 1 - 20 Napsat příspěvek
19.11.2017 22:13:41
"Přístup Hry o trůny by podle mě byl nejlepší inspirací"

Přístup Hry o trůny je ukázkou jak pos... předlohu, tj. přiblížit ji divákovi, který myslí, že když nechápe, proč postavy jednají jak jednají, znamená to, že je to chytré.

"byly poetické, osudové, staromódně hrdinské, nebály se třeba čistě náladových scén, nějaké té písně či poezie"

Takové scény jsou i v Písni ledu a ohně a do GoT se z toho nedostalo nic, protože se tam musí m*dat.
0 -1
reagovat
17.11.2017 13:15:25
Silmarillion, ač poměrně útlá knížka, v sobě skrývá náměty na deset takových velkofilmů, jako byl Pán prstenů. Nutno podotknout, že většina z těch příběhů je smutná a končí tragicky, což je proti sluníčkářskému LoTRovi dost velký kontrast. Ale dnes by se toho velká studia už nemusela dnes tolik bát, protože mj.právě díky GoT to vypadá, že poptávka po temnějších příbězích je dost značná. Otázkou je, kolik by do toho byl kdo ochoten investovat, protože vytvořit celý ten obrovský fikční svět nebude legrace, nemluvě o epických bitvách, které se ani nevejdou na plátno/obrazovku.
2 -1
reagovat
17.11.2017 10:50:35
že to vznikne mi nevadí, naopak, ale že to překoná Jacksona, tak to stoprocentně nepřekoná ;)
0 -1
reagovat
16.11.2017 21:35:14
Ach jo.
0 -1
reagovat
16.11.2017 17:36:05

Merlin

Víme přesně, co myslíš. Jestli to vyjde, budu šťastnej jak blecha.
0 -1
reagovat
16.11.2017 17:22:21
:D Strašne sa smejem na pacientoch, ktorí tu vykrikujú, že to bude na hovno, že to poserú, nech to nechajú na pokoji a podobné žvásty. Veď keď to bude zlé nikto vás to pozerať nenúti. Určite to dostane vysokú starostlivosť a veľký rozpočet takže z toho môže vyliezť niečo zaujímavé ;)
1 -2
reagovat
16.11.2017 16:00:05

Merlin

"byly poetické, osudové, staromódně hrdinské, nebály se třeba čistě náladových scén, nějaké té písně či poezie" :+:+:+ A to je to, čeho se na plátně podle mě nedočkáme. Tam to bude klasickej rozmachlej blockbuster. Zato například takovou jednu dvě komorní epizody seriálu v domě Toma Bombadila s hororovým vyvrcholením v mohylách si dokážu moc dobře představit
0 -1
reagovat
16.11.2017 15:52:25
Na návrat přímo k Pánu prstenů je podle mě moc brzy, vidět nového Gandalfa nebo Sarumana (no cameo there) není jako "tak který další herec teď bude hrát Batmana?".

V podstatě záleží hlavně na tom, jak to pojmou. Přístup Hry o trůny by podle mě byl nejlepší inspirací (nevím, jak to máte vy, ale už v první sezóně byly dialogy v pár historických kulisách stejně zajímavé jako později draci nebo bitvy). Hlavně aby pochopili, že lidé dokáží více ocenit dobře vyprávěný příběh, postavy, na kterých divákům záleží, a krásnou reálnou krajinu a kulisy než velkolepý akční digibordel v hezky barevné greenscreenu. 

Nevím, jak to vyjádřit, ale mám takové tušení, že pokud budou mít tvůrci koule jít vlastní cestou, mohl by se v dílech ze Středozemě objevit nový trend na obrazovkách/plátnech. Něco jako zmíněná Hra o trůny (z ničeho nic ultrapopulární drsná fantasy pro dospělé). Pokud mohu vyslovit hodně naivní přání, chtěl bych, aby se filmy/seriály přiblížily knize - byly poetické, osudové, staromódně hrdinské, nebály se třeba čistě náladových scén, nějaké té písně či poezie, atd, jestli trochu víte, co myslím:-).

Vždy jsem si myslel, že zfilmování Silmarillionu se nedočkám, strašně se chci plést! :-)

---konec duševního výblitku:-)
0 -1
reagovat
16.11.2017 15:41:32

spoock

Hobit je naopak skvelá fantasy pohádka ktorá zakopáva všetky ostatné podobné kraviny hlboko pod zem, pozri sa na Narniu, pozri sa na Eragona alebo aj ten nový Warcraft (aj keď ten nieje na zahodenie). Je jasné ž v porovnaní s LOTRom ťahá Hobit za kratší koniec, v porovnaní s ostatnými fantasy rozprávkami ale jasne vyhráva ;)
2 0
reagovat
16.11.2017 13:13:32
Jsem hodně velký fanoušek Jacksona. A vlastně dost možná i Stremozemě. Amazon mi radost nedělá. Na druhou stranu uvolněné filmové práva už celkem jo. Celkem logicky mají nejlepší výchozí pozici práva získat Warneři (nejen původním vlastnictvím, ale také tím, že kdokoli další s nimi a jejich pevně drženými právy na LOTRa musí počítat), takže proč ne. A krom Silmarillionu (a Hurinových dětí, které jsou ale dost dobře možná pevně spjata se Silmarillionem) už jsou ve hře jen Nedokončené příběhy. Těmito třemi knížkami si prakticky pokryjí komplet Středozem a víc nepotřebují.
Hobit to má všeobecně těžší, to si moc dobře uvědomuju, ale za mě pořád super. Paralelu se SW tak vidím celkem velkou a fakt čekám, že si filmaři nenechají možnost napodobit Disneyho koncept - původní milovaná trilogie, novější hodně rozporuplně přijatá a úplně nová se snahou o nostalgické brknání strun. Imo není jiné cesty, jak přes Silmarillion.
Ten se natočit svým způsobem dá a navíc s materiálem do zásoby, o tom sem se přesvědčil, když sem tenhle týden dolouskal po dlouhé době samotkou knížku. Když nová trilogie, pak se to dá uchopit jako souběžný příběh Berena a Luthien, Hurina a jeho děcek a toho třetího smrtelného maníka, co je sppojený s Gondolinem. Všechny tři linky se plus mínus prolínají, či navazují, odehrávají se v jednom relativně krátkém časovém období, tvoří spolu cca polovinu Silmarillionu, nabízejí dostatek bitev, draky, Balrogy, Saurona, Melkora, čili dílčí záporáky, romatnickou linku a ucelený příběh. Je to sice jen několik kapitol, ale jen lehce rozpracovaných, Turinovy děcka se nakonec rozpracovaly samostatně do knihy, takže žádný problém.
Ze zbytku pak půjde vytřískat spoustu flashbacků, prologů, nebo i dnes tak oblíbených spin-offů. Strukturou to už ucelenou trilogii imo neposkládá, ne, pokud by chtěli ctít ve velkém zdrojový materiál.
Jinak - Amazon má práva na seriálového LOTRa. To zatím znamená, že žádný prvý věk a minimum druhého. Můžou se pustit do Angmaru, do severských válek během Války o Prsten, dění mezi Hobitem a LOTRem (a ne, málo toho není) a vlastního LOTRa. Pokud nebudou chtít jít otevřeně proti filmům, pak se ovšem budou chtít naopak esteticky na ně navázat a cesta na seriálové Prsteny bude uzavřena. Takže hodně záleží, jaký směr zvolí úplně na začátku - pokud to pojede samostatně a přes filmy se pozná prakticky hned.
Osobně tipuju, že pojedou své. Pak mi sice nedává moc smysl, proč nechtějí zrovna začínat Prstenama, ale budiš.
0 0
reagovat
16.11.2017 12:23:16
Jestli to bude v “Jacksonově” Středozemi, tak snad radši ani ne. Seriál by naopak moh bejt fajn, min digitálních atrakcí a víc lore
0 0
reagovat
16.11.2017 12:11:50
Ja si nepriklad nedokazu predstavit ze bychom se dostali do Minas Tirith, Minas Morgul, Edorasu, Zelezneho pasu, Roklinky nebo Hobitina, a ony budou vypadat jinak nez mam zafixovano...to se bude travit asi tezko
0 0
reagovat
16.11.2017 11:41:06
Dokázal bych si představit nějaké minisérie, které by čerpaly ze Sillmarilionu. Osobně bych bral, kdyby někdo natočil důstojně Hobita, to co udělal PJ je nekoukatelně roztahaná břečka bez špetky pohádkovosti.
0 0
reagovat
16.11.2017 11:38:58
Pro mě lepší zpráva, než že se chystá prequel Her o Trůny.
2 -1
reagovat
16.11.2017 11:30:05
Na jednu stranu je super, že se stavidla trochu otevřou, ale spousta příběhů od Tolkiena snad ani nejde zfilmovat. Jackson měl štěstí, že Pán prstenů má ještě jakžtakž pevnou dějovou linii... 
1 0
reagovat
16.11.2017 11:19:22

FallenMaia

Jsem v práci, takže jen stručně:

Protože to poserou!

Tři hobití filmy bohatě stačily.
2 -1
reagovat
16.11.2017 10:59:23
Ačkoliv bych Silmarillion zfilmovaný s láskou a citem jako první trilogie LotR uvítal, obávám se pesně toho co bylo zmíněno na konci článku, tzn. že licence se dostane do ruky každému druhému neumětelovi a nebo firmám, které ty filmy pojmou jako reklamu na zábavní parky a plyšáky. Brány pekla se otevřou a já budu ještě se slzou v oku vzpomínat na mnou dosud pohrdaného Hobbita.
0 0
reagovat
16.11.2017 10:57:25
Húrinovy děti prosím prosím moc prosím ;) 
0 -1
reagovat
16.11.2017 10:52:31

yes!

:+:+:+:+
0 -1
reagovat
16.11.2017 10:49:00

KarelR

Tam toho je tolik!

Hraničáři, dějiny a úpadek Gondoru a Arnoru (Černokněžný Král!!), příchod Rohanu a jeho 16 králů (chci vidět šílenýho Helma jak masakruje Vrchovce holejma rukama!). Aragornovo toulky a působení před nalezením Prstenu.
Dohajzlu, jen Dodatky z Návratu Krále ti daj rámec, kterej když důmyslně a s úctou naplníš, máš materiál minimálně na pět sezón.
"Third Age of MiddleEarth", now on Amazon Prime! 8)

...až na to, že to se nestane a dostaneme době poplatnou, dutou povídačku, kde každá parta musí mít minimálně dvě ženský stejně fyzicky silný jako chlapi, čtyři příslušníky nejrůznějších etnik a hlavně každá sezóna bude muset trumfnout tu předchozí, takže nejpozději ve třetí sérii už se bude zachraňovat svět a řešit konflikty větší než Válka Hněvu. Není každej D.B. & D.B., aby snášel šest let kvikot znuděnejch děcek, že "se tam nic neděje" a ryk feministek, že je tam málo ženskejch a dějou se jim zlý věci.

Takže jsem skeptickej. Ale kurva, ten potenciál!!!
0 -1
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se