Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

10 nejlepších rolí Toma Cruise


ikona
Mr. Hlad
tématom cruisetop 10top 5top10
Tom Cruise je superhvězdou už od poloviny osmdesátých let. Vybrat desítku těch nejlepších rolí tedy nebyla žádná sranda 

Je jen málo herců a hereček, kteří by se svou hvězdností mohli rovnat Tomu Cruisovi a to musí přiznat i lidé, kteří jeho úsměv a – proč to neříct – možná i trochu omezený herecký rejstřík zrovna nemusí. Cruise si však od osmdesátých let umí role vybírat sakra pečlivě a to je možná důležitější než mít talent jako Marlon Brando. Zvládá být hrdiny i záporáky. Sympaťáky i blbečky, jimž byste nejradši šlápli do ksichtu. Pohodové hrdiny i tragédiemi stíhané zoufalce. Spolupracoval se Stevenem Spielbergem, Stanley Kubrickem, Ridleym i Tonym Scottem, Robertem Redfordem nebo Oliverem Stonem. A i když mu za měsíc bude dvaapadesát, vypadá o patnáct let mladší. Jestli to je jeho nadšením do scientologie, geny nebo upsal svou duši Úsvitu přímé demokracie, nevíme. Ale máme tu deset rolí, kvůli kterým mu budeme rozhodně fandit i do budoucna. Pokud si navíc bude i v příštích letech vybírat podobně kvalitní projekty jako Na hraně zítřka, nebude to fandění vůbec těžké. 

Eyes Wide Shut, 1999, r. Stanley Kubrick 

Stanley Kubrick byl jedním z těch režisérů, kteří herce klidně vnímali jen jako přitupělý nástroj, jenž si je možno přizpůsobit k obrazu svému. Popcornového joudu Toma Cruise si tedy dovolil obsadit do titulní role svého finálního opusu – a nebyla to volba ani trochu špatná, protože typově sem Cruise padl dokonale. Tak trochu frajírek, taky ale naivní playboy, jemuž thymolinový úsměv zamrzne, jen co se dozví o sexuálních fantaziích své ženy, prochází svou sexuální odyseou, v níž se zhmotňují všechny chlapské touhy – a to jak ve svých trapně povrchních, tak i rafinovaně temných podobách. Psychoanalytický majstrštyk nabídl Cruiseovi jednu z největších hereckých výzev kariéry a i díky tomu, že jej Kubrick nutil každý záběr znovu a znovu opakovat, v ní bezezbytku obstál. (Cival)

© copyright 2000 - 2021.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace