Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Maverick nezpomaluje, Top Gun má už půlmiliardu!


ikona
Cival
crimes of the futuredavid cronenbergdoctor strangeježek sonicmarvelmaverickpanství downtonparamounttom cruisetop guntop gun 2top gun: mavericktržbyzlouniztracené město
Jak vysoko doletí Tom Cruise a jeho omladina? 

Tom Cruise jede! A nehodlá moc zpomalit. Jeho Top Gun 2 je parádně úspěšným návratem k jednomu z nejslavnějších blockbusterů z 80. let. Na rozdíl od jiných comebacků neprošuměl – ostatně to, že tahle dvojka nepropadne bylo jasné po prvním záběru na Cruise startujícího ve stíhačce. Přeci jen se ale ani čtvrt roku před premiérou nečekalo, že tržby Mavericka budou tak impozantní.

 

Top Gun určitě má na čem stavět, před šestatřiceti lety šlo o nejúspěšnější titul v kinech za celý kalendářní rok a stal se i (byť místy úsměvnou) popkulturní klasikou po celém světě. Až fantastické produkční kvality a působivé vyprávění v druhém dílu ale umožnily, aby se do kin vrátili pamětníci, třicátníci i nějaká ta zvídavá omladina, která chce poznat, zač je toho špičkový akční blockbuster roku 2022.

 

A tak nastaly dolarové žně, díky nimž film v Americe stihl už za první týden nastřádat 205 milionů dolarů, tedy sumu jindy zcela adekvátní a ke spokojenosti dostačující. Famózní pověst filmu ale vedla k tomu, že v tento pátek film klesl jen o polovinu (ten minulý přitom započítával i premiéry) a přisypal dalších 25 mega. A během celého víkendu pak rovnou nastřádal dalších 86 melounů, a to při směšném propadu o pouhou třetinu! Klasa.

S takovouhle parádní výdrží mohl Maverick klidně začít přepisovat další rekordní tabulky - a fanboyovské vlhké sny o miliardě najednou přenést do roviny reality. Bohužel mu velkou překážku nastraží už za pár dní třetí Jurský svět – popcornovka taktéž snící o miliardě, zacílená však na celé rodiny s dětmi, která sežere Top Gunu spoustu promítacího času v IMAXech, takže bude pro Mavericka hodně složité tohle famózní tempo udržet. Ale starý pardál za kniplem umí překvapovat, tak raději vyčkejme.

 

Americké tržby na 290 milionech dolarů každopádně doplňují víc jak dvě kila ze zbytku světa, kde Tom Cruise taky nemíní příliš zvolnit a slaví díky tomu půlmiliardu už po deseti dnech v kinech! Alespoň někdo dokáže čelit komiksárnám, dieselům Vina Diesela a dinosaurům. Respekt!

Stříbro znovu uhájil Doctor Strange 2. I díky čerstvým skoro devíti melounům se přenesl přes kótu 900 milionů dolarů celosvětově, což je jistě hezké číslo, ale já se jaksi nemůžu zbavit pocitu, že kdyby si u Marvelu dali trochu víc záležet na scénáři a vznikl díky tomu působivější film, mohla snadno padnout miliarda.

 

Bronz si užívá animák Bobovy burgery ve filmu, který připočetl bezmála pět mega a díky tomu je na 22 milionech z Ameriky. Žádná rachota, ale furt o fous víc, než bych čekal.

Animovaní Zlouni na čtvrté pozici už překonali dvě stě mega celosvětově a docela bych jim na ten sequel věřil. Naopak nové Panství Downton se globálně tlačí teprve k osmdesátce, takže tady to s pokračováním úplně nevypadá.

Šestou příčku uchvátil další z četných indických exportů: Vikram si dokonce urval celé dva miliony z prvního víkendu, znovu fascinuje mohutným ratingem 9,1 z 10 na IMDb a… zase ho nikdo z nás neuvidí.

 

Do desítky se vešly ještě spokojené hitovky Everything Everywhere All at OnceJežek Sonic 2 a Ztracené město. Pořadí však uzavírá až novinka Davida Cronenberga Crimes of the Future, dost možná poslední mistrův titul uvedený v kinech, která z osmi stovek kin vyválčila milion dolarů a nějaké ty drobné. Víc se čekat nedalo, co si budeme nalhávat.

Kompletní žebříček tržeb bude brzy zde.

Za týden čekejme absolutní kasovní Nadvládu nového Jurského světa.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace