Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuze k článku Den odhalení: Teaser

příspěvky 1 - 20 Napsat příspěvek
ad CGI : točí se převážně na na 35mm a speciální skla a analogové efekty, včetně historické kamery Beaucam VistaVision.

Janusz Kamiński totiž dostal za úkol vizuálně definovat „strach z neznáma“ a využil k tomu techniky, které jdou přímo proti dnešním trendům dokonale čistého obrazu.

  • Kromě klasických punčoch za objektivem začal používat historické hedvábné sítě z 30. let, které se dříve používaly v černobílém filmu. To způsobuje, že světlo mimozemských lodí v traileru nevypadá jako LED panel, ale jako zářící entita, která „požírá“ hrany herců.
  • Janusz záměrně vyvolává tzv. halation (červené kontury kolem silných světel). V digitálu se to dnes přidává uměle, on toho ale dosahuje chemicky přímo na filmový pás Kodak Vision3 500T, který nechal u vybraných scén částečně „předsvítit“ (flashing), aby vytáhl detaily ze stínů a dodal jim mléčný nádech.

  • Low Saturation: Kamiński zvolil techniku, kdy filmový negativ v laboratoři vyvíjí s nižší saturací, ale vysokým kontrastem. Výsledkem jsou scény, které vypadají skoro jako ručně kolorované staré fotografie.
    Spielberg chtěl, aby film nepůsobil jako moderní sci-fi, ale jako „nalezený dokument z archivu“.
    • Atmospheric Haze: Na place se neustále používaly tuny umělé mlhy a kouře, aby světelné kužely (typický Spielbergův prvek) měly fyzickou podobu.
    V kuloárech se šeptá, že Janusz pro jednu klíčovou scénu (kdy se poprvé ukáže vnitřek lodi) nepoužil žádné moderní LED panely, ale staré Briese parabolické reflektory a tuny rozptylových filtrů. Chce, aby světlo vypadalo „husté“ a hmatatelné.
    976171
    ad CGI : točí se převážně na na 35mm a speciální skla a analogové efekty, včetně historické kamery [b]Beaucam VistaVision[/b]. Janusz Kamiński totiž dostal za úkol vizuálně definovat „strach z neznáma“ a využil k tomu techniky, které jdou přímo proti dnešním trendům dokonale čistého obrazu. [*]Kromě klasických punčoch za objektivem začal používat [b]historické hedvábné sítě z 30. let[/b], které se dříve používaly v černobílém filmu. To způsobuje, že světlo mimozemských lodí v traileru nevypadá jako LED panel, ale jako zářící entita, která „požírá“ hrany herců. [/*][*]Janusz záměrně vyvolává tzv. [i]halation[/i] (červené kontury kolem silných světel). V digitálu se to dnes přidává uměle, on toho ale dosahuje chemicky přímo na filmový pás [b]Kodak Vision3 500T[/b], který nechal u vybraných scén částečně „předsvítit“ (flashing), aby vytáhl detaily ze stínů a dodal jim mléčný nádech.[/*][*] [/*][b]Low Saturation:[/b] Kamiński zvolil techniku, kdy filmový negativ v laboratoři vyvíjí s nižší saturací, ale vysokým kontrastem. Výsledkem jsou scény, které vypadají skoro jako ručně kolorované staré fotografie. Spielberg chtěl, aby film nepůsobil jako moderní sci-fi, ale jako „nalezený dokument z archivu“.[list][*][b]Atmospheric Haze:[/b] Na place se neustále používaly tuny umělé mlhy a kouře, aby světelné kužely (typický Spielbergův prvek) měly fyzickou podobu.[/*][/list]V kuloárech se šeptá, že Janusz pro jednu klíčovou scénu (kdy se poprvé ukáže vnitřek lodi) nepoužil žádné moderní LED panely, ale staré [b]Briese parabolické reflektory[/b] a tuny rozptylových filtrů. Chce, aby světlo vypadalo „husté“ a hmatatelné.
    1 0
    reagovat
    nemôžem sa pozerať na ten hnushný CGI. verím, že to bude skvelý film ale... wtf? fablemans ma bavil s vizuálom ako toto prehnané niečo.
    964043
    nemôžem sa pozerať na ten hnushný CGI. verím, že to bude skvelý film ale... wtf? fablemans ma bavil s vizuálom ako toto prehnané niečo.
    1 -1
    reagovat
    reaguje na: Firga
    jako já to nakonec pochopil, když jsem byl starší, ale teda ti robutci si vybrali zapeklitě matoucí mimozemský tvar:D
    963667
    jako já to nakonec pochopil, když jsem byl starší, ale teda ti robutci si vybrali zapeklitě matoucí mimozemský tvar:D
    963587
    0 0
    reagovat
    Pravda je tam venku:D. Jsem zvědavý, nakolik se mistrovi za těch skoro padesát let od CE3K posunulo optimistické vnímání tohohle tématu a zda v novince na konto "jsou mezi námi" nezazní i nějaké temnější podtóny (anální sondy a podobné legrace by asi byly přes čáru, ale trochu skeptičtější pohled by nemusel být na škodu:)).

    Kudos, že trailer nic nevykecal (doufám, že takhle tajemně/neurčitě se pojede po celý zbytek kampaně a všechna tajemství si mistr schová až do filmu), náznaky atmosféry ala CE3K, Arrival nebo seriálový Taken (škoda, že si casting director nevzpomněl na Fanning a nedostala tady nějakou roli, to by se kruh pěkně uzavřel) patrné na první dobrou a Blunt v hlavní roli představuje nabídku, která se neodmítá. Tak nezbývá než doufat, že čtyřlístek Spielberg, Williams, Kamiński a Koepp neztratili své mojo a War of the Worlds dostane důstojného duchovního nástupce:+
    963630
    Pravda je tam venku*:D*. Jsem zvědavý, nakolik se mistrovi za těch skoro padesát let od CE3K posunulo optimistické vnímání tohohle tématu a zda v novince na konto "jsou mezi námi" nezazní i nějaké temnější podtóny (anální sondy a podobné legrace by asi byly přes čáru, ale trochu skeptičtější pohled by nemusel být na škodu*:)*). Kudos, že trailer nic nevykecal (doufám, že takhle tajemně/neurčitě se pojede po celý zbytek kampaně a všechna tajemství si mistr schová až do filmu), náznaky atmosféry ala CE3K, Arrival nebo seriálový Taken (škoda, že si casting director nevzpomněl na Fanning a nedostala tady nějakou roli, to by se kruh pěkně uzavřel) patrné na první dobrou a Blunt v hlavní roli představuje nabídku, která se neodmítá. Tak nezbývá než doufat, že čtyřlístek Spielberg, Williams, Kamiński a Koepp neztratili své mojo a War of the Worlds dostane důstojného duchovního nástupce*:+*. 
    0 0
    reagovat
    Proč mi připadá, že spíš než mimozemšťany objeví Santa Clause?
    963609
    Proč mi připadá, že spíš než mimozemšťany objeví Santa Clause?
    0 0
    reagovat
    reaguje na: kafis

    A.I.

    No to je zasadne nepochopenie zaveru filmu... Su to pozemski roboti z buducnosti "potomkovia" Davida, ktori patraju po svojich stvoriteloch. Hlavna myslienka filmu - ludstvo stvorilo bytosti, ktore ho prezili...
    963587
    No to je zasadne nepochopenie zaveru filmu... Su to pozemski roboti z buducnosti "potomkovia" Davida, ktori patraju po svojich stvoriteloch. Hlavna myslienka filmu - ludstvo stvorilo bytosti, ktore ho prezili...
    A.I.
    963570
    2 0
    reagují: proust.d
    reagovat
    reaguje na: Carlito
    Aj Spielberg natočil šunty, e.g.: Lincoln. 
    963585
    Aj Spielberg natočil šunty, e.g.: Lincoln. 
    963583
    0 -1
    reagovat
    já nevím.. nebýt tam Spielbergovo jméno, tak si myslím, že to je nějaký béčko z netflixu.
    963583
    já nevím.. nebýt tam Spielbergovo jméno, tak si myslím, že to je nějaký béčko z netflixu.
    11 0
    reagují: Ravenous
    reagovat
    Jako Emily fajn, první polovina teaseru taky, ale pak už jsem z toho jelen 
    963572
    Jako Emily fajn, první polovina teaseru taky, ale pak už jsem z toho jelen 
    2 0
    reagovat
    reaguje na: Firga
    JJ, na konci, v ledu. Možná to jsou emzácký roboti, ale to se taky počítá :))
    963570
    JJ, na konci, v ledu. Možná to jsou emzácký roboti, ale to se taky počítá *:))*
    963568
    0 0
    reagují: Firga
    reagovat
    Mě se to líbí moc. Ta paleta ala Válka světů nebo Minority report mě z nějakýho důvodu evokuje poctivej film jako "za starejch časů". A digivěci mi nějak nevadí. 
    963569
    Mě se to líbí moc. Ta paleta ala Válka světů nebo Minority report mě z nějakýho důvodu evokuje poctivej film jako "za starejch časů". A digivěci mi nějak nevadí. 
    2 0
    reagovat
    reaguje na: Shushika
    V A.I. su niekde mimozemstania?
    963568
    V A.I. su niekde mimozemstania?
    963567
    0 0
    reagují: kafis
    reagovat
    reaguje na: HAL
    Mně to evokovalo Fire in the Sky, TU scénu. 

