Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Bezzubka vládne i potřetí, Alita chřadne a Rock nepřesvědčil


ikona
TedGeorge
alitachris prattdwayne johnsonflorence pughhow to train you dragonisnt it romanticjak vycvicit drakajak vycvicit draka 3james cameronlego movielego pribeh 2liam neesonnedotknutelníoscarrobert rodriguezthe rocktržbyvsechno nejlepsi 2
Diváci se chtějí rozloučit s Bezzubkou. Budou brát multiplexy útokem i další týdny? 

To to ale trvalo. V amerických kinech byla zima ve znamení jednoho tržebního zklamání za druhým a mezi 1. lednem a 18. únorem z toho bylo pouhých 1,2 miliardy babek. To je nejhorší číslo od roku 2011 a Hollywood přesto nebil na poplach. Dobře věděl, že za vše může především slabší sled premiér a reparát v podobě tržebních hodů přijde už nadcházející týdny. No a první vlaštovkou přinášející miliony dolarů je animák Jak vycvičit draka 3.

Ten před pár týdny odstartoval svoji pouť po světových multiplexech (v Austrálii se dokonce rozjel už na začátku ledna!) a ještě před americkou premiérou mohli šťastní účetní od DreamWorks přepočítávat více než 180 milionů dolarů (číslo je aktuální ke čtvrtku 21. února). Vzhledem k tomu, že animáky bývají trvalky a třeba taková Čína teprve plánuje premiéru na příští týden, můžeme počítat s koncem za hranicí 400 milionů dolarů. A to schválně vynechávám Ameriku.

Tam Bezzubka odstartovala právě tento víkend a bylo z toho velmi pěkných 55,5 mega za první 3 dny. Pokud započítáme čísla z exkluzivních předpremiér organizovaných "americkým Ticket Portalem" (webem Fandango), tak jsme dokonce na 58 milionech. Dvojka přitom před pěti lety nezvládla otevřít ani za těch 50 míčů a stejně jí to stačilo na 177 amerických milionů. Pokud bychom stejný vzorec aplikovali na závěr dračí trilogie, vychází nám závěr u hranice 200 miliónů dolarů. Bude to celosvětově znovu stačit na 600 míčů? Pravděpodobně ano a tím dobré zprávy pro studio založené Stevenem Spielbergem ještě pořád nekončí.

Tržby všech filmů z trilogie Jak vycvičit draka

Rozpočet se totiž podařilo srazit na 129 mega (devět let stará jednička stála 165 kulatých!). Spielberg se zároveň musí tetelit blahem při pohledu na spokojené kritiky, kteří na Rottenech vyrobili průměrný rating 7,1/10. To napovídá, že by výdrž mohla být ještě lepší, než je u animovaných hollywoodských filmů zvykem. Tomu bude nahrávat i (v rámci filmů cílených na děti) volné pole působnosti, které v multiplexech teprve za měsíc naruší Dumbo. Kde se vzal takový úspěch? V krátkosti – povedená kampaň (trailery, Jon Snow), chytré datum premiéry a neutuchající láska diváků k sympatickému dráčkovi.

Tím pádem je otázkou, jestli si ten oznámený konec Cvičení draka na stříbrných plátnech ještě Spielberg a spol. nerozmyslí. Jistě, dobrodružství domestikovaných mazlíčků, kteří plivají oheň, nikdy nebylo tou prémiovou animákovou značkou, od níž by se očekávala miliarda. Přesto bych si troufnul tvrdit, že budou příjmy z merchandisingu (mají vaše děti penál s Bezzubkou?), licencování práv na streamovací sítě atd. rozhodně obří. Možná bychom se ještě divili, kolik miliard tahle značka celkově vydělala. Trojka je každopádně znovu úspěch jako Brno a ten útok na možných 650 mega celosvětově jsem ještě před pár týdny nečekal.

Update: V tuto chvíli jsme celosvětově na 275 milionech.

Stříbro bere Alita a tady už to tak veselé nebude. Minulý týden ve svém reportu imf počítal, kolik peněz by bylo třeba vydělat, aby se Foxové dočkali splácení vysokých 170+ milionů nacpaných do výroby drahé sci-fi (vyšlo mu více než 500 mega). Já osobně bral tyhle spekulace jako velké vítězství pro hollywoodské Lišky, protože se ještě před měsícem řešilo, jestli bude Bojový anděl jeden z největších propadáků všech dob. Když se teď dívám na vysoké poklesy o 58 % (druhý víkend byl v USA za pouhých 12 mega), tak bych zase raději zamířil na zem a pomalu znovu počítal, kolik desítek milionů dolarů v tomhle cameronovském dobrodružství Foxům zahučí.

Tržby filmů režírovaných Robertem Rodriguezem

 

Současnou americkou šedesátku se rozhodně nepovede rozmnožit až na kilo. Kdo ví, jestli nebude Alita končit už u 80 melounů. Ve světě se pořád spoléhá na Čínu, ve které se (podle prvních zpráv) režijní dítko Roberta Rodrigueze dočkalo fakticky totožného otvíráku jako před rokem startující Ready Player One - tedy 62 milionů. Na rozdíl od Playera se však nemůže spolehnout na nadšené hodnocení tamních diváků a tím pádem bych spekulace o závěrečných dvou kilech ze země s Velkou a dlouhou zdí nebral příliš vážně. A vy už nebrečte. U Foxů mohli dopadnout ještě mnohem hůř a to pokračování bylo klinicky mrtvé už při prvním odložení premiéry. Ne-li dříve.

Bronz si vysloužil LEGO příběh 2. Emmet namluvený Chrisem Prattem přepočítává dalších 10 milionů (pokles o 52%), které znamenají současných 83,5 mega z Ameriky. Výše řešené pokračování Draka kupodivu nezavinilo úplný kolaps, a tím pádem se u Warnerů mohou uklidňovat alespoň tím náběhem na možné kilo v USA. Je to však pouhá z nouze ctnost, která nic nemění na faktu, že jsou ve studiu zaměstnaná paka, která všemi těmi zbytečnými spin-offy pohřbila kdysi nadějnou značku.

Bramboru vypěstoval Rock a je to trochu zklamání. Ambice životopisné wrestlerské pohádky Fighting with My Family sice nebyly nejvyšší, ale vydělat z více než 2 700 kin pouhých 8 mega? Čekalo se o nějaký ten milion více, a byť byl rozpočet velmi nízkých 11 milionů, film režírovaný Stephenem Merchantem pravděpodobně nedosáhne na plusové melouny. Nesmíte totiž zapomínat na fakt, že studio při takhle široké premiéře investuje alespoň těch 15 (většinou více) milionů dolarů na americkou reklamu.

Co na to Dwayne „The Rock“ Johnson? Ten se ve filmu jenom mihne na pár minut a jeho hlavní úloha byla ta producentská. Podle insiderů vidících za oponu to byl Rockův srdcový projekt, který by vzniknul, i kdyby ho žádné studio nechtělo poslat do kin. Uvidíme, jestli se nestane zázrak a současný rottenový rating 7,3/10, jenž podpořily spokojené divácké ohlasy (áčkové Cinemascore je hodně fajn), nevyžene film vstříc 35 milionům babek jen z USA. Tím pádem by se film mohl někdy v budoucnu alespoň zaplatit. Ale moc tomu nevěřím.

Na pátém místě je romantická komedie střílející si z romantických komedií jménem Isn´t it Romantic. Dalších 7,5 mega stačí na relativně slušných 33,5 mega z USA celkově, ale to v tomto případě není zase tak důležité. Zajímavější je informace, že romantika s Rebel Wilson zamíří už za 4 dny na Netflix, a i vy si tenhle biják budete moci pustit z pohodlí domova. Vlastně to trochu připomíná distribuci Anihilace, kterou Paramount také poslal do kin jenom v Americe a zbytek rozpočtu pokryl prodejem práv Netflixu.

 

Zbytek startovního pole si rozebereme v rychlosti, protože vše již bylo řečenou mnou nebo imfem v minulých týdnech. Šesté místo bere černošská parafráze na slavnou Gibsonovu komedii „Po čem ženy touží?“. Taraji P. Henson slyší, co si o ní muži myslí, a americké diváky to zajímá. Jinak by nenechali v pokladnách kin dalších 5,2 míčů a problémy provázené studio Paramount by nepřepočítávalo průběžných 45 mega. Alespoň tady půjdou do plusu.

Sedmička? Sympatický horor z produkce Jasona Bluma Všechno nejhorší se za rok a čtvrt dočkal pokračování a lidé si napodruhé nedali říct. Oproti prvnímu víkendu v kinech klesáme o více než polovinu a dalších 5 mega prozatím stačí na pouhých 21,6 melounů z Ameriky. Celkově se bude končit někde na polovině tržeb jedničky, což je slušný (a pro Bluma ojedinělý) průšvih. Já do toho kina však za týden stejně půjdu.

Tržby filmů produkovaných Jasonem Blumem

Osmé místo si uzurpuje Liam Neeson, respektive americký remake Boje sněžného pluhu s mafií. Neesonovu prořízlou pusu jsme řešili už před dvěma týdny. Ukázalo se, že ne všichni film bojkotují a dalších 3,3 mega tenhle thriller posunulo k 27 míčům jenom z Ameriky. Vzhledem k očekávaným premiérám ve světě a klasicky dobrým prodejům na domácích nosičích bych si skoro i myslel, že se biják nakonec zaplatí.

 

Devítku bere všemi deseti hřejivý remake francouzských Nedotknutelných. Bryan Cranston a Kevin Hart se dočkali 3,5 milionů a tím pádem už pozítří překonají 100 míčů jenom z Ameriky. Ve světě to samozřejmě není (a nebude) žádná hitparáda, ale koho to zajímá. Studio STX ten film koupilo ve velkém Weinsteinovském výprodeji se slevou (oficiálně je rozpočet uváděný 37,5 mega) a tím pádem už je dlouho v plusu.

No a na desátém místě je vyloženě do počtu levný sportovní snímek Run the Race, který z 850 kin vytěžil 2,3 mega. Větší ambice asi nikdo neměl a za týden už si na film o bratrské lásce na pozadí amerického fotbalu nikdo nevzpomene.

Celkový žebříček víkendových tržeb zde

Za týden bude v zámořských multiplexech ticho před bouří. Kromě Draka se připomene Tyler Perry, který si dojde pro svých klasických 15-20 milionů díky pohřbu Madey. Známý režisér Neil Jordan se připomene dramatem Greta, které startuje v nadprůměrně vysokém počtu 2000 kin, a pár bonusových milionů jistě přidají i oscarovky, které se pomalu těší na (za pár hodin startující) ceremoniál předávání zlatých plešounů. Tak se na ně koukejte a občas mrkněte na Imfem aktualizované průběžné výsledky ve článku, který se na MovieZone objeví už zanedlouho.

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (12)
© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace