Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Butler stále vede, Rock, Tarantino a Lví král drancují svět


ikona
Cival
angel has fallenangry birdsdisneydwayne johnsongerard butlergood boysguillermo del torohobbs a shawjason stathamkrvava nevestalví králnoční můry z temnotonce upon a time in hollywoodquentin tarantinosamara weavingsonythe rocktržby
Už aby tu to To bylo! 

Dlouhé roky platilo, že začátek září je nejslabší součástí kasovní sezóny - nejen kvůli opakovanému nasazení megahitového hororu To už to ale přestává platit. Teď největší nudu avizuje poslední srpnový víkend. Distributoři si ji letos pro jistotu pojistili tím, že na tzv. prodloužený Labor Day víkend (ano, víkend se čtyřmi volnými večery) nenacpali ani jeden jediný nový titul!

 

Letos tak nejen že nemělo co propadat a nemělo se co dramatického dít, navíc ale mohly v klidu přisypávat chechtáky dříve uvedené tituly. Konkurence nulová.

Nejvíc z toho musel mít radost Gerard Butler, který si už druhý víkend po sobě připisuje první místo v žebříčku díky Angel Fas Fallen, navíc za vcelku milých 11,5 mega za víkend. Kdo z vás to má, pánové a dámy? Kdejaká větší hvězda musí závidět a Lionsgate si může blahopřát k velmi moudrému načasování. K tomuhle pozlacenému dvojtaktu totiž přišli zúčastnění jak slepí k houslím.

 

Podtaktovaný a oproti minulému dílu o dvacku zlevněný threequel Pádu Bílého domu si tak dohmátne jen v Americe na šedesát mega, což je víc než dobrá reklama na následující uvedení na VOD a v televizi, kde Butler (jako nový, lepší Seagal) bude jistě rotovat dalších mnoho let. Zbytek světa je pořešen předprodejem práv, takže… easy byznys.

Zbytek žebříčku by šlo v podstatě okopírovat z minula, jen ubrat zhruba třetinu výnosů… ale pojďme si ho prosvištět poctivě. Za pozornost stojí hned na stříbrné pozici komediální Good Boys, kteří potvrzují pověst nového Superbad a jsou největší stálicí pelotonu (propad jen o 21%!). O víkendu zapsali dalších devět mega a hlásí 56 milionů a mají hodně velkou šanci, že poletí i přes osmdesátku jen z Ameriky. Rozpočet byl přitom pouhá dvacka. Rogenovský recept na úspěch zase jednou zabral.

 

Bronz si nadšeně ohlodává Lví král, který už nastřádal půlmiliardu v zámoří a miliardu na ostatních kontinentech – díky tomu se se už posunul na parádní sedmou příčku historických tabulek. Ano, kdykoliv jindy by šlo o jednoznačně nejúspěšnější titul sezóny, Disney ale zlámal o měsíc dřív všechny rekordy s Avengers: Endgame, takže Lví král bude smutně až druhý. A o parník. Fňuk. I tak ale dokonale definuje triumfálnost Disneyho globální family-friendly strategie, protože jeho 1,56 miliardy dolarů prostě je kolosálních.

Ze čtvrtého fleku operují Hobbs a Shaw, kterým hodně prospěla čínská kúra. Díky ní mohli rozjet svoje stroje naplno a ladně se přenýst už přes hranici 680 milionů dolarů ze světových kin, což je takový milý blockbusterový základ. Stats a Rock nezklamali doma ani ve světě, to nás těší.

 

Na pětce se lexikon filmů, o nichž nikdy už nechci psát ani slyšet, natož je vidět, rozšiřuje o další náboženskou verbovačku Overcomer. Jejích momentálních sedmnáct mega bude producentům stačit, naštěstí ale nejde o úplný velehit. Ještě lze mít nějaké zbytky víry v lidstvo...

Pro Krvavou nevěstu s další australskou blonďatou kráskou Samarou Weaving znamenalo šest milionů šesté místo. Studio chtělo nepochybně víc než momentální dvacku ze zámoří, mně to ale s ohledem na ambice filmu a jen mírný buzz okolo něj připadá tak nějak adekvátní.

 

Pak ještě stojí za větší pozornost už jen nový Spider-Man, tentokrát na osmém fleku, a hlavně podivná snaha studia Sony dotlačit film ještě o level výš. Ano, o re-releasu prodloužené verze v amerických kinech jste jistě slyšeli, tváří v tvář 1,1 miliardy z celého světa je ale poněkud… jak to říct… poněkud, ehm, nízké bažit po něčem tak bezvýznamném, jako je meta 400 milionů dolarů z amerických kin a k tomu status nejúspěšnějšího Spideyho na domácí půdě (ten drží stále Raimiho první Spidey se 403 melouny – ten měl ale samozřejmě výrazně levnější lístky). Nicméně, dobrá, ať se chlapci snaží, když to ke štěstí potřebují. Zas tak daleko od zmíněných milníků při aktuálních 384 milionech nejsou.

Desítku pak uzavírá středně výtěžné hororové Noční můry z temnot, rodinná indianajonesovka Dora a animovaný propadák Angry Birds 2.

Tarantinovka Once Upon a Time in Hollywood už v Americe klesla těsně na jedenácté místo se čtyřmi miliony. Tím se nicméně dotáhla na předpokládaných 130 mega, kteroužto sumu ještě zhruba o desítku navýší. Důležitý je ale hlavně dolarový tajfun ve zbytku světa – evidovaných 283 milionů celosvětově je pro Quentina a Sony velmi potěšujících a potvrzuje, že Tarantino, Pitt a DiCaprio jsou globálně velmi silnými, snadno zobchodovatelnými značkami.

 

Kompletní žebříček tržeb zde.

Za týden zdrtí brutální silou kina druhá kapitola hororového To. Bude to velké po všech stránkách.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace