Nebylo to o víkendu moc hezké pokoukání na výsledky v pokladnách kin, protože vesměs všechny sledované tituly zklamaly. I Kung Fu Panda 3, jejíž výnosy klesly skoro o polovinu, na čemž sice mají podíl nižší zisky filmů v neděli, kdy se kvůli Super Bowlu vylidní půlka amerických kin, i tak by si ale chválená animovaná jednička měla vést líp.

Připočtených 21 milionů vytáhlo tržby na aktuálních 69 mega a bude hodně zajímavé sledovat, jak si film povede hlavně za týden, kdy zbrojí na Valentýna hned tři silné premiéry. Stovka z Ameriky každopádně přiletí a dvoukilo celosvětově už je na kontě, takže Foxové můžou být poměrně v klidu, že se tenhle merchandisingový, seriálový a kdo ví ještě jaký vehikl dále hýbe kupředu.

 

Naopak Coeni zabrzdili. Jejich hollywoodská retro satira sice shlukla nesmírně blyštivý herecký ansámbl a kampaň se tak zvládla odpíchnout od Clooneyho, Fiennese, Brolina a Hilla a až k tancujícímu Tatumovi a polonahé Scarlett, ale na výsledku se to moc neprojevilo. Tváří v tvář výborným recenzím a úspěchu posledních coenovek, díky nimž se z plodných nezávisláků stali vyložení hitmakeři, je jedenáctimilionový otvírák zklamáním.

TRŽBY FILMŮ BRATRŮ COENOVÝCH

Na druhou stranu chlapci točí levně a velké hvězdy se jim samy hlásí, než že by potřebovaly proplácet obrovitánské šeky. Proto Hail, Caesar, u nás uváděný pod názvem Ave, Caesar, přišel podle oficiálních informací na 22 mega. Při čtyřicetimilionových výnosech jen z Ameriky nebudou mít investoři tohoto projektu žádné trable. Nicméně studio Universal se loni namlsalo, letos ale muselo zatím jen zkousnout dvě hořké pilulky - nejdřív menší zájem o Ride Along 2, teď o Coeny.

 

Na bronzové příčce se drží Revenant, který si připsal sedm milionů a už je na úctyhodných 326 celosvětově. Blahořečili bychom nejspíš strůjce tohohle oscarového (?) triumfu, když by hned o řádek níž nebyly Star Wars... s čerstvými dvěma miliardami... Amen. 

Katastrofálně pak dopadly další dvě premiéry. A tady se už nelze moc divit: Romantika The Choice nevypadala podle traileru kdovíjak vábně, navíc to ale brutálně schytala od kritiků, kteří jí nadělili zdrcujících 8% pozitivních recenzí. U LionsGate tuhle adaptaci romantického hitmakera Nicholase Sparkse (Zápisník jedné lásky, Milý Johne...) totálně prokaučovali a odpovídá tomu i víkendových šest míčů. Tahle žánrovka se ani k tomu Valentýnu nedohrabe v důstojné formě...

 

S bídnými pěti miliony pak odstartovala postmoderní divočina Pýcha, předsudek a zombies. Jde holt o další případ projektu, kdy se nadchnete premisou a pobaví vás trailery i průpovídky kámošů v hospodě, co si vzniku filmu taky všimli. No jo, jenže nakonec si ho maximálně stáhnou, a to pokud se nedovtípí, že reakce kritiků i diváků jsou velmi vlažné a že o žádnou drzou kultovku zjevně nepůjde. Dlouhé roky se tahle adaptace připravovala... a nakonec vyšumí jak pára nad ohřátou krevní plazmou.  

Desítku uzavírá kvartet čtyřmilionových: Disneyovská dobrodružná tuctovka Do posledního dechuRide Along 2 alias Poldův švagr, jenž aktuálně přepočítává 77 mega, levný horor The Boy a naprosto nepovedená buranská komedie Dirty Grandpa s Efronem a De Nirem.

 

Kompletní žebříček tržeb zde.

Valentýnský mumraj se pokusí za týden zpeněžit comicsová ulítlost Deadpool, ztřeštěný Zoolander 2 a bláznivá romantika Jak přežít single. Zdá se to jenom mně, nebo si všechny tři filmy vlastně silně lezou do zelí? To jsou mi nápady. Aby všechny neshořely...