Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Thor v českých kinech znovu vítězí, Mimoni ho ale dotahují


ikona
Thomas
černý telefonhádkovikinomaniakmimonithortop guntop gun 2tržby
Překonají žluťáci komiksového hrdinu již příští týden? 

Tomáš Vyskočil alias Thomas z webu Kinomaniak je odborník na tržby domácích filmů. A každý týden vám o nich bude psát na MovieZone.

Ospalý letní víkend se nesl v lehkém tempu, kdy trojice starších trháků bez problémů udržela vedení a nepustila ani jednu novinku na dostřel. Vyhrál už potřetí nový Thor, ale zdá se, že vláda norského boha a marveláckého superhrdiny se blíží ke konci. Padnul opět zhruba o půlku a víkendový žebříček vyhrál s 33 tisíci diváky, jen o 2 tisíce více než jeho nejbližší soupeř. Za necelé tři týdny nasbíral 320 tisíc diváků a jestli se něco zásadního nestane, dál bude podobně ostrým tempem zpomalovat. Překonat Doctora Strange 2 (371 tisíc) zvládne, zřejmě i těch 400 tisíc se nějak povede, ale dál už jeho cesta moc jasná není. Úspěch jeho předchůdce (Ragnarok měl 431 tisíc) zůstane nepřekonán.

A kdo bude mít tu čest ho sesadit z víkendového trůnu? Přeci žlutá armáda Mimoňů, která čtvrtý víkend přidává dalších 31 tisíc diváků a neohroženě peláší za titulem největšího letního hitu. Aktuálně už má 355 tisíc diváků, a i když jsou rekordy prvního dílu až moc daleko vzdálené, půl miliónů diváků padne určitě, a to za mohutného skandování kinařů, jimž se konečně podařilo nalákat větší množství dětských diváků. A jestli kinaři skandují u Mimoňů, tak u druhého Top Gunu musí křičet nadšením a dojemně hladit plakát Toma Cruise. Jeho naprosto neuvěřitelná výdrž pokračuje a už svůj už 9. víkend v TOP 20 podpořil Maverick malým mezivíkendovým nárůstem. S maličkou výjimkou zatím ani jednou neklesl pod 20 tisíc diváků za víkend a stále vodí nové či staronové příznivce. Má už 550 tisíc diváků v úhrnu a opět platí naše varování pro Lavického, že panování nad tabulkou nej filmů za letošní rok je vážně ohroženo.

 

Vedle této trojice sbíraly ostatní filmy už jen drobky. Relativně vysoko se stále drží Černý telefon (pokles jen 40 % a 29 tisíc diváků úhrn) a v souboji nenápadných letních amerických filmů má šanci vyšachovat z vedoucí pozice Elvise, jenž po prvních dvou sympatických víkendech stále padá směrem k průměrným výsledkům (celkem 59 tisíc). Jurský svět zbožně vyhlíží hranici 300 tisíc diváků, ale je stále ještě dva tři dobré týdny daleko. Z novějších českých filmů bez fanfár klesají Hádkovi (celkem 23 tisíc), naopak se vzpamatovala Prezidentka (mezivíkendový nárůst 75 % a celkem 63 tisíc). Nad propastí je Párty Hárder (celkem 55 tisíc) a takoví Tři tygři už dokonce z TOP 20 vypadli úplně.

Může za to hned čtveřice novinek, které pronikly do spodní poloviny žebříčku. Nejlépe dopadla alternativní česká komedie Velká premiéra, 4 tisíce diváků za první víkend je zřejmě maximum pro náročnější dílo v režii Miroslava Krobota. Velmi opatrně zatím do českých kin vstoupilo sci-fi drama Všechno, všude, najednou, po hollywoodské smršti je 2,5 tisíce diváků za první víkend hodně průměrný výsledek. Australská komedie Jak obšťastnit ženu je bez větší reklamy v TOP 20 jen na návštěvě (1200 diváků), naopak DC Liga supermazlíčků by chtěla už tento víkend vyzvat na přímý souboj Mimoně (hodně štěstí), zatím má necelých 1000 diváků v předpremiérách.

 

Kompletní žebříček domácích tržeb zde.

Následující týden se zapíše do historie, protože nemá premiéru ani jeden nový český film, kromě animovaných psích superhrdinů se pustí do boje o diváka hororové drama Men či obnovená premiéra Apokalypsy. Fajnšmekři odjedou na Letní filmovou školu a všichni se sejdeme nad zajímavějšími víkendovými čísly až další víkend, kdy dorazí Brad Pitt a Bullet Train.

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace