Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuze k článku Kolja: V.I.M.

příspěvky 1 - 6 Napsat příspěvek
reaguje na: SeldomSeen
Ta scéna z kuchyně je součástí pravidelně vysílané televizní verze, ano.  . )
976658
Ta scéna z kuchyně je součástí pravidelně vysílané televizní verze, ano.  . )
976656
1 0
reagovat
reaguje na: Jarita12
No, já si například z kina (plus možná později z TV, ale to už bych kecal) pamatuji scénu, jak Svěrák, byv přistižen Heřmánkem na své svatbě ("Taky hraješ všude, blbče...!" :D), mu posléze volá odněkud z hlučné kuchyně a snaží se vše udržet pod pokličkou: "Evžene? To, jak jsi mě dneska viděl, to si nech pro sebe, nikomu nic neříkej, já ti to potom vysvětlím... Co že už jsi? Komu? Komu?? To jsi teda ale kretén, Evžene!!!")
976656
No, já si například z kina (plus možná později z TV, ale to už bych kecal) pamatuji scénu, jak Svěrák, byv přistižen Heřmánkem na své svatbě ("Taky hraješ všude, blbče...!" *:D*), mu posléze volá odněkud z hlučné kuchyně a snaží se vše udržet pod pokličkou: "Evžene? To, jak jsi mě dneska viděl, to si nech pro sebe, nikomu nic neříkej, já ti to potom vysvětlím... Co že už jsi? Komu? Komu?? To jsi teda ale kretén, Evžene!!!")
976642
2 0
reagují: filmfanouch
reagovat
reaguje na: SeldomSeen
Zajímavé. Které další? Já vím hlavně o téhle, protože se mi extrémně líbila, jak to vyprávěl, a celkově to vyznění, a pak mě zklamalo, že to na DVD nebylo (asi právě kvůli těm výrazům...) A mám matný dojem, že jsem to pak neviděla ani když to dávali normálně v televizi.
976642
Zajímavé. Které další? Já vím hlavně o téhle, protože se mi extrémně líbila, jak to vyprávěl, a celkově to vyznění, a pak mě zklamalo, že to na DVD nebylo (asi právě kvůli těm výrazům...) A mám matný dojem, že jsem to pak neviděla ani když to dávali normálně v televizi.
976640
0 0
reagují: SeldomSeen
reagovat
reaguje na: Jarita12
Těch scén z kinoverze, které chybí na DVD (mám dvě vydání, české a zahraniční, a nejsou ani na jednom), je víc - nejde tedy jen o zmiňovanou potenciálně kontroverzní, kterou by méně osvícení diváci "na západě" skutečně odsoudili coby rasistickou, tím si můžete být celkem jisti...
976640
Těch scén z kinoverze, které chybí na DVD (mám dvě vydání, české a zahraniční, a nejsou ani na jednom), je víc - nejde tedy jen o zmiňovanou potenciálně kontroverzní, kterou by méně osvícení diváci "na západě" skutečně odsoudili coby rasistickou, tím si můžete být celkem jisti...
976631
1 0
reagují: Jarita12
reagovat
reaguje na: Jarita12
Hele, zrovna před pár dny jsem si to pustil na HBO a ta scéna s rukama, co jsou vespod růžový tam normálně byla :)
976632
Hele, zrovna před pár dny jsem si to pustil na HBO a ta scéna s rukama, co jsou vespod růžový tam normálně byla *:)*
976631
2 0
reagovat
Jsem překvapená, že ještě ve V.I.M není. Díky za to. S věkem možná lehce víc oceňuju Obecnou školu. ta těch "lidovostí" má trošku víc (blatníky, Igor Hnízdo), ale Kolja je přesně to, co říkáte. Výpověď doby, kde se poměrně nenásilně připomíná, co se dělo a vlastně se to pořád opakuje. A jak je asi lehké šmahem odsoudit národ kolektivní vinou (u nás v mezinárodní firmě máme spoustu Rusů, co utekli, protože jim tam reálně hrozilo, že se dostanou do problémů - zatímco po sockách kolují videa o tom, jak je Rusko ráj na zemi)
Každopádně abych se nerozvášnila (a vsadím boty, že se sem nasáčkuje pár kremlbotů), jedna věc mi teď u Kolji vadí, a nevím, jestli to byl úmysl - a předpokládám, že ano.
Všimla jsem si, že tam vystříhli scénu, kde Louka vypráví příběh o tom, jak hráli v New Yorku, a jak tam velký černoch tleskal, a po tváři mu tekly slzy, a jakou má hudba sílu....asi tam použil trochu nešťasté výrazy jako "černé tlapy, co jsou zevnitř růžové", a ale v té době kdy se to odehrává, tady o černocha zakopli maximálně někde v Praze na univerzitě, bych takovou mluvu nepovažovala za nic moc urážlivého. Ale budiž. Každopádně je to škoda, protože to byla moc pěkná scéna přesně o tom, jak hudbu nezajímají národy a spory. 
Nebo mám jen divnou verzi na DVD, a jinde to je....
976631
Jsem překvapená, že ještě ve V.I.M není. Díky za to. S věkem možná lehce víc oceňuju Obecnou školu. ta těch "lidovostí" má trošku víc (blatníky, Igor Hnízdo), ale Kolja je přesně to, co říkáte. Výpověď doby, kde se poměrně nenásilně připomíná, co se dělo a vlastně se to pořád opakuje. A jak je asi lehké šmahem odsoudit národ kolektivní vinou (u nás v mezinárodní firmě máme spoustu Rusů, co utekli, protože jim tam reálně hrozilo, že se dostanou do problémů - zatímco po sockách kolují videa o tom, jak je Rusko ráj na zemi) Každopádně abych se nerozvášnila (a vsadím boty, že se sem nasáčkuje pár kremlbotů), jedna věc mi teď u Kolji vadí, a nevím, jestli to byl úmysl - a předpokládám, že ano. Všimla jsem si, že tam vystříhli scénu, kde Louka vypráví příběh o tom, jak hráli v New Yorku, a jak tam velký černoch tleskal, a po tváři mu tekly slzy, a jakou má hudba sílu....asi tam použil trochu nešťasté výrazy jako "černé tlapy, co jsou zevnitř růžové", a ale v té době kdy se to odehrává, tady o černocha zakopli maximálně někde v Praze na univerzitě, bych takovou mluvu nepovažovala za nic moc urážlivého. Ale budiž. Každopádně je to škoda, protože to byla moc pěkná scéna přesně o tom, jak hudbu nezajímají národy a spory.  Nebo mám jen divnou verzi na DVD, a jinde to je....
2 0
reagují: SeldomSeen, Kostěj
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2026.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se