    Zajímavý, jak se Spielberg k UFO vrací, přijde mi to kromě rodiny jeho nejsilnější téma (E.T., Blízká setkání..., Indiana Jones 4, Válka světů, A.I., Uneseni a teď tohle...)
    963567
    Mně to evokovalo Fire in the Sky, TU scénu.  Zajímavý, jak se Spielberg k UFO vrací, přijde mi to kromě rodiny jeho nejsilnější téma (E.T., Blízká setkání..., Indiana Jones 4, Válka světů, A.I., Uneseni a teď tohle...)
    963531
    2 0
    reagují: Firga
    reagovat
    ten santa na konci nebo co to bylo to úplně zabilo. úvod s reportérkou famozní. 
    963559
    ten santa na konci nebo co to bylo to úplně zabilo. úvod s reportérkou famozní. 
    2 0
    reagovat
    Ten posledný záber zo Snehulienky bol najlepší ;)....neviem teda ale za mňa priemer?)
    963557
    Ten posledný záber zo Snehulienky bol najlepší *;)*....neviem teda ale za mňa priemer*?)*
    2 0
    reagovat
    Žiaľ, pri všetkej ucte, Pišta Spielberg pre mna uz dlhych 20 rokov nie je žiadna zaruka kvality, ba skôr naopak. Od skvelého Mnichova ma nezaujal žiaden jeho snimok a tento podla traileru asi nebude výnimka (tie jelene, CGI, umelohmotna Emily, ehm...) Budem sa ale VEĽMI rád mýliť. 
    963556
    Žiaľ, pri všetkej ucte, Pišta Spielberg pre mna uz dlhych 20 rokov nie je žiadna zaruka kvality, ba skôr naopak. Od skvelého Mnichova ma nezaujal žiaden jeho snimok a tento podla traileru asi nebude výnimka (tie jelene, CGI, umelohmotna Emily, ehm...) Budem sa ale VEĽMI rád mýliť. 
    3 -1
    reagovat
    Na mě moc digitální, zatím tedy nenavnadilo a Odysea tak zůstává mým nejočekávanějším filmem příštího roku.
    963553
    Na mě moc digitální, zatím tedy nenavnadilo a Odysea tak zůstává mým nejočekávanějším filmem příštího roku.
    3 0
    reagovat
    No já nevím, školy nemám... Ale za sebe bych řekl, že tu nic extrovního nevidím.
    963544
    No já nevím, školy nemám... Ale za sebe bych řekl, že tu nic extrovního nevidím.
    9 0
    reagovat
    vypadá to trochu, jako by to natočil Shyamalan...
    963542
    vypadá to trochu, jako by to natočil Shyamalan...
    9 0
    reagovat
    reaguje na: kytaro
    Neviem či by som nazval tento digifest ako ''stará škola''
    963540
    Neviem či by som nazval tento digifest ako ''stará škola''
    963509
    12 0
    reagovat
    © copyright 2000 - 2026.
    Všechna práva vyhrazena.

    Registrace

    Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
    1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
    2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
    3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
    4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

    Zapomenuté heslo

    Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

    Přihlášení

    Zapomenuté heslo
    Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

    Registrace

    Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
    1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
    2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
    3. Vytvářet filmové blogy
    4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
    5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
    registrovat se